vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

106 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #645 στις: Μαΐου 03, 2012, 13:50 »
karolina
από μένα είναι όλα στην απόφαση .πριν 2 μήνες πήρα το iwant αφού είχα καβγά με την σύζηγο να κόψω το ρημάδι. Τό έλαβα και πίστευα τι βλακεία είναι αυτή, έβλεπα ατμιστή και έλεγα τώρα τι πιστέυει οτι καπνίζει και γέλαγα .
το δοκίμασα και βήχας πνίξιμο κ.τλ και κατάλαβα την μ.....α μου
Πήρα 1 γεματο palmall 25 και το σβούριξα .από τότε καμία δοκιμή . Αν πραγματικά θέλεις δεν πρέπει να ψάχνεις την ψέυτικη ικανοποιήση του τσιγάρου και να  θυμάσαι τα άσχημα βήχα βρώμα στιφό στόμα σαν παπούτσι , και οταν και αν σε κολησει κανενας εξυπνος καπνιστης για την βλακεια που κανεις απλο πες του να κρατησει την αναπνοη του και εσυ μαζι και να δει ποιος αντεχει περισσοτερο 8)

:) εγώ δεν σκέφτηκα ποτέ ότι πρόκειτε για βλακεία, απλά - ενώ το είχα στο μυαλό μου για "κάποια στιγμή" - δεν έκατσα ποτέ να το ψάξω παραπέρα. Αφορμή (και να'ναι καλά) ήταν ένα η.τ. ως δώρο της σχέσης μου, που φυσικά με έβαλε στο τρυπάκι του ψαξίματος!  ::)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #646 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:35 »
Άτμιζε και χαμογέλα!

Άπαξ και διαολόστειλες του καρκινοσωλήνες, έχεις κάθε λόγο!

Αποσυνδεδεμένος Karolina

  • **
  • 100
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "If music be the food of love; play on"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #647 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:48 »
Άτμιζε και χαμογέλα!

Άπαξ και διαολόστειλες του καρκινοσωλήνες, έχεις κάθε λόγο!

Κάνω δύο ρουφηξιές, και την "κάνω" για το σπίτι! (πρέπει να αλλάξουμε και μπαταρία βλέπεις!)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #648 στις: Μαΐου 28, 2012, 07:49 »
νομιζω πλεον οι πιο πολλοι το εχουνε καταλαβει και δεν σε κοιτανε λες και κανεις κατι τρελο.....εμενα τουλαχιστον μια φορα μου ειπε κατι καποιος αλλα εκτοτε κανεις.

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #649 στις: Ιουνίου 03, 2012, 20:04 »
Ρώτησα και εγώ την πρώτη φορά που είδα Provari... :-[
Κατα τα άλλα, μια και μόνο φορά μου έβαλαν χέρι σε ένα απο τα Mall της Αθήνας και με ανάγκασαν να βγώ σε μπαλκόνι...

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #650 στις: Ιουνίου 03, 2012, 20:28 »
Η αλήθεια ειναι οτι τις πρωτες φορες που το πηρα μαζι μου εξω αισθανόμουν κάπως...
όμως εφυγε σχετικά γρήγορα και τωρα πλέον δε με νοιάζει...
το κάκό είναιοτι ταυτόχρονα κανω και κτ...
δεν ξερω τι μου φταιει και δεν το κόβω τελειως...
εχω και τους γνωστούς και φίλους που μου λένε συνεχώς,"τι μλκία είναι αυτό" και " κανενας δεν μπορεσε να το κόψει, όλοι ξανάρχισαν το κτ μετα απο λίγο", "τσάμπα λεφτα" και με αποπαίρνουν...
Νομίζω οτι το σημαντικότερο για να κοπεί το κτ τελείως είναι να βρώ επιτελους το καταλληλο υγρό ατμίσματος...
Δεν εχω κατασταλάξει καπου ακόμη, μεχρι και προσπάθειες να φτιάξω δικά μου εκανα, αλλα τζίφος....
Ειλικρινά αν καποιος μπορεί να με βοηθήσει στο θέμα των υγρών, θα ήμουν ευγνώμων, αλλα με πμ γιατι ξέφυγα λίγο απο το θέμα...
γενικότερα πάντως, στο θέμα μας, οι μίσοι σε κοροιδευουν και οι μισοι σου λένε μπράβο, συνέχισε....

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #651 στις: Ιουνίου 03, 2012, 20:34 »
εγω παντως βγαινω εξω με το vmax και κουμπωμενο πανω το τραπτανκ η τον LS-E και δεν καταλαβαινω κανεναν.με κοιταν λιγο λοξα ακομα και συνατμιστες αλα εγω τον χαβα μου :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #652 στις: Ιουνίου 03, 2012, 20:36 »
Νομίζω οτι το σημαντικότερο για να κοπεί το κτ τελείως είναι να βρώ επιτελους το καταλληλο υγρό ατμίσματος...

Και μαζί και έναν λόγο για να το κόψεις, θα σε βοηθήσει αρκετά ;)

Όσο για αυτούς που σου λένε  " κανενας δεν μπορεσε να το κόψει, όλοι ξανάρχισαν το κτ μετα απο λίγο",, τα μισά ονόματα μόνο από τα μέλη του φόρουμ αν αρχίζεις να λες, δεν νομίζω να σου το ξαναπεί κανένας... :D

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #653 στις: Ιουνίου 03, 2012, 20:57 »
Και μαζί και έναν λόγο για να το κόψεις, θα σε βοηθήσει αρκετά ;)

Όσο για αυτούς που σου λένε  " κανενας δεν μπορεσε να το κόψει, όλοι ξανάρχισαν το κτ μετα απο λίγο",, τα μισά ονόματα μόνο από τα μέλη του φόρουμ αν αρχίζεις να λες, δεν νομίζω να σου το ξαναπεί κανένας... :D
ξερεις, όμως εχω δεί κι εγω κόσμο ο οποιος εκανε για μηνες ητ και ξαφνικά τους ξαναδα με κτ και ξενέρωσα!!
συμφωνω οτι ειναι παρα πολλοι εδω που κανουν χρόνια!!
θα δείξει, τι να πω... προσπάθεια και οσο για τον λόγο, σαφέστατα ο σημαντικότερος είναι η υγεία!!!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #654 στις: Ιουνίου 03, 2012, 22:09 »
και εγω εχω δει αρκετους που κανανε η.τ και τωρα γυρισανε παλι στο κ.τ.......και ακομη τοσους που σχεδον καθε μερα τους αντιμετωπιζω στην δουλεια μου να λενε τις πιο γελοιες ατακες..."θα σου σκασει στο χερι" "πως μπορεις με τετοιες μυρωδιες" "σιγα μην το κοψεις αφου δεν το εκανες μαχαιρι" και αλλα τετοια.....ειλικρινα δεν με ενοιαξε ποτε.....απο την πρωτη μερα το πηρα μαζι μου και ατμιζα στην δουλεια και συγκεκριμενα πηγα μετα για καφε και απεναντι μου ηταν 2 κοπελες μολις το ειδε η μια κατι λεει στην αλλη και εβγαλε και εκεινη το δικο της η.τ........προφανως ενιωθε αβολα να ειναι η μονη.....

Αποσυνδεδεμένος albertneofitos

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #655 στις: Ιουνίου 03, 2012, 22:37 »
Η αλήθεια είναι ότι μας κοιτάνε κάπως αλλά εγώ το αγνοώ

Αποσυνδεδεμένος athina1978

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #656 στις: Ιουνίου 03, 2012, 23:49 »
παιδιά μην μασάτε , εγώ πάντος δεν έχω τέτοια κόμπλεξ, νιώθω τοσο καλά απο τότε που ξεκίνεισα το ατμοισμα που δεν με νοιάζουν τι λενε οι αλλοι,αλλωστε ειμαστε παρα πολλοι εγω οτν πηγα για καφε με τον αντρα μου ηταν πολλοι με η.τ..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #657 στις: Ιουνίου 04, 2012, 11:12 »
Το μόνο που χρειάζονται οι εν αγνοία τους επικριτές, είναι ενημέρωση. Οι περισότεροι από μας όταν πρωτόδαμε ητ, σίγουρα ψιλογελάσαμε, εγώ το παραδέχομαι. Αλλά όταν ενημερώθηκα, μου κόπηκε το γέλιο και επίσης κόπηκε και το κάπνισμα. Μέχρι που έχω σκεφτεί να βγάλω καρτούλες με τη διεύθυνση του e-kapnisma και όταν με ρωτάει κάποιος, αφού του πω ότι ξέρω, να τις δίνω.

Νομίζω ότι πλέον λειτουργούμε σαν κοινότητα και θεωρώ καθήκον κάθε ατμιστή να είναι ενημερωμένος όσο γίνεται πάνω στο θέμα, αν έχουμε λόγο τεκμηριωμένο, δεν μας βγαίνει κανένας!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #658 στις: Ιουνίου 04, 2012, 11:17 »
και εγω εχω δει αρκετους που κανανε η.τ και τωρα γυρισανε παλι στο κ.τ.......και ακομη τοσους που σχεδον καθε μερα τους αντιμετωπιζω στην δουλεια μου να λενε τις πιο γελοιες ατακες..."θα σου σκασει στο χερι" "πως μπορεις με τετοιες μυρωδιες" "σιγα μην το κοψεις αφου δεν το εκανες μαχαιρι" και αλλα τετοια.....ειλικρινα δεν με ενοιαξε ποτε.....απο την πρωτη μερα το πηρα μαζι μου και ατμιζα στην δουλεια και συγκεκριμενα πηγα μετα για καφε και απεναντι μου ηταν 2 κοπελες μολις το ειδε η μια κατι λεει στην αλλη και εβγαλε και εκεινη το δικο της η.τ........προφανως ενιωθε αβολα να ειναι η μονη.....

Κάποιες φορές κάνουμε κακό στον ευατό μας για να μην είμαστε "μόνοι".... Δεν είναι κρίμα ? Αυτό αν το καταλάβουν κάποιοι άνθρωποι τότε θα φτάσουν στην επιτυχία δίχως να χρειάζονται παρέα . :)  ;)

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #659 στις: Ιουνίου 04, 2012, 16:55 »
Καμιά παράξενη αντιμετώπιση από τους γύρο μου,όπου και αν βρίσκομαι,στον 1 χρόνο τώρα που ατμίζω!!!
Μόνο όταν βρήκε το θέμα στην τηλεόραση,δήθεν να κατηγορήσουν το η.τ,ότι ειίναι καρκινογόνες οι ουσίες που περιέχουν τα υγρά αναπλήρωσης,μου είπαν να το πετάξω,γιατί το ίδιο κάνανε πολλοί,μόλις το μάθανε...
Και εγώ τους είπα,αν υποθέσουμε ότι είναι καρκινογόνες οι ουσίες των υγρώναν απλήρωσης  του η.τ,η ΠΊΣΣΑ και η ΝΙΚΟΤΊΝΗ του κ.τ...ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΟΣ ΘΆΝΑΤΟΣ!!!
Άσε που δεν έχουν σοβαρά αποδεικτικά στοιχεία...Το έκαναν μόνο για να το καταργήσουν,και να το ξαναεισάγουν στην αγορά ακριβότερα!!! Να μαζέψει χρήματα το κράτος,γιατί μόνο αυτό τους νοιάζει και όχι η υγεία μας!!!
Το η.τ με το κ.τ δεν συγκρίνονται!!! Η μέρα με την νύχτα!!! Μου έχει σώσει την τσέπη!!!
Ήθελα 1 πακέτο κ.τ για 2 μέρες,η  1 καπνό για 1 βδομάδα αντίστοιχα ...Τώρα 1 μπουκαλάκι 10ml μου κρατάει 2 μήνες!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8826 1115063 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 05:44
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823818 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154493 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243518 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762488 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3959 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem