vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 5 χρήστες
aalex, infernity, Milarepa, manoslykos, camber

Twitter

Μετά από πόσο καιρό ατμίσματος σταματήσατε τελείως το κανονικό

Αποσυνδεδεμένος sakattack36

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Πρώτα έκοψα το Κ.Τ. και ύστερα από 10-14 ημέρες μπήκα στο τριπάκι του Η.Τ. επειδή είδα κάποιον να κάνει σε μία ταβέρνα που είχα πάει.

Το Κ.Τ. δεν μου έλειψε ούτε στιγμή από όταν το έκοψα (20 χρόνια καπνιστής, 20 grams καπνό την ημέρα). Ένα βράδυ που δούλευα στο pc και κάπνιζα σαν φουγάρο, το κοίταξα και σκέφτηκα...μπορώ άραγε να το κόψω? δεν είχα προσπαθήσει ποτέ πριν, και επειδή μου αρέσουν πολύ οι προκλήσεις (είχα και την γυναίκα να μου πρήζει καιρό τώρα τα αυτιά λόγω μυρωδιάς) είπα να το κόψω. Επι τόπου έσβησα το στριφτό που κράταγα, άδειασα τον καπνό στα σκουπίδια και δεν το ξαναάγγιξα. Πάνε 2 μήνες από τότε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2017, 00:34 από sakattack36 »

Αποσυνδεδεμένος Headachegr

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Από την πρώτη ημέρα και 'γω. Βέβαια, από τότε (καλοκαίρι του '16) έχω κάνει 1-2 κ.τ. αλλά δεν την πάλεψα καθολου.

Αποσυνδεδεμένος Jimairon

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Μέσα στον πρώτο μήνα σταμάτησα εντελώς το κ.τ με τη βοήθεια του η.τ. Απ τη πρώτη μέρα βέβαια που πήρα Η.Τ είχα κατέβει από τα 50 περίπου κ.τ που έκανα, στα 3.

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
από την πρώτη ημέρα προχθές έκανα ένα μετά από σχεδον εξι μήνες και ρε γ@#ώτο μου είχε λείψει η γεύση  :wall:
ίσως επειδή δεν κάνω καθόλου καπνικές γευσεις και μάλλον θα πρέπει να αρχίσω

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Οι οποίες βέβαια καπνικές γεύσεις κατά κανόνα δεν έχουν σχέση με το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος SCK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ' την ώρα που ξεκίνησα το η.τ., δεν έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο. Το περίεργο είναι, αν διαβάσειι κάποιος την εδώ "αυτοπαρουσίασή" μου, ότι δεν έχω αναζητήσει το τσιγάρο ποτέ μέχρι σήμερα, ούτε και νομίζω πως θα το αναζητήσω ξανά. Οι αποκαλούμενες ως "στιγμές αδυναμίας" μού είναι άγνωστες λέξεις και ελπίζω ως τέτοιες να παραμείνουν.

Από την πρώτη μέρα περιορισμός (ένα την εβδομάδα) και μου έλειπε πραγματικα. Μετά από 2 μήνες ούτε να το μυρίσω!!

Αποσυνδεδεμένος Birigkogkos

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Τελευταίο τσιγάρο ήταν όταν πήγα να πάρω το Η.Τ και είμαι πολύ ενθουσιασμένος και που σταμάτησα το τσιγάρο και που άρχισα το Η.Τ

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A7-30F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tak45

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Γεια χαρά σε όλους! Νέος στο φόρουμ, είπα να πω την καλησπέρα μου και τα δικά μου από εδώ, αν είναι λάθος το θρεντ ας μεταφερθεί παρακαλώ  :) Λοιπόν, είμαι 45 ετών και κάπνιζα από τα 15. Τα τελευταία χρόνια από 1,5 έως 2,5 πακέτα βαριά τσιγάρα. Η διαφορά των 20 τσιγάρων ήταν τις ημέρες που τα έπινα κιόλας, δηλαδή τουλάχιστον δυο φορές τη βδομάδα. Τώρα βρίσκομαι στην τέταρτη βδομάδα ατμίσματος, χωρίς καθόλου τσιγάρο από την αρχή (εκτός από κανένα ρο μια δυο φορές τη βδομάδα). Την Κυριακή το απόγευμα μου έπεσε και έσπασε το τζαμάκι και ήτανε λες και σεληνιάστηκα. Πήρα δυο πακέτα και μέχρι το μεσημέρι της Δευτέρας που πήρα ανταλλακτικό, είχαν απομείνει τρία τέσσερα τσιγάρα. Όμως, το καλό είναι ότι το κτ δεν μου άρεσε καθόλου, με χάλασε, το πρωί σηκώθηκα και με είχε πιάσει ο λαιμός. Σε αυτό το διάστημα, ούτε ένας μήνας, έχω δει διαφορές: δε μυρίζω εγώ, τα ρούχα, το σπίτι και το αμάξι μου και το πιο σημαντικό: πηγαίνω για τρέξιμο συστηματικά εδώ και 20 χρόνια και πάντα με περνούσαν είτε τύποι αρκετά μεγαλύτεροι από μένα ή που δεν έδειχναν σε καλή σωματική κατάσταση. Είδα σχετικά σημαντική διαφορά στους χρόνους μου, που δεν είναι placebo, γιατί αν ήταν θα κρατούσε για μια βδομάδα, άντε δέκα μέρες, όχι παραπάνω. Πλέον, δε θέλω ποτέ να ξαναβάλω στο στόμα μου κτ, γνωρίζω ότι και το ητ δεν είναι καλό για την υγεία και θέλω κάποια στιγμή να το πετάξω και αυτό, όμως αισθάνομαι σίγουρος ότι για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερο από το κτ (για τα λεφτά δεν το συζητάω). Αυτά σαν μια καλησπέρα από εμένα και θα επανέλθω μια διάφορες ερωτήσεις για τους πιο έμπειρους  8)

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Γεια σας. βαρυς καπνιστης 37 χρονια . 13 μερες στον ατμο . απ την τριτη μερα χωρις κ.τ. ευχομαι να μεινω στο ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος TsarVII

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Τελευταίο τσιγάρο 10 λεπτά πριν μπω στο κατάστημα να πάρω το πρώτο μου modάκι. 10 χρόνια καπνιστής, 1,5 πακέτο την ημέρα, 2,5 εβδομάδες στον ατμό.
Δεν μου λείπει το κ/τ, ίσως πιο πολύ η ιεροτελεστία, ο αναπτήρας, το στρίψιμο. Ίσα ίσα που η μυρωδιά με χαλάει αρκετά πλέον.
Συμβουλή αν και νέος ατμιστής, πειραματιστείτε με γεύσεις, ατμοποιητές, βρείτε αυτό που σας αρέσει και αφεθείτε στον κόσμο του η/τ. Η ποικιλία βοηθάει.

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
από την πρώτη ημέρα προχθές έκανα ένα μετά από σχεδον εξι μήνες και ρε γ@#ώτο μου είχε λείψει η γεύση  :wall:
ίσως επειδή δεν κάνω καθόλου καπνικές γευσεις και μάλλον θα πρέπει να αρχίσω
το εκανα κι εγω αυτο το λαθος κι ειχα παρει πρωτη γευση πρασινο μηλο. οχι οτι αυτο με εκανε να θελω τσιγαρο, ειχα παρει αποφαση πως με το τσιγαρο τελειωσα και 7 μηνες τωρα δεν εχω βαλει στο στομα μου κ.τ. απο την πρωτη στιγμη δλδ που επιασα στα χερια μου το ηλεκτρονικο μου.
απλως συμβουλη προς νεους ατμιστες να ξεκινουν με καπνικες γευσεις και υψηλη νικοτινη για να τους κρατησει τις πρωτες μερες.

Γεια χαρά σε όλους! Νέος στο φόρουμ, είπα να πω την καλησπέρα μου και τα δικά μου από εδώ, αν είναι λάθος το θρεντ ας μεταφερθεί παρακαλώ  :) Λοιπόν, είμαι 45 ετών και κάπνιζα από τα 15. Τα τελευταία χρόνια από 1,5 έως 2,5 πακέτα βαριά τσιγάρα. Η διαφορά των 20 τσιγάρων ήταν τις ημέρες που τα έπινα κιόλας, δηλαδή τουλάχιστον δυο φορές τη βδομάδα. Τώρα βρίσκομαι στην τέταρτη βδομάδα ατμίσματος, χωρίς καθόλου τσιγάρο από την αρχή (εκτός από κανένα ρο μια δυο φορές τη βδομάδα). Την Κυριακή το απόγευμα μου έπεσε και έσπασε το τζαμάκι και ήτανε λες και σεληνιάστηκα. Πήρα δυο πακέτα και μέχρι το μεσημέρι της Δευτέρας που πήρα ανταλλακτικό, είχαν απομείνει τρία τέσσερα τσιγάρα. Όμως, το καλό είναι ότι το κτ δεν μου άρεσε καθόλου, με χάλασε, το πρωί σηκώθηκα και με είχε πιάσει ο λαιμός. Σε αυτό το διάστημα, ούτε ένας μήνας, έχω δει διαφορές: δε μυρίζω εγώ, τα ρούχα, το σπίτι και το αμάξι μου και το πιο σημαντικό: πηγαίνω για τρέξιμο συστηματικά εδώ και 20 χρόνια και πάντα με περνούσαν είτε τύποι αρκετά μεγαλύτεροι από μένα ή που δεν έδειχναν σε καλή σωματική κατάσταση. Είδα σχετικά σημαντική διαφορά στους χρόνους μου, που δεν είναι placebo, γιατί αν ήταν θα κρατούσε για μια βδομάδα, άντε δέκα μέρες, όχι παραπάνω. Πλέον, δε θέλω ποτέ να ξαναβάλω στο στόμα μου κτ, γνωρίζω ότι και το ητ δεν είναι καλό για την υγεία και θέλω κάποια στιγμή να το πετάξω και αυτό, όμως αισθάνομαι σίγουρος ότι για εμένα τουλάχιστον είναι πολύ καλύτερο από το κτ (για τα λεφτά δεν το συζητάω). Αυτά σαν μια καλησπέρα από εμένα και θα επανέλθω μια διάφορες ερωτήσεις για τους πιο έμπειρους  8)
Taki Tsan εσυ??? 
😂😂😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος thangeol1

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Νομίζω ότι η παράλληλη χρήση και των δύο έστω και για μικρό χρονικό διάστημα είναι παγίδα , βοηθάει περισσότερο στην επιστροφή στο κανονικό τσιγάρο . Εγώ από την πρώτη μέρα σταμάτησα το κάπνισμα και νομίζω ότι αυτό ήταν βασικό στοιχείο της επιτυχίας .

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα σε όλους!! Γράφω τα παρακάτω και απευθύνομαι σε νέους ατμιστες (θεωρώ νέους ακόμα και αυτούς που ατμιζουν ένα χρόνο σερί χωρίς κτ).
Η πρώτη μου επαφή με το ατμισμα ήταν πριν 5 χρόνια όταν κυριαρχούσε ο ego t και όλα τα καταστήματα τον πουλούσαν 100 ευρώ 2 μπαταρίες 650mah  και δύο ατμοποητες!!
Μετά από πίεση του κουμπάρου μου πήρα ένα σταρτερ και ξεκίνησα το ψάξιμο.
Πολλά έξοδα αφού δεν δούλευε τίποτα σωστά και χρειαζόταν συνέχεια αλλαγή η αντίσταση και συνδρομή σε εταιρεία χαρτοπετσέτας για τις διαρροές.
Ευτυχώς δεν το έβαλα κάτω και κάποια στιγμή μπήκε στη ζωή μου ο ego c. Λίγο καλύτερα τα πράγματα έκανα πολλές δοκιμές υγρών,έμαθα και το καταραμένο tribeca και τσιγάρο πουθενά.
Πέρασε ενάμισης χρόνος χωρίς καπνό μέχρι που μία μέρα χωρίς να έχω πρόβλημα προσωπικό (άγχος κτλ), χωρίς να έχω πρόβλημα τεχνικό (τελειωμένη μπαταρία, πεθαμένο ατμο) γενικώς χωρίς λόγο βουτηξα ένα τσιγάρο από τον κολλητό μου.
Αηδία, βήχας γεύση χαλια. Πήρα και δεύτερο και στο γυρισμό από το καφέ πήρα πακέτο....
Από τότε δεν κατάφερα ποτέ να απεξαρτηθω πλήρως από το κτ,υπάρχουν περίοδοι που κάνω 2 πακέτα τη μέρα και καθόλου ηλεκτρονικό και άλλοι που κάνω 10ml τη μέρα και μισό πακέτο.
Το νου σας λοιπόν​ είτε με 2 είτε με 5 είτε με 25 μήνες αποχής το κτ παραμονεύει. Να πω βεβαίως ότι είμαι εκ φύσεως επιρρεπής στα πάντα και δεν ανήκω στο μέσο όρο όσον αφορά τη αυτοσυγκράτηση παρόλα αυτά μην χαλαρώνετε ποτέ!!!

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499336 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy