vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 6 χρήστες
white varadero, Doubt, camber, bloodlessz, ZoeM, manoslykos

Twitter

Μετά από πόσο καιρό ατμίσματος σταματήσατε τελείως το κανονικό

Αποσυνδεδεμένος theoxen83

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
1 τσιγάρο το πρώτο βράδυ,που έτυχε να είμαστε με παρέα σε ταβέρνα.Γυρνώντας σπίτι έβαλα το πακέτο με τα τελευταία 3 τσιγάρα σε ένα συρτάρι της κουζίνας και βρίσκεται ακόμα εκεί απείραχτο για 6 μήνες..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Το κλου για μένα ήταν πριν μερικούς μήνες που βρήκα ένα υγραντήρα με καμιά 30αριά από τα πρώην αγαπημένα μου πούρα μέσα, φερμένα από το εξωτερικό.
Το άνοιξα, τα είδα, το έκλεισα, τα χάρισα μαζί με τον υγραντήρα. Εννοείται πως από την πρώτη μέρα (4/4/14) το έκοψα μαχαίρι και δεν κοίταξα πίσω.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 604
  • Φύλο: Άντρας
Απ' τη 1η μερα ( τελος Ιουνιου του 2013 ). Για μενα το κ.τ. τελος !

Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Από την πρώτη ημέρα. Πιστεύω πως το σημείο κλειδί είναι να θέλει κάποιος/α να απαλλαγεί από το κ.τ. 
Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει σε αυτό, μετά. 

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Και εγώ από την πρώτη μέρα το έκοψα μαχαίρι το ΚΤ. Συμπλήρωσα 2 μήνες στον κόσμο του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Διαβάζοντας καθημερινά το forum το αγάπησα και αυτή τη στιγμή προσπαθώ, σε βαθμό γραφικότητας, να πείσω κι άλλους φίλους να πετάξουν το πακέτο τους... Εύχομαι να συνεχίσω να έχω αυτή τη δύναμη και στη συνέχεια...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα μου πήρε αρκετό καιρό να το κόψω τελείως, γύρω στους 2 μήνες, αλλά από τότε ΚΤ πιάνω στα χέρια μου αν είμαι κάπου έξω και έχω κάνει τη βλακεία να ξεχάσω την κασετίνα με τα σύνεργα, ή να μείνω από μπαταρία.

ΥΓ: Την αλήθεια να λέμε, άντε κι αν βρεθώ με μεγάλη παρέα να ζητήσω 1 στην αρχή να μου φύγει ο καημός πριν τους πνίξω στον ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Ακόμα δεν το κατάφερα (7 ημέρες με το ΗΤ στα χέρια μου). Ζόρικος ο πρωινός καφές χωρίς να έχω βρει κάποια γεύση κοντά στον Ο.Η. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
1-2 μηνες, δεν θυμαμαι. Εκανα 3-4 την ημερα. Σκεφτομουν τροπους να το κοψω και τελικα πηρα υγρο με παραπανω νικοτινη απ'το κανονικο μου. Αυτο ηταν το κολπο για μενα, γιατι μετα ηθελα αλλα δεν μπορουσα να καπνισω απ'την υπερνικοτινωση, θα αρρωσταινα. Μια βδομαδα μετα καταλαβα πως δεν ειχα καπνισει καθολου και συνεχισα με κανονικη νικοτινη μετα.

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Ένα χρόνο μετά μπορώ να πω ότι 2-3 μαξ την ημέρα τα κάνω.. Όχι γιατί μου λείπει ιδιαίτερα αλλα καθαρά για προσωπικό λόγο ψυχολογικό ίσως που δεν μπορώ να εξηγήσω (ηλιθιο θα πρόσθετα). Το κρατάω όμως μεχρι εκεί.. Σε μένα παρατήρησα ότι η εναλλαγή των γεύσεων κακό μου έκανε καθώς τις βαριόμουν εύκολα και δεν με κάλυπταν. Ήθελα μάλλον την μονότονη γεύση του τσιγάρου και έτσι όταν στράφηκα σε μια και μοναδική κανονική γεύση (δεν έχει σημασία ποια) δεν κύλησα στο κτ κανονικά ( υπήρχε και διάστημα που είχα παρατήσει το ητ).
Συμβουλή εκτός από επίπεδα νικοτίνης ο πολύς πειραματισμός εκτός από καπνικα στην αρχή ίσως λειτουργήσει αντίστροφα..
Δεύτερον (και αφορά και εμένα) ο διπλός συνδυασμός ητ και κτ έχω ακούσει προκαλεί πολύ περισσότερο κακό από ότι πχ να κανεις μόνο κτ.. Αν μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος το τελευταίο η να το διαψεύσει καλοδεχούμενη η άποψη


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Έχει γίνει μεγάλη συζήτηση πάνω στο θέμα κάτι μήνες πριν. Δεν είναι μεγάλη - 7-8 σελίδες περίπου και στο τέλος έχει τοποθετηθεί και ο κύριος Φαρσαλινός. Κάνε έναν κόπο να την διαβάσεις γιατί ίσως σου λυθούν ορισμένες απορίες. ΕΔΩ.


Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gnag

με το που πηρα το ηλεκτρονικο, πεταξα το πακετο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mikegrs

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απο την πρωτη μερα, εδω και 6 μηνες μαχαιρι, αν και δεν το πιστευα. Καφες και ουζο χωρις τσιγαρο; Και ομως γινεται. Καπνιζα craven περιπου ενα σακουλακι τη μερα. Μαχαιρι!!!!! (και εχω καβαντζωσει και βασεις για 1 χρονο+ :) ). Το θεμα ειναι να ξεκινησεις σωστα. Πρωτα διαβασα (εδω κυριως) και υστερα ξεκινησα! Πρωτα ενημερωνεσαι και υστερα ξεκινας!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Από την πρώτη ημέρα. Πιστεύω πως το σημείο κλειδί είναι να θέλει κάποιος/α να απαλλαγεί από το κ.τ.
Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει σε αυτό, μετά.
Αυτό ειναι όλο το ζουμί. Τα υπόλοιπα μου θυμίζουν δικαιολογίες του τύπου: Ήμουνα μικρή, έβρεχε, ήταν και νύχτα.. 

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Μου πήρε 2 μήνες να κόψω το κ.τ. προσπαθώντας να κάνω τσιγαρίσιες τζούρες σε πνευμονικό ατμοποιητή χωρίς να ξέρω καν ότι ο ατμοποιητής που μου έδωσαν ήταν για πνευμονικές. Εδώ διάβασα κάποια πράγματα και έτσι πήρα μια ιδέα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix