vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

179 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 20, 2012, 14:03 »
Ναι αν την βολεύει η Νέα Χαλκηδόνα σίγουρα ο ατμομηχανής και η atmomixani.gr είναι μια πολύ καλή πρόταση.
Και σίγουρα τα παιδιά προσπαθούν να βοηθήσουν και τους νέους...

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 20, 2012, 14:08 »
Παράλειψή μου να αναφέρω το atmomixani.gr(το οποίω θέλω διακαώς να επισκευθώ για να δω από κοντά τον επισκευάσιμο), απλώς ανέφερα τα άλλα επειδή το Μαράκι κινείται στο κέντρο όπως έγραψε.

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 20, 2012, 23:51 »
Καλησπέρα!!! Πρόβλημα!!!!! Μου χαλάει τη γεύση του καφέ μου! Δεν μπορώ να τον απολαύσω όπως με το ΚΤ. Σας παρακαλώ όποιος έχει λύση ας βοηθήσει!

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 20, 2012, 23:55 »
Δεν σου τη χαλάει...
Σου τη διορθώνει...
Με τόσα ΚΤ δεν έχεις καν γεύση...
5 μέρες υπομονή... και θα πιείς τον ΤΕΛΕΙΟ καφέ!!!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 20, 2012, 23:56 »
Μαράκι καλησπέρα και πάλι....
Εδώ στο θεμα καφέ δυστυχως θα πρέπει να συμβιβαστεις.
Δεν υπαρχει η.τ που να εχει ακριβως τη γευση κ,τ όσο και αν το θελουμε ειδικά όταν απολαμβανουμε τον καφέ μας.Το ζορι που τραβας με τον καφε,το περάσαμε όλοι.Διάλεξε όσο πιό πολύ μπορεις καπνικες γευσεις να τις συνοδευεις με τον καφε και σηκωσε και λίγο τη νικοτινη σε αυτα τα υγρα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 20, 2012, 23:57 »
τι εννοεις σου χαλαει τη γευση?
σε μια δυο μερες θα καταλαβεις πραγματικα τη γευση του καφε.
πιστεψε με.

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:08 »
Όταν σχολάω από την δουλειά μου καλή ώρα όπως τώρα, όλη μου η απόλαυση το χειμώνα ειδικά είναι ένα νες γλυκό με γαλατάκι. Και τώρα αυτό δεν το έχω....Το στόμα μου έχει όλη τη μέρα τη γεύση του λαδιού που χρησιμοποιώ...Ειδικά το γάλα που έχει μέσα το νες μου έφερε αναγούλα, κάτι που λατρεύω να πίνω και με ευχαριστεί.
Παιδιά δεν έχω μείνει ποτέ μου άκαπνη τόσες ώρες. 12ωρο χωρίς τσιγάρο! Το πιστεύετε! Στη δουλειά είχα αρχίσει τις 2 τελευταίες ώρες και νευρίαζα άνευ λόγου και αιτίας και αυτό το παθαίνω μόνο όταν έχω ώρα να καπνίσω.
Και τώρα αυτό με τον καφέ....Βρε παιδιά τα ζήσατε και εσείς αυτά ή εγώ αρχίζω και μουρλαίνομαι λόγω στέρησης?

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:11 »
Πόσα τσιγαρα εκανες την ημέρα και με τι νικοτίνη?

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:14 »
Αν εννοείς τα ΚΤ έκανα καμελ καπνο με γλυκοριζα και ήθελα έναν καπνό στις 2 μέρες. Νικοτίνη δεν θυμάμαι περιεκτικότητα....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:17 »
Μαράκι,
Το τόπικ σου που μόλις διάβασα μου θύμισε το δικό μου όταν πριν 2 1/2 χρόνια έκοψα το κωλοτσίγαρο
Μην ανυσηχείς για τις "παράλληλες" απολαύσεις του καπνού όπως καφέ ποτό κλπ , σιγά σιγά θα βρεις τις ισορροπίες σου. Ο καφές είναι (πάντα κατα τη δική μου άποψη) ο μέγας αδικημένος απο το ΗΤ. Προσωπικά έπινα γύρω στους 5 την ημέρα και σταδιακά και αβίαστα τους μείωσα σε 1-2 χωρίς να το επιδιώξω. Απλά δεν μου έκανε κέφι. Κακό ?  Μάλλον γλυτωσα απ την επιπλέον  καφείνη, τι λες και συ ?
Κατά τα άλλα μερικές νικοτινούχες τζούρες με το ποτό και άλλες τόσες μετά απο 1 καλό γεύμα με ικανοποιούν ίσως και περισσότερο απο το ΚΤ.

Δες εδω το παλαιότερο νήμα μου που μοιάζει με το δικό σου
Το ημερολόγιο ενός πρώην (?)  καπνιστή !

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:18 »
σκετη βαση χωρις αρωμα εχει κανει προσπαθεια  :hmmm: το ειχα αυτο το θεματακι και το ελυσα ετσι

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:19 »
Μαρακι? ξερεις τι πιστευω εγω? οτι σου εχει γινει εμμονη ιδεα το οτι "κοβεις" το τσιγαρο, κ αυτο σου δημιουργει ακαταστασια.
καπνιζα ενα πακετο drum μεγαλο την ημερα,,, 30 χρονια καπνιστης λεμε.
κ το γυρισα στο ηλεκτρονικο με την μια.
ναι τραβηξα ζορι τα πρωτα δυο τρια πρωινα, αλλά οκ... το παλεψα.
μου τυχαν κ μια δυο στραβες κ ηρθα στο παρα ενα να το αναψω, αλλά πεισμωσα κ ειπα οχι.... κρατα. δεν μπορει να ειναι πιο δυνατη μια συνηθεια απο το "θελω"...
κ αυτο με εχει ανταμοιψει.
σημερα εσκαβα μια ωρα... τσαπα κ κασμα. δεν καταλαβα τιποτα.
εχθες εκανα 2.5 ωρες προπονηση που ειχα να κανω 4 χρονια κ την εβγαλα χωρις να μου βγει η γλωσσα εξω..
αυτη ηταν η ανταμοιβη μου...κ το καραγουσταρω λεμε..
μην το βαζεις κατω... παιξε με γευσεις καπνικες κ ψιλογλυκες, κ σε 2-3 μερες που θα εχει καθαρισει η γευση σου θα δεις την πραγματικη γευση του καφε..
αυτα..

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:20 »
Αν εννοείς τα ΚΤ έκανα καμελ καπνο με γλυκοριζα και ήθελα έναν καπνό στις 2 μέρες. Νικοτίνη δεν θυμάμαι περιεκτικότητα....

Δεν κάπνιζες και λίγο πάντως... :hmmm:Και τα υγρα που κανεις τωρα με τον καφε πόσο νικοτινη εχουν?

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:21 »
16 mg το ένα και 18 το άλλο

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 21, 2012, 00:29 »
αρα τα υγρα σου ειναι οκ. και από χτυπημα και από νικοτινη.
ειναι αυτο που ειπαν και οι προλαλησαντες.
Πρώτον πρέπει να βαλεις καλά στο μυαλό σου ότι κοβεις το τσιγάρο.Τέλος, φινιτο, πάπαλα, τερμα τα διφραγκα που λένε.
Ξέχνα μία και καλή τασάκια, αναπτηρες, χαρτάκια, φιλτράκια και λοιπά.Αν εχεις τετοια στο σπίτι εξαφανισε τα τώρα όπως και τα τασάκια και γενικά ότι μπορει να σου θυμισει τον καρκινο.Σκέψου θετικά πρωτα την υγεια σου μετα τους δικους σου ανθρωπους που δεν θα μυριζουν τα ρουχα σου και το στομα σου όταν θα τους πλησιάζεις.
Εγώ πήγα για καφε σημερα και όταν εφυγα και μπήκα στο αυτοκινητο σιχαθηκα τον εαυτο μου γιατι βρωμαγαν τα ρουχα μου τσιγαριλα από τους άλλους.
Βάλτο πείσμα, κάθε φορά που θες τσιγαρο τράβα μερικες γερές τζουρες η.τ μεχρι να την ακουσεις καλά και μετα βάλτο στην άκρη.Μην το κρατας στα χερια συνεχως , δεν ειναι κανονικο τσιγάρο.
Αν και πάλι δεν δεις προκοπή άλλαξε υγρό μην φοβασαι οτι πάνε χαμενα αυτα που αποριπτεις.Κάποιος θα βρεθει να τα θέλει ή στην τελικη σκεψου οτι για λίγα ευρω γλυτωνεις την υγεια σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243857 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem