vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μύθοι, παραπληροφόρηση και εικασίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

Και κάτι πολύ σημαντικό που δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο forum. Όπως είπα ήμουν πολύ εξαρτημένος απο το τσιγάρο κι εδώ και 10 μέρες το έχω αντικαταστήσει με το η.τ πάρα πολύ άνετα. Κατά καιρούς ακούω διάφορα βέβαια σχετικά με τις επιπτώσεις στην υγεία του η.τ. Από φυσαλίδες στο αίμα μέχρι συκώτι, αρτηρίες...σήμερα μου είπαν απο φίλο μου (οχι δλδ αερολογίες) οτι ήρθε επείγον περιστατικό στο Ερρίκος Ντινάν (πολύ καλοί γιατροί) με συκώτι που η αιτία ήταν η.τ καθώς άτμιζε 1 χρόνο. Αν έχετε ακούσει παρόμοια περιστατικά απο φίλο, καλό είναι να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας γιατί όπως και να έχει δεν ξέρουμε τι επιπτώσεις θα έχει γιατί κακά τα ψέματα θα έχει μακροχρόνια. Λοιπόν οι γιατροί είπανε στο φίλο μου που εγώ τον παρότρυνα για η.τ οτι κάνει μ@@@@ιες. Ήταν πλήρως ενημερωμένοι πάνω στο θέμα και του λένε οτι απο το η.τ καλύτερα να κάνεις αν δεν μπορείς χωρίς τσιγάρο 3 τσιγάρα τη μέρα παρά η.τ. Τώρα τι να πω? Γιατί δεν βγαίνει κάποιος επίσημα να πεί ακριβώς αν είναι κάτι καλό, αν είναι αθώο εντελώς αν αν αν...Όποιος έχει ψάξει, γνωρίζει κάτι ή ξέρει άλλα περιστατικά απο η.τ καλό θα ήταν να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:53
Μη κάνετε σαν παλαβοί ρε παιδιά!!!, οκ. καινούριος είμαι στο η.τ και σας είπα ενα περιστατικό που έγινε σήμερα. Ούτε τους γιατρούς μπορώ να φέρω εδώ να το πουνε ούτε τίποτα αλλά θεώρησα οτι το site είναι ελεύθερο και μπορείς να εκφράσεις μια άποψη εντελώς καλοπροαίρετα χωρις να θές να κάνεις προπαγάνδα κατά του η.τ.
Συμφωνώ απόλυτα με τους όρους που με παρέπεμψε ο παραπάνω χρήστης ....(όχι πάλι...) και είναι σεβαστό οτι οταν δεν έχεις στοιχεία για κάτι καλύτερα να μη μιλάς. Εγώ το είπα γιατί το θεώρησα σωστό για ένα προιόν που λόγω του οτι δεν υπάρχουν μακροχρόνιες ενδείξεις να μαζεύουμε τυχόν περιστατικά που θα απαρτίσουν ένα γεγονός και έτσι θα βοηθηθούμε όλοι μας. Αυτό δεν νομίζω οτι είναι κάτι κακό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:53 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Λοιπον η ιστορια εχει ως εξης:
κεντρο διακοπης τσιγαρου(δημοσιο) εγραψε σε κοπελα που ειχε σοβαροτατο προβλημα στο φαρυγγα ενα πακετο η.τ και η κοπελα δεν πληρωσε τιποτα.το 1 απο τα 2 η.τ που περιελαμβανε το πακετο το χαρισε στον γνωστο μου που οπως προειπα εχει σοβαροτατο οικονομικο προβλημα.
Δεν ειναι η συνηθης τακτικη του κεντρου αυτη οποτε μαλλον μιλαμε για μια εξαιρεση.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Πολυ καλο νεο αυτο αν ισχυει.

Πολυ θετικο :D

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
καλησπέρα
εγώ άκουσα κάτι αρκετά παλαβό
σε παρέα που άτμιζα έρχεται ένας της παρέας και μου λέει:
_πέταξέ το αυτό και γω το άρχισα αλλά μου είπε πνευμονολόγος 'οτι κάνει φυσαλίδες στους πνεύμονες και
   καίει εγκεφαλικά κύτταρα :eyesplash:
_ο.κ. αν πω ότι σε πιστεύω,εσύ θα μπεις να διαβάσεις μερικά πράγματα σ`ένα forum?(του είπα και άλλα)
_όχι γιατί εκει θα το βλέπουν μονόπλευρα το θέμα

το μόνο που έκανα ήταν να φύγω και να μου χαλάσει τ`απόγευμα

τι να πεις σε τέτοιους ανθρώπους :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος ekkli

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπον η ιστορια εχει ως εξης:
κεντρο διακοπης τσιγαρου(δημοσιο) εγραψε σε κοπελα που ειχε σοβαροτατο προβλημα στο φαρυγγα ενα πακετο η.τ και η κοπελα δεν πληρωσε τιποτα.το 1 απο τα 2 η.τ που περιελαμβανε το πακετο το χαρισε στον γνωστο μου που οπως προειπα εχει σοβαροτατο οικονομικο προβλημα.
Δεν ειναι η συνηθης τακτικη του κεντρου αυτη οποτε μαλλον μιλαμε για μια εξαιρεση.

πάρα πολύ σοβαρή πληροφορία.

μπορούμε να έχουμε πιο πολλά δεδομένα όμως ;
που είναι αυτό το κέντρο διακοπής τσιγάρου και κατά πόσο συνηθίζεται αυτή η εξαίρεση  .

θέλουν προσοχή αυτές οι πληροφορίες , όσο είμαστε επιφυλακτικοι με τους 48 νοσηλευόμενους στο παγνη με υσπ που κανείς δεν ξέρει κανέναν στο ηράκλειο , άλλο τόσο , για να είμαστε αξιόπιστοι για να βγούμε , να τα πούμε σε κόσμο και να το διαδώσουμε στο ιντερνετ (μπλογκζ, φέηζμπουκ κλπ) πρέπει να ξέρουμε ακριβώς τι λέμε. με τα μέχρι στιγμής δεδομένα , εγώ νιώθω ότι δεν μπορώ να το κάνω βούκινο.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
φιλε συνατμιστη
με βρισκουν συμφωνο οι ανησυχιες σου.
Τα δεδομενα που ανεφερα ηταν απο το ευρυτερο περιβαλλον των γνωστων μου. Δεν ξερω με τι διαδικασιες ο ταδε γιατρος εγραψε το η.τ στην ασθενη του, δεν γνωριζω ποσο συνηθιζεται αυτη η εξαιρεση ή απλα ειχε καποιον γνωστο γιατρο που "της εκανε την χαρη".
Ανέφερα το περιστατικό για να νιώσουμε λιγο καλυτερα εμεις που αγωνιζόμαστε με αυτον τον καρκινο που λεγεται κ.τ τοσα χρονια τωρα και για πρωτη φορα νιωθουμε νικητες. Ειμαι μαζι σου στην πληρη πληροφορηση αλλα δεν ειναι παντα εφικτο.Ακομα και με το η.τ εχουμε πολλα ερωτηματικα  και ελπιζουμε ολοι εδω μεσα να ειναι ¨η ανακαλυψη του αιώνα¨
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 02:44 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος kouladi

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
kimmi θα νιωθεις νικητης οταν μετα απο χρονια γινουν οι ενδελεχεις ερευνες και αποφανθουν ολοι οι ειδικοι οτι οντωσ το η.τ  ειναι απολυτος ''ακακο'' και δεν επιφερει καμμια ουσιαστικη παρενεργεια για την ζωη του χρηστη.προς το παρον το δεδομενο ειναι οτι το κ.τ τσιγαρο σε σκοτωνει αργααααααα κ σταθεραααααα. :))

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα
εγώ άκουσα κάτι αρκετά παλαβό
σε παρέα που άτμιζα έρχεται ένας της παρέας και μου λέει:
_πέταξέ το αυτό και γω το άρχισα αλλά μου είπε πνευμονολόγος 'οτι κάνει φυσαλίδες στους πνεύμονες και
   καίει εγκεφαλικά κύτταρα :eyesplash:
_ο.κ. αν πω ότι σε πιστεύω,εσύ θα μπεις να διαβάσεις μερικά πράγματα σ`ένα forum?(του είπα και άλλα)
_όχι γιατί εκει θα το βλέπουν μονόπλευρα το θέμα

το μόνο που έκανα ήταν να φύγω και να μου χαλάσει τ`απόγευμα

τι να πεις σε τέτοιους ανθρώπους :angry_orange:

να του πεις ότι έχει κάψει τα δικά του εγκεφαλικά κύτταρα  :)) :)) :))
αυτά κ άλλα ακούω καθημερινά
καρκινογόνο, υγρά φυσαλίδες, μπουρμπουλήθρες,   Α.Τ.Ι.Α.  στους πνεύμονες
κ η απάντηση που δίνω :
Από το κτ που σε σκοτώνει σίγουρα καλύτερα αυτό που δεν...................... !!!!!
Δεν ξέρω αλλά τα παίρνω στο κρανίο  :angry_orange: :angry_orange:όταν ο κάθε .........  :eyesplash: :eyesplash: λέει το δικό του κοντό κ μακρύ :wall:
Καλά όσο για την παραπληροφόρηση πάει σύννεφο η κάθε Κατίνα (αρσενική κ θηλυκή ) λέει τα δικά της :
ρε γιατί δεν πας σε αυτόν που καπνίζει φουγάρο να του τα πείς ??? ε  γιατί ???? που εκεί υπάρχουν κ αποδείξεις ότι σκοτώνει !!!!
 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Και κάτι πολύ σημαντικό που δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο forum. Όπως είπα ήμουν πολύ εξαρτημένος απο το τσιγάρο κι εδώ και 10 μέρες το έχω αντικαταστήσει με το η.τ πάρα πολύ άνετα. Κατά καιρούς ακούω διάφορα βέβαια σχετικά με τις επιπτώσεις στην υγεία του η.τ. Από φυσαλίδες στο αίμα μέχρι συκώτι, αρτηρίες...σήμερα μου είπαν απο φίλο μου (οχι δλδ αερολογίες) οτι ήρθε επείγον περιστατικό στο Ερρίκος Ντινάν (πολύ καλοί γιατροί) με συκώτι που η αιτία ήταν η.τ καθώς άτμιζε 1 χρόνο. Αν έχετε ακούσει παρόμοια περιστατικά απο φίλο, καλό είναι να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας γιατί όπως και να έχει δεν ξέρουμε τι επιπτώσεις θα έχει γιατί κακά τα ψέματα θα έχει μακροχρόνια. Λοιπόν οι γιατροί είπανε στο φίλο μου που εγώ τον παρότρυνα για η.τ οτι κάνει μ@@@@ιες. Ήταν πλήρως ενημερωμένοι πάνω στο θέμα και του λένε οτι απο το η.τ καλύτερα να κάνεις αν δεν μπορείς χωρίς τσιγάρο 3 τσιγάρα τη μέρα παρά η.τ. Τώρα τι να πω? Γιατί δεν βγαίνει κάποιος επίσημα να πεί ακριβώς αν είναι κάτι καλό, αν είναι αθώο εντελώς αν αν αν...Όποιος έχει ψάξει, γνωρίζει κάτι ή ξέρει άλλα περιστατικά απο η.τ καλό θα ήταν να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 05, 2011, 20:53
Μη κάνετε σαν παλαβοί ρε παιδιά!!!, οκ. καινούριος είμαι στο η.τ και σας είπα ενα περιστατικό που έγινε σήμερα. Ούτε τους γιατρούς μπορώ να φέρω εδώ να το πουνε ούτε τίποτα αλλά θεώρησα οτι το site είναι ελεύθερο και μπορείς να εκφράσεις μια άποψη εντελώς καλοπροαίρετα χωρις να θές να κάνεις προπαγάνδα κατά του η.τ.
Συμφωνώ απόλυτα με τους όρους που με παρέπεμψε ο παραπάνω χρήστης ....(όχι πάλι...) και είναι σεβαστό οτι οταν δεν έχεις στοιχεία για κάτι καλύτερα να μη μιλάς. Εγώ το είπα γιατί το θεώρησα σωστό για ένα προιόν που λόγω του οτι δεν υπάρχουν μακροχρόνιες ενδείξεις να μαζεύουμε τυχόν περιστατικά που θα απαρτίσουν ένα γεγονός και έτσι θα βοηθηθούμε όλοι μας. Αυτό δεν νομίζω οτι είναι κάτι κακό.

Μπορείς να μου δώσεις με ΠΜ όνομα ασθενούς, νοσοκομείο, κλινική, όνομα θεράποντος ιατρού που έκανε αυτή τη γνωμάτευση και θάλαμο που νοσηλεύεται ο φίλος σου ώστε να τον επισκεφτεί κάποιος από το φόρουμ να διασταυρώσει την πληροφορία;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 03:14 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
ήρθε επείγον περιστατικό στο Ερρίκος Ντινάν (πολύ καλοί γιατροί) με συκώτι που η αιτία ήταν η.τ καθώς άτμιζε 1 χρόνο. Λοιπόν οι γιατροί είπανε στο φίλο μου που εγώ τον παρότρυνα για η.τ οτι κάνει μ@@@@ιες. Ήταν πλήρως ενημερωμένοι πάνω στο θέμα και του λένε οτι απο το η.τ καλύτερα να κάνεις αν δεν μπορείς χωρίς τσιγάρο 3 τσιγάρα τη μέρα παρά η.τ.

Εφοσον ειναι φιλος σου και μιλατε μπορεις να μας πεις ακριβως τι προβλημα εχει το σηκωτι του φιλου σου?
Και αν γινεται το ονομα των γιατρων που του ειπαν οτι καλυτερ 3 τσιγαρα την ημερα παρα η.τ. γιατ εχω 2-3 φιλους που δουλευουν στο Ντιναν?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Ισως και να είμαι οφ τοπικ, αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι η πλειοψηφία των ατόμων που αναφέρουν τέτοια περιστατικά, έστω με κομψό τρόπο, είναι νέοι στο φόρουμ
Με προβληματίζει επίσης η αοριστία των όσων αρνητικών συμβάντων σχετίζονται με το η.τ.
Η διαχείρηση του φόρουμ καλά κάνει και ζητάει στοιχεία, εγώ ως απλό μέλος θα μπορούσα να πω το εξής:
dbisbik, δίκιο έχεις... δεν υπάρχει έρευνα για μακροχρόνιες επιπτώσεις, αφού το προιόν είναι καινούριο. Κι επειδή είναι λεπτό το θέμα και δεν θα ήθελε κανένα μέλος να κατηγορηθεί ότι προσπαθεί να σε προσελκύσει σε κάτι πιθανά επικίνδυνο για την υγεία σου, μήπως αν ξαναγύριζες στο κ.τ. θα αισθανόσουν πιο σίγουρος, μέχρι να γίνουν αυτές οι έρευνες; Οτι κι αν σου πούμε εμείς, γιατροί δεν είμαστε, ούτε ερευνητές.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Έτσι αφήνουμε τις μυθοπλασίες να αιωρούνται όμως.
Το καλύτερο είναι να ζητούνται στοιχεία.
Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζονται "ανακριτικές" ερωτήσεις:
Ποιος το είπε;
Πότε το είπε;
Σε ποιον;
Σε πόσο καιρό εμφανίζονται τα συμπτώματα;
Ξέρεις κάποιον που έπαθε κάτι τέτοιο;
Πόσα περιστατικά τέτοια έχουμε;
Γιατί δεν ανακοινώθηκε κάτι;
...και ό,τι άλλο σας έρθει στο μυαλό.

Εγώ πιστεύω (αν δεν υπάρχει δόλος) τα άτομα αυτά έχουν φοβίες για το η.τ. και δημοσιεύοντας ένα τέτοιο μήνυμα υποθέτουν ότι αν υπάρχουν κάποιοι που τους συνέβη κάτι, με τη δημοσίευση του δικού τους μηνύματος θα εμφανιστούν για να αναφέρουν και αυτοί το δικό τους περιστατικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 03:16 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
καλησπέρα
εγώ άκουσα κάτι αρκετά παλαβό
σε παρέα που άτμιζα έρχεται ένας της παρέας και μου λέει:
_πέταξέ το αυτό και γω το άρχισα αλλά μου είπε πνευμονολόγος 'οτι κάνει φυσαλίδες στους πνεύμονες και
   καίει εγκεφαλικά κύτταρα :eyesplash:
_ο.κ. αν πω ότι σε πιστεύω,εσύ θα μπεις να διαβάσεις μερικά πράγματα σ`ένα forum?(του είπα και άλλα)
_όχι γιατί εκει θα το βλέπουν μονόπλευρα το θέμα

το μόνο που έκανα ήταν να φύγω και να μου χαλάσει τ`απόγευμα

τι να πεις σε τέτοιους ανθρώπους :angry_orange:

Να πάει υγρό στον πνεύμονα το καταλαβαίνω. Αλλά... φυσαλίδες;  :eyesplash:
Ο πνεύμονας έχει αέρα! Πως θα αποκτήσει φυσαλίδες;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 03:25 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
εγώ θα πω κατά την ταπεινή μου άποψη πως μπορεί να υπάρχουν άτομα νεα
που μπορεί να αναφέρουν τέτοια περιστατικά που όντως μπορεί να είναι
ανησυχίες που τις μεταφέρουν έτσι αλλά υπάρχουν κ άλλα
άτομα τα οποία ατμιζουν 2 και 3 χρόνια χωρίς κάποια συμπτώματα η
κάποιες παρενέργειες που σίγουρα αν αντιμετώπιζαν κάτι τέτοιο θα
το μαθαίναμε

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Ήθελα να ήξερα πως,αν με το η/τ περνά υγρό στους πνεύμονες τότε με την ατμόσφαιρα στο 60-80% υγρασία που αναπνέουμε τι έπρεπε να έχει συμβει σε αυτούς?!Εεεε?!  :wall:
Μήπως να γράψω κ άλλα τέτοια παραδείγματα?!
Π.χ. Οι μάγειρες και οι κακομοίρες οι νοικοκυρές που κάθονται χρόνια και ώρες ολόκληρες πάνω από εισπνεόμενες κατσαρόλες και χύτρες με ατμούς?!
Τους πέρασε υγρό στους πνεύμονες?!  :idiot1:
Θα θελα πάρα μα πάρα πολύ να δω που θα πάει η βαλίτσα στο φόρουμ με όλα αυτά...  :hmmm: :dontknow:
Τη μια έχουμε τους καπνούς,την άλλη φλόγες,την άλλη δυσκοιλιότητες,την άλλη διαβήτη,την άλλη δηλητηριάσεις,την άλλη πάλι υγροποίηση ατμών στους πνεύμονες....
Έλεος.........  :wall: :eyesplash:
Όπως γράφει και το avatar μου....
"Τί κάνετε μωρέ?!Σταματήστε το κάρβουνο....ΟΧΙ άλλο κάρβουνο....."  ;) 8) :tongue_smilie:

 :bye: :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 06, 2011, 03:38
Έτσι αφήνουμε τις μυθοπλασίες να αιωρούνται όμως.
Το καλύτερο είναι να ζητούνται στοιχεία.
Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζονται "ανακριτικές" ερωτήσεις:
Ποιος το είπε;
Πότε το είπε;
Σε ποιον;
Σε πόσο καιρό εμφανίζονται τα συμπτώματα;
Ξέρεις κάποιον που έπαθε κάτι τέτοιο;
Πόσα περιστατικά τέτοια έχουμε;
Γιατί δεν ανακοινώθηκε κάτι;
...και ό,τι άλλο σας έρθει στο μυαλό.

Εγώ πιστεύω (αν δεν υπάρχει δόλος) τα άτομα αυτά έχουν φοβίες για το η.τ. και δημοσιεύοντας ένα τέτοιο μήνυμα υποθέτουν ότι αν υπάρχουν κάποιοι που τους συνέβη κάτι, με τη δημοσίευση του δικού τους μηνύματος θα εμφανιστούν για να αναφέρουν και αυτοί το δικό τους περιστατικό.

Έχεις απόλυτο δίκιο,Λευτέρη. :thumpup:
Δε μπορεί ο καθένας με 2-10 post να γράφει κατευθείαν και χωρίς κανένα στοιχείο,παρά ότι άκουσε το γνωστό μιας γνωστής του αδερφού κάποιου συνάδελφου να έπαθε π.χ. αλτσχαιμερ απ τη χρήση η/τ.  :))
Συγνώμη για το ύφος,αλήθεια,αλλά μετά από τόσες "φούσκες",μου έρχεται στο νου το παραμύθι με το βοσκό...ναι...το γνωστό ψευτράκο...
 :) :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 03:38 από Steamboy »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 819 158349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:21
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2915 420449 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:55
από treloneritis
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15741 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131273 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 278 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249581 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767654 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 260 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog