vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, camber, PsykieG, chief79

Twitter

KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 03, 2011, 00:18 »
Εγώ βρήκα άλλο κόλπο...είχαν έρθει με τα πλαστικά καλύμματα ...και έχω κολλήσει εκεί πάνω αυτοκόλλητο με τη γεύση έχει το καθένα... όποτε απλά βγάζω από πλαστικό και ξαναβάζω στο ίδιο.

Ωραίο κολπάκι!  :thumpup: :thumpup:
Θα το υιοθετήσω.  :)

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 03, 2011, 02:30 »
    Τα 808d αφαιρείς την άσπρη τάπα απο πάνω και στάζεις περιμετρικά καμιά 20αρια σταγόνες περίπου. Ένας άλλος τρόπος είναι
Την πρώτη φορά που θα τα γεμίσεις θα σου πρότεινα να το κάνεις όπως το βίντεο,και μετά θα συμπληρώνεις 8-10 σταγόνες ανάλογα τη χρήση.
   


Περιμετρικά, όπως στο hybrid για να μην στάξει στο "καλαμάκι". Τα έκανα και τα 5 με τον τρόπο του βίντεο που παρέθεσες....
Αλλά..πιέζοντας τα έτσι όπως δείχνει..το υγρό εισχωρεί μέσα από την τρύπα..και απορροφάτε πριν ακουμπήσει στο εσωτερικό "καλαμάκι" ??[/list]

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 03, 2011, 12:45 »
Ευχαριστώ....τα παράγγειλα κίολας.

Και να σας πω τώρα για τις εντυπώσεις μου μετά από κάποιες ώρες χρήσεις των 808d... με Nobacco Hybrid.
Παιδιά ένας θα σας πω...ΑΛΛΑΞΕ όλο το ΗΤ μου.Ήμουνα εξαρχής ενθουσιασμένος...αλλά τώρα έμεινα..  Μαλ....ας.!!!!
ΠΛΟΥΣΙΑ γεύση...νιώθεις "γεμάτο" το στόμα σου.... ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ τις γεύσης πλέον...και από ντουμάνι??  ΔΕΝ βλέπω να γράψω όταν φυσάω μπροστά στην οθόνη..
Και όλα αυτά με (halo freedom juice , capuchini e-juice, vanillia e-juice, tropic tobacco e-juice) όλα σε LOW.
Δεν ξέρω τι μου επιφυλάσσει με το Driptip....

Περιμένω τα φιλτρακια για ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ DSE 901.... και θα επιστρέψω πάλι...
Κάνουν αυτα εδώ τα κενά καρτο http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=161 για το Hybrid???? Βιδώνουν κανονικά?? :confused1: Μπράβο!!!  :thumpup: Έχουν καλύτερη απόδοση απο τους μαμίσιους γιατί απο χωρητικότητα είναι ποιό μικροί από τον μαμίσιο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2011, 12:54 από ATMISTHS »

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 03, 2011, 13:01 »
ναι κανουν και δουλευουν μια χαρα...βεβαια λογω του μικροτερου μεγεθους θελουν συχνοτερα γεμισμα...εξαρταται βεβαια και απο τη χρηση που κανει ο καθενας.
Το καλο ειναι η τιμη τους...

Αυτοι που δειχνεις ειναι ασπροι...εχει μαυρους... ;)

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 03, 2011, 13:50 »
Καλή φάση..... :thumpup: ναι το ξέρω ότι έχει κ μαύρους απλά βιάστηκα και έβαλα αυτούς!! Σαν απόδοση hit και ατμό αλλά και διάρκεια ζωής είναι καλύτεροι από τους μαμά??? Α και η τιμή που δίνουν είναι ο ένας ή οι 5 όπως δίχνει στη φοτό??

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 03, 2011, 14:47 »
Καλή φάση..... :thumpup: ναι το ξέρω ότι έχει κ μαύρους απλά βιάστηκα και έβαλα αυτούς!! Σαν απόδοση hit και ατμό αλλά και διάρκεια ζωής είναι καλύτεροι από τους μαμά??? Α και η τιμή που δίνουν είναι ο ένας ή οι 5 όπως δίχνει στη φοτό??

Κοιτα για απόδοση hit και ατμό ειναι ιδιοι... για διάρκεια ζωής να είναι καλύτεροι από τους μαμά δε νομιζω(υπαρχει και το πλυσιμο) αλλα η διαφορα τιμης ειναι τοσο μεγαλη που δε με νοιαζει...  η τιμή που δίνουν είναι για 5 όπως δείχνει στη φοτό... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 03, 2011, 14:54 »
Οι 5 ε? μαλιστααα ενδιαφερον!!

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 03, 2011, 15:29 »
Κοιτα για απόδοση hit και ατμό ειναι ιδιοι... για διάρκεια ζωής να είναι καλύτεροι από τους μαμά δε νομιζω(υπαρχει και το πλυσιμο) αλλα η διαφορα τιμης ειναι τοσο μεγαλη που δε με νοιαζει...  η τιμή που δίνουν είναι για 5 όπως δείχνει στη φοτό... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Σε hybrid που το δοκίμασα .εχει τεράστια διαφορά σε hit και ατμό. Νιώθεις πλούσιο και ΖΕΣΤΟ ατμό πάνω στην γλώσσα...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 03, 2011, 15:40 »
Για να δω τους αγόρασα περιμενω να δοκιμασω..... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 04, 2011, 17:32 »
Καθαρίζονται (για αλλαγή γεύσης) όπως και τα μαμήσια του Hybrid ??
οξυζενέ ...ζεστό νερό..κλτ κλτ.

Υ.γ.
Μόλις παρέλαβα και τα φιλτρακια για τα lr-901.  Πόσο στάζεις μέσα στο φιλτράκι??
......
έσταξα 15 σταγόνες μέσα στο φιλτράκι....βιδώνω αλλά ΔΕΝ τραβάει τίποτα....
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 04, 2011, 18:19 από bazexa »

Αποσυνδεδεμένος apocalypse

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 04, 2011, 19:27 »
Καθαρίζονται (για αλλαγή γεύσης) όπως και τα μαμήσια του Hybrid ??
οξυζενέ ...ζεστό νερό..κλτ κλτ.
Θεωρητικά ναι.
Για μένα δεν αξίζει τον κόπο, οπότε δεν το έχω δοκιμάσει.

Υ.γ.
Μόλις παρέλαβα και τα φιλτρακια για τα lr-901.  Πόσο στάζεις μέσα στο φιλτράκι??
......
έσταξα 15 σταγόνες μέσα στο φιλτράκι....βιδώνω αλλά ΔΕΝ τραβάει τίποτα....
Μάλλον καλύτερα να την κάνεις σε άλλο θέμα την ερώτηση.

Να σου απαντήσω, μια που δεινοπάθησα με 901 σε Hybrid μπαταρία.
Αν ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας αλλά δεν δουλεύει ο άτμο, τότε δεν ακουμπάνε σωστά οι κεντρικοί πόλοι - δοκίμασε να ανασηκώσεις λίγο αυτόν του ατμοποιητή με κάτι αιχμηρό (σε μένα χρειάστηκε επέμβαση με το κολλητήρι για να ακουμπήσουν, τεράστιο κενό).
Αν δεν ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας, τότε δοκίμασε όταν ρουφάς να κλείσεις την πλαϊνή τρύπα του ατμοποιητή με το δάχτυλο ή απλά να ρουφάς όσο πιο δυνατά μπορείς (εμένα μου βγαίναν τα πνευμόνια).

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 04, 2011, 21:04 »
Θεωρητικά ναι.
Για μένα δεν αξίζει τον κόπο, οπότε δεν το έχω δοκιμάσει.
Μάλλον καλύτερα να την κάνεις σε άλλο θέμα την ερώτηση.

Να σου απαντήσω, μια που δεινοπάθησα με 901 σε Hybrid μπαταρία.
Αν ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας αλλά δεν δουλεύει ο άτμο, τότε δεν ακουμπάνε σωστά οι κεντρικοί πόλοι - δοκίμασε να ανασηκώσεις λίγο αυτόν του ατμοποιητή με κάτι αιχμηρό (σε μένα χρειάστηκε επέμβαση με το κολλητήρι για να ακουμπήσουν, τεράστιο κενό).
Αν δεν ανάβει το λαμπάκι της μπαταρίας, τότε δοκίμασε όταν ρουφάς να κλείσεις την πλαϊνή τρύπα του ατμοποιητή με το δάχτυλο ή απλά να ρουφάς όσο πιο δυνατά μπορείς (εμένα μου βγαίναν τα πνευμόνια).

Ούτε εγώ το συζητάω, απλά επειδή γέμισα και τους 5 και έφτιαξα υγρό για να το δοκιμάσω.
σχετικά με το offtopic (και το σταματάω εδώ)...ανάβει το λαμπάκι , αλλά δεν με βλέπω να μπαίνω σε αυτήν την διαδικασία....υπάρχουν ΠΟΛΛΑ στην αγορά, δεν υπάρχει λόγος για τέτοια (κολλητήρια κτλ κτλ).

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #102 στις: Αυγούστου 06, 2011, 16:00 »
Για να δω τους αγόρασα περιμενω να δοκιμασω..... :hmmm:
Τελικά έχω να πώ τα καλύτερα για τους KR808D απο funstore τους δοκίμασα και πραγματικά μου φένονται και σε απόδοση καπνου και σε hit πολύ ποιό καλοί και από τους μαμισιους...... :thumpup: Το μόνο ότι δεν έχουν την χωριτικότητα που έχουν οι μαμά αλλά μικρής σημασίας γιατί σε σχέση τιμής-απόδοσης-αίσθησης είναι σαφώς ποιο καλοί πάντα κατά την δική μου άποψη μετά από δοκιμή!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 08, 2011, 10:17 »
Ωραίο κολπάκι!  :thumpup: :thumpup:
Θα το υιοθετήσω.  :)
Mια ακόμα πολύ καλή πατέντα για τύπου KR808 cartomizers είναι αυτά τα καλαίσθητα πολύχρωμα καπάκια της smokelessimage
http://smokelessimage.com/accessories/multiendcaps.html

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 08, 2011, 15:16 »
Πολύ πρακτικά για να ξεχωρίζεις και τις γεύσεις.  ;)
Άραγε αυτά τα καπάκια κάνουν και στους 510D; Είναι κανένας που τα έχει και τα δύο να δοκιμάσει;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824511 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507520 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294281 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762839 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem