vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, Jorge, babis1993, kyrgiannis

Twitter

Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #195 στις: Ιουλίου 04, 2014, 22:24 »
Οπως οι πραγματικά δικοί σου και κοντινοί σου άνθρωποι, που σε στηρίζουν σε δύσκολες στιγμές της ζωής σου, ή οι ψυχολόγοι που σε βοηθούν με την επαγγελματική τους κατάρτιση να ξεπεράσεις κάποια πράγματα, ..... έτσι κάπως νιώθω το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #196 στις: Ιουλίου 05, 2014, 09:33 »
Προσωπικά οτι και να πω θα το θεωρήσω πολύ λίγο !!!!!!!!
Πάντα στο πλευρό  μου  όλα τα μέλη του φόρουμ και οι Διαχειριστές στις απορίες μου !!! Νά είστε καλά βρε παιδια και οπως λέει και ο  Ρένος ...ΠΑΜΕ  ΓΙΑ ΑΛΛΑ !!!!!!! :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2014, 10:05 από iliasy »

Αποσυνδεδεμένος Con

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιΖΩ επιτέλους
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #197 στις: Ιουλίου 05, 2014, 10:40 »
Είναι μια πολύτιμη βοήθεια. Βλέπεις ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί σαν εσένα που ούτε καν περνούσε από το μυαλό σου. Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #198 στις: Ιουλίου 05, 2014, 12:55 »
Είναι τώρα 3-4 μέρες που θέλω να γράψω και προσπαθώ να το πάρω απόφαση, αλλά και να βρω σε ποιο νήμα ταιριάζει.
Είχα ξεκινήσει να ατμίζω από το 09. Το "πάλεψα" για περίπου 1 χρόνο. Χρησιμοποιώ την παραπάνω έκφραση γιατί τότε τα μοντέλα που υπήρχαν δεν βοηθούσαν. Υπήρχαν αυτό που περιγράφεται σήμερα ως "παιδικές ασθένειες". Η υπομονή μου λοιπόν εξαντλήθηκε.
Όμως το άτμισμα το είχα λατρέψει από τότε. Στη μνήμη μου έχουν μείνει όλες οι καλές στιγμές της απόλαυσης και αναμνήσεις από όταν το Η.Τ. μου δούλευε καλά.
Τότε λοιπόν το μοναδικό φόρουμ που υπήρχε ήταν το e-kapnisma. Θυμάμαι ότι δεν ήμασταν πολλοί. Όλοι λίγο πολλοί ήμασταν γνωστοί. Μια μεγάλη παρέα.
Πριν από 5 μέρες αποφάσισα να επιστρέψω στο άτμισμα. Δεν άντεχα άλλο το Κ.Τ. και είχα την ελπίδα ότι ο χρόνος που πέρασε είναι ικανός για να μου δώσει μια καλύτερη εμπειρία. Χωρίς την ταλαιπωρία και την απογοήτευση που είχα στην πρώτη μου επαφή. Λοιπόν..χαίρομαι που το έκανα! Είμαι ενθουσιασμένος!
Το πρώτο που έκανα ήταν να επιστρέψω στο φόρουμ και να ξεκινήσω το διάβασμα. Είμαι πολύ πίσω. Έχουν αλλάξει τόσα μα τόσα. Δε ξέρω από πού να ξεκινήσω, τί να ρωτήσω και που.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι χαίρομαι που σας ξαναβλέπω όλους και όλες.

Από περιέργεια άνοιξα το προφίλ μου και είδα ότι είχα γράφει τον Ιούλιο του 2009. Συγκινήθηκα ελαφρώς.
Αυτά για αρχή. Ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου.
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος giannis2050

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #199 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 20:52 »
μπορει να μη μπαινω πολυ συχνα πλεον,μπορει να μην εχω γραψει πολλα στο φορουμ,κ αυτο γιατι συνηθως με καλυπταν οι απαντησεις συνατμιστων που τα ειχαν αναλυσει στο επακρο...σαφως κ χωρις το φορουμ πιθανον να τα χα παρατησει κ εγω οπως κ πολλοι αλλοι με τοσα που ακουμε ολα τα χρονια ..κανει αυτο..κανει εκεινο..ειναι χειροτερο απο το κανονικο(τ ακουσαμε κ αυτο)...κ βεβαια ειναι μια τεραστια πηγη πληροφοριων,απο την οποια μαθαινεις πραματα για το ηλ.τσιγαρο που δεν ειχες φανταστει...και να που εφτασα να εχω κλεισει 3 χρονια με το ηλεκτρονικο...κ τα 2,5 με DIY υγρα...
ευχαριστω λοιπον κ το φορουμ κ τα παιδια εδω μεσα που μοιραζονται τις γνωσεις κ τις εμπειριες τους...

Αποσυνδεδεμένος apatsi77

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #200 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2014, 21:15 »
Αν δεν υπήρχε το φόρουμ δεν πιστεύω να άντεχα στο ΗΤ  όλο προβλήματα και μαγαζιά εδώ στην επαρχία δεν υπάρχουν που να σου λύσουν το πρόβλημα που αντιμετωπίζα αν και εγω δεν γράφω συχνά γιατί οτι απορία εχω έχει απαντηθεί ευχαριστώ τα υπόλοιπα παιδιά για το έργο. Συνεχίστηκε την  πολύ καλη δουλειά που κάνετε εδω

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 15:33 »
απόλυτα. Δοκίμασα αρκετές φορές, στραβώθηκα στο διάβασμα, ξαναπισωγύρισα ένα διάστημα και πάλι διάβασμα και ελπίζω για πάντα άτμισμα πια. Ευτυχώς οι συσκευές και τα αναλώσιμα διαρκώς βελτιώνονται και με πειραματισμούς βρίσκει κανείς αυτό που τον καλύπτει.Χωρίς το φόρουμ όμως, δε θα είχα πάρει ποτέ τα μποξάκια μου  :_love_heart: δε θα είχα ανακαλύψει ποτέ το ντρίπινγκ, δε θα είχα φτιάξει ποτέ υγρά, δε θα είχα βρει τις έτοιμες γεύσεις που ερωτεύτηκα αφού θα άτμιζα μάλλον με ό,τι και ό,τι θα είχε να μου προσφέρει ίσως το τοπικό και μόνο κατάστημα της γειτονιάς μου. Πάω αρκετές φορές σε μαγαζιά και συζητάμε και διαπιστώνω μειδιώντας ότι μπορεί να ξέρω περισσότερα από τον πωλητή κι αυτό τα λέει όλα. Ερωτήσεις απορίες όλα από εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 15:37 »
Αν μας βοηθησε ? ποιο?  το φορουμ αυτο ?

ρωτας αν θα ειμαστε εμεις ατμιστες αν δεν υπηρχε αυτο.. .... :yes: :yes: :yes: :yes:

E-kapnisma :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #203 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 16:38 »
απόλυτα. Δοκίμασα αρκετές φορές, στραβώθηκα στο διάβασμα, ξαναπισωγύρισα ένα διάστημα και πάλι διάβασμα και ελπίζω για πάντα άτμισμα πια. Ευτυχώς οι συσκευές και τα αναλώσιμα διαρκώς βελτιώνονται και με πειραματισμούς βρίσκει κανείς αυτό που τον καλύπτει.Χωρίς το φόρουμ όμως, δε θα είχα πάρει ποτέ τα μποξάκια μου  :_love_heart: δε θα είχα ανακαλύψει ποτέ το ντρίπινγκ, δε θα είχα φτιάξει ποτέ υγρά, δε θα είχα βρει τις έτοιμες γεύσεις που ερωτεύτηκα αφού θα άτμιζα μάλλον με ό,τι και ό,τι θα είχε να μου προσφέρει ίσως το τοπικό και μόνο κατάστημα της γειτονιάς μου. Πάω αρκετές φορές σε μαγαζιά και συζητάμε και διαπιστώνω μειδιώντας ότι μπορεί να ξέρω περισσότερα από τον πωλητή κι αυτό τα λέει όλα. Ερωτήσεις απορίες όλα από εδώ μέσα.


Έτσι ακριβώς.Συμφωνώ απόλυτα με την Ιωάννα

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 18:43 »
ειναι δικοπο -τρικοπο-τετρακοπο  μαχαιρι το ekapnisma και γενικοτερα τα φορουμς ... απο τη μια μπανεις στο κοσμο του η.τ πολυ πιο ευκολα και αγοραζεις οτι χρειαζεσαι , απο την αλλη ξεφευγεις με οτι βλεπεις και περνας στο καταναλωτισμο και ερχεται η ωρα που βρισκεσε μπροστα σε 2 βαλιτσες πραγματα και στη τελικη ατμιζεις με ενα σκαλι πιο πανω απο το αρχικο σου βημα στο Η.Τ


καλα τα φορουμς και οι πληροφοριες αλλα θελει κρατη να μη σε παρει η μπαλα

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 14, 2014, 22:17 »
Όταν άρχισα το άτμισμα, κάπνιζα 2-3 τσιγάρα ταυτόχρονα.Πείστηκα να τα σταματήσω, βλέποντας ότι πολλοί έχουν ξεφύγει εντελώς. Εξάλλου, καθημερινά μαθαίνω κάτι, αισθάνομαι μέλος μιας κοινότητας και αυτό αποτελεί κίνητρο για να συνεχίσω. Ναι, είναι εξαιρετικά χρήσιμο το forum !!!

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 02:17 »
Καταρχήν ζώντας στην επαρχία και όντας ο μόνος ατμιστής στη παρέα το e-kapnisma με έκανε να νιώθω οτι δεν είμαι εξωγήινος. Υπάρχουν και άλλοι που ασχολούνται λιγότερο ή περισσότερο.  :thumpup:

Δεύτερον, έμαθα πράγματα που δεν θα έφταναν ποτέ στα αφτιά μου. Για να το κάνω πιο λιανά, σε αντίθετη περίπτωση θα άτμιζα ακόμα υγρά Natura (ή άλλα λαοπρόβλητα υγρά που βρίσκεις παντού) σε ego-c.

Τρίτον, δεν θα προχωρούσα σε τίποτα που δεν ξέρω και δεν έχω μια γνώμη. Πχ. δεν θα παρήγγελνα ποτέ ένα υγρό εντελώς στη τύχη. Βλέποντας να αποθεώνεται και διαβάζοντας πάνω κάτω τι παίζει ξέρω τι θέλω να δοκιμάσω. Το ίδιο και όσον αφορά ατμοποιητές, mod κλπ.

Τέταρτον, έχω ένα αποκούμπι σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά. Ρωτας-μαθαίνεις  ::)

Παρόλα αυτά, επειδή κάποια μέρα θα τιμωρηθώ έτσι κι αλλιώς για το θανάσιμο αμάρτημα της απληστίας, μέσω του forum ό,τι και να αγοράζω πάντα υπάρχει κάτι να το συμπληρώσω  :wall: Όχι οτι μου φταίει κανένας, αλλά παιδί ειμαι κι εγώ... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nikos47

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 13:04 »
Εχετε δει πως βοηθαμε τα μωρα να περπατησουν? ενω θελουν απο μονα τους αλλα δε μπορουν τα πιανουμε απο τα χερια ψηλα και τα βοηθαμε να μη πεσουν ενω κανουν τα πρωτα τους βηματα...
Ε αυτο...

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 07:00 »
Ανυπολόγιστη η βοήθεια ,
τόσο στα τεχνικά θέματα
 μα κυρίως στο "ψυχολογικό" στις δύσκολες στιγμές που το μυαλό ωθούσε σε πισογύρισμα καπνιστικών δεκαετιών το φόρουμ ήταν θείον δώρο!!!!

Αποσυνδεδεμένος mpoygatsa kollias

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο σας βοήθησε το e-kapnisma στη συνεχιση του ατμισματος
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 26, 2014, 08:37 »
αν δεν υπήρχε το φόρουμ σίγουρα θα είχα πέσει πάλι στο κτ.    :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios