vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, Sergios, lounik, vougiouklakis

Twitter

ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #75 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:07 »

Είμαι ατμιστής και στο φόρουμ εδώ και 6 μήνες.
Σε συζητήσεις εδώ μέσα σε συναντήσεις ατμιστών διαπιστώνω ότι είμαι από τους λίγους ,δεν θέλω να πω μοναδικός,ατμιστής 6 μηνών που
παραμένω στις απλές μπαταρίες και τους απλούς ατμοποιητές.


Και εγώ στους 6 μήνες στους ''απλούς ήμουν'' :)



Όλοι μα όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν το τάδε προβάρι το τάδε vmax την τάδε μόντα την τάδε μπαταριοθήκη τον τάδε επισκευάσιμο ατμοποιητή
να συζητάνε γιαυτά και στην ουσία να γίνεται ένας διαγωνισμός ποιός έχει ποιό μόντ ή επισκευάσιμο ατμοποιητή.


   

Κανένας διαγωνισμός δεν γίνεται
Εσύ το βλέπεις έτσι


'Ερχομαι να πιστέψω πως οι πιό πολλόί έχουν αναγάγει πλέον  το άτμισμα σε μιά μόδα ένα χόμπι και γίνεται διαγωνισμός μεταξύ των ατμιστών αυτών ποιός θα προμηθευτεί πρώτος το τάδε ή το δείνα και έχει χαθεί η ένοια και ο σκοπός του ατμίσματος που για μένα ήταν και παραμένει μετάαπό 6 μήνες η διακοπή του καπνίσματος.



   

Και εγώ σε χόμπυ το έχω αναγάγει
Με κρατάει όμως μακρυά απο το κ.τ και αυτό είναι το ζητούμενο

Ή ένοια και ο σκοπός του ατμίσματος διαφέρει απο χρήστη σε χρήστη
Για εμένα δεν είναι σκοπός να το σταματήσω
Αν έρθει απο μόνο του κκαλοδεχούμενο
Χωρίς πίεση όμως ούτε χρονοδιαγράματα



Παρατηρώ και εδώ στο φόρουμ να μπαίνουν αρκετοί νέοι ατμιστές τους βλέπω για λίγες μέρες και μετά χάνονται.

Βρε παιδιά μήπως τους διώχνουμε και μεις γιατί όπως παρατηρώ οι κύριες συζητήσεις πλέον είναι για τα καινούργια μοντ και τους καινούργιους επισκευάσιμους ατμοποιητές καθώς και συγκεκριμένα προιόντα συγκεκριμένων Ελλήνων κατασκευαστών


   

Δεν διώχνουμε κανέναν
Οι ''κύριες συζητήσεις'' είναι για τον καθένα διαφορετικές
Αυτές μάλλον σου αρέσει να παρακολουθείς


Μπαίνει κανένας νέος που δεν ξέρει από αυτά ανοίγει κανένα άλλο θέμα σπάνια νά του απαντήσει κάποιος η να συμμετέχει στη συζήτηση, ή αν
ρωτάει κάτι μπορεί να του πετάξουμε ένα λίνκ λέγοντάς του δες εκεί.
Έτσι θα μπει μία δυό φορές θα δει όρους και ονομασίες ακατανόητες σε αυτόν και έτσι πιθανόν να μήν ξαναμπεί και πιθανότερο ακόμη να
γυρίσει στο τσιγαράκι του.



   

Όποιος ενδιαφέρεται θα ψάξει και θα βρεί τα πάντα σε αυτό το φόρουμ
Είπαμε όλα είναι στο μυαλό και στη θέληση
Αν ξαναγυρίσει στο ''τσιγαράκι του'' σημαίνει ότι δεν έφυγε ποτέ απο εκεί δυστυχώς

Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #76 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:27 »
ισως να ειναι καλυτερα αν ξεχαστει το θεμα,μονο αρνητικα εφερε η δημοσιοτητα του ητ

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #77 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:28 »
tsiv o papous εννοει οτι μερικες φορες κομματια του φορουμ δεν ειναι φιλικο προς τον καινουριο χρηστη...
εχει πχ μια απορια και η απαντηση ειναι ενα λινκ που ειναι ενα θεμα με 50 σελιδες...
για να λυσει δηλαδη την απορια πρεπει να εχει χρονο, να φτιαξει καφε και να αρχισει το διαβασμα.

Δεν λεω οτι εχεις αδικο, αλλα οχι οτι ο παππους λεει κατι ακυρο.
Ο Χ χρηστης θα κατσει να διαβασει 50 σελιδες εκ των οποιων τα μισα με εννοιες που ειναι κινεζικα?  αντικειμενικα  μπορει να διαθεσει μιση ωρα απο την μερα του οχι ολο το απογευμα του.

Πρεπει να κανεις κατι για αυτο?
οχι απαραιτητα, οποιος θελει να διαβασει θα το κανει, ο αλλος εχασε.
Παρολα αυτα το αποτελεσμα ισχυει, καποιος κοσμος θα τα παρατησει και θα προσπερασει το ΗΤ.
Ισως να βοηθουσε ενας ολοκληρωμενος οδηγος πρωταρη... αλλα οκ ποιος θα κατσει να τον φτιαξει?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #78 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:31 »
Υπαρχουν παντου εδω μεσα οδηγοι για πρωταρηδες και ολοι εμεις ( οι χρηστες) βοηθαμε παντα τον νεο ατμιστη. Δεν νομιζω οτι λειπει κατι τετοιο, ποσο μαλλον οτι ειναι ο λογος που γυρνανε στο ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος dafniv

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #79 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:34 »
Tsiv, μην είσαι τόσο απόλυτος.
Έχουν μεγαλη δόση αλήθειας αυτά που αναφέρει ο συμφορουμιτης.
Κάποιος που θα πρωτομπει στο φόρουμ χάνεται, και απορεί απο το πόση εξειδίκευση υπάρχει στον χώρο του ΗΤ.
Δεν είναι κακό όμως αυτο!
Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ, γιατι αλλιώς θα το είχαμε παρατήσει όλοι.
Απο την άλλη είναι κ στο χέρι του καθένα, να αρχίσει σταδιακά, να διαβάζει σωστά απο την αρχή τα θέματα, ξεκινώντας απο τα βασικά και σιγά σιγά να μαζεύει γνώσεις.
Εγώ θα έλεγα ότι ναι, υπάρχει ένας ανταγωνισμός, μια κόντρα, μια αντιπαλότητα, ποιος θα πρωτοπορεί κάποιο mod,κάποιο νέο μοντελο, ποιος θα κάνει το καλύτερο μαγείρεμα υγρού, αλλα δεν είναι ούτε αυτο κακό!
Όπως το βλέπει κανείς...
Και εγώ προσωπικά δεν γράφω στο φόρουμ,αλλα το παρακολουθώ όσο μπορώ κ ενημερωνομαι.
Αν δεν υπήρχε θα συνεχιζα το κάπνισμα...

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:35 »
το αποτελεσμα ωμεγα δειχνει οτι δεν φτανει....
καλα δεν ειπα οτι πρεπει καποιος να κανει κατι για αυτο ε?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #81 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:39 »
"Οδηγός" προς νέο χρήστη ετσι οπως εννοείται, δηλαδή πιο ολοκληρωμένος απο την εγκυκλοπαίδεια που υπάρχει ήδη, δεν μπορεί να γίνει γιατι πρεπει καθε βδομάδα να ανανεωνεται με νεα μοντέλα κλπ, που θα τον καταστήσει δυσκίνητο και μη αναγνώσιμο! Η Εγκυκλοπαίδεια παντως υπάρχει.
Και ήταν το δικο μου πρώτο ανάγνωσμα οταν ανακάλυψα το φόρουμ.
Και ουτε χρόνο πήρε, ουτε 50 σελίδες είναι, και με καθοδήγησε σωστότατα στις πρώτες αγορές.
ισως να πρεπει να γίνει κάτι και να φαίνεται ακόμα και ΜΟΝΟ αυτό σε πολύ νεους χρήστες. να είναι το μονο που θα βλεπουν στην πρωτη τους σύνδεση ας πουμε.
Απο κεί και πέρα, σαν φόρουμ, φυσικά και χάνεσαι στις πληροφορίες, όπως σε κάθε φόρουμ που έχει να κανει με συσυκευές, τεχνολογία, ή ιδιοκατασκευές. και εδω υπάρχουν και τα τρία! Αναπόφευκτο.


Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #82 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:40 »
Κύριε συντονιστά μου αυτά όλα που είπα να ξέρης ότι τα είπα καλοπροαίερετα.

Και να πω την πάσα αλήθεια επειδή κατά κάποιο τρόπο μέχρι σήμερα έμαθα να χρησιμοποιώ το γραπτό λόγο τα έγραψα κατά τέτοιο τρόπο
ώστε να κουνηθούν κάποια λιμνάζοντα νερά και χαίρομαι που έγινε αυτό.

Χαίρομαι που γίνεται διάλογος και ας διαφωνούν κάποιοι μαζί μου.
Δεν θα με χαλούσε και όλοι να διαφωνούσαν και το λέω ειλικρινά πίστεψέ με.

Και να πω και κάτι άλλο ο καλίτερος διάλογος γίνεται όταν υπάρχουν διαφωνίες.Άπό την μέχρι τώρα εμπειρία μου στη ζωή έχω μάθει ότι
όταν όλοι συμφωνούν σε κάτι δεν υπάρχει διάλογος.

Σέβομαι στις απόψεις σου αλλά πιστεύω πως οι περισσότεροι που έρχονται σε αυτό το φόρουμ (έτσι έγινε και με μένα) έρχονται να πάρουν
κάποιες πληροφορίες ή κάποια βοήθεια προκειμένου να κάψουν το κάπνισμα.

Και πιστεύω ότι κάποιοι νέοι ατμιστές δεν θα βοηθηθούν βλέποντας κυρίως δύσκολους όρους που δεν μπορούν να κατανοήσουν. 

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #83 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:41 »
Tsiv, μην είσαι τόσο απόλυτος.
Έχουν μεγαλη δόση αλήθειας αυτά που αναφέρει ο συμφορουμιτης.
Κάποιος που θα πρωτομπει στο φόρουμ χάνεται, και απορεί απο το πόση εξειδίκευση υπάρχει στον χώρο του ΗΤ.
Δεν είναι κακό όμως αυτο!
Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ, γιατι αλλιώς θα το είχαμε παρατήσει όλοι.
Απο την άλλη είναι κ στο χέρι του καθένα, να αρχίσει σταδιακά, να διαβάζει σωστά απο την αρχή τα θέματα, ξεκινώντας απο τα βασικά και σιγά σιγά να μαζεύει γνώσεις.
Εγώ θα έλεγα ότι ναι, υπάρχει ένας ανταγωνισμός, μια κόντρα, μια αντιπαλότητα, ποιος θα πρωτοπορεί κάποιο mod,κάποιο νέο μοντελο, ποιος θα κάνει το καλύτερο μαγείρεμα υγρού, αλλα δεν είναι ούτε αυτο κακό!
Όπως το βλέπει κανείς...
Και εγώ προσωπικά δεν γράφω στο φόρουμ,αλλα το παρακολουθώ όσο μπορώ κ ενημερωνομαι.
Αν δεν υπήρχε θα συνεχιζα το κάπνισμα...

Τα ίδια λέμε.
Δεν είμαι απόλυτος , τις απόψεις μου παραθέτω


Ο Χ χρηστης θα κατσει να διαβασει 50 σελιδες εκ των οποιων τα μισα με εννοιες που ειναι κινεζικα?  αντικειμενικα  μπορει να διαθεσει μιση ωρα απο την μερα του οχι ολο το απογευμα του.


Αν τον ενδιαφέρει πραγματικά θα τις διαβάσει
Δεν είναι υποχρεωτικό με τη ''μία''

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #84 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:45 »
προσθετω και κατι αλλο, δίνει κάποιος ενα λίνκ ας πούμε.
Λετε οτι ειναι 50 σελίδες και ο αλλος βαριέται να το διαβάσει. Δεκτόν.
Το θέμα είναι όμως οτι συνήθως αν διαβάσει τις πρώτες 2 με 3 σελίδες εχει καταλάβει περι τίνος πρόκειται!
Αλλα βλεπω επανειλλημένα , ανθρώπους που εχουν παραπεμφθεί σε ενα λίνκ, να ποστάρουν ερώτηση, που απαντάται ήδη στην πρώτη σελίδα.
ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ τα νήματα.
Ποιός φταίει γι αυτό? Αν καποιος θελει να ενημερωθεί και να μην μπερδευτεί, πιάνει το βιβλίο και το διαβάζει απο το τέλος για να δεί πρώτα τα συμπεράσματα?
Δεν γίνεται έτσι! λυπάμαι.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #85 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:46 »
Πραγματικα νομιζω οτι θα πρεπει. Να μεταφερουμε αυτη τη συζητηση σε νεο θεμα.

Ειδαλλως βλεπω να γινονται οντως 50 σελιδες και μια απο αυτες να αφορα το θεμα που ανοιχτηκε το νημα, αρα και δυσκολοτερη την εξυπηρετηση καποιου που θα ηθελε να μαθει για την πτωση χρησης του ΗΤ.

Μπορουμε ολοι να βοηθησουμε προς αυτη την κατευθυνση πιστευω, περιοριζοντας τις εκτος θεματος εκφορες.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #86 στις: Ιουνίου 06, 2012, 10:53 »
Κύριε συντονιστά μου αυτά όλα που είπα να ξέρης ότι τα είπα καλοπροαίερετα.



Και εγώ καλοπροαίερετα γράφω πάντα :)






Ας μη συνεχίσουμε όμως διότι είναι άλλο το θέμα του νήματος

ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #87 στις: Ιουνίου 06, 2012, 11:14 »
Εγω οσους ήξερα να ατμίζουν εκτός ενός ατμίζουν ακόμα.
μια κοπέλα ξέρω που ντρεπόταν να κυκλοφορεί με το ματσούκι στο χέρι (eGo) αλλα δεν εφταιγε αυτό. Εφταιγε οτι την "ανάγκασε" ο μή καπνιστήα αντρας της να το δοκιμάσει. Δεν το ηθελε πραγματικά η ίδια.
και είναι παρα πολλές οι περιπτώσεις αυτές μην το ξεχνάμε.
Ανθρωποι ερχονται στο ΗΤ απο εξαναγκασμό των οικείων τους, ή της γυναίκας/αντρα/παιδιών τους. Δεν θελουν σταλήθεια να το κόψουν. Είναι φυσικό να το κλωτσήσουν λοιπόν μετα απο κάποιο χρόνο. Εκτός αν δούν το φώς το αληθινο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2012, 11:35 από alexmach »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #88 στις: Ιουνίου 06, 2012, 11:23 »
Προσοχή!!! Η πολλή παρέα με αντικαπνιστές και αντιατμιστές, όπως και η διαρκή έκθεση σε "ατμιστές" που τα παράτησαν μπορεί να επηρρεάσει και αυτούς που πραγματικά θέλουν τα συνεχίσουν το άτμισμα. Κάτι σαν αυτόν που πνίγεται και σε τραβάει προς τα κάτω.
Μπορεί να μην ισχύει για εμάς που κλείσαμε ήδη πολλούς μήνες και συμμετέχουμε ενεργά στο φόρουμ, αλλά ένας νέος στο άτμισμα, με θέληση μεν, αλλά τα γνωστά θεματάκια με τον εξοπλισμό συν τις σκωπτικές αντιδράσεις του περιβάλλοντος συν την "αυτομόληση" φίλων ατμιστών πίσω στο κ.τ. δέχεται τρομερή αρνητική ενέργεια.

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #89 στις: Ιουνίου 06, 2012, 11:32 »


πολυ σωστα και γιαυτον τον λογο σταματησαν να μπαινουν φιλοι μου στο σπιτι μου που ειναι καπνιστες.συνεχεια κατηγορια προς το ητ και τετοια.



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2012, 11:34 από petra »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1552 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156573 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi