vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 22, 2012, 14:04 »
Τελικά δοκίμασα να χρησιμοποιήσω κομμάτι γάζας αντί να τη μαδάω σε ίνες .
Το αποτέλεσμα ήταν ακριβώς ίδιο και η αλλαγή του το ίδιο εύκολη . Ο slammer είχε δίκιο .
Εδώ έχω αφαιρέσει το καρφάκι από τον LS-E και τον δουλεύω με μεγαλύτερο φυτίλι  ;)
Η μαυρίλα του φυτιλιού δεν ήταν από κάψιμο , αλλά από τα κατάλοιπα περίπου 20 ml

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6PJv213la60[/youtube]


Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 02:49 »
 Καλησπέρα, καλησπέρα
Είδα φως και μπήκα που λένε…

Διάβασα πρώτα  προσεκτικά το νήμα αυτό: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,10768.0.html και αυτό: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9435.msg347238.html#msg347238  το οποίο δεν κατάλαβα και γιατί έκλεισε  :confused1: .

Μου άρεσε η χρήση τέτοιου φιτιλιού. Όσο να ναι είναι κάτι το φυτικό και όχι χημική τεχνολογία (πρώτη προσέγγιση ενός αδαούς :laugh1: ). Παίρνω έναν χρησιμοποιημένο ~20 ml CE 4 (Nobacco) τον ανοίγω, όπως έχω δει σε video, βγάζω έξω το φιτίλι του (σημείωση: μύριζε καμένο το φιτίλι και μετά το έκαψα με αναπτήρα επίτηδες ~30 δευτ. κοκκίνιζε στις μαδημένες άκρες του και έβγαλε μια απαίσια οσμή) πήρα ένα κομματάκι βαμβάκι το τύλιξα σφικτά περίπου σε διάμετρο 2~3mm, τύλιξα την 0.2mm kanthal αντίσταση κάνοντας 4 σπείρες (R=1.8 ohms) αφού την είχα προ-κάψει, (μήκος φυτιλιού 3.5cm) ξαναέκλεισα τον CE 4 έβαλα λίγο υγρό (el toro 11mg) βιδώθηκε στο vmax (V=3.4V), άφησα να ποτίσει το βαμβακάκι και μπαφ… Πρώτα 10 τζούρες στο κενό (στρώσιμο) και μετά απόλαυση. Μου άρεσε παιδιά. To άτμισα πολύ, ζεστάθηκε αρκετά το πλαστικό περίβλημα και η γεύση χάθηκε (δεν έχω βρει έναν ατμοποιητή που να μην έχει αυτή την παλιο ιδιότητα). Κρύωσε μετά και η γεύση του επανήρθε. Από το μεσημέρι άτμισα 3 ml και πάει καλά. Το έκανα λίγο πρόχειρα αλλά ικανοποιούμε και εύκολα σχετικά. Θα το συνεχίσω να δω πως συμπεριφέρεται και θα σας ενημερώσω. Ερώτηση: Επειδή πολλά πράγματα αλλάζουν γρήγορα στη χώρα μας το τηλ.: 199 της Π.Υ., άμα χρειαστεί διότι άνθρωποι είμεθα και ξεχνάμε να βάλουμε υγρά, ισχύει ακόμη ρε παιδιά? ή έγινε κάτι σαν τον ΕΟΠΠΥ ας πούμε?

Υ.Γ.1
 Μάλιστα (λόγω επαγγέλματος) θα πάω να κόψω μερικές κάψες βαμβακιού κατευθείαν από χωράφι και μάλιστα όψιμες κάψες να ξεχωρίσω μόνος τις ίνες από τους σπόρους ώστε να είμαι σίγουρος ότι δεν έχει υποστεί καμία χημική επεξεργασία η ίνα του βαμβακιού.

 Υ.Γ.2
Θα κάνω και μια μικρή αναφορά στα φυτίλια που κυκλοφορούν.
Για σήμερα:
Cetin μάλλον πάει με τον Α2. Είναι εστέρας C32H64O2 (προέρχεται από το σπαρματσέτο ή παράγεται από το παλμιτικό οξύ με κητυλική αλκοόλη) λευκό διάφανες κηρώδες στερεό αρχική μορφή πούδρας που χρησιμοποιείται στα κεριά, στα καλλυντικά και στα φάρμακα σαν γαλακτωματοποιητής. Με μικρή επεξεργασία γίνεται και φιτίλι. Ο αρχικός εστέρας έχει θερμοκρασία που λιώνει 55-56οC και σημείο βρασμού 360οC και προστασία: Avoid contact with skin and eyes. Στη βιβλιογραφία δεν αναφέρεται πουθενά η χρήση του σαν φυτίλι με σκοπό την εισπνοή των παραγόμενων ατμών. Ερώτημα λοιπόν: κατά πόσο δεν υπόκειται σε χημική αντίδραση με το οξυγόνο ή/και την VG, PG όταν θερμαίνεται? Προσωπική άποψη δεν έχω ακόμη θέλει διάβασμα. Και να σκεφτείτε ότι αυτό από πολλούς θεωρείται το καλό φιτίλι, που να πάμε στα άλλα.
Καλό σας Βράδυ :bye:

Μόλις είδα εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,611.0.html ότι το 199 ισχύει σύμφωνα με τον Διαχειριστή :respect:
 

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 03:29 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 19:10 »

Είδα φως και μπήκα που λένε…


Ωχ .... το είχα ξεχάσει ανοιχτό ;Να δω πόσο θα έρθει το ρεύμα  :wall:
Καλός ήρθες στην σκοτεινή πλευρά.  ;D

Έχε το νου στις αλλαγές της γεύσης . Είναι πιθανό να μην προλαβαίνει να ποτίσει καλά το βαμβάκι.
Για τη φωτιά μην ανησυχείς και πολύ. Κατέβαλα φιλότιμες προσπάθειες να βάλω φωτιά στο παρελθόν αλλά απέτυχα  :idiot1:
Δεν ξέρω το επάγγελμα σου , αλλά αν δεν είναι δικά σου τα φυτά , μπορεί και να έχουν φυτοφάρμακα.

Vape safe  :bye:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 00:05 »
φαίνεται πολύ καλό αυτό με την γάζα.
σίγουρα θα το δοκιμάσω.

κάτι που με φοβίζει είναι ότι αν πάρω καμένο από το βαμβάκι τότε εισπνεω καμένο βαμβάκι-καπνό από τό βαμβάκι.μπορεί να είναι φυσικό αλλά νομίζω οτι κ αυτο βλάπτει κ μάλιστα πολύ.κ το ξύλο φυσικό είναι αλλά ο καπνοσ του σκοτώνει.



στην άλλη μεριά τώρα.αν πάρω καμένο από κλασικό φυτίλι δεν θα πάρω καμένο από το ίδιο το φυτίλι γιατί αυτό δεν καίγεται.ότι χημικά ήταν που μπορούσαν να καούν έχουν φύγει με την προετοιμασία που κάνουμε..(καψήμο-βρασημο)
θα πάρω καμένο από την μακα που έχει μεινει.αν προσέξετε στο φυτίλι αν του κάνει κανεισ ένα καλό καλό καψήμο δεν βγάζει πλέον καπνό όταν συνεχίζει το καψήμο γιατί απλά ότι ήταν να καεί κάηκε.

έτσι οπωσ το εχω στο μυαλό μου,μου φαίνεται πιο ασφαλή το φυτίλι.

δεν εχω δοκιμάσει ακόμα την γάζα. ίσως  είμαι λαθοσ δεν ξερω.απλά τισ σκέψεις μου λέω.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #64 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 01:13 »
Δεν είναι κακό να σε φοβίζει κάτι ασυνήθιστο .  :)
Αν είδες όλο το νήμα , υπάρχουν κάποια βίντεο που γίνεται επίτηδες στέγνωμα του φυτιλιού.
Σε κάθε περίπτωση θέλει προσοχή. Τουλάχιστον στην αρχή

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #65 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 01:55 »
δεν είναι ακριβώς  κάτι καινούργιο.
θυμάμαι όταν είχα αρχίσει το ητ δεν μου άρεσε να δίνω 10 εύρο κάθε βδομάδα για νέο ατμό κ έτσι έψαξα να βρω λύση.

βρήκα κάπου εδώ ένα νήμα που έλεγε διαφορά που έβγαζαν τα παιδιά αντί για φυτίλι.τότε δεν έβρισκες φυτίλι σε κάθε μαγαζί.

ήταν μερικοί που έβαζαν το βαμβάκι από τισ πανεσ η από τισ σερβιετεσ.άλλοι έβαζαν το σακούλι που είναι το τσάι μέσα.άλλοι φυτίλι από ζιπο.

είχα δοκιμάσει αυτό με τό σακούλι από ΤΟ τσάι αλλά δεν έκανα δουλειά.μετά βρήκα το  guru που είχε φυτίλι κ έλυσα ατο πρόβλημα μου.

όλα αυτα πριν κανένα χρόνο περίπου.
το νήμα που αναφέρω είναι πιο παλιό.
απλά τότε δεν την είχαν ψάξει τόσο πολύ την δουλειά κ δεν θυμάμαι κάνεις να είχε βάλει αποστείρωμενη γάζα.

μου φαίνεται καλή ιδέα κ βλέπω πολλά θετικά σχόλια.

αν δεν υπάρχει καύση τισ γάζας τότε νομίζω ότι είναι μια καλή λύση αντί για φυτίλι.με προσοχή όμως.

εύχομαι να αποδειχτεί ότι είναι κάτι πιο καλό από αυτα που έχουμε τώρα.

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #66 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2012, 11:34 »
Ωχ .... το είχα ξεχάσει ανοιχτό ;Να δω πόσο θα έρθει το ρεύμα  :wall:
Καλός ήρθες στην σκοτεινή πλευρά.  ;D

Έχε το νου στις αλλαγές της γεύσης . Είναι πιθανό να μην προλαβαίνει να ποτίσει καλά το βαμβάκι.
Για τη φωτιά μην ανησυχείς και πολύ. Κατέβαλα φιλότιμες προσπάθειες να βάλω φωτιά στο παρελθόν αλλά απέτυχα  :idiot1:
Δεν ξέρω το επάγγελμα σου , αλλά αν δεν είναι δικά σου τα φυτά , μπορεί και να έχουν φυτοφάρμακα.

Vape safe  :bye:

Γεια χαρά

Γενικά τρεις μέρες ατμίσματος με βάμβαξ. Όλα βαίνουν καλώς :thumpup: . Η Γεύση (Δοκίμασα 2 υγρά Halo & El toro 11mg/ml και με τα τρία συγχρόνως) θεωρώ ότι είναι καλύτερη και από αυτή του φιτιλιού cetin και από του πλέγματος αλλά περί ορέξεως κολολυθόπιτα… ;) . Είμαι γεωπόνος και χθες πήρα βαμβάκι από καλλιέργεια χωρίς να έχει ψεκαστεί. (Ψεκασμό στα βαμβάκια κάνουν για το πράσινο σκουλήκι Ιούλιο μήνα περίπου και συλλέγουν αυτές τις μέρες τουλάχιστον στη περιοχή της Θήβας. Ο συγκεκριμένος καλλιεργητής είναι και φίλος μου. Η καλλιέργεια ήταν μη αρδεύσιμη και οι κάψες που πήρα το σύσπορο βαμβάκι ήταν αρκετά ώριμες που σημαίνει μεγαλα ποσοστά στις ίνες κυτταρίνης ~86%). Αφαίρεσα με προσοχή τους σπόρους ξεμάτισα τις ίνες και τις έπλεξα σε διάμετρο περίπου 2mm και τα υπόλοιπα κατά τα γνωστά. Σας πληροφορώ ότι δεν χρειάστηκε καν «στρώσιμο».
Η διαφορά με το βαμβάκι που πωλείται είναι ότι αυτό «στρίβεται» πιο εύκολα, ενώ το τελείως (raw) ακατέργαστο που δοκίμασα όση ώρα και να το στρίψεις έχει τη τάση να ξαναφουσκώνει (δεν «κάθεται» δηλαδή εκεί που το αφήνεις). Δεν ξέρω που οφείλεται ακριβώς, ίσως στην περιεχόμενη υγρασία, ίσως ότι το ελαφρώς κατεργασμένο έχει κάποια άλλη ουσία, θέλει ψάξιμο γενικά δε ξέρω :dontknow: .
Diver:
 γράφεις κάπου: «Έχε το νου …..το βαμβάκι.» Πάλι από δοκιμές που έκανα ισχύει αυτό που λες όταν έχεις βάλει μεγάλη ποσότητα βαμβακιού και για να πάρεις διάμετρο 2~3mm το σφίγγεις αρκετά και δύσκολα περνά το υγρό όταν συναντά την συρμάτινη αντίσταση (το υγρό κινείται στο φιτίλι με βάση τη διαφορά συγκεντρώσεως). Θέλει λίγο βαμβάκι, πιστεύω είναι θέμα εμπειρίας καθαρά.
Γενικά συμβουλεύω να δοκιμάσετε φιτίλι από βαμβάκι, τα άλλα ρε παιδιά έχουν πολύ χημεία και πιστεύω ότι τα χρησιμοποιούν γιατί απλά δεν έχουν τι άλλο να βάλλουν ασφαλές ως προς το dry burning :angel: . Να με θυμηθείτε ότι σε λίγο θα βγουν φιτίλια βαμβακιού ή λιναριού με επίστρωση άκαυστης ουσίας.
Ευχαριστώ θα σας κρατώ ενήμερους.
 


 Ο γνωστος δαιμων ξαναχτύπησε :wall: 
Η κυτταρίνη στις ίνες του βαμβακιού είναι 96~97% το υπόλοιπο είναι: πρωτείνες 1%, κυρώδεις ουσίες 0.5% και ανόργανα 0.8%.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2012, 20:29 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος gxatzisss

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 19:52 »
Ένα βράδυ (κατά τις 02:00) τυχαία διάβασα αυτό το θέμα για το φιτίλι από βαμβάκι και μου "βάλατε φωτιές". Έπεσα να ξαπλώσω και είχα μια ανησυχία. Έτσι λοιπόν σηκώθηκα, μάδησα κάτι αποστειρωμένες γάζες που είχα και πήρα τις βαμβακερές ίνες. Δεν έχω όμως επισκευάσιμο ατμοποιητή και είπα να το προσπαθήσω σε μια 2,4Ohm αντίσταση από Ce4+v3. Έβγαλα προσεκτικά το ήδη υπάρχον φιτίλι, έκανα ένα καλό dryburn στην αντίσταση και πολύ προσεκτικά με ένα τσιμπιδάκι έβαλα το καινούργιο βαμβακερό φιτίλι. Στην πρώτη τζούρα έπαθα πλάκα, ήταν λες και άτμιζα απευθείας από το μπουκαλάκι με το υγρό. Το χρησιμοποιώ περίπου 10 μέρες τώρα χωρίς κανένα πρόβλημα,δεν μου έχει φέρει ποτέ καμένο διότι το φιτίλι είναι μακρύ και έχει μόνιμη τροφοδοσία υγρού. Άλλαξα τα φιτιλιά από όλους τους ατμοποιητές μου με βαμβακερά και σκέφτομαι να κάνω κανένα πείραμα με carto...δεν είμαι όμως και πολύ σίγουρος πως θα δουλέψει όπως πρέπει.
Σας ευχαριστώ όλους για τα πολύ χρήσιμα σχόλια σας!
Εάν κάποιος το έχει δοκιμάσει σε carto θα ήθελα πολύ να ακούσω εντυπώσεις.

 

Αποσυνδεδεμένος nikosq

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Το παλεύω
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:44 »
"Ένα βράδυ (κατά τις 02:00) τυχαία διάβασα...."

Μπράβο "gxatzisss" :thumpup: τα καλύτερα σου έρχονται στο μυαλό μετά τις 12. εκείνες τις ώρες ο εγκέφαλος αποδίδει τα μέγιστα.

ΥΓ Ασε τους άλλους να ατμίζουν υγρά που έρχονται σε επαφή με υαλονήματα κλπ...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:54 »
Έτσι λοιπόν σηκώθηκα, μάδησα κάτι αποστειρωμένες γάζες που είχα και πήρα τις βαμβακερές ίνες. Δεν έχω όμως επισκευάσιμο ατμοποιητή και είπα να το προσπαθήσω σε μια 2,4Ohm αντίσταση από Ce4+v3. Έβγαλα προσεκτικά το ήδη υπάρχον φιτίλι, έκανα ένα καλό dryburn στην αντίσταση και πολύ προσεκτικά με ένα τσιμπιδάκι έβαλα το καινούργιο βαμβακερό φιτίλι.

ρε παιδια... ειστε σιγουροι για αυτες τις πατεντες που κανετε?  ???
θεωρειτε μονο οτι αν δεν καιγεται, ειναι οκ?

εγω θα το φοβομουν απο αποψη υγειας. Οι θερμοκρασιες που αναπτυσσονται ειναι μεγαλες, και δεν ειμαστε ειδικοι (χημικοι,βιολογοι,γιατροι κλπ) για να ξερουμε τι εκλυεται απο το καθε "φυτιλι". Δεν ξερω, εσυ φιλε μου μπορει να εισαι και να το κανεις... αλλα αν ημουν νεος ατμιστης και διαβαζα αυτο το ποστ τωρα θα ετρεχα να ξεθαψω το παλιο μου φαρμακειο να βγαλω τις γαζες.

Εγω προς το παρον εχω επιφυλαξεις
- κατα ποσο η αποστειρωμενες γαζες ειναι απο καθαρο βαμβακι (και χωρις χημικη επεξεργασια)
- κατα ποσο το καθαρο βαμβακι αν χρησιμοποιηθει για ατμοποιηση δεν παραγει καποια βλαβερη ουσια για τον οργανισμο..
- εαν δεν βγαζει καποια βλαβερη ουσια στην αρχη της χρησης της, κατα ποσο με παρατεταμενη χρηση μπορει να βγαλει...

εσεις ειστε σιγουροι για τα παραπανω?

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 21:56 »
Βρε συ Νίκο.
Και εμείς στο ψάξιμο είμαστε .
Δε σημαίνει ότι κατέχουμε την απόλυτη γνώση .
Πάντα φιλικά  :)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 22:29 »

Εγω προς το παρον εχω επιφυλαξεις
- κατα ποσο η αποστειρωμενες γαζες ειναι απο καθαρο βαμβακι (και χωρις χημικη επεξεργασια)
- κατα ποσο το καθαρο βαμβακι αν χρησιμοποιηθει για ατμοποιηση δεν παραγει καποια βλαβερη ουσια για τον οργανισμο..
- εαν δεν βγαζει καποια βλαβερη ουσια στην αρχη της χρησης της, κατα ποσο με παρατεταμενη χρηση μπορει να βγαλει...

εσεις ειστε σιγουροι για τα παραπανω?

τις ίδιες επιφυλάξεις θα πρέπει να έχεις και για τα υπόλοιπα φιτίλια γιατί δεν νομίζω να σου έχει δώσει κανείς μαγαζάτορας κάποιο πιστοποιητικό για την καταλληλότητα τους πάρα μόνο ΛΟΓΙΑ!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 22:34 »
μα τις εχω σε καποιο βαθμο και εκει...
με αυτα ομως οχι οι μαγαζατορες, αλλα ολος ο παγκοσμιος ατμιστικος κοσμος εχει ασχοληθει...
και οι συγχρονες μελετες πανω στο η.τ. που γινονται.. με αυτα γινονται.

οποτε ενα βαθμο μεγαλυτερης ασφαλειας τον νιωθω. (Προσωπικη τοποθετηση καθαρα, ετσι)

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 22:38 »
Το ίδιο συναίσθημα είχα και εγώ!!!
Μέχρι που σκαφευτικά οτι το ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ που το δινουμε στα παιδια μας και εχει ολες τις εγκρίσεις ειναι ενα δηλητήριο!!! :yes: 

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Φυτίλι από Βαμβακερές Ίνες
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 02, 2012, 22:56 »
Έρευνες πάνω στην καταλληλότητα του φυτιλιού απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχουν. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
Το ότι υπάρχει στους ατμοποιητές του εμπορίου , δεν το κάνει αυτόματα ασφαλές .
Το ότι κάποιοι αποφασίσαμε να χρησιμοποιήσουμε κάτι εναλλακτικό, σύμφωνα με τη λογική μας , το κάνουμε με δική μας ευθύνη .
Αν κάποιος σκεφτεί να το δοκιμάσει , ας διαβάσει το νήμα από την αρχή και ας πάρει τα ρίσκα του.
Το φόρουμ απευθύνεται σε ενήλικες .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 02, 2012, 23:02 από Diver »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116274 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244002 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4046 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem