vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

134 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 05, 2012, 22:58 »
Γιατι μας αγγιζει σαν καταναλωτες δλδ το αν εχει πτωση η καθιζηση η οτι αλλο?
Οταν καπνιζαμε ειχαμε κανεναν νταλκα να καπνισουν περισσοτεροι?
Απο τη στιγμη που μας γεμιζει αυτο που κανουμε , ο καθενας με τις δικες του επιλογες σε μπαταριοθηκες , ατμοποιητες , υγρα κλπ και για τον οποιο λογο εχει ο καθεις να το κανει (υγειας , οικονομικους κλπ) , δεν βλεπω το λογο να μας απασχολει αν ειμαστε 100 χιλιαδες η 200 χιλιαδες.

Εγω το βλεπω απλα.
Α. Καπνιστες
Πιθανα αποτελεσματα:
Α1. Ατμιστες
Α2. Διακοπη εισπνεομενων ουσιων γενικα ΗΤ και ΚΤ
Α3. Μικτη χρηση
Α4. Αδυναμια σταθεροτητας στην α1 και επιστροφη στην προτερη κατασταση.

Εγω προσωπικα απολαμβανω την απεξαρτηση μου απο το ΚΤ και ουτε που με ενδιαφερουν τα στατιστικα. Αλλωστε και οταν ξεκινησα το ΚΤ ηλικιακα ανηκα στην μειονοτητα...

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:00 »
Πραγματικά υπάρχει μια αίσθηση ότι δεν αυξάνονται οι ατμιστές και ίσως μειώνονται κιόλας.

Για μένα, το ότι δεν αυξάνεται ο αριθμός των ατμιστών οφείλεται κυρίως στον υπόγειο πόλεμο με τις φήμες περί επικινδυνότητας, άγνωστων συνεπειών, υγρών στον πνεύμονα κλπ. Όλοι έχουμε ακούσει τέτοιου είδους κουβέντες από διάφορους φίλους, συγγενείς, γνωστούς, ακόμα κι άγνωστους, και μάλιστα πολλές φορές κρατώντας το τσιγάρο τους στο χέρι. Είναι κάτι που πιάνει σε πολλούς που δεν θέλουν να ξεβολευτούν από το κ.τ. - είναι αυτό που θέλουν ν' ακούσουν, μια καλή δικαιολογία.
 
Οι τιμές των πακέτων η.τ. που εξακολουθούν να είναι ψηλές για κάποιον που μπαίνει στο κατάστημα της γειτονιάς του και ζητάει ένα η.τ., παίζουν επίσης ρόλο.
Όσο περνάει ο καιρός και η οικονομική κρίση χειροτερεύει, γίνεται πιο δύσκολο πια να πει κανείς "ας το δοκιμάσω, να δω τι είναι και βλέπουμε" όταν πρέπει να δώσει 60-90 ευρώ για να ικανοποιήσει την περιέργεια του. Αν δεν υπάρχουν πολλοί που δοκιμάζουν, δεν μπορούν να είναι πολλοί κι αυτοί που θα συνεχίσουν.

Αν υπάρχει πτώση στον αριθμό των ατμιστών, βασική αιτία είναι αυτό που έγραψε παραπάνω ο panosfc:
δεν υπάρχει θέληση και η παραμικρή δυσκολία γίνεται αφορμή για επιστροφή στο κ.τ.
Σίγουρα, σε τέτοιες περιπτώσεις, αν ανακάλυπταν το φόρουμ, αρκετοί θα είχαν παραμείνει στο η.τ.
Είναι σημαντικό να βλέπεις πόσοι συνεχίζουν αυτό που σκέπτεσαι να εγκαταλείψεις και μπορεί να έχει σημαντική επίδραση στην ψυχολογία σου.

Ελπίζω, αν ισχύει, να είναι κάτι παροδικό και να επανέλθουν οι ρυθμοί του φθινοπώρου και του χειμώνα. Αν οι ατμιστές φτάσουμε μια κρίσιμη μάζα, τότε τα πράγματα θα πάρουν το δρόμο τους και μάλιστα με αλματώδη αύξηση.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:08 »
οσο με κραταει μακρυα απο το κ.τ θα το χρησιμοποιω......σε συνδιασμο με την θεληση και τις λυσης που μου δινοντε απο αλλους ατμιστες στα δυσκολα ........ελλειψη θελησης και μη προσπαθεια προσαρμογης ειναι κακος συνδιασμος και οδηγει στο να σταματησουν το η.τ καποιοι που το αρχισαν απλα για να το αρχισουν.......

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:09 »
Να πουμε οτι πουλιουνται και μεμονομενα προιοντα και το τελικο κοστος ειναι 30€ με 10ml υγρο.
Δεν νομιζω οτι ειναι οικονομικο το θεμα. Ισως η παραπληροφορηση κατεχει σοβαρο ποσοστο στην αποτροπη καποιων στο να δοκιμασουν ΚΤ.
Αλλα για να ρωτησω κΑτι. Υπαρχει χειροτερο απο τον καρκινο και δεν το ξερω ?

Οσο για τους εμπορους. Αν θελουν μπορουν να ενωσουν τις δυναμεις τους και να κατασκευασουν μια μπαταριοθηκη με μπαταρια και ατμοποιητη μιας χρησης και κοστους οσο εχουν 2 πακετα τσιγαρα. Να μην γεμιζει ξανα και να κραταει 3 ml.

Ετσι ολοι μπορουν να αποκομισουν την εμπειρια και πολυ φθηνα. Αλλα επιμενω οτι δεν ειναι το κοστος αλλα η κατευθυνομενη παραπληροφορηση των βιομηχανιων του ΚΤ και η εισβολη τους στα σπιτια μας μεσα απο πληρωμενα ρεπορταζ και την ενεργοποιηση των μαριονετων τους... Βλεπε δημοσιογραφους..

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:17 »
Αυτο που βλεπω παντως στον περιγυρο μου (φιλοι-γνωστοι) ειναι οτι τους λειπει η Θεληση και μονο :)
Πρωτος παραγοντας και σημαντικος.   Τα υπολοιπα δικαιολογιες δυστυχως..                                                     Σε γενικοτερο επιπεδο παντως καθοτι μενω και'γω σε μικρη πολη και φαινεται πιο ευκολα, ειναι οτι οντως οι ατμιστες εχουμε μειωθει πολυ τουλαχιστον τους 7 μηνες που ατμιζω και το παρακολουθω.                               Τελος να πω και'γω ποσο με βοηθησε το φορουμ να μην ξανακαπνισω οταν αρχιζε ο "ατμικος κορεσμος".  Οποτε εχω παψει πλεον να ενθαρυνω τους φιλους πρωην ατμιστες και προσπαθω να ενθαρυνω τους "νεους" ατμιστες.                                                                                                                                                            Συνεχιζουμε  :baby: Γερα  8)

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:18 »
Λίγο πριν και κατά την διάρκεια του καλοκαιριού υπάρχει μια χαλάρωση, ίσως και λόγω διακοπών και μια διάθεση αναβολής αποφάσεων για τον Σεπτέμβρη.
Ισως, κάπου εκεί κρύβεται η μείωση, προσωρινή ελπίζω, των νέων ατμιστών.
Σίγουρα η προπαγάνδα έχει παίξει το ρόλο της καθώς και το "εφήμερο της μόδας",  που σημειωτέων το θεωρώ ακόμη πιό επικίνδυνο.
Στην τελική όμως αυτό που μένει, είναι η μάχη με τον ίδιο σου τον εαυτό και αυτό φοβίζει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος dafniv

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:21 »
Λίγο η προπαγάνδα στα media, λίγο η ιδιαιτερότητα του ότι έχεις να κάνεις με υγρό, που είναι μια διαδικασία, τελετουργία για εμάς, λίγο οι μπαταρίες κ η αυτονομία, λίγο οι έμποροι που είναι ανενημερωτοι, λίγο η ευκολία του "περίπτερο- πακέτο- αναπτήρας-, λίγο δύσκολες προσωπικές στιγμές που σε κάνουν να πέσεις στο κάπνισμα, είναι λόγοι να μειωθεί το ρεύμα του Η.Τ.
Συν το ότι ήταν μόδα στην αρχή, και ως γνωστόν εμείς οι Έλληνες πάντα θελουμε να είμαστε "μοδατοι"
Σκεφτείτε να γίνει μόδα να κυκλοφορεις με lavatube στο δρόμο?
Δεν θελει κ πολυ, 5-10 in τυπακια να το πλασσαρουν, και σε χρόνο DT όλοι μαρκουτσια θα έχουν στα χέρια τους...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:25 »
Το η.τ. είναι ένα περίεργο ''άθλημα'', με τα καλά του (μείωση βλαβερών ουσιών σε σχέση με το κ.τ.) και τα κακά του (ως ηλεκτρική συσκευή). Το θέμα είναι να το έχει πάρει κάποιος απόφαση, είτε για το ολοκληρωτικό κόψιμο του κ.τ., είτε για τη πλήρη μετάβαση από το κ.τ. στο η.τ. (ως λιγότερο επιβλαβές για την υγεία).
Η ελλειπής ενημέρωση, η τρομολαγνεία των καναλιών, η έλλειψη αποφασιστικότητας, οι υψηλές τιμές οδηγούν πολλούς σε πισωγυρίσματα (από το η.τ. στο κ.τ.) και αποτρέπουν άλλους από το να δοκιμάσουν.
Βέβαια το τελευταίο καιρό υπάρχει πτώση γενικά στις αγορές όλων των προ'ι'όντων.

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:31 »
Συμφωνω με τον kimmi
και το 2011 το μπαμ εγινε Σεπτ-Οκτωβ.
Προσωπικα δεν με αγγιζει η γενικη καθιζηση.
Εγω βλεπω τα Καλα που προσφερει σε μενα.
Επιμενω ομως στο θεμα της ΣΩΣΤΗΣ διαφημισης του Προιοντος
και της Καθαροτητας των Υγρων(πιστοποιησεις)
για να μην ειναι διστακτικος ο κοσμος λογω παραπληροφορησης

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:37 »
Εγώ πιστεύω ότι μετάβαση από κ.τ. σε η.τ. συνεπάγεται αυτόματα και κόψιμο του κανονικού καπνίσματος.

Εκεί πιστεύω οφείλεται και η στασιμότητα ή πτώση του η.τ.
Δηλαδή είνα δύσκολο σε κάποιον καπνιστή να κόψει το κ.τ. και να παραμείνει για πολύ καιρό στο η.τ.

Θέλει υπομονή επιμονή και θέληση.
Δυστυχώς οι περισσότεροι που αρχίζουν το άτμισμα δεν αντέχουν για πολύ καιρό και έτσι ξαναγυρίζουν και πάλι στο κ.τ.
Παίρνω παράδειγμα και από τον εαυτό μου και πιστεύω ότι αν δεν ήταν αυτό εδώ το φόρουμ θα είχα επιστρέψει στο κανονικό κάπνισμα.

Βέβαια δεν ευνοεί και η όλη κατάσταση που έχει δημιουργηθεί στην κοινωνία μας τον τελευταίο καιρό ,οικονομικά προβλήματα, ανεργία που
έχουν ως συνέπεια οι περισσότεροι να έχουν μεγάλη ανάγκη το τσιγαράκι τους προκειμένου να διώχνουν για λίγο τα προβλήματά τους.

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 05, 2012, 23:52 »
Στο χωρο που κινουμε δεν ειμαι ο μοναδικος ατμιστης ,ειμαι ο μοναδικος ομως που χρησιμοποιώ μοντ και επισκευασημους ατμο .Απο σηζητησεις εχω βγαλει καποια συμπερασματα ,οπως ό,τι δεν τους πληρουν οι ατμο της αγορας ,(χωρις να υπονοω κατι για τα προϊοντα αφου και εγω απο τετοια ξεκινησα και εξακολουθω και χρησιμποιω που και που) ουτε η διαρκεια των μπαταριων με αποτελεσμα να εγκαταλειπουν καποιοι   που ήδη ατμιζουν.Απο την αλλη παλι σε οσους εχω δωσει να δοκιμασουν απο επισκευασημο ,ομολογώ οτι ενθουσιαζονται απο το αποτελεσμα (συνήθως δινω σε καπνιστες) αλλα τους φοβιζει η διαδικασια επισκευης  και το κοστος καμια φορα, δηλ. το να παρουν ενα <<καλο πακετο>> δινοντας μαζεμενα λεφτα .Σιγουρα δεν εχουν την ιδια θεληση ολοι να φύγουν απο το τσιγαρο ,ουτε τους γοητευει η ιδεα να ατμιζουν.Τελος,οι περισοτεροι που ρωτούν << αυτο δεν εινα απαγορευμενο?>> ειναι μη καπνιστες.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:00 »
Πάντως από πλευράς υλικού τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από ότι πριν από 6-8 μήνες. Έχουμε γενικά καλύτερες τιμές και πιο καλά και ανθεκτικά προιόντα, ενω υπάρχουν μαγαζιά σχεδόν σε κάθε περιοχή (δεν είναι όλοι καλοί αλλά υπάρχουν).
Νομίζω ότι το ΗΤ αν και όλοι που το χρησιμοποιούμε το θεωρούμε ανώτερο από το ΚΤ, εντούτοις δεν παύει να είναι ένα μέσο διακοπής καπνίσματος (ή έστω αντικατάστασης) οπότε απαιτεί από αυτόν που προσπαθεί να κόψει το κάπνισμα αρκετή θέληση τόσο στην αρχή όσο και τους πρώτους μήνες. Ο διάολος (=ΚΤ) έχει πολλά ποδάρια και όσοι νομίζουν ότι μέσα σε 20-30 ημέρες απαλλάχτηκαν ισως να αποδειχτεί ότι δεν είναι έτσι.
Επιπλέον ο πόλεμος που έχει γίνει στο ΗΤ είναι συνεχής και πολύ σκληρός, πραγματικά έχει τρομάξει κόσμος. Βλέπω τους γύρω μου, που ενώ πρίν ξεκινήσει όλο αυτό εβλεπαν θετικά την "νεα" μου συνήθεια, σήμερα είναι μάλλον αρνητικοί.

Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:08 »
Εγω πιστευω οτι ειναι φυσιολογικη μια πτωση του ΗΤ.Νομίζω το μοτίβο ειναι αποτομη ανοδος - φθινουσα ταλαντωση με πτωτικες και ανοδικές εναλαγές - σταθεροποίηση - νέα απότομη άνοδος κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:10 »
Να επιβεβαιώσω και'γω την πτώση-καθίζηση του η.τ.

Πράγματι , εκεί που τα τέλη του προηγούμενου έτους και
αρχές του 2012 το η.τ. είχε ραγδαία άνοδο τώρα πια ο
ένας μετά τον άλλον ξαναγύριζει στο κ.τ.  :(

Αξίζει να σημειώσω ότι στην δουλεία και στον  κοινωνικό μου
περίγυρο υπήρχαν περίπου 15 ατμιστές , τώρα πλέον έχω
μείνει ο τελευταίος των Μοϊκανών.
:-\

Δικαιολογίες των πρώην ατμιστών και νυν καπνιστών πολλές μπούρδες:

1.Είναι καρκινογόνο! Το λένε παντού! Όλα τα κανάλια!  :eyesplash:

2.Δεν είδες του άλλου που του έσκασε στην
μούρη και του πέταξε τα χείλη έξω ?  :eyesplash:

3.Δεν ξαναβάζω κινέζικα χημικά στα πνευμόνια μου!  :eyesplash:

4. Με το κ.τ. ήξερες τι μπορείς να πάθεις , με το η.τ. δεν ξέρεις.  :eyesplash:

5. Βαρέθηκα πια αυτά τα μπουκαλάκια και τα σκ@τ@κια!  :eyesplash:

6. To (περιβόητο και συνάμα πιο πανηλίθιο) υγρό στον πνεύμονα!  :eyesplash: :eyesplash:

7.Δεν με καλύπτει το η.τ. όπως το κ.τ.  :eyesplash:

Κλείνοντας λοιπόν θεωρώ υπεύθυνα για την
πτώση του η.τ. τα εξής:

1. Οξεία παραπληροφόρηση από παντού.
2. Βαρεμάρα ενασχόλησης. (Δεν έχουν τον χρόνο ούτε την
    διάθεση όλοι να ασχολούνται με διάβασμα , υγρά , φιτιλο-
    αντιστάσεις , κυκλώματα , μοντ, μπαταρίες , φορτιστές κ.λ.π.)
3. Η μη συμμετοχή σε φορουμ η.τ.
4. Η απλότητα του κ.τ. (Ανάβω-ρουφάω-σβήνω-τελείωσα)
5. Το μέγεθος των η.τ. (Είναι ακόμα ταμπού)
6. Έλλειψη θέλησης.
7. Πεποίθηση ότι το η.τ. θα ήταν κατά 90% φθηνότερο του κ.τ.
    που τελικά διαψεύστηκε.
8. Η αχαρακτήριστη "απαγόρευση του Ε.Ο.Φ.".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2012, 01:19 από nightdream »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:22 »
Αν και προσωπικά στον δικό μου περίγυρο δεν εχω δεί καμμιά απολύτως πτώση, είναι γεγονός οτι αν δεν εισαι στο φορουμ, είναι ευκολο να τα παρατήσεις.
και το φόρουμ δεν ειναι μονο για μοντες αν και αυτές φαίνονται περισσότερο.
Αλλα μια το μέγεθος και μια το οτι ο αλλος δεν ασχολειται αν δε το δεί σαν χόμπυ και απόλαυση, και ο κόσμος μπορει να ξαναγυρίσει στο κτ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem