vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, Jorge, babis1993, kyrgiannis

Twitter

Μετά από πόσο καιρό ατμίσματος σταματήσατε τελείως το κανονικό

εμενα μου πηρε καμια βδομαδουλα....Το πρωινο τσιγαρο μαζι με τον καφε δεν μπορουσα να κοψω....Τωρα 1-1.5 μηνα μονο ηλεκτρονικο, επισκευασιμους ατμοποιητες DIY υγρα και προσεχως DIY mod......13 χρονια καπνιστης και ελπιζω ποτε ξανα

Αποσυνδεδεμένος ertyanna

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Μετα απο 4-5 μηνες. Αδυνατον να μην καπνιζα το πρωι με το καφε, μετα το μεσημεριανο κι ενα το βραδυ. Στην αρχη που ξεκινησα κατευθειαν απο τα 2 πακετα επεσα στα 6-7 τσιγαρα τα οποια μπορω να πω οτι τα απολαμβανα. Οταν ομως απο το 1100 της νομπακο. πηγα σε 50αρι αιστικ και εναν gs air, τα 6-7 γιναν 2 και μια μερα που πηγα περιπτερο να παρω πακετο λεω "μα τι κανω, γιατι να δωσω 4 ευρω;" Ντραπηκα ομως τον περιπτερα και του λεω αστο το πακετο θα παρω παγωτα. Πηρα 2 οργια σοκολατας της εβγα και ομολογω οτι ηταν πιο απολαυση απο τσιγαρο.
Εκτοτε δεν ξαναγορασα τσιγαρα. 

Απο τη στιγμή που βγήκα από το ατμομάγαζο με  istick40 / GS tank και 18mg nic δεν ξανακάπνισα μετά από 30+ χρόνια ΚΤ.

Νομίζω  είναι σημαντικό να ξεκινήσει κάποιος με αρκετά δυνατό mod και κυρίως αρκετά υψηλή νικοτίνη
που να του καλύπτει την εξάρτηση ανάλογα με το πόσο και πως κάπνιζε.

Τώρα μετά από ένα χρόνο+ με διαδοχικές μειώσεις ατμίζω 3-6mg nic σκέτη βάση με KF V3.

Ελπίζω οι νεώτεροι να τα καταφέρουν πριν σωρεύσουν ζημιές.

Αποσυνδεδεμένος stellacut

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν εισαι καλα
Από την πρώτη μέρα που αγόρασα το ηλεκτρονικό δεν ξαναβαλα τσιγαρο στο στομα μου ...εδώ και 8 μήνες μόνο ηλεκτρονικό με 12αρα νικοτινη. :)

Αποσυνδεδεμένος lakgav2

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα, 
στην δική μου περίπτωση , η συμβίωση με τον καπνό που έκανα, ήταν οι πρώτες 3-4 ημέρες...
έπειτα "μαχαίρι" και σταθερά πλέον μόνο η.τ :)

Αποσυνδεδεμένος monegaskos

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΙ ΚΡΥΒΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ
Την 2η ημέρα ατμίσματος, δοκίμασα ένα στριφτό που μου είχε μείνει και το οποίο πέταξα στην 3η τζούρα. Φρίκαρα με την γεύση του (30 + χρόνια κανονικός καπνιστής) και από ρησα για το τι κάπνιζα τόσα χρόνια




Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Ατμίζω κάτι περισσότερο από 2 χρόνια. Σε αυτό το διάστημα έχω ανάψει τσιγάρο 2 φορές, έχω κάνει 3-4 τζούρες τη κάθε φορά, με έπιασε αηδία και το έσβησα.

Αμεσως μετα απο 2 μερες

😄😄


Αποσυνδεδεμένος afrodite

  • **
  • 115
  • Φύλο: Γυναίκα
Η ιστορια εχει ως εξης.
Καπνιζα απο τα 18 μου. Ενα πακετο την ημερα και οχι light και μαλα....ιες. Καποια στιγμη αποφασισα πως πρεπει να το κοψω και τα καταφερα για 6 ολοκληρα χρονια να μεινω ακαπνη. Τοτε το εκοψα με βοηθεια χαπιου. Μετα απο 6 χρονια και μετα απο καποιες δυσκολιες που μου εφερε η ζωη εκανα τη χοντρη μακακια να το ξανααρχισω. Ειχα τυψεις για το κακο που μου εκανα. Πολλα σκαμπανευασματα... μια το εκοβα μια το αρχιζα. Μεχρι που εκενευριστικα που πισωγυριζα συνεχεια. Και ειπα να δοκιμασω το ηλεκτρονικο. Η νικοτηνη που βαζω ειναι 5mg. Πιστευω πως δεν ειναι πολυ. Την πρωτη εβδομαδα καπνιζα παραλληλα αλλα πολυ λιγο... 10 τσιγαρα την ημερα περιπου. Ειχα δει τη διαφορα απο τη πρωτη στιγμη. Καπνιζα και ενοιωθα την αθλια γευση του τσιγαρου. Στο τελος της εβδομαδας εκοψα το τσιγαρο εντελως. Και μπορω να πω με χαρα πως ειμαι 1 μηνα ακαπνη.... Καποια στιγμη θα μειωσω τη νικοτινη και θα το παω στο 0 σταδιακα. 
Πολλες ερευνες λενε πως το ΗΚ δεν βοηθαει στο κοψιμο του τσιγαρου. Εγω πιστευω το αντιθετο. Αποδειξη οι απαντησεις που εχετε δωσει στο φορουμ και ειναι ενα πολυ μικρο δειγμα.... Ειναι πολλα τα λεφτα γιε μου. Ειναι πολλα τα συμφεροντα πισω απο τις καπνοβιομηχανιες. Ετσι και το παραδεχτουν δημοσιος τοτε δεν θα εχουν να πουλησουν τα τσιγαρα τους

Αποσυνδεδεμένος nichio

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Αν θες την γνώμη μου, μη βιαστείς να κόψεις τη νικοτίνη. Για μένα είναι το κλειδί της επιτυχημένης αλλαγής από κανονικό τσιγάρο σε ηλεκτρονικό...
Έτσι κι αλλιώς η νικοτίνη από μόνη της, είναι πολύ λιγότερο επιβλαβής από όλα αυτά που έχει ένα κανονικό τσιγάρο συν τη νικοτίνη...
Εγώ δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου από τη μέρα που αγόρασα το pico μου... Και τώρα που πήρα και τον toptank, απόλαυση


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα. Μην πιέσεις τον εαυτό σου στην μείωση της νικοτίνης. Θα στο πει μόνος του πότε θα θέλει λιγότερη. 

Αποσυνδεδεμένος AC/DC

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απο την πρωτη μερα.Αφησα το ενα και επιασα το αλλο :)).6μγ/μλ για πιπιλα και εχω και ενα ατμοποιητη με 12μγ/μλ ετοιμο για καμια δυσκολη.
Να πω οτι καπνιζα τα τελευταια 10 χρονια old horborn καπνο ενα πακετο 18gr καθε δυο μερες.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Μέσα στην πρώτη εβδομάδα.

Για το μακρινό 2011 για τις συσκευές της πλάκας που υπήρχαν και μετά από 35 χρόνια καπνιστής θεωρώ ότι ήταν πολύ καλό.

Πιστεύω όμως πως όσο γρηγορότερα σταματήσει κάποιος το τσιγάρο είναι καλίτερο.Όσο το αφήνει και χρησιμοποιεί τα δύο έστω και
ελάχιστα το τσιγάρο είναι πολύ πιθανό το πισωγύρισμα.

Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Την ιδια μερα και στα τελη του 2011 και τωρα πριν 5 μηνες, την πρωτη φορα παλεψα αρκετα αλλα δεν με καλυπταν οι συσκευες της εποχης, τωρα μια χαρα δε μου λειπει καθολου το τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απο την πρωτη μερα 16/12/2016 πολυ προσφατα!Ημουν 13 χρονια καπνιστης!Παροτι,κατι πρωινα βαραγε φρικες ο εγκεφαλος,ισως ακομα και τωρα!Δεν εχω μπει στον πειρασμο,να παρω το τσιγαρο καποιου και να το αναψω,ουτε φυσικα να παω στο περιπτερο να παρω καπνο!Και δεν αναφερομαι μονο,σε νορμαλ καθημερινοτητα,μιλαω για συνθηκες δουλειας,τσακιρ κεφι,αγχος και πιεση!Και ξεκινησα με 6αρα,ισως πιο χαμηλα απ'οτι μου επρεπε/πρεπει και εχω πεσει στα 5(σιγα τα ωα για ενα mg),θα δοκιμασω ομως να εχω για ειδικες περιστασεις ενα υψηλοτερης(RY4),να με καλυπτει πληρως!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios