vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 8 χρήστες
pngtszs1976, nightdream, Jorge, Buliwyf, dvelev, tibolaso, vasim, maprix

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1755 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 09:47 »
γεια σας με λενε αντρεα κ ειμαι απο κυπρο καταγωμε απο την κατεχομενη κυθρεα κ μενω λεμεσσο
ειμαι αραβωνιασμενος κ ειμαι δημοσιος υπαλληλος
ξεκινησα να καπνιζω απο τα 18 κ.τ. κ ημουν πολυ μανιακος καπνιστης κ πριν 9 μηνες αποφασισα να ξεκινησω το η.τ. γιατι επρεπε να κανω μια εγχειρηση κ επηδει δεν μπορουσα να το σταματησω τελειως το τσιγαρο αποφασισα να παω στο ηλεκτρικο για να επηβαρηνω την υγεια μ λιγοτερο μια  γιατι εμαθα πως ειναι πιο υγειες απο το κανονικο.
την εγχειρηση την εκανα περασε ολα καλα μας εμεινε το χουσουρι του ηλεκτρικου :tongue_smilie: και απο τοτε δεν το αποχωριζομαι στην δουλεια μ τς εχουμε παρασυρει σχεδον ολους στο η.τ. :))

Αποσυνδεδεμένος kapachristy

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1756 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 01:22 »
Ονομάζομαι Χριστίνα και είμαι απο Θεσσαλονίκη! Αρχισα να ατμίζω από τα  Χριστούγεννα του 2012 δηλαδή έκλεισα μήνα! Ημουν φανατική καπνίστρια πάρα πολλά χρόνια (πάνω από 18 χρόνια) και κάπνιζα περίπου ένα πακέτο την ημέρα. Από την πρώτη μέρα που ξεκίνησα το άτμισμα δεν κάπνισα καθόλου!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Alexxx

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1757 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 03:12 »
Γεια χαρα και απο μενα στην παρεα σας!

Καινουριος εδω προφανως, Alex το ονομα μου, 33ων ετων, μουσικος στο επαγγελμα, μανιωδης καπνιστης εδω και πολλα χρονια πλεον. (εναν 40αρη καπνο τον ειχα μεσα στη μερα)
Ενας φιλος που απο οσο γνωριζω ειναι γνωριμη "φυσιογνωμια" εδω τριγυρω με παροτρυνε να ασχοληθω με το ηλεκτρονικο τσιγαρο την τελευταια εβδομαδα.
Η αληθεια ειναι πως το ειχα επιχειρησει ξανα πριν 3 χρονια περιπου αν θυμαμαι καλα και δεν ειχα μεινει ιδιατερα ευχαριστημενος με την συγκεκριμενη εμπειρια.
Γνωριζω πως η συγκεκριμενη τεχνολογια βρισκοταν στα αρχικα της σταδια εκεινη την εποχη και τα προβληματα μου ηταν περισσοτερο τεχνικης φυσεως (η πολυ συντομη ζωη της μπαταριας και οι πολλες ελλατωματικες ηταν κυριως το θεμα που με αναγκασε να το παρατησω. πιθανοτατα εκανα και κακη επιλογη συσκευης την οποια φυσικα δεν θα αναφερω).
Ειχα ακουσει αρκετα εκτοτε. Πηρα την αποφαση λοιπον να ασχοληθω ξανα πριν λιγες μερες. Με χαρα μου διαπιστωνω πως εχουν αλλαξει πολυ πλεον τα πραγματα. Οι μπαταριες αντεχουν, η ποιοτητα του ατμου εχει αυξηθει κατακορυφα και οι επιλογες ειναι πλεον πολλες ακομα και για DIY.

Τα εργαλεια μου για αυτη την αποπειρα.
2 μπαταριες Ego C 1000αρες
Clearomizers Kangertech T3 bottom coil
μερικα ετοιμα χαρμανια.
αρκετα μπουκαλακια-δοκιμαστικοι σωληνες κλπ που με κανουν να βλεπω τον εαυτο μου σαν χημικο του κρατους.
Βαση DIY χωρις νικοτινη ( προσωπικα παρα την μανια μου με το καπνισμα δεν νιωθω εντονη επιθυμια για την συγκκριμενη ουσια. Αυτο που ειναι σημαντικο για μενα ειναι ο ψυχαναγκασμος της πραξης του καπνισματος).
αρωματικα για πειραματα.

Ειναι προφανως πολυ νωρις για μενα για να βγαλω συμπερασματα. Αλλα μπορω να δηλωσω εναν αρχικο ενθουσιασμο για αυτο που βιωνω τις τελευταιες μερες με το ατμισμα. Ειναι ακρως απολαυστικο, πολυ περισσοτερο θα ελεγα απο το τσιγαρο.
Ο καιρος οπως παντα δειχνει πολλα. Ελπιζω να μην αλλαξω γνωμη στο μελλον για οποιονδηποτε λογο.

Καλη συνεχεια σε ολους..

Αποσυνδεδεμένος Atmistos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς Κ.Τ απο 5/1/13
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1758 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 11:11 »
Χαιρεται ειμαι ο Γιωργος και καπνιστης για 10 χρονια με ενα 25αρη καπνο στις 3 μερες. Εχω ξαναπροσπαθησει με το η.τ με τα egot αλλα το παρατησα το αθλημα. Απο 5/1/13 δεν εχω καπνισει και ελπιζω να παραμεινω ετσι με τους clearo και τις απλες μπαταριες.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1759 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 14:01 »
Καλημέρα σε όλους και όλες

Με λένε Χριστόφορο, είμαι φωτογράφος, 38 ετών, παντρεμένος με ένα παιδί και ζω μονιμα στον Πειραιά.

Καπνίζω από τα 16-17 μου (ούτε θυμάμαι πια), αλλά είμαι πολύ φρέσκος στο η.τ. , μόλις η τέταρτη μέρα χρήσης ενός ego-T.
Δεν έχω μεγάλη εμπειρία, λοιπόν στο άτμισμα, αλλά στο κάπνισμα έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα, κ.τ., στριφτά, πίπα καπνού, πουράκια και πούρα. Τα τελευταία 10 περίπου χρόνια καπνίζω στριφτά και, αραιά και που ανάβω και την πίπα μου.

Ο λόγος που ξεκίνησα το η.τ. ήταν αρχικά η δοκιμή, με το σκεπτικό αν δεν ήταν "μούφα" να το συνεχίσω. Δεν πίστευα πως θα σταματήσω το κ.τ. και δεν ήταν σκοπός μου, όμως αυτές τις 4 μέρες έχω καπνίσει 3-4 στριφτά (ημερησίως) παράλληλα με η.τ. όταν συνήθως κάπνιζα από 15 και πάνω !
Δεν θα δηλώσω ακόμη ενθουσιασμένος (κυρίως επειδή δεν έχω βρει μάλλον το μηχανάκι που μου ταιριάζει) , αλλά σίγουρα ικανοποιημένος σε βαθμό που να μπορώ να πω με βεβαιότητα πως θα το συνεχίσω.

Στο forum βρέθηκα εντελώς τυχαία, προσπαθώντας να βγάλω άκρη με όλα αυτά τα μοντέλα και μάρκες που κυκλοφορούν και, οι πληροφορίες που έχω βρεί μέχρι στιγμής με έχουν βοηθήσει αρκετά ως προς την επόμενη επιλογή-δοκιμή !

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1760 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 16:39 »
Καλησπέρα και απο μενα.
Ειμαι ο Αλέξανδρος 39 ετών εδω και 1 χρόνο ατμιστης.Αθορυβο Μελος του φόρουμ 1 έτος παρακολουθώ και ομολογώ πως χωρίς αυτο σίγουρα θα ειχα επιστρέψει στο κ.τ.
Ύστερα πλεον και απο την δική μου έστω μικρή εμπειρία θα προσπαθήσω και γω να βοήθεισω όσο μπορώ παλιούς και νέους ατμιστες...



Sent from my iPhone using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1761 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 21:53 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος agrios28

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1762 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 15:42 »
Γεια σας ειμαι ο γιωργος 34 ετων απο αγιο αθανασιο θεσσαλονικης ειμαι δημοσιος υπαλληλος(στρατιωτικος)
Ειμαι παντρεμενος και εχω μια κορουλα 1.5 ετων.Ημουν φανατικος καπνιστης μεχρι πριν 1,5 χρονο που δοκιμασα ηλεκτρονικο τσιγαρο.Απο τοτε εχω δοκιμασει πολλες γευσεις μεχρι να κατασταλαξω εκει που ταιριαζω τελικα.
Τωρα αρχισα να μπαινω στα βαθια με δοκιμες ατμοποιητων και mod!!!!!!!!Δεν γνωριζα για το φορουμ μεχρι πριν μια εβδομαδα που το ειδα τυχαια βρηκα πολλες απαντησεις στα ερωτηματα μου και πιστευω πως θα συνεχιζω να βρισκω αυτο που θελω εδω!!!!!!!!!



Αποσυνδεδεμένος karasardelis

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
  • IPV-D2
    • Zortal
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1763 στις: Φεβρουαρίου 07, 2013, 23:37 »
Τρία χρόνια και οχτώ μήνες ατμιστής... ξεκίνησα με κάτι χαζουποκατάστατα τσιγάρου αν θυμάμαι καλά, συνέχισα με 810 και στέριωσα με Janty Stick για ένα διάστημα. Στην προρεία παιδεύτηκα με διάφορες αλχημείες (σταξίματα και τα σχετικά) μέχρι που βγήκανε τα Ego... πέρασα από Ego-T σε Ego-C και εδώ και καιρό είμαι με Joyetech Upgrade Variable 900Mah μπαταρίες και CE5 Long Wick  Repairable Atomisers


Δεν μου αρέσουν τα mods λόγω μεγέθους... Το ΗΤ μου το θέλω ανθρώπινο... Τα Ego με 1000 μπαταρία είναι το άνω όριο μεγέθους



Ατμίζω RY4 18mg που φτιάχνω με τα χεράκια μου... 50PG/50VG και 5% RY4


Αυτά τα ολίγα... καλά μας ατμίσματα....   ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος D.K.78

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1764 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 23:19 »
Με λένε Δήμο είμαι 35 ετών και ήμουν καπνιστής 20 χρόνια :idiot1:
Ατμίζω εδώ και 9 μήνες και έχω βρει την υγειά μου :bravo_encouragements:
Ελπίζω να τα λέμε συχνά στο φόρουμ :bye: αν και δε βγάζω άκρη :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Katia_m

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1765 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 12:20 »
Καλησπέρα κι απο μένα και καλώς σας βρίσκω!
Είμαι η Κατερίνα, 30 χρονών και υπήρξα καπνίστρια από τα 17 μου.
Κάπνιζα 20 με 25 στριφτά την ημέρα για πολλά χρόνια.


Η πρώτη μου επαφή με το η.τ. ηταν πριν από ένα περίπου χρόνο, αλλά το χρησιμοποιούσα πολύ περιστασιακά (όποτε βρισκόμουν σε χώρους που δεν μπορούσα να καπνίσω).


Πριν από ένα μήνα αποφάσισα να περιορίσω τα τσιγάρα, κυρίως αυτά που έκανα απλά και μόνο επειδή δεν είχα τι άλλο να κάνω. Δεν είχα σκοπό να κόψω το κάπνισμα.


Τις πρώτες μέρες έφτασα να κάνω μόνο 7 τσιγάρα (από τα ~20 που έκανα), τις επόμενες μέρες τα τσιγάρα γίνανε 3 (τα οποία τα έσβηνα στις τρεις πρώτες τζούρες), και 2 εβδομάδες μετά δεν μπορούσα με τίποτα να βάλω τσιγάρο στο στόμα μου, μου προκαλούσαν αϊδία!


Τώρα έχω κλείσει ένα μήνα με το η.τ. και το λατρεύω!


Και κλείνοντας θα ξανά τονίσω ότι δεν σκοπεύα να κόψω το κάπνισμα!

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1766 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 15:55 »
Καλησπέρα.
Είμαι ο Στράτος Πρώην καπνιστής επί 30 χρόνια αρχής γενομένης στην ηλικία των δεκαεπτά. Η ποσότητα ποίκιλλε κατά διαστήματα αλλά μεσοσταθμικά ήταn 25-30 τσιγάρα.
Η αρχή με το η.τ έγινε στις 27 Δεκ 2012 κι έκτοτε παρέμεινα πιστός με τρείς μόνο παραβατικές πράξεις που έλαβαν χώρα το πρώτο τριήμερο ατμίσματος.
Ξεκίνησα με Joyetech e roll ,e cab, ego t upgrade, evic, vamo αλλά πολύ φοβάμαι ότι το ταξίδι θα συνεχιστεί....
Ως προς τους ατμοποιητές, το οπλοστάσιο διαθέτει vision vivi nova, alter ego-c, kanger t3, vision ego, eternity και έπεται συνέχεια....
Ως προς τα υγρά έχω δοκιμάσει σχεδόν ε'ικοσι γεύσεις κυρίως Johnson Creek, Liqua , Vapor Art, Hangssen και αυτό φαίνεται θα είναι το ταξίδι του Οδυσσέα για την Ιθάκη...
Είμαι γέννημα-θρέμμα Κολονιώτης and proud of it. Επαγγέλομαι Πολιτικός Μηχανικός ΕΜΠ.
Ελπίζω να μην έγινα πολύ κουραστικός :bye:


Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1767 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 22:38 »
Γειά σας και απο εμένα,καλως σας βρήκα.
Ακόμα δεν αρχισα το ηλεκτ. τσιγάρο,αυριο θα πάρω.
Ειμαι 54 ετων, πολ.μηχανικός και καπνίζω ασταμάτητα απο 17 ετών...
Ευτυχώς ακόμα οι γιατροί δεν μούχουν βρεί τίποτα.Η μοναδική διακοπή ηταν 1 μήνας, με αυτοκόλλητα και μετά συνέχισα με 3-4 πακέτα την ημέρα η 20γρ. καπνου κίτρινου old holborn.
Ελπίζω να καταφέρω να το αντικαταστήσω με το ΗΤ.
Μου το σύστησε φίλος,μανιακός καπνιστής σαν εμένα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1768 στις: Φεβρουαρίου 11, 2013, 00:42 »
καλησπερα και απο εμενα.ειμαι ο γιωργος 32 ετων,στρατιωτικος στην Π.Α,παντρεμενος και εχω 2 παιδακια.ενα αγορακι σχεδον 3 ετων και μια μπουμπου μολις 6 μηνων.τωρα και για 2 χρονια θα ειμαι στην ροδο.
καπιζα σχεδον 25 γρ καπνου ημερησιως αλλα εδω και 1,5 μηνα που αρχισα το η.τ δεν εχω καπνισει ουτε ενα.αισθανομαι ΤΕΛΕΙΑ χωρις το κ.τ.η πρωτη μου συσκευη ηταν ενα nobacco giant αλλα τωρa εχω ενα mod nobacco Z.

Αποσυνδεδεμένος fanis-leros

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • Χωρίς καπνό,χωρίς ατμό........και μια χαρά.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1769 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 03:30 »
Γεια σας και από μένα  :bye: , καλώς σας βρήκα,είμαι ο Φάνης, 32 ετών και μένω στην Κω. Παντρεμένος, πατέρας ενός αγοριού 2 ετών.
 Καπνιστής από τα 17 μου .

Έκανα 2 φορές την προσπάθεια να κόψω το κ.τ, αλλά όπως φάνηκε δεν ήμουν έτοιμος!!

 Μέχρι και την Κυριακή 3 του τρέχοντος μήνα κάπνιζα 10-12 τσιγάρα ημερησίως  για τα τελευταία 2,5 χρόνια,(μόνο σε εξόδους έφτανα το πακέτο, σπάνια δηλαδή) Την επομένη το πρωί παρέλαβα το πρώτο μου η.τ ,το οποίο άντεξε μόλις 5 μέρες  :'( , από δικό μου λάθος  :wall: . Κλώνος του Οv@le e_ _ps ήταν.  Από αυτές τις 5 μέρες οι εντυπώσεις μου για τον ατμό ήταν πολύ καλές, το υγρό ήταν 0% με γεύση καπνική Mar_ _ _ ro!
Τώρα είμαι στη φάση ψαξίματος για νέο η.τ!!!   είμαι χωρίς Κ.Τ  8-9 μέρες και είμαι καλά !!
Έχω ένα κλειστό πακέτο (κ.τ) σε σημείο που το βλέπω συνέχεια, και όμως αντιστέκομαι!!
Σκέφτομαι να  πάρω έναν CE5 με κεραμικό,και μια 650mAh!!!
Ελπίζω να μην σας κούρασα, και πάλι καλώς σας βρήκα !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix