vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, telemaxos, infernity, FaniFox, Milarepa, tony1976

Twitter

Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #315 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 10:43 »
Κώστα καλημέρα με πολλά μπράβο
Στην ladybeka δεν μπορώ να βρώ το western blend αντιθέτως
το Western Flavour παντού.Γίνεται δουλειά με αυτό ;;;

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #316 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 17:17 »
Γεύτηκα το Banana Shock από συνατμιστή.
Αν έπρεπε να του δώσω όνομα και αν διέθετα άψογη φαντασία, θα το ονόμαζα Banana Shock.
Ο πειρασμός να προσθέσω και το "δέος" είναι μεγάλος.
Εξαντλήθηκε ως έννοια όμως την Άνοιξη, από την ονοματοδοσία του σεφ kostas44 στις συνταγές του.
Θα κάνω μια πολύ μικρή περιγραφή του υγρού, στηριζόμενος στην τεράστια έλλειψη εμπειρίας από αρωματισμένα υγρά.
Υπάρχουν λίγες πολύ καλά ώριμες μπανάνες, που αν τις ξεφλουδίσεις, τις κόψεις εγκάρσια και τις φέρεις πολύ κοντά στη μύτη σου, έχουν το άρωμα του Banana Shock.
Είναι το καθολικό άρωμα της μπανάνας το οποίο σε πλημμυρίζει και αν το κάνεις με κλειστά μάτια, είσαι σίγουρος ότι την δάγκωσες χωρίς να το καταλάβεις.
Είναι ελάχιστες οι μπανάνες που βρίσκεις σε φρουταγορές και μπορούν να σου δώσουν αυτό που σου δίνει το Banana Shock.
Σου αφήνει όμως και την βάσιμη υποψία, ότι υπάρχει και κάτι συνοδευτικό.
Αυξάνω την ισχύ και ξαναδοκιμάζω. Πολύ εντονότερα, χωρίς την παραμικρή αλλοίωση.
Η υποψία γίνεται σιγουριά.
Αυτή η μπανάνα πατάει πάνω σε κάτι.
Κάποιο γλύκισμα θα έλεγα, απ’ αυτά που δεν τα πιάνει το μάτι σου.
Λεπτό, σκούρο, με αρκετές αποχρώσεις γύρω από το καφετί. Όχι αφράτο, αλλά ούτε σκληρό.
Κάτι θα είχα δοκιμάσει κάποτε και μου έμεινε μόνο η εικόνα.
Για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι είναι ίδιο με φυσική μπανάνα.
Είναι ίδιο με μία από τις καλύτερες φυσικές μπανάνες, κομμένη και τοποθετημένη πάνω σε ένα πολλά υποσχόμενο γλύκισμα, ελάχιστα γλυκό.
Λίγο αργότερα σταμάτησα να ψάχνω την βάση, για να απολαύσω την μπανάνα.
Οι τζούρες μου με αρώματα μετρημένες, μην χαλάσω την απόλαυση ψάχνοντας...
Η κοντά στο μηδέν γευσιγνωσία μου, με την συνεπακόλουθη έλλειψη σημείου αναφοράς, δεν θα με εμποδίσουν να βαθμολογήσω το υγρό με 10 μετά τόνου.

Ευχαριστώ τον σεφ, τον μάγειρα και την ικανότητά μου να εκφράζομαι τόσο, μα τόσο συγκεκριμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:37 από microchip »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #317 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 17:31 »
αυτό το υγρό είναι απόλυτα εγωιστικό.Δε με αφήνει να δοκιμάσω τις άλλες συνταγές του Κώστα το άτιμο!

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 20:47 »
Υπαρχει οι συνταγη πουθενα για το banana sock?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 20:54 »
Αλεξανδρε χαιρομαι που σου αρεσε η συνταγη και την γουσταρεις ... αν θελεις φυσικα μπορεις να της κανεις μια παρουσιαση οπως εσυ την καταλαβαινεις για να μπορει και καποιος αλλος να βοηθηθει αν θα χρειαστει να την διαλεξει για να την  φτοιαξει ..

Σημειωση:  τα μπουκαλακια με την σοκολατα εχουν φυγει απο εχτες .. οποτε αναμενουμε απο τους τεστερς  την παρουσιαση τους καποια στιγμη ...

Το ονομα της συνταγης της σοκολατας θα δωθει  συντομα .. περιμενω να συλλεξω καποια ακομα ονοματα και να βγαλω αποφαση ... και αποφασισα να διαλεξω τρια και να δωσω εσας την δυνατοτητα να διαλεξετε το τελικο ... οποτε εσεις θα δωσετε το τελικο ... :yes: :yes: :yes:

microchip :))))))))   τα σεβη μου και νιωθω οτι ακομα κοκκινίζω  και ευτυχως δεν κιτρινιζω σαν μπανανα ..χαχαχαχ  ευχαριστω πολυ για την αψογη περιγραφη του υγρου !!!!!!

 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 20:57 »
Υπαρχει οι συνταγη πουθενα για το banana sock?

Στην πρωτη σελιδα αυτου του νηματος ειναι μαζεμενες ολες οι συνταγες του Κωστα εκει θα βρεις και αυτην. Μια παρατηρηση μονο στον Κωστα, δε ξερω αν αναφερθηκε Κωστα αλλα ελπιζω οταν εδωσες την ονομασια στη συγκεκριμενη συνταγη να εννοουσες "Μπανανενιο σοκ" (banana shock) και οχι "Μπανανενια καλτσα" (Banana sock)  ;) .

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:01 »
Γιαννη εχεις απολυτο δικιο ..χαχαχχαχαα  εεεεε βρε μια γιαγια που μου χρειαζεται χαχαχχα θα το διορθωσω στο βιβλιο μου!!!!!! :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Γιαννη διορθωθηκε  !!!!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:25 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:46 »
Λοιπόν, έχω μπερδευτεί λίγο με το brandy Κωσταντίνε.
Σε ερώτηση του Netsplit αν λέγοντας brandy εννοούμε το ποτό του απάντησες θετικά (Απάντηση #269), ενώ σε κατοπινή απάντηση αναφέρεις το άρωμα από TPA.
Από όσο κατάλαβα, μάλλον εννοείς το άρωμα TPA, αλλά λέω να ρωτήσω αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε και κανονικό brandy.
Οποιος φουμάδος γελάσει με την ερώτηση, να φάει καμένο σε υγρό ενος ευρω το ml..  ;D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #323 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:51 »
Μιμη .. εννοω φυσικα το TPA  αλλα η εταιρεια λεει οτι φτοιαχνεται με  φυσικες και τεχνικες πρωτες υλες ... αρα η αποφαση δικη σου ... εγω παντως βοτκα εχω ατμισει περιστασιακα .. δεν επαθα και τιποτα ... αλλα εσυ μην με ακους :wall: και παρε το αρωμα ...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #324 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 22:13 »
Κώστα καλημέρα με πολλά μπράβο
Στην ladybeka δεν μπορώ να βρώ το western blend αντιθέτως
το Western Flavour παντού.Γίνεται δουλειά με αυτό ;;;

Γιωργο ποιο εννοεις μπορεις να μου δειξεις σε λινκ ?  απο TPA ? γιατι μαλλον ειναι ακριβως το ιδιο ... αν εννοεις απο την ιδια εταιρεια

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #325 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 23:12 »
Κώστα το w....blend που αναφέρεις στη συνταγή σου ,
δεν μπόρεσα να το βρω.Το W....flavor το έχω ήδη από
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=94_180&product_id=896
 
Αν είναι το ίδιο πράμα,προχωρώ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #326 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 14:58 »
Γιωργο αυτο ειναι .. προχωρα!!!  :laugh1: :laugh1: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 22:25 »
Καλησπερα, μια ερωτηση σχετικα με την συνταγη Goddess Milk, το american red tobacco δεν το βρισκω σε καποιο καταστημα με αυτη την ονομασια, μηπως ειναι το TPA red type blend ή το TPA red oak??


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #328 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 22:36 »
Δημοσθενη ναι αυτο ειναι που λες ---------> TPA red type blend...  σορρυ αλλα εκει που  βαζω τις συνταγες μου (online ) μου βαζει αυτοματα ονοματα .. καποιες φορες ... αλλα εσυ θα παρεις αυτο  που πολυ σωστα ειπες
TPA red type blend :yes:

Αποσυνδεδεμένος partalos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Οι συνταγές του Kostas44 με \"Separate Steeping\"
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 22:42 »
Ευχαριστω πολυ Κωστα  :D :thumpup: :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281673 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174752 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93634 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix