vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Ducati.Jimakos, Jorge

Twitter

KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #105 στις: Αυγούστου 08, 2011, 15:58 »
κανουν Λευτερη,εχουν το ιδιο size με τα 510D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #106 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:14 »
Tα δικά μου υγρά και ανταπτοράκια δεν ήρθαν ακόμη...
Ακόμη στην αναμονή με έχουνε  :))

Περιμένω τα νέα σου για τους KR808D-1.
Έχουν αναφερθεί σοβαρά προβλήματα στα φόρουμ του εξωτερικού για τους KR808D-1.
Κυρίως ότι καίνε τον πολυεστέρα και αναπνέουμε καμμένο πλαστικό!!!
Μπορείς να χαλάσεις κανέναν όταν τελειώσει για να δούμε και εδώ τι γίνεται μ' αυτούς?

EDIT:
Και για το λόγο του αληθές προσθέτω φωτογραφίες καμένου πολυεστέρα από τον KR808D-1 μόλις τελείωσε και χωρίς να επαναγεμιστεί. Δημοσιεύτηκαν στο γερμανικό φόρουμ.

Προσοχή!Αγόρασα μια 5αδα (από Funstore)και τα 3 που άνοιξα μετά από μόνο 2μέρες άτμισμα ήταν όπως ακριβώς στην φώτο(καμένα).Η δοκιμή έγινε με hybrid.To γέμισμα έγινε όπως δείχνει  το video και δεν μείναν στεγνά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2011, 17:35 από iliadis »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #107 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:29 »
Να σε καλωρισουμε στο φορουμ φιλε iliadis και αν δεν σε κανει κοπο ριξε και μια ματια εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #108 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:38 »
Να σε καλωρισουμε στο φορουμ φιλε iliadis και αν δεν σε κανει κοπο ριξε και μια ματια εδω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1888.0.html

Eυχαριστώ.Περιμένω ακόμα λίγες μέρες για να αυτοπαρουσιαστώ και να πω τις εντυπώσεις μου ως ατμιστής  :)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #109 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:48 »
Μα ήδη ξεκίνησες με τις εντυπώσεις σου και μάλιστα εντυπωσιακά (Προσοχή!)   ;D

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 10, 2011, 19:02 »
Προσοχή!Αγόρασα μια 5αδα (από Funstore)και τα 3 που άνοιξα μετά από μόνο 2μέρες άτμισμα ήταν όπως ακριβώς στην φώτο(καμένα).Η δοκιμή έγινε με hybrid.To γέμισμα έγινε όπως δείχνει  το video και δεν μείναν στεγνά.
Να ρωτήσω, ποιο είδος ήταν?
Όταν ανοίγεις την τάπα για να γεμίσεις, βλέπεις κάποιο συρματάκι γύρω από το καλαμάκι?

Προχτές παρέλαβα μια 25άδα από funstore.
Είχα παραγγείλει μαύρα, αλλά μάλλον τους τελείωσαν και κάποια από αυτά που μου έστειλαν ήταν άσπρα και σε διαφορετική συσκευασία.
Με έφαγε η περιέργεια, οπότε αντί να τα γυρίσω πίσω τα δοκίμασα.

Τα μαύρα:
Ήταν σε μαύρο χάρτινο κουτί και από μέσα σε μια πλαστική συσκευασία σαν χαπιών.
Έχουν μια μόνο τάπα, άσπρη λαστιχένια.
Έχουν το φυτίλι οριζόντια και τέρμα κάτω.
Παίρνουν στο πρώτο γέμισμα ~30 σταγόνες.
Δουλεύουν - σε δείγμα 8 μέχρι τώρα - υπέροχα, αν και τα περισσότερα θέλουν λίγο "στρώσιμο".
Έχω ανοίξει 2, το ένα μετά από 5 μέρες χρήση, το άλλο μετά από 10!! μέρες χρήση - και τα 2 κάτασπρα, με εξαίρεση το φυτίλι.
Να επισημάνω ότι και τα 2 που άνοιξα δούλευαν σαν κοινούρια όταν τα σκότωσα, πραγματικά με έχουν εντυπωσιάσει.

Τα άσπρα:
Ήταν σε άσπρο, μικρότερο κουτί, χωρίς το πλαστικό.
Έχουν διπλή τάπα: μια σκληρή πλαστική εξωτερικά και μια λαστιχένια από μέσα.
Η αντίσταση είναι κάθετα και περίπου στο κέντρο του κάρτο.
Παίρνουν στο πρώτο γέμισμα ~20 σταγόνες.
2 σχεδόν δεν έβγαζαν ατμό, 1 ήταν λίγο καλύτερο (όχι όμως καλό) αλλά μου έδωσε καμμένο μετά από μερικές τζούρες.
Δεν χρησιμοποίησα κανένα αρκετά ώστε να ξέρω αν λιώνουν τον πολυεστέρα, αλλά μπορώ να το πιστέψω.

Υποψιάζομαι ότι τα άσπρα που έχω είναι απλά παλιότερη έκδοση.

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #111 στις: Αυγούστου 10, 2011, 19:13 »
Μα ήδη ξεκίνησες με τις εντυπώσεις σου και μάλιστα εντυπωσιακά (Προσοχή!)   ;D

 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 10, 2011, 19:15 »
Να ρωτήσω, ποιο είδος ήταν?
Όταν ανοίγεις την τάπα για να γεμίσεις, βλέπεις κάποιο συρματάκι γύρω από το καλαμάκι?

Προχτές παρέλαβα μια 25άδα από funstore.
Είχα παραγγείλει μαύρα, αλλά μάλλον τους τελείωσαν και κάποια από αυτά που μου έστειλαν ήταν άσπρα και σε διαφορετική συσκευασία.
Με έφαγε η περιέργεια, οπότε αντί να τα γυρίσω πίσω τα δοκίμασα.

Τα μαύρα:
Ήταν σε μαύρο χάρτινο κουτί και από μέσα σε μια πλαστική συσκευασία σαν χαπιών.
Έχουν μια μόνο τάπα, άσπρη λαστιχένια.
Έχουν το φυτίλι οριζόντια και τέρμα κάτω.
Παίρνουν στο πρώτο γέμισμα ~30 σταγόνες.
Δουλεύουν - σε δείγμα 8 μέχρι τώρα - υπέροχα, αν και τα περισσότερα θέλουν λίγο "στρώσιμο".
Έχω ανοίξει 2, το ένα μετά από 5 μέρες χρήση, το άλλο μετά από 10!! μέρες χρήση - και τα 2 κάτασπρα, με εξαίρεση το φυτίλι.
Να επισημάνω ότι και τα 2 που άνοιξα δούλευαν σαν κοινούρια όταν τα σκότωσα, πραγματικά με έχουν εντυπωσιάσει.

Τα άσπρα:
Ήταν σε άσπρο, μικρότερο κουτί, χωρίς το πλαστικό.
Έχουν διπλή τάπα: μια σκληρή πλαστική εξωτερικά και μια λαστιχένια από μέσα.
Η αντίσταση είναι κάθετα και περίπου στο κέντρο του κάρτο.
Παίρνουν στο πρώτο γέμισμα ~20 σταγόνες.
2 σχεδόν δεν έβγαζαν ατμό, 1 ήταν λίγο καλύτερο (όχι όμως καλό) αλλά μου έδωσε καμμένο μετά από μερικές τζούρες.
Δεν χρησιμοποίησα κανένα αρκετά ώστε να ξέρω αν λιώνουν τον πολυεστέρα, αλλά μπορώ να το πιστέψω.

Υποψιάζομαι ότι τα άσπρα που έχω είναι απλά παλιότερη έκδοση.

Φίλε μου είναι τα άσπρα.Κ εγώ τα πήρα επειδή τους είχαν τελειώσει τα μαύρα.Η συσκευασία και όλα είναι όπως ακριβώς τα περιγράφεις.Μέχρι και το πανάκι που ήταν μέσα στον πολυαστέρα ήταν καμένο με μια τρύπα στο κέντρο  >:(

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 10, 2011, 20:28 »
Να ρωτήσω, ποιο είδος ήταν?
Όταν ανοίγεις την τάπα για να γεμίσεις, βλέπεις κάποιο συρματάκι γύρω από το καλαμάκι?

Προχτές παρέλαβα μια 25άδα από funstore.
Είχα παραγγείλει μαύρα, αλλά μάλλον τους τελείωσαν και κάποια από αυτά που μου έστειλαν ήταν άσπρα και σε διαφορετική συσκευασία.
Με έφαγε η περιέργεια, οπότε αντί να τα γυρίσω πίσω τα δοκίμασα.

Τα μαύρα:
Ήταν σε μαύρο χάρτινο κουτί και από μέσα σε μια πλαστική συσκευασία σαν χαπιών.
Έχουν μια μόνο τάπα, άσπρη λαστιχένια.
Έχουν το φυτίλι οριζόντια και τέρμα κάτω.
Παίρνουν στο πρώτο γέμισμα ~30 σταγόνες.
Δουλεύουν - σε δείγμα 8 μέχρι τώρα - υπέροχα, αν και τα περισσότερα θέλουν λίγο "στρώσιμο".
Έχω ανοίξει 2, το ένα μετά από 5 μέρες χρήση, το άλλο μετά από 10!! μέρες χρήση - και τα 2 κάτασπρα, με εξαίρεση το φυτίλι.
Να επισημάνω ότι και τα 2 που άνοιξα δούλευαν σαν κοινούρια όταν τα σκότωσα, πραγματικά με έχουν εντυπωσιάσει.

Τα άσπρα:
Ήταν σε άσπρο, μικρότερο κουτί, χωρίς το πλαστικό.
Έχουν διπλή τάπα: μια σκληρή πλαστική εξωτερικά και μια λαστιχένια από μέσα.
Η αντίσταση είναι κάθετα και περίπου στο κέντρο του κάρτο.
Παίρνουν στο πρώτο γέμισμα ~20 σταγόνες.
2 σχεδόν δεν έβγαζαν ατμό, 1 ήταν λίγο καλύτερο (όχι όμως καλό) αλλά μου έδωσε καμμένο μετά από μερικές τζούρες.
Δεν χρησιμοποίησα κανένα αρκετά ώστε να ξέρω αν λιώνουν τον πολυεστέρα, αλλά μπορώ να το πιστέψω.

Υποψιάζομαι ότι τα άσπρα που έχω είναι απλά παλιότερη έκδοση.

Ετσι ακριβώς όπως τα περιγράφεις είναι. Πρόκειται ουσιαστικά για δύο διαφορετικά είδη.
Αυτά με την οριζόντια τάπα και το λαστιχένιο επιστόμιο είναι σαφώς νεότερα. Εχω πάρει τα ίδια από Αμερική και συγκεκριμένα από Halocigs (πρόκειται για τα G6 cartomizers) και από Smokeless Image. Εχω ανοίξει σχετικό θέμα και θα κάνω μια κριτική παρουσίαση τις επόμενες ημέρες.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2797.0.html

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 25, 2011, 14:03 »
παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ...πηρα προχθες μια 10αδα μαυρα απο Funstore (υποτιθεται νεα παραλαβη αφου του ειχαν τελειωσει)και ειναι ολα για πεταμα... :angry_orange:  :angry_orange:  :angry_orange:
μετα την 5η τζουρα δινει μια γευση πικρη που σου ρχεται να βγαλεις τα αντερα σου... :wall:  :wall:  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 25, 2011, 18:00 »
Εσύ λες αυτό εμένα που πείρα 2 5άδες και τα 4 από τα 10 δεν δεούλευαν καθόλου???  :thumpdown: :thumpdown:  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 25, 2011, 18:19 »
κουνησες τους πολους τους?

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 25, 2011, 18:55 »
παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ...πηρα προχθες μια 10αδα μαυρα απο Funstore (υποτιθεται νεα παραλαβη αφου του ειχαν τελειωσει)και ειναι ολα για πεταμα... :angry_orange:  :angry_orange:  :angry_orange:
μετα την 5η τζουρα δινει μια γευση πικρη που σου ρχεται να βγαλεις τα αντερα σου... :wall:  :wall:  :wall:
Οπως τα άσπρα που είχα πάρει εγώ :angry_orange: :angry_orange:.Ευτυχώς με πρόλαβες γιατί αύριο είχα σκοπό να παραγγείλω τα μαύρα.Στείλτους ένα μειλ να τους ενημερώσεις.Το ίδιο θα κάνω κ εγώ.

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #118 στις: Αυγούστου 25, 2011, 19:09 »
κουνησες τους πολους τους?
Ναι και τπτ........... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #119 στις: Αυγούστου 25, 2011, 19:53 »
Eγω τους εστειλα mail...για να δουμε...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios