vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 9 χρήστες
Ηρακλης, Tem, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos

Twitter

ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:29 »
Έχω 2 γνωστούς και στο 5αμηνο ξαναγυρίσαν στο τσιγάρο διότι δεν τα βρήκανε με τα υγρά!!!!
και συνήθως δεν έχουνε γνώση ότι υπάρχει φόρουμ ατμιστών!!!!
[/b]

o πρώτος πολύ βασικός λόγος !!
κ ο δεύτερος σημαντικός !!!!!!
εύκολος τρόπος περίπτερο αναπτήρας οκ ............... νομίζουν ότι ...............
τρεις μαζί ξεκινήσαμε , ο ένας τα έκοψε όλα ..!!! ο δεύτερος ξανακύλησε  :wall: :wall: κ εγώ εδώ ακόμα !!!

@demkoni
έχεις όλους εμάς  ;) ;) απο εδώ όμως !!!!

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:30 »
Εγω πάντως από τότε που ξεκίνησα να ατμίζω, εκτό απο ένα βράδυ που βρεθήκαμε με τον Bersekero, δεν έχω δει κανέναν να ατμίζει στη μικρή πόλη που μένω. Το έχω παράπονο αυτό γιατι δεν έχω κανένα να μιλήσω για το άτμισμα εδω. :'(

Και δεν χαιρεσαι;Δεν σου κανουν και τρακα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:31 »
Αρχισε και το καλοκαίρι τώρα ...Υγρα ,μπαταρίες,άτμο VS Ηλιος, θάλασσα,άμμος...(Ωραίο θέμα)!
Καλό ματς και ...κουράγιο!!!!

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:35 »
Πιστεύω ότι όταν δεν έχεις στήριξη και πληροφόρηση, όπως έχουμε εμείς εδώ μέσα τότε εύκολα πανικοβάλλεσαι από αυτά που ακούς στην τηλεόραση.
Το ΣΚ ήμουνα σε ένα χωριό για ένα μνημόσυνο και μόνο που δε με βγάλανε έξω από το καφενείο που γίνονταν η "δεξίωση" όταν έβγαλα το η.τ.
Φυσικά ο μέσος όρος ηλικίας ήταν άνω των 70 και όπως μου είπαν είχαν ακούσει στο MEGA ότι αυτό το "τσιμπούκι"  :laugh1: είναι χειρότερο από το κ.τ..
Βγήκα λοιπόν έξω να κάνω μερικές τζούρες και τους άφησα μέσα να καπνίζουν και να ανταλλάσουν την πίσσα τους  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:39 »
Με συγκινήσατε βρε παλιόπαιδα!!!!

Τώρα μόλις με πληροφόρησε η γυναίκα μου ότι και δυο συνάδελφοι της στη δουλεια της που ατμίζαν, τώρα είναι με κτ!!!

ΔΥΣΤΗΧΩΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:46 »
Έχω 2 γνωστούς και στο 5αμηνο ξαναγυρίσαν στο τσιγάρο διότι δεν τα βρήκανε με τα υγρά!!!!
και συνήθως δεν έχουνε γνώση ότι υπάρχει φόρουμ ατμιστών!!!!
Ξες κάτι αυτό ακριβώς είναι το πουλ μουρ του Entombed...Είναι δυνατόν μέσα στα τοοοοοοοοοσα ατμιστικά υγρά να μην βρήκε ένα (1) που να του καθήσει καλά στον λαιμό?
Επιπροσθέτα...Την τσέπη του την κοίταξε όσο κάπνιζε ΗΤ? Εγώ πχ γλύτωνω κάπου 100 ευρώ τον μήνα...

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:47 »
Υγρα ,μπαταρίες,άτμο VS Ηλιος, θάλασσα,άμμος...

Υγρα ,μπαταρίες,άτμο + Ηλιος, θάλασσα,άμμος=

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:51 »
εγώ πιστέυω ότι η αιτία ειναι η ενημέρωση και όχι απλή
δηλαδή σαν συσκευή είναι δύσκολη για κάποιον μη  γνώστη ελάχιστων ηλεκτρονικών.
βραχυκύκλωμα τάση σε πόσο ο lr nr και τι είναι lr nr .
ξεχωριστά όταν παίρνεις 10 ευρώ παράδειγμα ce2 και αυτός είναι ο μάπα ή θέλει φροντίδα ,και ο  άλλος δεν το γνωρίζει οπότε τον χαλάει σε 2  3 μέρες και λέει 10 ευρώ ανά 2 μέρες ε ποιο οικονομικό είναι το κ.τ . κανένα μαγαζί ακόμα και τα μεγάλα ονόματα δεν βγάζουν ενα φυλλάδιο που να γράφει
αυτό είναι κάρτο πρέπει να το γεμίζεις ετσι να φυσάς απο κει και αν εχεις αυτο το προβλημα δοκιμασε αυτη την λυση

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:55 »
Υγρα ,μπαταρίες,άτμο + Ηλιος, θάλασσα,άμμος= (Image removed from quote.)
Αρκεί να μην σου πέσει στην άμμο ή μπεις μαζί του για βουτιά... :)) :))

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:56 »
Εγω παλι δεν πιστευω,ειμαι σιγουρος πως φταιει η βαρεμαρα κι η οχι καλη ψυχολογια.Λιγοι ειναι σιγουροι 100% οτι θελουν να φυγουν απο το κ.τ.Ολοι ψαχνουν μια δικαιολογια για να ξαναγυρισουν σ'αυτο που ηξεραν κι ειχαν μαθει.Λιγο οι διαρροες,σκαρτα προιοντα,,λιγο το καμμενο λιγο το οτι το πακετο κ.τ. κανει 4 ευρω ενω το μπουκαλακι με το υγρο 10-15 ευρω,καποιες φορες δεν το θυμουνται να φορτωσουν τις μπαταριες και ξεμενουν και αφορμη εψαχναν να αγορασουν παλι πακετο.
ΟΛΑ ειναι δικαιολογιες.Οσοι γυρνανε στο κ.τ. δεν ειχαν θεληση κι υπομονη.Ολα τα αλλα ειναι φτηνες δικαιολογιες και βαριεμαι να τις ακουω.
Η τηεοραση δεν φταιει καθολου.Ολοι ειχαμε δει βιντεακια για το τι κανει το κ.τ. αλλα κανεις δεν ειχε συγκινηθει.Ουτε και τωρα συμβαινει.Αφορμη εψαχναν.

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:57 »
θεληση κι υπομονη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 05, 2012, 20:58 »
Πολύ σωστός ο gtm :thumpup:

Πολύ σωστός ο Πάνος :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 05, 2012, 21:03 »
Νομίζω ότι μεγάλο ρόλο παίζει και η αρχική επιλογή ατμοποιητή.

Δεν έχω το τεράστιο στατιστικό δείγμα, αλλά έχω το εξής:

Από γνωστούς-φίλους ξεκίνησαν 6 με ego-t  & ego-c.
Μέσα σε 2-3 μήνες maximum, σιχτίρισαν με διαρροές, καμμένα κτλ και το παράτησαν.

Εγώ ξεκίνησα επίσης με ego-t και σιχτίρισα επίσης, αλλά ήμουν ο μόνος με πρόσβαση στο forum, διάβασα, γύρισα σε Giant-οειδές και συνεχίζω στον 6ο μου μήνα χωρίς θέμα. Δυστυχώς όλοι οι υπόλοιποι το είχαν σταματήσει ήδη όταν το ξεκίνησα και παρόλο που τους είπα να δοκιμάσουν carto, δεν ξαναγύρισαν...

Από την άλλη, 4 φίλοι που ξεκίνησαν με Giant-οειδή μετά από σύστασή μου, αφού το είχα γυρίσει και εγώ ήδη στα carto, συνεχίζουν ακάθεκτοι μετά από 3-5 μήνες ο καθένας...

Επίσης, όπως είπατε, σημαντικό είναι και η υπομονή. Το ΗΤ δεν είναι plug-and-play, ανοίγω πακέτο, ανάβω, καπνίζω, σβήνω.
Γεμισματάκι, σκουπισματάκι, φόρτιση μπαταρίας, κλπ, τα ξέρετε...
Αν κάποιος δεν έχει το ελάχιστο κουράγιο να κάνει αυτά -αμελητέα κατά τη γνώμη μου μπροστά στα ωφέλη που έχεις - αμέσως το βλέπει σαν "φασαρία" και ξανακυλάει στον καρκινοσωλήνα...

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 05, 2012, 21:10 »
Μπορεί και να φταίει ότι δεν μπόρεσαν να βρούνε αυτό που πραγματικά ήθελαν η να βαρέθηκαν, μην κοιτάτε που εμείς έχουμε το φόρουμ και περνούμε βοήθεια διότι αρκετοί χωρίς το φόρουμ τώρα θα ήτανε στο τσιγάρο!!!
νομιζω αυτος ειναι ο βασικοτερος λογος......

το φορουμ εχει βοηθησει πολυ οχι μονο απο ψυχολογικης πλευρας αλλα κ τεχνικης κ υλικης......προσωπικα με το ego-t ειχα απογοητευθει.....ο ατμο μπουκωνε , διαρροες κτλ......αν δεν υπηρχαν τα φορουμ δεν θα μαθενα ποτε για επισκευασιμους ατμοποιητες, γι mod ktl που κανουν το ατμισμα απολαυση αντι για ταλαιπωρια.......

Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 05, 2012, 21:11 »
Από που προκύπτει πως υπάρχει πτώση στο η.τ. γιατί η πτώση πωλήσεων
στα τσιγάρα είναι κατακόρυφη
 http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=1&articleID=14956&la=1

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem