vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Aoratix, Jorge

Twitter

KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:52 »
καλά, τώρα εφαγα μια φλασια με κάτι μικρα η.τ. που ειχα δει. Γκουγκλάρισα λοιπον dse901.
Νομίζω, επαναλαμβάνω, νομίζω ότι dse901 είναι οι μικρές στενές μπαταρίες που είναι σαν του 808 και του ego 510 με τα λίγα τα mah (180-280 ante 380)
μήπως αυτές εννοεί ο κινέζος;; Και όχι τις δικές μας τις μεγάλες;;

CBF πανεξυπνη η πατεντα!!!

Αποσυνδεδεμένος pitspanos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • γινομαστε ολο και πιο πολλοι!!!
    • η μακεδονια ηταν,ειναι και θα ειναι ελληνικη
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 01:55 »
ωχ..δεν περιμενα να ειναι τοσο μικροσκοπικα τα 808d...ειναι λιγακι αντιαισθητικα.τα αλλα που εχει το funstore αξιζουνε?αυτα που μοιαζουνε με τα μαμισια hybrid.τα εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 11:09 »
Καλημερα συνατμιστες.  :bye:

Δυστηχως οι Carto οποιας εταιρειας και να δοκιμασα με VG base only (πχ  velvet) μου βγαζουν γευση καμμενου πολυ πολυ συντομα και ετσι τους κρατάω το πολύ 1 μερα.

Οταν τους ανοιγω, ο υαλοβαμβακας ειναι κατασπρος, οπως και ο κυλινδρος στην μέση. Με ενα τσιμπιδακι βγαζω και την αντισταση στον πατο του και εχει χρωμα μαυρο και ειναι τυλιγμενη σε ενα ασπρο μικρο υλικό.

Καμμενη γευση λοιπον αλλα ο υαλοβαμβακας πεντακαθαρος.

Δεν μπορω να καπνισω PG. Η αναλογια στην VG που κανω ειναι 80-20 με wfi διοτι εχω διαβασει εδω οτι αν υπερβουμε την αναλογια του νερου το κανουμε αγωγιμο σωμα.Φυσικά το καρτο το ποτιζω συνεχεια για να ειναι υγρο.

Δεν μπορω να καπνισω αλλο ητ περαν του τυπου m&m  λογω της μη σφιχτης τζουρας.

Σε φαση πανικου παρηγγειλα απο Volt Cartomizers μπας και εχουν καλυτερη ποιοτητα και μου κρατησουν παραπανω.

Μπορειτε να μου πειτε τι αλλο μπορω να κανω? Δεν μπορω να αλλαζω carto καθε μερα. Μηπως η γευση καμμενου ειναι φυσιολογική? (λεμε τωρα).

Αυτο που οι εμπειροι λενε dripping κανει για αυτον τον τυπου ηλ. τσιγαρου? Θα με σωσει???

Σας ευχαριστω πολύ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 11:21 »
Υπάρχουν ατμιστές που αραιώνουν ως 30%. Δε δοκιμάζεις; Τα πετάς που τα πετάς τα κάρτο.
Η γεύση καμμένου εννοοείται ότι δεν είναι φυσιολογική.
Σχετικά με το γέμισμα, οι κάρτο αυτοί γεμίζουν αρχικά με το λαστιχένιο καπάκι που του καλύπτει. Το γεμίζεις υγρό, τους βουτάς σιγά σιγά μέχρι να βγει υγρό από πάνω, το ξανακάνεις αν περισσέψει υγρό, τους τινάζεις, φυσάς, σκουπίζεις και σε 5 λεπτά τους χρησιμοποιείς, ελέγχοντας στην αρχή συνέχεια για διαρροές. Στη συνέχεια, ανά μισή μια ω΄ρα στάζεις στο πάνω μέρος 3-5 σταγόνες, όσο για να δεις υγρό τον πολυεστέρα, φυσάς και σκουπίζεις αν χρειαστεί και συνεχίζεις.
Δεν περιμένεις να στραγγίξουν για να επαναγομώσεις.
Καλύτερη ποιότητα από έξω δύσκολα να βρεις, αλλά θα είναι σίγουρα φθηνότεροι.
Δεν ξέρω τι μπαταρία χρησιμοποιείς, αλλά είναι πιθανόν ένα τανκ γύρω από τον κάρτο να σε έσωζε.

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 11:53 »
Κλασσικές 901 χρησιμοποιω αυτες που μοιαζουν με τσιγαρο. Οτι τανκ και να δοκιμασα με ανταπτορα εσφιγγε απιστευτα το ρουφηγμα. Δεν εχει την ιδια αισθηση. Το 30 % θα το μελετησω. Ισως δωσει λύση αλλα θυμαμαι σαφως ενα ποστ που αναφερει να μην βαζουμε πανω απο 20%. Κανω 20mg και σκεφτομαι να παω στο 24 μηπως και μικρυνω την διαρκεια του ρουφηγματος. Αλλα γατι ρε γ@#ώτο να βαλω πιο πολύ νικοτινη? Οπως καταλαβες το μονο που με ενδιαφερει ειναι το χτυπημα και οχι ο ατμός αλλα δεν μπορω να κανω PG λογω οργανισμου.

3-5 σταγονες να βαλω αλλα νομιζω οτι δεν κατεβαινει στην αντισταση. Το καμμενο σηματοδοτεί καμμενη αντισταση μαλλον στην περιπτωση μου διοτι το υλικο ειναι εντελώς αθικτο.

Δεν ξερω. Τι να πω...

Καθε βοηθεια πολυτιμη και σ' ευχαρστω γι αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 13:57 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 12:13 »
Καλημερα,το ασπρο υλικο που ειναι τυλιγμενη η αντισταση ειναι φυτιλι.
Η αντισταση μαυριζει απο τα υπολειματα υγρου και ειδικα με vg ακομη περισσοτερο.
Αυτο συμβαινει σε ολους τους ατμοποιητες/αντιστασεις και δεν ειναι κατι ανησυχητικο.
Η αραιωσει που κανεις στην vg ειναι αρκετη δεν νομιζω να φταιει αυτη για την κακη τροφοδοσια.
Μια πιθανοτητα ειναι να εχει πολυ πυκνο πολυεστερα το καρτο και να μην μπορει να φτασει το υγρο κατω και να τροφοδοτησει την αντισταση.


Σημαντικο ειναι το πως το γεμιζεις,αρχικα ειπαμε με το σιλικονουχο ποτηρακι που εχουν τα καρτο,με την πιεση που δημιουργειται δεν υπαρχει περιπτωση να μη γεμισει σωστα.


Ενας αλλος τροπος ειναι με ενα μπουκαλακι με βελονα μπροστα ωστε να το πιεζεις μεσα στο καρτο και να γεμιζει απο κατω προς τα πανω.
Δοκιμασε και αυτο και τα ξαναλεμε.

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 12:33 »

To κανω ήδη ετσι. Το καρτο το βαζω μεσα στο ποτηρακι του απο την πλευρα που βιδωνει και το ξεχειλιζω για να ποτισει ολο το βαμβακι. Μαλλον υπρεκτιμώ την διαρκεια του υγρού δεν εξηγηται αλλιως. Αλλα και απο την αλλη αν ειναι να ριχνω 5 σταγονες το 5 λεπτο δεν λέει (με βαση το ποσο ατμζω)

Παντως μεχρι 15 καρτο το μήνα το θεωρω οτι αξιζει οικονομικά. Θα ανεβω και σε 24αρα για πιο λιγη χρήση και ρουφηγμα.

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 12:49 »
Φιλαρακι τα μικρα τα καρτο αυτο μειονεκτημα εχουν,επειδη τα χρσιμοποιουσα και εγω ετσι κανοντας 5-6 μλ την ημερα θελει ανα 10 λεπτα να σταζεις,αρα ειναι θεμα συχνοτητας.
Μαλλον πρεπει να πας σε κατι αλλο με μεγαλυτερη χωρητικοτητα,αλλιως σταζεις καθε λιγο. :bye:

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 13:12 »
Φίλε μου το με  ίδιο κάρτο το δουλεύω πάνω από 15 μέρες και το αλλάζω απλός για να βάλω καινούριο. Κάνω  σκέτη VG  15-85 η 20-80. Ενάμιση μήνα τώρα δεν κατάλαβα καμένο. Το γεμίζω από πάνω βγάζοντας την τάπα, με σύριγγα η  με μπουκαλάκι με μύτη. Με 0,8 ml που γεμίζει περνάω 3-4 ώρες. Θέλει αργή τζούρα να γεμίζει, όχι κοφτή και να το κρατάς περισσότερο όρθιο για να κατεβαίνει το υγρό στην αντίσταση. Το πόσο νικοτίνη θα βάλεις δεν παίζει ρόλο στο καμένο. :)

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 13:16 »

Ποια καρτο απο την εμπειρια σου εχουν τον λιγοτερο σφιχτο υαλοβαμβακα? Για παραδειγμα να σου π οτι με τα μαμίσια του m&m εχω προβλημα πολυ μεγαλυτερο απο τα μαυρα του funstore (μιλαω για την περιεκτικοτητα υαλοβαμβακα και την ευκολη διυσδυση της VG).

Παρηγγειλα μερικα κομματια απο Smokeless Image και ευχομαι να ειναι ενταξει.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 12, 2011, 22:25

Για ποιο καρτο μιλα ωρέ παλικαρι?

Δωσε λινκ!!!!! :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 22:25 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος stoikon

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 13:21 »
Εγώ τα m&m βάζω

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 13:26 »
Εγώ τα m&m βάζω

Τοτε στραβα αρμενιζω!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:28 »
Κλασσικές 901 χρησιμοποιω αυτες που μοιαζουν με τσιγαρο. Οτι τανκ και να δοκιμασα με ανταπτορα εσφιγγε απιστευτα το ρουφηγμα. Δεν εχει την ιδια αισθηση. Το 30 % θα το μελετησω. Ισως δωσει λύση αλλα θυμαμαι σαφως ενα ποστ που αναφερει να μην βαζουμε πανω απο 20%. Κανω 20mg και σκεφτομαι να παω στο 24 μηπως και μικρυνω την διαρκεια του ρουφηγματος. Αλλα γατι ρε γ@#ώτο να βαλω πιο πολύ νικοτινη? Οπως καταλαβες το μονο που με ενδιαφερει ειναι το χτυπημα και οχι ο ατμός αλλα δεν μπορω να κανω PG λογω οργανισμου.

3-5 σταγονες να βαλω αλλα νομιζω οτι δεν κατεβαινει στην αντισταση. Το καμμενο σηματοδοτεί καμμενη αντισταση μαλλον στην περιπτωση μου διοτι το υλικο ειναι εντελώς αθικτο.

Δεν ξερω. Τι να πω...

Καθε βοηθεια πολυτιμη και σ' ευχαρστω γι αυτο.

Μήπως μπερδευτήκαμε με τη λέξη τανκ;; Αναφέρεις κάτι για αντάπτορες. Αυτό που σου προτείνω είναι αυτό και δε θέλει αντάπτορες. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2921.0.html
Σε ρώτησα για τη μπαταρία μόνο για λόγους αισθητικής. Διότι, η μαυ΄ρη αλήθεια είναι ότι το τανκ πάνω στο M&Mείναι κάπως...
Δες όμως κι αυτή την επιλογή αν δε σε πειράζει η αισθητική. http://ecoesmoking.com/site-store-item-237-en.php  ή  http://www.madvapes.com/808-D-XL-CLEAROMIZER-26-28-OHM_p_3085.html
Κουμπώνουν απευθείας στη μπαταρία σου έχουν την ίδια διάμετρο, είναι μόνο 1,5 εκατοστό πιο ψηλά από τα κάρτο σου. Δεν έχουν όμως πολυεστέρα, αν αυτός φταίει.
Επίσης αυτά έχουν διπλή αντίσταση παράλληλα με τον πολυεστέρα και ίσως τροφοδοτούνται καλύτερα http://www.madvapes.com/MadVapes-808-D-Dual-Coil-Clear-Cartomizer_p_3155.html

Αποσυνδεδεμένος Dimrock

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 13:06 »
Οχι Πετρα δεν μπερδευτηκαμε  :) .

Απλα ειδα και αποειδα και πηρα ενα ανταπτορα να δοκιμασω 510 lr atomizers που ειχαν σε ελληνικα καταστηματα με απαραδεκτα αποτελεσματα  :( .

Ναι με ενδιαφερει η αισθητική αλλα για λογους προσωπικής ψυχολογίας και μονο. Θελω να κραταω κατι που μοιαζει με τσιγαρο για να νιωθω μικροτερη στερηση.  Φαντασου οτι το αφηνω σε τασακι στο σπιτι.

Στο δια ταυτα  οσον αφορά το καμενο πραγματι τα πραγματα βελτιωθηκαν κατα πολύ οταν καθε κανα μισαωρο σταζω καμμια 10αρια σταγονες και εχω χαλαρωσει λιγο πλευρικά και τον υαλοβαμβακα του καρτο ο οποιος κρατά ακομα απο προχθες νομιζω! Νομιζω οτι το προβλημα ηταν στην τροφοδοσια υγρου απο εμενα.

Επομενος στοχος ειναι να ανακαλύψω ιδιο καρτο με τους κλασσικους μικρους σε <2Ω ετσι ωστε να πεσω λιγο στα mg μιας και ειμαι στα 24.

Το τελευταιο σου λινκ λοιπον εχει τεραστιο ενδιαφερον και αν κανεις το εχει δοκιμασει θα ηταν ευχης εργον. Απο τα σχολια ομως δεν νομιζω να ειναι συμβατο με τις μπαταριες μου 280mah. Θα περιμενω λοιπον.

Ευχαριστω και παλι.  :bye:



« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2011, 13:16 από Dimrock »

Αποσυνδεδεμένος Ntoumani

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KR808D με manual μπαταρίες και cartomizer
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 00:33 »
καλημερα, υπαρχει καποιο (κατα προτιμηση ελληνικο) καταστημα να μου στειλει αμεσα 808 μαυρα carto (κατα προτιμηση LR + οριζοντιας αντιστασης) καθως και αντιστοιχες μπαταριες για 808 (μαυρες, αυτοματες, 65mm)?
αν δεν τα εχει κανενας αμεσα διαθεσημα στην ελλαδα, εστω καποιο γρηγορο μαγαζι απο εξωτερικο?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245957 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios