vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

300 επισκέπτες, 8 χρήστες
nightdream, Sergios, maprix, djfloor, Barbapaidi, polydimi5, Buliwyf, npaolo

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #660 στις: Ιουνίου 05, 2012, 12:22 »
Βγαζεις 2 μηνες με 10ml; :confused1:Πως το καταφερες αυτο;

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #661 στις: Ιουνίου 05, 2012, 12:26 »
0,16 ml τη μέρα που είναι το περίεργο  8) 8) ατμίζει με drip για 1 ώρα  :hmmm: :hmmm:
κάτι λάθος είναι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #662 στις: Ιουνίου 05, 2012, 13:33 »
Καταρχάς επιλέγω χωρίς νικοτίνη τις γεύσεις,από τότε που άρχισα το η.τ. Όταν είμαι σπίτι η διάθεση για άτμισμα έχει μειωθεί πάρα πολύ,σε σχέση με όταν κάπνιζα κ.τ.
Το πιάνω στα χέρια μου,ελάχιστες φορές!!! Όταν είχα πακέτο δεν το άφηνα σε ησυχία. Το χρησιμοποιώ κυρίως όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού.
Και ΔΈΝ το έχω σαν "πιπίλα" στο στόμα μου,αλλά το χρησιμοποιώ ΜΌΝΟ όταν μου έρθει η όρεξη για άτμισμα!!!
Ένα μπουκαλάκι 10 με 15 ml,μου κρατάει κοντά στους 2 μήνες.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #663 στις: Ιουνίου 05, 2012, 14:01 »
Προχθές και ενώ βρίσκομαι ανάμεσα σε καπνιστές με πλησιάζει ένας παππούς και μου λέει "να σου δώσω μια φιλική συμβουλή, πέτα το θα σου δημιουργήσει πρόβλημα".  Ούτε καν μπήκε στο κόπο να μ' ακούσει ή απάντησε στο ερώτημα "γιατί".

Κάποιοι φίλοι μου με βλέπουν με Lava και γελάνε. Κάποιοι γνωστοί έξω ούτε καν χαιρετάνε και το πρώτο πράγμα που κάνουν είναι να με ρωτήσουν γελώντας τι είναι αυτό. Όταν ενοχλούμαι έχω το τρόπο να τους το ανταποδώσω άλλες να τους εξηγήσω αναλυτικά τι και πως. Και πράγματι, έχω κάνει πολλούς κ.κ. - ατμιστές όλα αυτά τα χρόνια που ατμίζω.

Έχω επισκεφτεί χώρες όπου το η.τ. είναι κάτι το τελείως ξένο για αυτούς. Δεν αισθάνθηκα ούτε μια στιγμή κάποιον να με κοιτάζει περίεργα.

Στην Ελλάδα όλα είναι θέμα νοοτροπίας τελικά. Όταν βρεις ευκαιρία θα "σπρώξεις" τον διπλανό σου αλλά όταν πέσει κάτω από μόνος του θα του δώσεις το χέρι για να σηκωθεί.

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #664 στις: Ιουνίου 05, 2012, 16:31 »

Στην Ελλάδα όλα είναι θέμα νοοτροπίας τελικά. Όταν βρεις ευκαιρία θα "σπρώξεις" τον διπλανό σου αλλά όταν πέσει κάτω από μόνος του θα του δώσεις το χέρι για να σηκωθεί.

Υσχύει απόλυτα!!!



Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2012, 20:24 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #665 στις: Ιουνίου 05, 2012, 16:41 »
Τον τελευταιο καιρο παιζει πολυ η ατακα "ΠΕΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΥΓΡΟ ΣΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΟΝΕΣ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ MEGA ΟΠΟΤΕ ΙΣΧΥΕΙ". Τελικα η προβοκατσια κανει δουλεια και ειδικα σε εναν λαο που καταπινει αμασητα οτι βλακεια πει ο καθε "πανεπιστημονας" στο χαζοκουτι

Sent from my Blade using Tapatalk

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #666 στις: Ιουνίου 05, 2012, 16:59 »
Είναι ωραίο να ζεις ανάμεσα σε τόσους ανθρώπους που ξέρουν τις επιπτώσεις του η.τ.
στον οργανισμό των άλλων και δυστυχώς όταν τους ρωτάς να μην σου τις λένε!
Γιατί τόσα μυστικά πείτε και σε εμάς ?  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #667 στις: Ιουνίου 05, 2012, 18:51 »
Μόλις επέστρεψα από τον απογευματινό μου φραπέ, οπού στην παρέα ήταν και ένας γιατρός ο οποίος κάπνιζε. Δεν άντεξα να μην του πιάσω κουβέντα για το ητ, τι γνώμη έχει κλπ. Ήταν αυτό που έψαχνε. Όση ώρα μου αράδιαζε τις παρόλες των μίντια, εγώ άκουγα με προσοχή, ατμίζοντας χαλαρά με το DCT μου. Όταν τελείωσε, έβγαλα χαλαρά το λάβα από την τσάντα μου, γούρλωσε τα μάτια, ανέβασα 4.9v, πέρασα το επιστόμιο κάτω από την μπλούζα μου και πάνω από το ύφασμα τράβηξα μια ξεγυρισμένη ντουμανιάζοντας το σύμπαν. Μετά του έδειξα το σημείο της μπλούζας που χρησιμοποίησα για φίλτρο, και τον προκάλεσα να κάνει το ίδιο με το κτ του, στη μπλούζα του...

Απλά σώπασε και με κοιτούσε σαν παιδάκι που μόλις του έχουν κλέψει το γλειφιτζούρι του.

Πλεόν αυτός θα αντιμετωπίζει τους ατμιστές με σεβασμό!

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #668 στις: Ιουνίου 05, 2012, 18:55 »
χαχαχαχα...Δεν μου πέρασε ποτέ απο το μυαλό κάτι τοσο πρακτικό για να αναγκάσω να ρίξουν στροφές ορισμένοι ξερόλες... :thumpup:




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2012, 20:27 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #669 στις: Ιουνίου 05, 2012, 18:59 »
Απλό και δραστικό. Και ότι πρέπει για χρήση σε άτομα που είναι πολύ σίγουροι ότι έχουν δίκιο, ιδιαίτερα γιατρούς. Βλέπεις, μπορεί ο γιατρός να είναι ότι γιατρός να ναι, από Γιακούμπ μέχρι Dr Dre, αλλά για κάποιο λόγο το ότι είναι Dr δίνει ιδιαίτερη σημασία στα λεγόμενά του, σε ότι και αν αναφέρονται αυτά! Ε, κάπως πρέπει να πείσουμε και μεις που ακόμα δεν έχουμε ντοκτορά...

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #670 στις: Ιουνίου 05, 2012, 19:36 »
Δημοσιογραφος:  Τι εχετε να μας πειτε για το ηλεκτρονικο τσιγαρο;
Καθηγητης παν/μιου πνευμονολογος/εντατικολογος, προεδρος εταιριας κατατου καπνισματος (η' κατι τετοιο) : "Οι πνευμονες ειναι φτιαγμενοι να εισπνεουν αερα, αρα μαλλον το ηλ. τσιγαρο δεν κανει καλο"
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Ανεπαρκεια; ανοησια; συμφερον;  (επειδη ζουμε στην Ελλαδα, μπορει και τα τρια)

Καλο θα ηταν την επομενη φορα ο δημοσιογραφος να ρωτησει τον σουπερ-ντουπερ συναδελφο για τι αερα ειναι φτιαγμενοι οι πνευμονες: τι πυκνοτητας (υψομετρο), σχετικης υγρασιας, ποσοστου ιονισμου, ποσοστου σε οξυγονο, τι ειδους σωματιδια μπορει να βοηθουν η μηπως για αερα κοπανιστο  :confused1: . Αν ειναι να βρουμε που εχει τετοιο αερα να παμε και μεις η' τουλαχιστον να παραγγειλουμε σε μπουκαλες...

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #671 στις: Ιουλίου 01, 2012, 19:27 »
προχθες πηγα σε ενα απο τα καλοκαιρινα κλαμπακια στην λ. ποσειδωνος. πολυς κοσμος, χαμος θα ελεγα ,ο ενας πανω στον αλλον,με λιγα λογια! ανοιχτος ηταν ο χωρος.βγαζω κι εγω λοιπον μαζι με το ουσκακι μου να ατμισω.διπλα μου η παρεα μου και καποιοι αλλοι. τραβαω την πρωτη,δευτερη τζουρα και μου λεει μια που ηταν σχεδον διπλα μου......μην το φυσας αυτο το πραγμα πανω μου! με μισος ομως :angry_orange: εκεινη την ωρα παιδια ενιωσα τοσο μειονεκτικα.....δεν ξερω τι επαθα,,,,,,κολλησα!ενω διπλα της ντουμανια απο τα μαρλμπορο και τα καμελ,και την πειραξα εγω. συγνωμη αλλα ο κοσμος ειναι ανωμαλος :thumpdown:  :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Psython

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #672 στις: Ιουλίου 01, 2012, 19:32 »
εγω προχτες εσκασα μυτη σε ενα γνωστο super market με το family εβγαλα να ατμισω ισως να μην επρεπε με πηρε απο πισω μια υπευθυνη και με κοιταζε περιεργα καποια στιγμη μου λεει δεν επιτρεπεται το καπνισμα κυριε εδω μεσα και της λεω δεν καπνιζω ατμιζω ρωτησε τον διευθυντη αν επιτρεπεται ειπε ναι και εγω απλα συνεχισα να ντουμανιαζο τα διαφορα ραφια παραυτα δεν μπορω να πω οτι καποιος με κοιταζε περιεργα

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #673 στις: Ιουλίου 01, 2012, 19:35 »
προχθες πηγα σε ενα απο τα καλοκαιρινα κλαμπακια στην λ. ποσειδωνος. πολυς κοσμος, χαμος θα ελεγα ,ο ενας πανω στον αλλον,με λιγα λογια! ανοιχτος ηταν ο χωρος.βγαζω κι εγω λοιπον μαζι με το ουσκακι μου να ατμισω.διπλα μου η παρεα μου και καποιοι αλλοι. τραβαω την πρωτη,δευτερη τζουρα και μου λεει μια που ηταν σχεδον διπλα μου......μην το φυσας αυτο το πραγμα πανω μου! με μισος ομως :angry_orange: εκεινη την ωρα παιδια ενιωσα τοσο μειονεκτικα.....δεν ξερω τι επαθα,,,,,,κολλησα!ενω διπλα της ντουμανια απο τα μαρλμπορο και τα καμελ,και την πειραξα εγω. συγνωμη αλλα ο κοσμος ειναι ανωμαλος :thumpdown:  :idiot1: :idiot1:

Δεν πάνε καλά, όχι... Νομίζω πως από τότε που τα φαρμακεία βγήκαν ουσιαστικά από το παιχνίδι και άρχισε παράλληλα και η κατασυκοφάντησή του, το η.τ. άρχισε να βγάζει πολύ κακό όνομα. Εδώ φίλη της υγιεινής διατροφής μου είπε τις προάλλες ότι μου εύχεται να το κόψω τελείως ή να ξαναρχίσω το κανονικό!!!! Τι να πω πια... : :( :wall:

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #674 στις: Ιουλίου 01, 2012, 19:41 »
μου εχει τυχη
α) να με σταματαει αγνωστος στο δρομο και να μου ζηταει πληροφοριες ,καλο αυτο ισωςνα ειναι και καποιος απο τους πιο νεους στη παραια μας
β) να τους βλεπω να εχουν το στιλακι "μας το παιζει μαγκας με το ητ αυτος τωρα?"
γ)να με αποθαρινουν πρωην ατμιστες οτι ουτε μηνα δε θα βγαλω


να μου απαγορευσουν σε δημοσιους κλειστους οχι γιατι δεν το κανω ετσι κι αλλιως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6242 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508507 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog