vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

340 επισκέπτες, 4 χρήστες
dallaskdp, gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer (901 σπ.)

zannia

Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 18:33 »
μια σειρά από τελείως νοουμπικες ερωτήσεις για αγορές μέσω ιντερνετ από τον αρχάριο -και συνάμα άνεργο- της πρώτης μέρας όσον αφορά το hybrid που κάνω κι εγώ.

έχετε λινκς για αγορές κατευθείαν από κίνα για καρτομάιζερ αλλά και μπαταρίες ?

...........................................  έψαξα στο ίδιο σάιτ και για καρτομάιζερ αλλά δεν ξέρω ποιο αντιστοιχεί στη δικιά μας συσκευή .

Exω και εγω hybrid και τωρα τελευταια χρησιμοποιω αυτα :
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=184

Στην αρχη μου κακοφανηκαν λιγο γιατι η γευση τους μου φαινοταν περιεργη και εβγαζαν αρκετα ζεστο ατμο (για μενα ειναι αρνητικο αυτο, για αλλους οχι) . Εβγαλα ομως την ταπα που εχουν, εβαλα πιπακι πιο μακρυ και ως εκ του θαυματος ολα τα παραπανω εξαφανηστικαν!!! Εχω γινει πλεον fun των συγκεκριμενων καρτο αφου εδω και μια εβδομαδα χρησιμοποιω εναλαξ 2 και εχουν ακομα σταθερη αποδοση. Εντονη γευση και παραπανω ντουμανι απο τον ατμο του hybrid , απλα χωρανε λιγοτερο υγρο αλλα αυτο δεν αποτελει κανενα προβλημα για μενα!!! ;)   :thumpup:

*p.s :  ....και ειναι παμφθηνοι !!! Βγαινει περιπου 1e το κομματι !!!  :D  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 19:19 από zannia »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2011, 18:43 »
Παρέλαβα εδώ και αρκετές ημέρες την πεντάδα με τα μαύρα KR808D από το funstore για το HYBRID, αλλά μόλις πρόσφατα κατάφερα και δοκίμασα το πρώτο. (ο μανίσιος ατμοποιητής κατάφερε να αντέξει 9 ημέρες!!!)
Εντυπώσεις:
Διάρκεια ζωής 2 ημέρες με φουλ χρήση. Έφτασε στο όριο των 6 γεμισμάτων που ανεπίσημα προτείνουν οι έμποροι.
Απόδοση πολύ καλή (συγκρινόμενη με τον ατμο του Hybrid) από ατμό και χτύπημα.
Καμένο όχι.
Στο τέλος της δεύτερης μέρας άρχισε να δίνει ατμό χωρίς γεύση, μετά μειωμένο ατμό και μετά σχεδόν καθόλου.
Αρχή τρίτης μέρας τον ξεκοίλιασα. Το φίλτρο κατάλευκο, ποτισμένο ακόμη με υγρό από τη μέση και κάτω, το εσωτερικό πανάκι λευκό και υγρό, το φυτίλι κατάλευκο, μόνο το συρματάκι της αντίστασης κατάμαυρο και σχεδόν ένα σώμα μια ψυχή οι σπείρες του.
Προφανώς κάηκε η αντίσταση ή ήταν πολύ μπουκωμένη από κατάλοιπα για να δουλέψει.
Στα συν υπολογίζω επίσης το εξής: Οταν ο ατμοποιητής αρχίζει να τα φτύνει έχει τα ίδια συμπτώματα με όταν αδειάζει. Βάζεις λοιπόν υγρό, έστω λίγο, μετά λίγο ακόμη και στο τέλος καταλήγεις να πετάς τον ατμοποιητή γεμάτο με υγρό. Με τους hybrid έχω βαρεθεί να πετάω ατμοποιητές με 2-3 ml μέσα. Τουλάχιστον με τον KR808D δεν πέταξα πάνω από 0,7-0,8 υγρού.
Για τα μείον, περιμένω να τελειώσω όλο τα πακετάκι για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.
Από το πρωί έβαλα τον 2ο και αναμένω να δω και τη δικιά του συμπεριφορά.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 16:45 »
Δυστυχώς ο 2ος κι ο 3ος ήταν για πέταμα. Εβγαλαν καμμένο μετά από λίγη ώρα. σε μια μέρα αχρηστεύτηκαν κι οι δυο. ο 4ος άντεξε με το ζόρι 1,5 μέρα και ενδιάμεσαέβγαλε κάποιες φορές καμμένο. Να δούμε ο 5ος.

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:21 »
Τελικα ποιο ειναι το επιμυθιο?
Με μπαταρια αυτοματη hybrid (901 δεν ειναι το σπυρωμα?) εκτος καρτο της Nobacco που καταληγουμε για ουσιαστικο ατμισμα χωρις προβληματα?

Σε αυτα απο το funstore?

Κυριες και Κυριοι βοηθειστε γιατι ακρη δεν εβγαλα!
Υπαρχει ολοκληρωμενη λυση με διαρκεια ζωης απο Ελληνικο καταστημα???

Επισης αυτα τα δυο για το ιδιο θεμα με αυτο δεν ειναι?
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3195.0/topicseen.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3040.15.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:29 από arisgn »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:35 »
υπομονή, Άρη.
Εκεί καταλήγουμε. Ολοκληρωμένη λύση με 100% επιτυχία δεν ξέρω αν υπάρχει.
Ούτε κάποιος θα επιλέξει για σένα. Σου μεταφέρουμε εμπειρίες κι αποφασίζεις εσύ.
Προσωπικά, δεν θέλω ούτε να θάψω, ούτε να προμοτάρω καταστήματα.
Οι επιλογές σου είναι: NOBACCO τα μανίσια με χρήση της εγγύησης όπου χρειάζεται,
funstore ta kr808d και αν σου βγαίνουν ελαττωματικά κομμάτια να το συζητάς μαζί τους,
ή πειραματισμοί με κινέζους με διάφορους κάρτο, είτε τους φθηνούς που πωλούνται με την πεντάδα, είτε λίγο ακριβότερους που πωλούνται με το κομμάτι, μέχρι να βρεις κάτι πιο καλό - αν βρεις.
Κάτι που βοηθάει πάντως, το κάνω τις τελευταίες μέρες: έχω 2 κάρτο ταυτόχρονα και τους εναλλάσσω κάθε λίγο για να ξεκουράζονται και να αποδίδουν καλύτερα.
Περιμένω κάρτο από 3 διαφορετικά μαγαζιά του εξωτερικού. Κίνα-Κίνα-Κύπρο. Και σήμερα πήρα νέα παρτίδα απο funstore, 24 ώρες μετά την παραγγελία. Να αναμένεις crash-test.

Αποσυνδεδεμένος arisgn

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:47 »

Μαλιστα...
Προς αναζητηση ανταλλακτικων!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:55 »
Καλά, μην τρελαίνεσαι... δεν είναι τραγικά τα πράγματα. Αν έχεις καλό στοκ από οικονομικά μοντέλα και λίγα ακριβά, τη βγάζεις άνετα και χωρίς να ματώνει η τσέπη σου. Η πολυτέλεια να πετάς τα σκάρτα χωρίς δεύτερη σκέψη είναι σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 10:48 »
Ετόλμησα και γω να δοκιμάσω τα KR808D, τα μαύρα από funstore.
Για την γεύση και τον ατμό, όλα μια χαρά, τα είπαν και άλλοι.
Η έκπληξη ήταν η αξιοπιστία: ο πρώτος κάρτο από την πεντάδα κράτησε 8 μέρες (δεν τους χρησιμοποιώ αποκλειστικά, αλλά παράλληλα με το ice μου) και 15-20 ml πρίν η γεύση καμμένου απαιτήσει αντικατάσταση. Ο δεύτερος έχει είκοσι μέρες! και είναι ακόμα άψογος. Δεν δίνω σημασία στα γεμίσματα, ρίχνω μερικές σταγόνες ίσα να φανεί πως υγράθηκε όλος ο πολυεστέρας πάνω, όταν θυμάμαι. Αρκετές φορές τον ξέχασα και άδειασε. Αλλά, παρ' όλα αυτά, συνεχίζει ακάθεκτος και άψογος! Έλεος! Ο μέσος ατμοποιητής κρατάει λιγότερο...
Κανονικά, θα έπρεπε να τον σφάξω για να δω σε τί κατάσταση είναι από μέσα, αλλά το λυπάμαι τέτοιο θηρίο να το συνταξιοδοτήσω...
Άλλο θετικό (και αυτό με εξέπληξε): δεν ανακατεύονται οι γεύσεις. Όταν αλλάζεις υγρό, υπάρχει σημείο εναλλαγής. Και αν ξαναβάλεις υγρό πριν αδειάσει, το πρώτο θα περιμένει - σαν να είναι στον πάτο.
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:  λοιπόν στον KR808D από μένα.


Αποσυνδεδεμένος pitspanos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • γινομαστε ολο και πιο πολλοι!!!
    • η μακεδονια ηταν,ειναι και θα ειναι ελληνικη
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:27 »
καλησπερα παιδες!τα ιδια τραβαω κ γω με το hybrid.εχω βαρεθει να αγοραζω carto και να τα πεταω καμια φορα σχεδον γεματα.δηλαδη η καλυτερη λυση ειναι αυτα τα kr808d?αν παρω ανταπτορα κ βρω ενα καλο ατμοποιητη 510?δεν δουλευει καλα?κ κατι ακομα...τα kr808d ερχονατι χωρις πιπακια?αυτα που εχω απο carto μαμισια hybrid δεν κανουνε?

Αποσυνδεδεμένος pitspanos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • γινομαστε ολο και πιο πολλοι!!!
    • η μακεδονια ηταν,ειναι και θα ειναι ελληνικη
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:31 »
πριν λιγο καιρο ειχα παραγγειλει αυτα εδω http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1019&products_id=7820 αλλα 5η μερα σημερα κ χρησιμοποιω ηδη το τριτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2011, 09:11 από pitspanos »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:37 »
καλησπερα παιδες!τα ιδια τραβαω κ γω με το hybrid.εχω βαρεθει να αγοραζω carto και να τα πεταω καμια φορα σχεδον γεματα.δηλαδη η καλυτερη λυση ειναι αυτα τα kr808d?αν παρω ανταπτορα κ βρω ενα καλο ατμοποιητη 510?δεν δουλευει καλα?κ κατι ακομα...τα kr808d ερχονατι χωρις πιπακια?αυτα που εχω απο carto μαμισια hybrid δεν κανουνε?

ω, ναιιιι!!! Τα kr808d είναι πολύ καλά. (και προσωπική εκτίμηση, τα διαφανή clearomizer 808 του ecoesmoking.com για εναλλαγή) Επίσης, προσωπική εκτίμηση, καλό είναι να αποφεύγουμε τους αν΄ταπτορες εκτός κι αν δοκιμάσαμε κάτι και μας ικανοποίησε. Τα 808 δεν έχουν πιπάκι και είναι πιο στενά από το hybrid. Κάποιοι τα προτιμούν σκέτα, κάποιοι αγοράζουν επιστόμια. Ενας συμφορουμίτης πήρε ττο επιστόμιο του hybrid το έβρασε κι όπως ήταν ζεστό το προσάρμοσε στο 808 εξωτερικά.
Αυτά που αγόρασες απο health cabin είναι ίδια με τα hybrid αλλα πιο φτηνά. εγώ πήρα 5, χρησιμοποιησα το 1 και τα αλλα τα χαρισα.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:38 »
Λεει οτι δεν δουλευουν με αυτοματες μπαταριες οπως εχει το hybrid
Note: it can not work with DSE901 auto batteries

Κοιτα εδω στη φωτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3852.msg122329.html#msg122329
Μπαταρια - πιπακι απο hybrid με καρτο m&m.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:45 »
Το είδα, αλλά στις νομπακο δουλεψαν όπως ακριβώς ο μανίσιος. Μαλιστα, λεει οτι στην δικη του τη VGO δουλεύουν ιδανικά. Μύθος! Κι αυτή την αγόρασα και δούλευαν χειρότερα από ότι στη νομπάκο.
Βρήκες και τη φωτό με το βρασμένο και ξεχειλωμένο επιστόμιο. Καλή πατέντα.

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:48 »
Λεει οτι δεν δουλευουν με αυτοματες μπαταριες οπως εχει το hybrid
Note: it can not work with DSE901 auto batteries

Κοιτα εδω στη φωτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3852.msg122329.html#msg122329
Μπαταρια - πιπακι απο hybrid με καρτο m&m.

Δουλεύουν ΑΨΟΓΑ με hybrid. ΑΠΛΑ to γράφουν για να "φυλάξουν τον κ..λο τους" επειδή είναι πολύ εύκολο να βγάλει κάποιος αρχάριος OFF τις μπαταρίες με το γέμισμα αν δεν προσέξει.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:49 »
Το δικο μου η.τ. ειναι αυτο στη φωτο, γιατι εχω προβλημα αλεργιας με ολα τα μεταλα που ακουμπουν στο δερμα μου εκτος απο χρυσο και ανοξειδωτο, και αν κανω καποιες μερες καρτο m&m, χωρις επιστομιο, κανω πληγη εκει που ακουμπαει στα χειλη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31063 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11522 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193064 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios