vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 3 χρήστες
danys620, Tem, bloodlessz

Twitter

2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 04, 2019, 13:45 »
Νομίζω ότι δεν είναι ο μόνος που δεν ανανέωσε συνδρομή....μάλλον κι εγώ το δέντρο θα βλέπω...νομίζω ούτε δέντρο δεν έχει μείνει...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 04, 2019, 13:48 »
Ό,τι θες σκέψου, Γιώργη. Ποσώς με απασχολεί. Αν αυτό σε βολεύει να λες, αυτό λέγε. Κανένα πρόβλημα.
Δεν μαλώνω μαζί σου Κώστα, συζήτηση κάνουμε και προκύπτουν εύλογα ερωτήματα. Προσωπικά δεν υπάρχει κάτι να με βολεύει ή το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 04, 2019, 13:53 »
Δεν παρεξηγώ [member=13221]mode plagal[/member]. Αλλά το "διαίρει και βασίλευε" που είπε πιο πάνω ο, κατά τα άλλα αγαπητός, [member=6026]Buliwyf[/member]
δεν κολλάει ως απάντηση σε εκφορά γνώμης, ιδιαιτέρως αν δεν αναφέρεται το ποιος είναι ο βασιλέας για να ξέρω από ποιον να πάω να πληρωθώ, γιατί μόνο αυτό δεν ειπώθηκε. Πιστεύω ήταν ατυχές ως σχόλιο.

[member=13664]Ribot[/member]

Όταν παρέθετα τις προτάσεις μου, δεν θεώρησα αναγκαία την ενημέρωση ολόκληρου του κόσμου. Σφάλμα μου; Πιθανόν. Εγώ δεν το μετράω ως σφάλμα, θεώρησα ότι έπραξα σωστά και συνεχίζω να το θεωρώ. Μπορεί να ήταν βλακεία η πρότασή μου. Την έθεσα υπόψιν του ΔΣ. Την συζήτησα και με κάποιους από την ΕΕ. 

Ούτε εγώ μαλώνω, προφανώς. Όλα καλά. Και με τα παιδιά του ΔΣ όλα καλά. Αγαπημένοι όλοι, αλλά αυτά που είπα ισχύουν και τα αισθάνθηκα να τα πω.

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 04, 2019, 13:54 »
κοιτα εγω ζω στην εδεσσα.Αντιλαμβανομαι οσο μπορω και απο τεραστια αποσταση οτι υπαρχουν προβληματα.
βλεπω λοιπον στο διαδικτυο τα νομικα τεκταινομενα και ειναι αποκαρδιωτικα.Εγω προσωπικα νοιωθω οτι δε μου μενει τιποτα να κανω απο το να στηριξω το μοναδικο που υπαρχει.ουτε σας ξερω ουτε υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σας γνωρισω δυστυχως.οποτε τι μου λες?οτι αν δεν υπαρξει κατι ως δια μαγειας μαζικο και τεχνοκρατικο, καλυτερα να μην υπαρχει τιποτα?
αν δεν υπηρχαν εστω αυτα τα λιγα ατομα η μονη μου πηγη ενημερωσης απο τα κεντρα αποφασεων θα ηταν ο παπαστρατος.γιατι τιποτα αλλο δε βρισκω στο διαδικτυο που να παρεχει εναλλακτικη ενημερωση.μονο τεμεναδες στον αριστο εργοδοτη πατερουλη παπαστρατο που δοξα τω θεω το iqos παει σφαιρα και σωζει την υγεια των ελληνων.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 04, 2019, 14:00 »
Ώπα. Δεν λέω να μην υπάρχει τίποτα. Να υπάρχει. Εγώ είπα ότι ΕΓΩ δεν στηρίζω. Όπως στο παρελθόν εγώ (και άλλοι, δεν ήμουν μόνος) τσακωνόμουν υπέρ του Συλλόγου. 

Παρεξήγησες αυτό που λέω. 

Να υπάρχει σύλλογος, απλώς εγώ δεν θα συνεισφέρω. Και σίγουρα δεν κρίνεται η ύπαρξη του συλλόγου από την αφεντομουτσουνάρα μου. 

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 04, 2019, 14:02 »
φυσικα και κρινεται.κανεις μεγαλο λαθος.
εγω παλι τοσα χρονια δεν καταφερα να βαλω κανεναν απο τους λιγους γνωστους μου ατμιστες στην ΚΕΑ.και εγω κρινομαι και ολοι.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 04, 2019, 14:09 »
Φίλτατε [member=20916]Κώστας Άλεξ[/member] 
ΔΕΝ είπα κάτι που αφορά αποκλειστικά εσένα με την (πιθανόν και ατυχή) παράθεση του link που έκανα. 
Ήταν γενικότερη (ας πούμε) τοποθέτηση και αφορά την αντίληψή μου σχετικά με οτιδήποτε αφορά διεκδικητικού χαρακτήρα κινήσεις, σωματεία, Συλλόγους, ομάδες κλπ... Θα μπορούσα αντ' αυτού να βάλω τον μύθο του Αισώπου με τον αγρότη και τα παιδιά του....

Και -προς Θεού!!- ΔΕΝ είπα ότι οιοσδήποτε εξ ημών είναι βαλτός κάποιου....

Να με συμπαθάς αν κατάλαβες κάτι διαφορετικό.....

Αποσυνδεδεμένος Π. Γιούρσης

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μή χείρον εστί βέλτιστον
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 04, 2019, 14:57 »
Αυτό που δεν συνειδητοποιούν οι περισσότεροι είναι πως ό,τι και να συζητήθηκε, όποιες προτάσεις για ενέργειες κι αν ακούστηκαν, όποιο σχέδιο δράσης κι αν υπάρχει σε οποιοδήποτε μυαλό, όλα παραμένουν σε φιλολογικό επίπεδο για τον απλό λόγο ότι πρέπει να υπάρχουν άτομα να στελεχώσουν το ΔΣ και να δράσουν προς τη μία ή την άλλη κατεύθυνση. Το να συζητάμε εδώ περί ιδεών και εφικτών ή ανέφικτων προτάσεων διαιωνίζει τη φιλολογική αυτή συζήτηση και δεν οδηγεί πουθενά. Αυτό θα είχε νόημα αν υπήρχαν 20 υποψηφιότητες, μεταξύ των οποίων θα καλούμασταν να ψηφίσουμε-επιλέξουμε εναλλακτικά σχέδια δράσεις, αναλόγως με το πώς κρίνουμε τις ποοπτικές που υπάρχουν μπροστά μας και τις προτάσεις των υποψηφίων.
Χωρίς πλέον να μου πέφτει λόγος (προσωρινά), θα συμφωνήσω απόλυτα με τον  [member=13664]Ribot[/member] στα παραπάνω. 
Ολα τα υπόλοιπα είναι θέματα που με τον α' ή β'η τρόπο, θα λυθούν. Θα υπάρξει χρόνος 
Αλλά χωρίς ΔΣ σύλλογος δεν υφίσταται, και χωρίς ενδιαφέρον ούτε ΔΣ υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 04, 2019, 14:59 »
Το θέμα της ΚΕΑ πάντα δημιουργούσε έριδες μεταξύ των πάντων, και ακόμα προσπαθώ να καταλάβω το γιατί...

Σε κάποιους δεν αρέσουν οι φάτσες κάποιων. Δεκτό αλλά ασόβαρο.
Σε κάποιους δεν αρέσουν οι (ελλειπείς) προσπάθειες κάποιων. Δεκτό.
Σε κάποιους δεν αρέσουν οι ατμοποιητές κάποιων (το έχουμε ακούσει κι αυτό)
Σε κάποιους δεν αρέσει που δεν έφτιαξαν εκείνοι το σύλλογο πρώτοι...
Σε κάποιους δεν αρέσει η "προέλευση" (αν είναι δυνατόν) κάποιων άλλων μελών...
Σε κάποιους δεν αρέσει οτιδήποτε κι αν κάνει κάποιος άλλος, όσο σωστό κι αν είναι...

Το να θεωρήσουν ΟΛΟΙ (μα όλοι όμως) πως αυτά είναι εξωφρενικά ασήμαντα, μπροστά στη σημασία του να υπάρχει ένας σύλλογος (όποιος σύλλογος, όχι αυτός εδώ απαραίτητα), είναι κάτι που προφανώς δεν είναι σημαντικό για την πλειοψηφία, και άρα φαντάζει ουτοπικό.

Όσο προτιμάμε (και φυσικά διαθέτουμε και τον απαραίτητο χρόνο και φαιά ουσία) το να γράφουμε κείμενα επί κειμένων, κριτικές επί κριτικών, και μομφές επί μομφών, αντί να αναλώνουμε χρόνο και πόρους στο να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ να κάνουμε τη ζωή τη δική μας και των ανυποψίαστων γύρω μας πιο εύκολη (αν όχι καλύτερη), τόσο η απάθεια και η ανυπαρξία αντίδρασης θα μεγαλώνει.

Υπάρχουν οι ατμιστές, υπάρχουν οι επαγγελματίες, υπάρχει η επιστημονική κοινότητα, υπάρχουν τα ΜΜΕ, υπάρχει η κοινή γνώμη, υπάρχει και το κράτος.
Όσο αγνοούμε ή σνομπάρουμε έναν σύλλογο για τους ατμιστές τόσο αφήνουμε όλους τους υπόλοιπους να παίζουν μπάλα μόνοι τους. Πυρηνική φυσική, όχι αστεία...

Όπως και στην πολιτική, όπως και στην κουπιδοτηλεόραση, όπως και παντού,
έχουμε τελικά τον σύλλογο που μας αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 04, 2019, 16:55 »
Πάντως συνεχίζει να μου προκαλεί έκπληξη το γεγονός ότι υπάρχει αρκετός κόσμος που θεωρεί ότι ο σύλλογος δεν έκανε τίποτα.
Και μόνο το γεγονός ότι συμμετείχε ενεργά ως ισότιμο μέλος στη συζήτηση με τους αρμόδιους κρατικούς φορείς, είναι σημαντικότατη εξέλιξη καθώς το κράτος αναγνώρισε  ότι υπάρχει και σύλλογος καταναλωτών για το η.τ. και όχι μόνο σύλλογος εμπόρων.
Και παρακαλώ θερμά, μη μου πει κανείς και τι πέτυχε που συμμετείχε στη συζήτηση γιατί η απάντηση μου θα είναι "περισσότερα απ' όσους κάθησαν στον καναπέ τους άπραγοι ή κατηγορώντας δικαίους και αδίκους".



Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 04, 2019, 18:14 »
@Κώστας Άλεξ

Εν τέλει σεβαστή η αποφάσή σου Κώστα και ευχαριστώ για την στηριξή σου όσο κράτησε.
Ελπίζω τουλάχιστον να εκτιμήσεις πως προσπαθώ να σου απαντώ έστω κι αν δεν είσαι μέλος του συλλόγου.
Νομίζω πως κάνεις δίκη προθέσεων, πηδώντας από το ένα απαξιωτικό συμπέρασμα σε άλλο. Ας πούμε, αναφέρεις ως μπηχτή την Αργυρούπολη (που δε με βολεύει καθόλου κι εμένα), κι όταν δίνεται μια απλή απάντηση καταλήγεις πως δεν παίζει ρόλο. Αλλά δεν έχει αναιρεθεί η μπηχτή και οι εντυπώσεις που αφήνει. Τεσπα, συνεχίζω με πιο ουσιαστικά.

Η περίπτωση του να κατέβεις με 30 άτομα και "να πάρεις το σύλλογο" νομίζεις πως είναι κάτι επιθετικό, ενάντια στις επιθυμίες μας. Κάτι που θα φοβηθούμε...
Δυστυχώς, αυτό και μόνο μου δείχνει πως μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαίνουμε.
Το αντίθετο φωνάζω: Δεν έχουμε κεκτημένα να προστατέψουμε, εύχομαι εσύ ή κάποιος να το κάνει! Φυσικά όχι για να κλείσει τον σύλλογο, αλλά για να τον κουμαντάρει όπως αυτός κρίνει σωστό. Το ότι παρά τις εκάστοτε "απειλές" δεν θέλει να το κάνει κανείς τελικά κάτι μου λέει.

Αναφέρεις έντονα κάποια απόφαση που τυλίχθηκε με μυστικότητα και... σόρυ, ίσως θα έπρεπε, αλλά αυτή την στιγμή δεν ξέρω ούτε εγώ για τι μιλάς.
Δεν έχω πει σε κανέναν "είχες δικαίωμα να ζητήσεις πρακτικά". Έτσι κι αλλιώς δεν έχουμε στενογράφο, δεν βγάζεις πλήρη εικόνα από κάποια περιληπτικά πρακτικά. Στο ΔΣ έχουμε πάρει δεκάδες αποφάσεις μέσα σε αυτό το 2χρονο και κανένα ΔΣ δεν αφιερώνει χρόνο να βγάζει κάθε λεπτομέρεια του πώς λειτουργεί. Δεν ντρεπόμαστε για καμία, ακόμα και για τις τυχόν λάθος, διότι βγήκαν μετά από ειλικρινή προβληματισμό και δημοκρατικά. Αν θες να γίνεις πιο σαφής -ακόμα και σε ΠΜ- θα προσπαθήσω να απαντήσω πιο συγκεκριμένα.

Το απολύτως αληθινό είναι πως ιδέες (όχι μόνο δικές σου) μείνανε ιδέες, ακόμα και κάποιες που αποφασίσαμε στο ΔΣ να γίνουν πράξη.
Δυστυχώς όχι μόνο οι δυο που αναφέρεις... Για ποιο λόγο;
Διοτι δεν είχαμε τον χρόνο και την ενέργεια να ασχοληθούμε. Σου φαίνεται ανήκουστο απ' έξω, το καταλαβαίνω. Σε διαβεβαιώ, δεν ασχολούμουν με την ΚΕΑ όποτε θυμόμουνα ή μια φορά την εβδομάδα, ήταν καθημερινή έγνοια. Αλλά κάποιες από τις προσδοκίες αποδείχτηκαν πολύ πέραν των δυνατοτήτων μας την στιγμή που είμαστε όλοι άνθρωποι χωρίς λυμένα προβλήματα στη ζωή μας. Ο θρυλικός "κωτσονάτος συνταξιούχος" που ονειρεύονται όλοι οι σύλλογοι δεν βρέθηκε ποτέ.

Όλα αυτά συνέβησαν:
Υπήρξαν μέλη που έμειναν χωρίς δουλειά, σχεδόν χωρίς σπίτι, με προβλήματα υγείας, με προβλήματα υγείας δικών τους,, και άλλα που δεν θα αναφέρω.
Οι χρονικές στιγμές που καταφέρναμε να είμαστε 3 άτομα πλήρως ενεργοί ήταν λίγες. Υπήρχαν στιγμές που ήταν μόνο ένας.

Τι έμαθα από αυτό:
Οποιαδήποτε ομάδα ανθρώπων 25-60 ετών είναι πιθανό να αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα. Αν η ομάδα είναι εθελοντική, αυτό θα επηρεάσει την δράση τους πολύ.

Μια που αναφέρθηκε η τσαγιέρα του ΣΕΕΗΤ: ένας φορέας με πολύ περισσότερα μέσα, ανθρώπους και χρήματα από εμάς, που η ίδια η δουλειά τους κινδυνεύει από το νομοσχέδιο, επικοινωνιακά κατάφεραν μόνο αυτή την αφίσα και 2 μικρά βιντεάκια που τα είδαν ελάχιστοι. Ίσως είναι ενδεικτικό του ότι οι ιδέες προκύπτουν εύκολα, η πραγματοποίησή τους είναι τελείως άλλο πράγμα.

Όσο για τις φατριές που σφάζονται (!)... συγνώμη, περιγράφεις πράγματα που εγώ, ως πρόεδρος δεν έζησα και δεν ξέρω που τα είδες.  :(
Δεν είμαστε στο Game of Thrones. Υπάρχουν ομάδες και παρέες στην ελληνική ατμο-κοινωνία, συχνά τρώγεται η μια με την άλλη, αλλά ξεχωριστές και αντιμαχόμενες ομάδες στον σύλλογο -που... να σφάζονται κι όλας...- δεν υπήρξαν, ούτε υπάρχουν.
Έχω διαφωνήσει και καυγαδίσει με πολλούς. Τους σέβομαι όλους, με όλους θα καθόμουν μαζί σε ένα τραπέζι, με όλους βρήκα διάθεση συνεργασίας. Όπου υπάρχουν άνθρωποι υπάρχουν και εντάσεις. Αν οι άνθρωποι είναι σοβαροί τις ξεπερνούν και πάνε παρακάτω.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 04, 2019, 18:36 »
Να σαι καλά αγι, ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Δεν πειράζει που δεν θυμάσαι εσύ, θυμάμαι εγώ. Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 04, 2019, 18:47 »
O Κόναν ο Άκαπνος έφτασε στην κορυφή του βουνού.
Έβγαλε μια παρατεταμένη κραυγή θριάμβου. Με το τρομακτικό σπαθί του έσκισε τον παγωμένο αέρα. Η ομίχλη παραμέρισε για λίγο, από τη σαστιμάρα της.
 Κοίταξε πίσω, να δει τον Σαλίγκαρο τον Εξαρτημένο, να τον ειρωνευτεί.
 Μπα… οι ατμοί ήταν τόσο πυκνοί, που δεν μπορούσε ούτε κι αυτός ο ίδιος να τον διακρίνει.
 Χα, σκέψου πόσο πίσω είναι ακόμα… χαμογέλασε.
 Με μια βίαιη και δυνατή κλωτσιά άνοιξε την πόρτα του Κάστρου.
 
 Μπήκε ορμητικά στον πρώτο από τους ατέλειωτους διαδρόμους.
 Αδύναμα κεριά έκαιγαν
LED έστελναν ένα τρεμουλιαστό φως.
 Οι μπότες του ακούστηκαν υπόκωφα, καθώς πατούσαν το κόκκινο χαλί που ξάπλωνε πάνω από το γέρικο ξύλινο πάτωμα που έτριζε κουρασμένα.
 Περιπλανήθηκε πολύ, αλλά βρήκε την Πόρτα.
 Την κοίταξε άγρια κι εκείνη άνοιξε.
 Χαμογέλασε θριαμβευτικά.
 
 Τον βρήκε όπως τον περίμενε. Στο μισοσκόταδο, σχεδόν χωρίς φως από
LED, στη στάση του λωτού, να διαλογίζεται.
 -Όταν μια αλκοόλη οξειδωθεί και γίνει αλδεΰδη, τότε είναι τόσο δραστική που οξειδώνεται βίαια, ακόμα και με ήπια οξειδωτικά μέσα. Πόσο μάλλον όταν είναι τρισθενής, όπως η γλυκερίνη.
 -Μιλάς με γρίφους, Γέροντα.
 
 -Λένε ότι γερνάμε και τελικά πεθαίνουμε από την οξείδωση ουσιών των κυττάρων. Τα νικοτινίδιά μας είναι ευαίσθητα στο φως και στις υψηλές θερμοκρασίες. Μακριά από αυτά, αν θες να ζήσεις περισσότερο.
 -Γι αυτό είσαι εδώ, στα σκοτεινά;
 -Φυσικά.
 -Άκου… έξω παραμονεύουν τέρατα. Ο Φοροεισπράκτωρ, το Περίπτερο, ο Τιθαπούνεοιάλλοι, ο Έτσιθαγίνεταιπάντα. Δεν μπορώ να κάθομαι με σταυρωμένα χέρια και να καμώνομαι ότι το αστρικό μου σώμα πετάει στη θάλασσα της σκέψης και φύκια μπλε. Θέλω ο ήλιος να δίνει βιταμίνη Κ στα νικοτινίδιά μου, κι ας τα εξοντώνει. Είμαι δυνατός. Θα τα εξοντώσω. Είμαι ελεύθερος. Δείξε μου την Πόρτα με τα Τέρατα.
 -Είσαι σίγουρος;
 -Αργείς, Γέρο.
 -Όπως αγαπάς…
 
 Η πόρτα άνοιξε. Ο Φοροεισπράκτωρ πλησίασε με αργά βήματα. Κοίταξε τον Κόναν τον Άκαπνο. Έβγαλε ένα αυλάκι φωτιάς από το στόμα του και τον έκαψε.
 
 Ο Γέροντας πέθανε δυο μήνες αργότερα, πλήρης ημερών, χωρίς να βγει από το κάστρο. Χωρίς να αντιπαθήσει, να ζηλέψει, να θαυμάσει.
 
 Ο Εξαρτημένος Σαλίγκαρος έφτασε εκεί δυο χρόνια αργότερα.
 Είδε, κατάλαβε, έμαθε, έγινε σοφότερος. Όταν ένιωσε αρκετά δυνατός, αντιμετώπισε τα τέρατα. Ένα κάθε φορά. Έπαιρνε δύναμη και συνέχιζε. Αργά. Πιο δυνατός, πιο σοφός.
 Δεν τα παράτησε ποτέ, ακόμα κι αν δεν τον έπαιζαν τα γραφεία στοιχημάτων.
 
 Ναι, η προσπάθεια δεν μετρά. Μόνο το αποτέλεσμα.
 Μέχρι τη στιγμή που ο εαυτός σου θα σε κοιτάξει σοβαρά.

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2019, 18:56 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 04, 2019, 23:20 »
Σοβαρά τώρα [member=20916]Κώστας Άλεξ[/member], μετά από δικιά σου απαίτηση
Αν ο Σύλλογος και μόνο ο Σύλλογος (ερωτήσεις από δικηγόρους, μεσάζοντες, λοιπές κατίνες ή απλώς ενδιαφερόμενους θα αγνοηθούν επιδεικτικά) επιθυμεί διευκρινίσεις για αυτά που ανέφερα αφηρημένα, δέχομαι ΠΜ ή από τον Άγι ή από τον Τρύφωνα και μόνο από αυτούς.
σου απαντάει ο Άγις (πρόεδρος Δ.Σ. Κ.Ε.Α.) και σου ζητάει εμμέσως να του θυμίσεις τι είναι όλα αυτά που αναφέρεις και του απαντάς αυτό;
Να σαι καλά αγι, ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Δεν πειράζει που δεν θυμάσαι εσύ, θυμάμαι εγώ. Καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας.
Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μας κατηγορείς για φατρίες και μυστικοπάθειες αλλά δεν λες ξεκάθαρα που αναφέρεσαι.
β) Δεν θα το χαρακτηρίσω αδιαφάνεια, αλλά θεωρώ απαράδεκτο το να πληροφορούμαι απόφαση του ΔΣ μέσω ΠΜ από σένα και μόνο εφόσον έπρεπε να μου κοινοποιηθεί αυτή η απόφαση του ΔΣ. Επιπλέον αυτού, όταν η συγκεκριμένη αυτή απόφαση θεωρείται από μένα (και άλλους, τους οποίους έχω πληροφορήσει για αυτή την "μυστική" απόφαση) απαράδεκτη, προσωπικά, αλλά και γενικά, προσβλητική και ΓΤΠ, δεν μου μένουν παρά οι εξής επιλογές:
 
γ) Ο Σύλλογος, στο διάστημα που ήμουν μέλος, δεν μου φάνηκε ουδέποτε ως Σύλλογος ή και να ήταν κάποτε πλέον έτσι τον βλέπω εγώ. Δύο, τρεις φατριές από 5 άτομα η καθεμία, που σφάζονται μεταξύ τους χωρίς να υπάρχει κανένας απολύτως λόγος ή τουλάχιστον λόγος που να καταλαβαίνω.
Και επειδή βλέπω ότι δεν θες να απαντήσεις σε δικηγόρους κλπ του φόρουμ, είμαι ο Γενικός Γραμματέας  του Συλλόγου, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, και περιμένω μια ξεκάθαρη απάντηση.


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: 2η Ετήσια Γεν. Συνέλευση ΚΕΑ
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 04, 2019, 23:55 »
Επειδή βλέπω πολύ επιτακτικοτητα στο μήνυμα σου, σε καλώ να με διώξεις από τον σύλλογο κύριε γενικε γραμματέα.

Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτό που έγραψα, θα δεις για πμ που ήδη ανταλλαχθησαν. Και ανταλλαχθησαν γιατί υπήρξε εκατέρωθεν κατανόηση και όχι αυτήν την επίθεση που έκανες εσύ.

Πριν ορμηξεις σε κάποιον επειδή σου έθιξε τον σύλλογο, διάβασε.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2019, 00:00 από Κώστας Άλεξ »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281995 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174982 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4252 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix