vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Sergios, domaze

Twitter

ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:35 »
Στον δικό μου περίγυρο ΔΕΝ υπάρχουν ατμιστές. Ούτε καλά καλά καπνιστές. Στατιστικά δεδομένα δεν έχω αυτή τη στιγμή, πέρα από κάτι που μου είπαν σε ένα μαγαζί ότι έπεσε ο τζίρος του, αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται στην ταυτόχρονη λειτουργία πολλών καταστημάτων στην ίδια περιοχή πλέον.
Αλλά, αυτό που λείπει στους περισσότερους είναι η θέληση. Εγινε λίγο καιρό μόδα, πήραν κι αυτοί. Δοκίμασαν, δεν αποφάσισαν. Από τη δική τους σκοπιά, αυτό που είδαν στην πορεία δεν ήταν το όφελος, αλλά το "απέχαλο" και άκομψο ηλεκτρονικό μαραφέτι με την πολλή φροντίδα και το μηδενικό στιλ... Οπότε, το πέταξαν.
Οπως όμως λέει κι ο Ωμέγα, δε με απασχολεί ιδιαίτερα. Σταυροφόρος γι΄αυτούς που έχουν μια έντονη εσωτερική άρνηση στο η.τ. και ψάχνουν προφάσεις δεν θα γίνω. Προτιμώ να ασχοληθώ με κάποιον που πραγματικά θέλει το η.τ. αλλά έχει πελαγώσει.
Στην τελική, αν αύριο γινόμασταν 1 εκατομμύριο, φανταστείτε τι στόχος θα γινόμασταν. 

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 06, 2012, 00:42 »
Λογικό δεν είναι;

Αλλά και δε μου καίγεται καρφάκι αν κάποια στιγμή θεωρηθώ "εκτός μόδας".
Για μένα είναι απόλαυση και χόμπι.

Αποσυνδεδεμένος Entombed

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:22 »
Καλα να μιλαμε για θεμα "μοδας¨ειναι αναξιο λογου.
Ποσο κουταμαρα να ειναι μοδα αυτο,και να θελε δε θα μπορουσε να ειναι ουτε το κανονικο ουτε το ηλεκτρονικο.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:25 »
Μαλλον εννοει την ταση και οχι αυτολεξει την μοδα με την ευρυτερη εννοια.

Αποσυνδεδεμένος Entombed

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:26 »
Το σημαντικοτερο που ξεχασα να ανφερθω πριν ειναι οτι για καποιο μυστηριο λογο ο ατμος εδραιωθηκε σαν τροπος διακοπης καπνισματος οχι αντικαταστασης.
Ακομα με ρωτανε θα κοψεις το τσιγαρο και θα κοψεις το τσιγαρο 1.5 χρονο τωρα το κοβω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Entombed

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:27 »
Μαλλον εννοει την ταση και οχι αυτολεξει την μοδα με την ευρυτερη εννοια.
Σωστος αγορινα,πιο σωστα δε μπορουσες να το θεσεις.
Παραταυτα εγω προσωπικα που καπνιζω με φυτιλια και μπαταριες και με υαλοβαμβακες συνεχιζω δυστυχως να νοιωθω εξαρτημενος.. :-\

Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:30 »
ας μην κρυβόμαστε,γεμίσαμε απο μαγαζιά που κάνουν αρπαχτες,παραπληροφορούν και δεν μπορουν να εξυπηρετήσουν σωστά.
αυτοί είναι οι κύριοι υπεύθυνοι και είναι ο κανόνας δυστυχώς

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:32 »
Μα τελικα νομιζω οτι ειναι θεμα lifestyle πλεον, αν παραθεσουμε και ολους εκεινους που ειναι στην ονομαζομενη κατηγορια florex η οποια δειχνει ακριβως την πληρη απεξαρτηση του οργανισμου απο τη νικοτινη.
Εγω θεωρω οτι το κανω περισσοτερο γιατι ειμαι γκατζετακιας παρα γιατι δεν μπορω να δω τον εαυτο μου χωρις ατμο.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #68 στις: Ιουνίου 06, 2012, 01:41 »
Ναι γιατί όταν ξεκίνησε η πώληση του στην Ελλάδα (νομίζω το 2006-2008) το διαφήμιζαν ως προϊόν διακοπής του καπνίσματος και κατά κύριο λόγο τα φαρμακεία.

Μόδα ονομάζεται και ο παροδικός τρόπος συμπεριφοράς ή και σκέψης που επικρατεί συλλογικά σε ορισμένα τμήματα μιας κοινωνίας.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 06, 2012, 08:25 »
5 Άτομα που τα μύησα στο η.τ. και το κράτησαν 4,5 μήνες συνεχώς δυστυχώς γύρισαν παλι στο κ.τ. κανένας ΔΕΝ το έκοψε η σταμάτησε το κάπνισμα,(γιατι αυτο ηλπιζαν) τελευταίες απέλπιδες προσπάθειες και στην γυναίκα μου , μετα απο αποκληστικη χρηση 8 μηνων, της τα φορτίζω τα ετοιμάζω τα γεμίζω κάθε πρωί, το γύρισε στο κ.τ. και έχει τα mini more& 901T στην τσάντα μόνο για πλάκα . Στην πόλη μου έκλεισαν 2 μαγαζιά με η.τ. την OVALE να κραταει μονο για 3 μήνες . Κουράστηκα και εγω πλέον να το υποστηρίζω με πάθος σε ολες τις συζητήσεις.. γιατι δεν βλέπω αποτέλεσμα, δεν με εμπιστεύονται. Είμαι μόνος και συνεχίζω…

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 06, 2012, 08:56 »
καλημερα σας.στον δικο μου περιγυρο αν εξαιρεσω τους κοντινους μου συγγενεις που δοξα το θεο συνεχιζουν να ατμιζουν ολοι,οι υπολοιποι ειτε αυτοι που ξεκινησα εγω ειτε αυτους που γνωρισα μετα,δυστυχως ολοι ειναι παλι στο κανονικο τσιγαρο.αρχισα λοιπον απο ορεξη και μονο να κανω ερωτησεις σε ολους να μου πουν τους λογους.και ξεκιναω.
1)βαριεμαι να φορτιζω μπαταριες.
2)μου τρεχουν υγρα και μου λερωνουν τα ρουχα.
3)ειναι ακριβα τα προιοντα.
4)δεν βρισκω πραγματα κοντα μου.
5)φωναζουν οι τηλεορασεις οτι ειναι κακο.
6)ντρεπομμαι να το εχω μαζι μου.
7)ενας φιλος μου βρεθηκε με υγρο στον πνευμονα.
8)μου ματωνουν τα ουλα.
9)βγαζω αιμα απο την μυτη.

και ειναι και αλλα πολλα που απλα αυτην την χρονικη στιγμη δεν θυμαμαι.

αποτελεσμα για εμενα:φθηνες δικαιολογιες για να μην πω ηλιθιες.
ολα μα ολα κατα την ταπεινη μου αποψη εχουν να κανουν με το τι κλειδωνει ο καθε ανθρωπος στο κεφαλι του και κατα ποσο ειναι αποφασισμενος να κοψει το τσιγαρο.και εν συνεχεια να κοψει και το ατμισμα.

αρχισα λοιπον σε ολους να λυνω αποριες και καταντησα ψυχολογος ακουγοντας τα ενδοεσωτερικα του καθε ενος απο ολους αυτους.δεν καταφερα τιποτα.με μεγαλη μου λυπη τους ειπα υστερα απο μεγαλη προσπαθεια οτι ειναι αξιοι της τυχης τους γιατι δεν εχουν πυγμη και επιμονη.

μεσα σε ολα αυτα γνωρισα και ανθρωπους οι οποιοι δεν εχουν καταληξει στο υγρο,στον ατμοποιητη κ.λ.π.
εχω να δωσω μια συμβουλη και σε αυτους και αν θελουν την διαβαζουν.οσο πιο πολυ ψαχνουμε την τελειοτητα τοσο πιο πολυ χανουμε την μπαλα και αυτο ισχυει οχι μονο για το ητ αλλα για ολα τα πραγματα γυρω μας.

ακουσα και το κορυφαιο.το εχω το τσιγαρο παρειτσα μου.ποια παρειτσα ρε μεγαλε?υπαρχει ωραιοτερη παρεα απο το ητ?με το τσαντακι σου την θηκουλα σου το υγρο σου και ολα τα αλλα αν εχεις προχωρησει πιο βαθια?

και κλεινω εχοντας να γραψω το εξης.μεγαλ παιδια ειμαστε ας κανει ο καθενας οτι τον φωτισει ο θεος.εγω απο την πλευρα μου δεν τα παραταω.θα βοηθαω οσο μπορω ολους αυτους που πραγματικα θα χρειαζονται βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 06, 2012, 09:23 »
Εγώ θάθελα να πω και κάτι άλλο.

Είμαι ατμιστής και στο φόρουμ εδώ και 6 μήνες.
Σε συζητήσεις εδώ μέσα σε συναντήσεις ατμιστών διαπιστώνω ότι είμαι από τους λίγους ,δεν θέλω να πω μοναδικός,ατμιστής 6 μηνών που
παραμένω στις απλές μπαταρίες και τους απλούς ατμοποιητές.

Όλοι μα όλοι οι υπόλοιποι θα έχουν το τάδε προβάρι το τάδε vmax την τάδε μόντα την τάδε μπαταριοθήκη τον τάδε επισκευάσιμο ατμοποιητή
να συζητάνε γιαυτά και στην ουσία να γίνεται ένας διαγωνισμός ποιός έχει ποιό μόντ ή επισκευάσιμο ατμοποιητή.

'Ερχομαι να πιστέψω πως οι πιό πολλόί έχουν αναγάγει πλέον  το άτμισμα σε μιά μόδα ένα χόμπι και γίνεται διαγωνισμός μεταξύ των ατμιστών αυτών ποιός θα προμηθευτεί πρώτος το τάδε ή το δείνα και έχει χαθεί η ένοια και ο σκοπός του ατμίσματος που για μένα ήταν και παραμένει μετάαπό 6 μήνες η διακοπή του καπνίσματος.

Παρατηρώ και εδώ στο φόρουμ να μπαίνουν αρκετοί νέοι ατμιστές τους βλέπω για λίγες μέρες και μετά χάνονται.

Βρε παιδιά μήπως τους διώχνουμε και μεις γιατί όπως παρατηρώ οι κύριες συζητήσεις πλέον είναι για τα καινούργια μοντ και τους καινούργιους επισκευάσιμους ατμοποιητές καθώς και συγκεκριμένα προιόντα συγκεκριμένων Ελλήνων κατασκευαστών

Δεν λέω καλά τα παραπάνω και καλές οι συζητήσεις αυτές και καλά είναι να στηρίξουμε προιόντα Ελλήνων κατασκευαστών,αλλά αναρωτιέμαι
αυτό είναι το ηλεκτρονικό κάπνισμα.

Μπαίνει κανένας νέος που δεν ξέρει από αυτά ανοίγει κανένα άλλο θέμα σπάνια νά του απαντήσει κάποιος η να συμμετέχει στη συζήτηση, ή αν
ρωτάει κάτι μπορεί να του πετάξουμε ένα λίνκ λέγοντάς του δες εκεί.
Έτσι θα μπει μία δυό φορές θα δει όρους και ονομασίες ακατανόητες σε αυτόν και έτσι πιθανόν να μήν ξαναμπεί και πιθανότερο ακόμη να
γυρίσει στο τσιγαράκι του.

Μήπως στο τέλος και δω στο φόρουμ , μήπως λέω μείνουμε κάποιοι γραφικοί να συζητάμε για τα μοντάκια μας και τους επισκευάσιμους
ατμοποιητές μας. :)) :)) :))

   

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #72 στις: Ιουνίου 06, 2012, 09:39 »
Δεν ειμαστε σταυροφοροι του ΗΤ.

Ο καθενας με τις αποφασεις του. παρακαλω ας μεινουμε στο θεμα μας.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #73 στις: Ιουνίου 06, 2012, 09:47 »
όταν άρχισα ήμουν αρκετά ενθουσιώδης ώστε να γίνω 'σταυροφόρος' στο περίγυρό μου όπως προαναφέρθηκε και από άλλους , όμως διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι είναι 'αδύναμοι' χαρακτήρες στο να πάρουν την απόφαση για τη διακοπή του ΚΤ και να αρχίσουν ένα εναλλακτικό τρόπο καπνίσματος.

εάν έχει πτώση ή καθίζηση πρώτα θα πρέπει να ανησυχούν οι έμποροι στο τι πρέπει να κάνουν για να αυξήσουν τις πωλήσεις τους , εμένα προσωπικά ποσώς με ενδιαφέρει εάν έχει πτώση.

σε όσους μου έρχονται και κατηγορούν το ΗΤ ανάλογα τι θα μου πουν έχω και τα ανάλογα επιχειρήματα να τους πω και στο τέλος φεύγουν με σκέψεις  :idiot1:

για όσους δε ενδιαφέρονται έστω και λίγο πραγματικά να μάθουν περί αυτού με πολύ χαρά μπορώ να κάτσω με τις ώρες να τους εξηγήσω τα πάντα πάνω στο θέμα



κορυφαίες ατάκες κτάδων: εεε εντάξει μωρέ εγώ θα το κόψω μια και έξω  :laugh1: :laugh1:

Απ: ΠΤΩΣΗ-ΚΑΘΙΖΗΣΗ Η.Τ ?
« Απάντηση #74 στις: Ιουνίου 06, 2012, 09:55 »
Προσωπικά δεν βλέπω καμία απολύτως πτώση από τον περίγυρό μου αν και δεν αποτελεί στατιστικό στοιχείο! όσοι άτμιζαν ατμίζουν και τώρα.
Εν τούτοις νομίζω πως γενικά στο θέμα αύξηση ή καθίζηση του η.τ. γίνεται μια ανακύκλωση
των ατόμων και τι εννοώ, άλλοι το σταματούν και άλλοι το ξεκινούν.
Η αλήθεια είναι πάντως πως πλέον οι ατμιστές έχουν εξαπλωθεί και δεν είναι μαζεμένοι στον
περίγυρό μας όπως πριν από καιρό και φυσικά πολλοί από μας δεν δίνουν σημασία για αυτό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem