vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Milarepa

Twitter

Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:02 »
Δεν χρειαζεται να το σκεφτεσαι καθολου πως θα εμφανιστεις στη δουλεια.
Ειναι πολυ διακριτικο το mini n more.
Αυτοπεποιθηση και σιγουρια πανω απο ολα.
Στην τελικη δεν κανεις τιποτα κακο!
Απλως να εχεις μαζι σου και την δευτερη μπαταρια και τον φορτιστη για καλο κια για κακο.
Οσο αφορα ποσο συχνα να γεμιζεις το καρτο εγω τουλαχιστον που το δουλευω συνεχεια ολη την ωρα το συμπληρωνω καθε μια ωρα περιπου.
Αναλογα ποσο συχνα το δουλευεις.
Για τις γευσεις δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και ειναι καθαρα θεμα γουστου.
Πχ το ry4 δεν μου αρεσε.Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα αρεσει και σε εσενα...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:05 »
Πες τους αυτά που σου έγραψα χτες. Ετσι θα μπουν αυτοί στη θέση του δράστη κι εσύ του παρατηρητή. Κάνε τους και λίγο χιουμορ... για το ηλεκτρονικό του όλου θέματος. Το παν είναι να μη δημιουργηθεί κλίμα ανταγωνισμού. Για αυτους εσύ να είσαι τάχα μου αυτή που χρειάζεται τη συμπαράστασή τους.
Εχω δει σε χωριό, μεσήλικα να ατμίζει με giant και να του την πέφτει καπνιστής που λόγω ηλικίας και κιλών έπρεπε να το είχε κόψει προ πολλού. Να επιμένει να τον κεράσει τσιγάρο, να του λέει θα επιστρέψεις σε ένα μήνα και άλλα τέτοια χαζά. Ουσιαστικά, πρόβαλε πάνω στον ατμιστή τις δικές του ενοχές που ο ίδιος συνέχιζε να καπνίζει αν και η υγεία του είχε βαρέσει κόκκινο. Συμπεριφορά που μπορεί να είχε προκαλέσει ο ίδιος ο ατμιστής αν του είχε πει προηγουμένως, εγώ απαλλάχτηκα από το κ.τ. σειρά σου τώρα!

ΓΕΝΙΚΩΣ, ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΣ!!! ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:05 »
RY4! Θα το δοκιμάσω. Για να το λέτε, θα έχετε δίκιο. Κάτι παραπάνω θα ξέρετε! Θα πάρω και ένα με μέντα. Νομίζω θα μου αρέσει για αρχή λόγω της έντονης γεύσης που λογικά θα έχει. Θέλω να νιώθω ευχάριστη γεύση και ειδικά αρώματος.
Αλλά σε λίγο θα πρέπει να πάω στη δουλειά και δεν ξέρω πως να εμφανιστώ με το ΗΤ στο χέρι. Έχω ένα κόλλημα άνευ προηγουμένου....

Το κόλλημά σου θα το ξεπεράσεις σιγά σιγά.
Για το δικό σου το καλό.
Μην αγχώνεσαι.
Όσο για τα υγρά αυτό που θα σου πουν όλοι πιθανότατα είναι οτι άβυσσος οι γευστικοί κάλυκες του καθενός.
Όπως δεν άρεσαν σε όλους τα ίδια τσιγάρα έτσι δεν μας αρέσουν και τα ίδια υγρά.
Σιγά σιγά θα κάνεις μερικές βόλτες σε μαγαζιά που έχουν υγρά και θα δοκιμάσεις για να βρείς αυτό που είναι καλύτερο σύμφωνα με τα δικά σου γούστα.
Και με τον καιρό θα απολαμβάνεις το η.τ. περισσότερο από το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:06 »
Κανείς με το μεγάλο λάβα;;; ΝΑ ποστάρει μια φωτό που να φαίνεται και το χεράκι του μαζί;;; Ετσι για να καταλάβει η κοπέλα τι σημαίνει ΜΗ διακριτικό η.τ. και να χαλαρώσει;;;

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:13 »
Κανείς με το μεγάλο λάβα;;; ΝΑ ποστάρει μια φωτό που να φαίνεται και το χεράκι του μαζί;;; Ετσι για να καταλάβει η κοπέλα τι σημαίνει ΜΗ διακριτικό η.τ. και να χαλαρώσει;;;

Παρότι δεν είναι το μεγάλο, εγώ με το παρακάτω κυκλοφορώ μια χαρά άνετα από χτες:



Υπόψιν ότι δεν έχω και κανένα μικρό χεράκι...  :))


υ.γ Όποιος ξέρει να διαβάζει το χέρι, ας κάνει κανένα σχόλιο γιατί είμαι αγχωμένος με το μέλλον μου  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2012, 12:18 από mikkkg »

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:24 »
κοιτα οπος το βλεπω πολλα χρονια θα ζεισεις 1 εκοψες το καπνισμα 2 εχεις σταθερη
ταση οποτε δεν φοβασε απο ανεβοκατεβασματα 3 τροφοδοσια βουλ 4 και εχει και
οθονη για την πιεση εεεεεεεεεε χιλια χρονια θες να ζεισεις δεν παλεβεσε με φενετε :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:28 »
Παρότι δεν είναι το μεγάλο, εγώ με το παρακάτω κυκλοφορώ μια χαρά άνετα από χτες:



Υπόψιν ότι δεν έχω και κανένα μικρό χεράκι...  :))


υ.γ Όποιος ξέρει να διαβάζει το χέρι, ας κάνει κανένα σχόλιο γιατί είμαι αγχωμένος με το μέλλον μου  ;D
χαχαχα! Εντάξει με πείσατε! Το βάζω στην τσάντα και ο Θεός βοηθός! Επειδή περνάω από κέντρο συγκεκριμένα σύνταγμα έχει κάποιο μαγαζί εκεί κοντά αξιόπιστο με καλή εξυπηρέτηση που να μπορώ να κοιτάξω για υγρά? Γιατί μετά τις 300 ατμίσεις που έχω κάνει μέχρι τώρα σαν να μου ψιλοβρωμάει το ry2 και το άλλο υγρό δεν κάνει πολύ ατμό όπως το προηγούμενο. Επίσης αν θέλω να αδειάσω το cartomiser  με ποιο τρόπο θα το κάνω? Μόνο ατμίζοντας?

Αποσυνδεδεμένος Teost

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:33 »
Παρότι δεν είναι το μεγάλο, εγώ με το παρακάτω κυκλοφορώ μια χαρά άνετα από χτες:



Υπόψιν ότι δεν έχω και κανένα μικρό χεράκι...  :))


υ.γ Όποιος ξέρει να διαβάζει το χέρι, ας κάνει κανένα σχόλιο γιατί είμαι αγχωμένος με το μέλλον μου  ;D


Πω πω μαν....
ωρε τι 'ν' τούτο;

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:36 »
@ teost, για να μη βγούμε off topic:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6516.msg340310.html#msg340310  ;)

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:38 »
@Μαράκι,

αν έχεις λίγο χρόνο, μπορείς να περάσεις και από τη zerobacco στην Κάνιγγος(10-15 λεπτά από το Σύνταγμα με τα πόδια), να δεις τα υγρά της Atmos Lab(τα οποία βέβαια θα βρεις και αλλού, ακόμη και σε Nobacco καταστήματα), που χρησιμοποιούμε πολλοί από εδώ μέσα.

Επίσης εκέι θα συναντήσεις το πιθανότερο και πολλούς πελάτες συμφορουμίτες με "κλαρίνα" στα χέρια τους να σου φύγει και το άγχος :D

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:41 »
Γενικά μετά απο λίγο καιρό ατμίσματος ξεπερνάς συνήθως το οτι θες κατι σε μέγεθος κ.τ. και ψάχνεις άλλα πράγματα.
Αλλά αυτά είναι γι αργότερα.
Κάθε πράγμα στον καιρό του...
Επίσης πιθανό να καταλήξεις σε DIY (Do It Yourself) υγρά που μειώνουν το κόστος αρκετά και υπάρχει πληθώρα επιλογών...
Βέβαια αυτό μάλλον προυποθέτει και λίγο το απαραίτητο μικρόβιο/μεράκι για κατι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 20, 2012, 12:47 »
Βέβαια αυτό μάλλον προυποθέτει και λίγο το απαραίτητο μικρόβιο/μεράκι για κατι τέτοιο.

Προσωπικά δεν έχω κανένα μεράκι και πριν ξεκινήσω να το κάνω το βαριόμουν αφάνταστα. Στην πράξη όμως αποδείχθηκε απίστευτα ευκολότερο από την εντύπωση που είχα όταν διάβαζα θέματα στο φορουμ γι αυτό.

Το βασικό κίνητρο μου ήταν το οικονομικό και το αμέσως επόμενο ήταν η δημιουργία μιας απλής γεύσης, καθώς τα περισσότερα υγρά έχουν μέσα 45 αρώματα και βάσει του γούστου μου, κάνουν περισσότερο για αρωματικά χώρου(έχω σοβαρό πρόβλημα με τις έντονες μυρωδιές) παρά για υποκατάστατα τσιγάρου(κάτι που έψαχνα εγώ και αντιλαμβάνομαι ότι δεν ψάχνουν όλοι βέβαια).

Αυτό που νομίζω ότι προυποθέτει, είναι η δοκιμή μερικών έτοιμων υγρών, ώστε να μπορεί κάποιος να ξέρει στο περίπου τι θέλει να φτιάξει.

Αποσυνδεδεμένος NickX

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 20, 2012, 13:05 »
Η διαδικασία όταν φτιάχνεις ένα άρωμα που ξέρεις ποιό θα είναι είναι 2-3 λεπτά υπόθεση το πολύ.
Αλλά για να ψάξεις και να πειραματιστείς και να κάνεις διάφορες δοκιμές (που κάποιες θα είναι και παντελώς αποτυχημένες γευστικά) κ.λ.π. θέλει το χρόνο του και την όρεξη να ασχοληθείς.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 20, 2012, 13:23 »
Μαράκι, καλώς μας βρήκες και από μένα!

α) μη μασάς καθόλου για άτμισμα εκτός οικίας, και επίσης μην μασήσεις με ότι κι αν σου πουν περί ητ άτομα τα οποία δεν έχουν ιδέα. Το φόρουμ αυτό είναι θησαυρός γνώσεων και μεγάλος βοηθός στην προσπάθεια διακοπής του τσιγάρου.
β) ότι απορία και να χεις, 99% θα τη βρεις τη λύση.

Σε λίγο καιρό θα κυκλοφοράς με το ητ σου άνετα, θα έχεις έτοιμη πληρωμένη απάντηση για ότι μπούρδα ακούσεις στο δρόμο για το άτμισμα, θα έχεις άποψη για διάφορα περί ατμίσματος τα οποία τώρα μπορεί να σου φαίνονται περιττά και γενικά θα καταλάβεις το πόσο σημαντική απόφαση πήρες όσον αφορά τη διακοπή του κτ. Όπως είπαν και αποπάνω, καπνικά αρώματα για αρχή, νικοτίνη σεβαστή, θέληση και υπομονή.

Εδώ είμαστε!

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η δεύτερη προσπάθειά μου να κόψω το ΚΤ!
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 20, 2012, 13:57 »
@Μαράκι,

αν έχεις λίγο χρόνο, μπορείς να περάσεις και από τη zerobacco στην Κάνιγγος(10-15 λεπτά από το Σύνταγμα με τα πόδια), να δεις τα υγρά της Atmos Lab(τα οποία βέβαια θα βρεις και αλλού, ακόμη και σε Nobacco καταστήματα), που χρησιμοποιούμε πολλοί από εδώ μέσα.

Επίσης εκέι θα συναντήσεις το πιθανότερο και πολλούς πελάτες συμφορουμίτες με "κλαρίνα" στα χέρια τους να σου φύγει και το άγχος :D

Συμφωνώ απλά μόνο να προσθέσω ότι ας μην ξεχνάμε και το μαγαζί του atmomixani.gr που τα έχει και αυτός, είναι και μια καινούργια επαγγελματική προσπάθεια και χρειάζεται την υποστήριξη μας. Και μάλιστα πριν από λίγο είδα ότι έφτιαξε κι ένα ιδιαίτερα καλαίσθητο site > http://www.atmomixani.gr/index.php/el/

Μαράκι, καλή αρχή και πάλι, μην κολλάς πουθενά, όλοι οι προλαλήσαντες, ορθώς ομιλούν.  :thumbsup_move_1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy