vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, Milarepa, lagoudakis, Jorge, manoslykos, marauder800

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #825 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 10:43 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος sipropas

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #826 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 10:54 »
Γεια σας και από μένα.
Είμαι ο Σταύρος , 38 ετών , κάτοικος Ιωαννίνων , ελεύθερος επαγγελματίας , έγγαμος και πατέρας 2 ανήλικων παιδιών.
Καπνιστής από τα 16 μου χρόνια ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο εδώ και ένα μήνα περίπου . Δεν είμαι από αυτούς που κατάφεραν από την πρώτη μέρα να σταματήσουν το τσιγάρο , έπεσα όμως στα 10 με 15 τσιγάρα την ημέρα .Δύσκολα κόβεται μια συνήθεια 22 χρόνων . Κάθε αρχή και δύσκολη και όσο πιο δύσκολη είναι η αρχή τόσο πιο ωραίο είναι το αποτέλεσμα .
Το φόρουμ σας με έχει βοηθήσει πάρα πολύ στην νέα μου αρχή με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και έγινε η αφορμή για την πρώτη συμμετοχή μου σε μία δημόσια συζήτηση.

Αυτά προς το παρόν.

Συσκευές  : NOBACCO WANT , GIANT & HYBRID .

Αποσυνδεδεμένος bihlas87

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #827 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 12:25 »
Kαλημέρα και καλώς σας βρήκα. Καπνιστής εδώ και 9 χρόνια (από 15 χρονών), παλιότερα κάπνιζα
20 βαριά τσιγάρα ή και 2-3 παραπάνω αν έβγαινα για ποτό(ά) το βράδυ. Πρίν ενα χρόνο το γύρισα
σε lights και το περιόρισα στα 12-14 την ημέρα, τους τελευταίους μήνες όμως ξαναανέβηκα στα
15-16 επειδή πίνω συχνότερα το βράδυ.

Ηλεκτρονικό τσιγάρο δοκίμασα πρώτη φορά από φίλους τους οποίους φυσικά πείραζα αρχικά για
τα ''παιχνιδάκια'' τους αλλά έκανα μερικές φορές από 2-3 τζούρες και άρχισα να το συμπαθώ. Τις
τελευταίες μέρες άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρότερα λόγω κάποιων σχολίων της μητέρας μου για
κάποιο γνωστό της που κάπνιζε 2 πακέτα τη μέρα για 30 χρόνια και το αντικατέστησε εξ ολοκλήρου
με ηλεκτρονικό.

Σήμερα λοιπόν παρέλαβα ένα eGo-T και ένα Halo Tribeca των 18mg/ml. Έβηχα ελαφρά στην πρώτη
χρήση χωρίς να κάνω μεγάλες τζούρες αλλά φαντάζομαι πως είναι θέμα συνήθειας. Εδώ και αρκετές
ώρες δεν ένιωσα την ανάγκη να ανάψω κανονικό τσιγάρο, ελπίζω να συνεχιστεί.

Αποσυνδεδεμένος MarkusBoy

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • NO SMOKING HERE ?? I vape :-)
    • smoker's diary
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #828 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 12:33 »
 Γεια σας  και από εμένα
Ονομάζομαι Χρήστος 24 χρονών και είμαι από την Καλαμάτα σπουδάζω όμως ηράκλειο ...Σας γράφω αυτή τη στιγμή με την τσιγαρούκλα στο χέρι :idiot1:  καθώς αύριο θα προμηθευτώ το πρώτο μου ΗΤ  :thumpup: Δε χρειάζεται να πω πολλά καθώς σκοπεύω να συμμετέχω ενεργά στο forum και έτσι θα με γνωρίσετε καλύτερα για όσους όμως αναρωτιούνται θα πω ότι με χαρακτηρίζουν η συνέπεια η σχολαστικότητα  με ότι καταπιαστώ (ούτε CV να έγραφα ) και η αυστηρή κριτική 

Ένα μεγάλο μπράβο για το forum και τα παιδιά που συμμετέχουν καθώς εδώ και καιρό σας διαβάζω έχοντας αποκομίσει όλες σχεδόν τις πληροφορίες που χρειαζόμουν για να ξεκολλήσω από το κτ

Αποσυνδεδεμένος giannakis

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #829 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 12:39 »
καλησπέρα σε όλους είμαι Ο Γιάννης 40xr από Αθηνά 22 χρονιά καπνιστής
και εδώ και 3 βδομάδες στον ατμό!! εργάζομαι σαν τεχνικός υπολογιστών.
συγχαρητηρια   για το φόρουμ με έχει βοηθήσει  αφάνταστα στα πρώτα μου βήματα στο η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος sofaki

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #830 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:20 »
καλησπερα σας ονομαζομαι σοφια και εγγραφηκα και εγω στο forum σας....μενω πειραια .ειμαι ανθρωπος ανοιχτος και γελαστος...καπνιστρια χρονια κανοντας ενα πακετο περιπου σε μιαμιση μερα,στα μεγαλα κεφια και ενα την ημερα.ακουγα για το ητ και ειπα να το προμηθευτω και εγω!--κανοντας εγγραφη στην σελιδα να μαθω και εγω περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το ατμισμα...θεωρω οτι εχουμε πολλα να πουμε....ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωω-----------------
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 15:25 από Vangos »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #831 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:07 »
γεια σας, ειμαι ο αρης 31 χρονών φανατικός καπνιστής 13 χρόνια.
το είχα κόψει για 2 χρόνια και κατέληξα να κανω (κυριολεκτικά) overdose σε τσίχλες νικοτίνης όσο απαίσιο και αν ακούγεται έχω τρελή εξάρτηση :)

το αστείο είναι οτι έχω πάρει ένα elips και ένα realis για έξω και δεν έχω καπνίσει 3 εβδομάδες. μου έφυγε ο τσιγαρόβηχας και πάω γυμναστήριο.
σαν πρεζόνι αισθάνομαι έτσι πως τα λέω αλλα αυτή η μεθαδόνη είναι φανταστικη! χαχα


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #832 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:29 »
     Αγαπητοί συμφορουμίτες, καλώς σας βρίσκω
     Είμαι ο Ηλίας από την Άρτα, 38 ετών, Φυσικός (αν και πολύ με νομίζουν για αφύσικο....  :hmmm:) και μέσω του η.τ. σταμάτησα το (εδώ και 20 περίπου χρονάκια συνηθισμένο) κάπνισμα από την πρώτη στιγμή.
     Πραγματικά αυτό το forum είναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ πηγή πληροφόρησης για τους απανταχού ατμιστές. Θέλω λοιπόν να ευχαριστήσω τον Κώστα που με έφερε κοντά στο η.τ. και στο e-kapnisma.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #833 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 18:20 »
γεια σάς 
με λένε Δημήτρη  απο Αθήνα έγγαμος με δύο παιδιά  ετών 42 και πρώην φανατικός καπνιστής (2 πακ. τσιγάρα τουλάχιστον  και κάποια εποχή στριφτό) για πολλααααααααά  χρόνια
εδώ και δυο χρόνια ατμίζω (τουλάχιστον προσπαθώ)
το λέω αυτό γιατί κάποιες φορές το ψιλοσταμάτήσα  αλλά  τώρα  εδώ και πολύ καιρό  ατμίζω συστηματικά
κατά καιρούς έχω αλάξει διάφορες συσκευές  , ενώ   τώρα  ατμίζω  με e-go t ovale  και υγρό ovale  old tobacco  16 mg
ελπίζω  να μην ξαναδοκιμάσω  συμβατικό τσιγάρο  και όλα να πάνε καλά
τέλος να πω για το  forum   οτι  είναι πάρα πολύ καλό  με πολλές   πληροφορίες για κάθε θέμα που αφορα το η.τ  και οχι μόνο
αυτά από μένα  και τα λέμε. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:07 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος bouras

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #834 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 18:30 »
Γεια σας κι από 'μενα.
Με λένε Μπάμπη, είμαι 37 ετών και έχω δύο παιδιά.  Ζω και εργάζομαι στην Θεσσαλονίκη και καπνίζω κ.τ. από 20 ετών.
Εδώ και 6 ημέρες που παρέλαβα το Nobacco mini & more δεν έχω  ξανακάνει κ.τ.  Δεν λέω, θέλει και λίγη θέληση για να κόψει κανείς το ρημάδι το κ.τ.
Επιτέλους όμως τα κατάφερα και για αυτό θέλω  να ευχαριστήσω ΘΕΡΜΑ το φόρουμ και τα μέλη του για τον θησαυρό των πληροφοριών που παρέχουν σε εμάς τους νέους στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος andreas673

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #835 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:06 »
καλησπερα και απο εμενα..ειμαι ο ανδρεας 38χρ και πατερας δυο παιδιων..ομολογω να πω οτι ακομα καπνιζω αλλα πλεον ψαχνω να βρω το ιδανικο Η.Τ ωστε να καταφερω και εγω να κοψω το καπνισμα με την εννοια που το ξερουμε ολοι..

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #836 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 20:11 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #837 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 04:39 »
Καλησπέρα.... Με λένε Νεκτάριο αισίως έχω φτάσει στα 41 και προσπαθώ να φτάσω υγιείς ακόμα πιο μακρυά... Έχω δύο πιτσιρίκια πλέον και είμαι καθηγητής... Προσπαθώ να κόψω το τσιγάρο και ύστερα από περιήγηση για το η.τ. έπεσα πάνω σε αυτό το φόρουμ... Επί δύο μέρες διαβάζω εντατικά για να βρω το ιδανικό η.τ. να με κάνει να αφήσω το τσιγάρο που καπνίζω. Καπνίζω πάνω από  22 χρόνια τα περισσότερα χρόνια όπως και τώρα στριφτά άφιλτρα τσιγάρα γύρω στα 25γρ την ημέρα... και όποτε κάπνισμα κανονικά τσιγάρα κάπνισα πάνω από 2 πακέτα Μάλμπορο ή Pail Mail κάποιες φορές.
Είμαι μεταξύ του Hybrid της Nobaco και του ego-T της Alter smoking. Ελπίζω αύριο να πάρω ένα από τα δύο και να ξεκινήσω τη προσπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος nmand

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari mini, Vmax, Lavatube 1.5
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #838 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 09:17 »
Καλημέρα και από εμένα το όνομα μου είναι Νίκος και είμαι 45 ετών, Kερκυραίος στην καταγωγή αλλά γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Αθήνα, τα τελευταία 5 χρόνια κάτοικος Πειραιά.
Εργάζομαι στη μηχανογράφηση Τραπεζικού οργανισμού και χόμπι μου το  Home Cinema και ότι έχει σχέση με την τεχνολογία.
Άρχισα το κάπνισμα στα τριάντα και μετά την απόφαση που πήραμε με τη γυναίκα μου να το κόψουμε το ρημάδι στις αναζητήσεις μου για πληροφορίες για το ΗΤ  βρήκα αυτό το forum. Από τότε κόλλησα .Είμαι νέος ατμιστής  (15ημέρες) αλλά χάρη στο forum(μας) έχω μάθει  πολλά και θα μάθω περισσότερα.
Το πρώτο μου ΗΤ είναι το  ovale elips και η πρώτη μου επαφή με αυτό δεν ήταν ρόδινη , τώρα όμως μετά από αντικατάσταση ατμοποιητή και μπαταρίας όλα καλά. Κατά  τη διάρκεια των προβλημάτων με το elips  αγόρασα και ένα ego-T και έχω πειραματιστή με διάφορους ατμοποιητες  και kartomizer.
Από τότε έχω επηρεάσει πολλούς συναδέλφους και έχουν περάσει στο ΗΤ.   

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #839 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 10:54 »
Καλημέρα από ένα καινούργιο ατμόπλοιο! Έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι! Δέν υπάρχει πλέον! Το η.τ πρέπει να δοκιμάσουν όλοι όσοι καπνίζουν. Το πρόβλημα είναι ότι ο κόσμος δεν το ξέρει.Καπνίζω 18 χρόνια και τώρα κλαίω τα λεφτά που έκανα καπνό. Πέραν της υγείας είναι μεγάλη υπόθεση να μην δίνω 4ε κάθε μέρα στο περίπτερο (και άλλα τέσσερα η σύζυγος ) =8* 30=240 !!!!! Βγήκε το νοίκι
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2011, 11:51 από GOTTHARD »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix