vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

299 επισκέπτες, 8 χρήστες
nightdream, Sergios, maprix, djfloor, Barbapaidi, polydimi5, Buliwyf, npaolo

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος optostyle

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #675 στις: Ιουλίου 01, 2012, 19:53 »
Μετα απο καιρο σημερα ,''ενδιαφερων κυρια''-γνωστη  πηγε να μου την πει  για το ΗΤ....σε καποια φαση αυθορμητα γυρισα το κεφαλι μου και ειπα ''πφφφ  μυριζει η ανασα σου κοριτσαρα μου..ανεχονται οι γυρω σου την αναπνοη σου ???''' 
Τι το ηθελα..τσακωθηκαμε κι εφυγε... ενω παντα καθομαι κι εξηγω στους αλλους περι τινος προκειται σημερα ημουν πολυ φορτωμενος  :angry_red_tooths:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #676 στις: Ιουλίου 01, 2012, 20:35 »
αν και το νημα ειναι για το Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές εγω εχτες ειχα και μια αντιμετωπιση περιεργη απο ατμιστη...αυτος ειχε ενα καρτομαιζερ και εγω ενα κλιρομαιζερ.του λεω γιατι δεν παιρνεις και εσυ ενα για να βλεπεις την σταθμη και για καλυτερη γευση και...και...μου απανταει : το σφουγγαρακι που ειναι?του λεω δεν εχει γιατι κατευθειαν το υγρο παει στα φυτιλια και ατμιζω...απαντηση του ατμιστη... :wall: :wall: :wall: καλα και το ατμιζεις το υγρο ετσι κατευθειαν, χωρις φιλτραρισμα απο το σφουγγαρακι... :idiot1: :idiot1: :idiot1: ? δεν φοβασαι να μην γεμισουν υγρο τα πνευμονια σου...? :wall: αμα εχεις τετοια αντιμετωπιση απο ατμιστη φαντασου τον καπνιστη...

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #677 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:44 »
 :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Μας έστειλε τελείως ο τύπος!!! Δεν έχω λόγια....

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #678 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:50 »
Αυτό θα του το είπαν απο το "κατάστημα" που το αγόρασε!!!!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #679 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:51 »
υπαρχουν οντως ρε παιδια καποιοι πωλητες απαραδεκτοι και ασχετοι :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #680 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:53 »
το σφουγγαρακι που ειναι?του λεω δεν εχει γιατι κατευθειαν το υγρο παει στα φυτιλια και ατμιζω...απαντηση του ατμιστη... :wall: :wall: :wall: καλα και το ατμιζεις το υγρο ετσι κατευθειαν, χωρις φιλτραρισμα απο το σφουγγαρακι... :idiot1: :idiot1: :idiot1: ? δεν φοβασαι να μην γεμισουν υγρο τα πνευμονια σου...?

Κι αν γεμίσουν τα πνευμόνια υγρό χωρίς το φιλτράκι. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #681 στις: Ιουλίου 02, 2012, 00:13 »
Με βάση και το πιο πάνω "επιχείρημα", πρέπει να πω ότι αν ακούω κάτι κουλό, κομπλάρω...
Σημερινός διάλογος:
- Τι βλέπω, έχετε το ηλεκτρονικό, ε;
- Ναι.
- Να το σταματήσετε... είναι χειρότερο από το κανονικό.
- Εγώ, από τις πρώτες μέρες βρήκα την υγειά μου. Τέρμα ο βήχας και άλλα πολλά.
- Ναι, αλλά από μια ηλικία και μετά, προκαλεί ζάχαρο.
- Αυτό (δείχνω) είναι 4-6 γραμμάρια, γιά όλη μέρα.
- Ναι, αλλά πάει κατευθείαν στον εγκέφαλο.

Εκεί έγινε το μπλοκάρισμα. Ο άνθρωπος ήταν ευγενέστατος και δεν φαινόταν ξερόλας. Τα πίστευε αυτά που έλεγε.
- Α, τότε να μην ατμίζω γλυκά αρώματα. Μόνο φρούτα. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #682 στις: Ιουλίου 02, 2012, 00:49 »
Κυριακή 01/07/2012
Ωρα 11 π.μ
Σε ένα ορεινό χωριό της Τρίπολης

-Ρε Νίκο πετάγεται ένας από τους θαμώνες, τι φτιάχνεις και μας έχει σπάσει την μύτη, γλυκό με βανίλια και καφέ είναι?
- Τι λέτε  ρε τρελαθήκατε, γίδα βραστή για το μεσημέρι έχω.
- Ναι αλλά κάτι μυρίζει πολύ ωραία, τι είναι μωρέ?

Τότε όλα τα βλέμματα μεμιάς γυρνούν στον ξένο με το περίεργο μηχάνημα στα χέρια.
-Αα  είναι το ηλεκτρονικό εε? με ρωτάνε
- Εε, ναι.
- Και βάζεις ότι άρωμα θές?
-Ναι, υπάρχουν σχεδόν τα πάντα.
-Πολύ ωραίο είναι τούτο, μπράβο. Α ρε πρωτευουσιάνοι όλο κόλπα είστε.
- Υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα σχεδόν αν σας ενδιαφέρει, απαντώ.
-Και το έκοψες?
-Ναι
-Πολύ ωραίο.........σαν να μου φαίνεται θα το αρχίσω κι εγώ.
-Καπνίζεται πολλά χρόνια? ρωτάω
-Δεν καπνίζω παιδί μου........






 

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #683 στις: Ιουλίου 02, 2012, 01:32 »
οκ ημουν κι εγω καπνιστρια για 10 χρονια και τους καταλαβαινω και μπορει να αντιδρουν ετσι ειτε επειδη δεν γνωριζουν το αντικειμενο,ειτε με αυτα που ακουνε φοβουνται και ειναι επιφυλακτικοι,γιατι πχ,κι εμεις  οι ατμιστες στην πραγματικοτητα δεν ξερουμε αν μεχρι τωρα και το η.τ δεν εχει καποιες παρενεργειες η κατι αλλο!αλλα τουλαχιστον ξερουμε οτι δεν εχει τις θανατηφορες επιπτωσεις του κ.τ. εγω δεν λεω να συμβιβαστουν με αυτον τον νεο τροπο καπνισματος,ουτε να βαλω τον αλλον με το ζορι να αρχισει να ατμιζει,αλλα ουτε να του αλλαξω τα μυαλα με το ζορι,κατι το οποιο μερικοι εμενα μου το λενε συνεχεια :o πετα το ρημαδι,ηλεκτρονικο και βλακειες.....παρε ενα κανονικο τσιγαρο να καταλαβεις ,μου λενε, κοροιδευεις τον εαυτο σου,,,,η κανεις η δεν κανεις! >:(ενω εγω ομως δεν τους λεω κατι που καπνιζουν και δεν ασχολουμε με αυτους,μολις το βγαζω και με βλεπουν αρχιζουν τα δικα τους.ειληκρινα δεν ενοχλω κανεναν.......κομπλεξικοι :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #684 στις: Ιουλίου 02, 2012, 01:55 »

Ανεβηκα προχθες Αθηνα για δουλεια και στο γυρισμο πηρα εναν καφε στο αεροδρομιο και απο συνηθεια πηγα να τον πιω μεσα στο χωρο για τους καπνιστες. Λοιπον μετα απο 9 μηνες ακαπνος μου ηρθε να βγαλω τα αντερα μου επι τοπου. Δοκιμασα να βγαλω τον LSE για καμμια τζουρα αλλα εκτος του οτι ολοι εκει μεσα με κοιτουσαν σαν εξωγηινο, η τσιγαριλα καλυπτε ακομη και τη γευση απο το Η.Τ. μου.

Τα μαζεψα και βγηκα εξω ASAP, και συνεχισα το ατμισμα στα εξωτερικα καθισματα. :))

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #685 στις: Ιουλίου 02, 2012, 15:55 »
Με βάση και το πιο πάνω "επιχείρημα", πρέπει να πω ότι αν ακούω κάτι κουλό, κομπλάρω...
Σημερινός διάλογος:
- Τι βλέπω, έχετε το ηλεκτρονικό, ε;
- Ναι.
- Να το σταματήσετε... είναι χειρότερο από το κανονικό.
- Εγώ, από τις πρώτες μέρες βρήκα την υγειά μου. Τέρμα ο βήχας και άλλα πολλά.
- Ναι, αλλά από μια ηλικία και μετά, προκαλεί ζάχαρο.
- Αυτό (δείχνω) είναι 4-6 γραμμάρια, γιά όλη μέρα.
- Ναι, αλλά πάει κατευθείαν στον εγκέφαλο.

Εκεί έγινε το μπλοκάρισμα. Ο άνθρωπος ήταν ευγενέστατος και δεν φαινόταν ξερόλας. Τα πίστευε αυτά που έλεγε.
- Α, τότε να μην ατμίζω γλυκά αρώματα. Μόνο φρούτα. Ευχαριστώ.

Μα να μπλοκάρεις εσύ ρε Μιχάλη!! Δεν το πιστεύω!! Τόση φαντασία, τόση ευφυΐα και τον άφησες να πιστεύει τέτοιο πράγμα;;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #686 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:03 »
Μην απορείς.
Οι μη καπνιστές μας βλέπουν σαν πρεζόνια. Δεν πρόκειται να εμβαθύνουν.
Οι καπνιστές ψάχνουν δικαιολογία να μην το κόψουν. Οι περισσότεροι.

Πριν λίγες μέρες ήμουν στο τρένο σε κουπέ, οπότε δεν μπορούσα να φύγω για να διακόψω τη συζήτηση.
Ακουσα ότι κουλό μπορείς να φανταστείς. Οτι είναι υποκατάστατο της παρηγοριάς, μέχρι ότι θα ξεμείνω αν πέσει το ρεύμα, αν δεν επανέλθει σε μια μέρα, αν δεν έχω φορτιστή αυτοκινήτου και ηλιακό και ups σε υπολογιστή που δίνει ρεύμα στο usb κλειστός, ότι δεν μπορώ να πάω ελεύθερο κάμπινγκ, ότι κουβαλάω πιο πολλα από αυτούς, χιλια δυο περιφερειακά πέρα από το πιο σημαντικό. Να με ρωτήσουν πότε ήταν καλύτερα, πριν ή τώρα, να με ρωτήσουν αν βελτιώθηκε η υγεία μας, αν ξοδεύω λιγότερα, αν βασανίστηκα.
Τι να πω... είναι σαν να είσαι 120 κιλά, βλέπεις μια κοπέλα που ήταν σαν κι εσένα αλλά έχασε 60 κιλα και το μόνο που έχεις να της πεις είναι ότι οι εξαντλητικές δίαιτες κάνουν κακό στην υγεία και ότι είναι πιο βολικό να σαβουροτρώς, παρά να προγραμματίζεις το γεύμα σου. ή να γελάς ειρωνικά όταν λες, το ψητό κοτόπουλο είναι καλό υποκατάστατο για τον γύρο;;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #687 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:05 »
Αν ο άλλος είναι καπνιστής, είναι πιο εύκολο να απαντήσεις.
Πχ μπορείς να τον ρωτήσεις κατι σαν
"Εαν εγώ σταματήσω το η.τ. εσύ που καπνίζεις θα νιώθεις πιο ασφαλής?"
Συνήθως οι καπνιστές "την πέφτουν" σε όποιον έχει η.τ. απο ανασφάλεια για τη δική τους συνήθεια με το σκεπτικό
"Αν βγάλω την επιλογή του άλλου χειρότερη απο τη δική μου, τότε θα αισθανθώ πιο ασφαλής για τη δική μου" (το οποίο είναι ψευδαίσθηση βεβαια)





Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #688 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:09 »
-Επ τι κάνεις εκεί, την πίπα της Ειρήνης; Χεχεεε....
-Χεχε.. Ηλεκτρονικό τσιγάρο κύριε!
-Κόφτοοοο! Εγώ ήμουν χρόνια χασικλής και ακόμα και τώρα καπνίζω 6 πακέτα την ημέρα. Είναι χειρότερο από το κανονικό. Είχα σταματήσει να καπνίζω για λίγο καιρό γιατί είχα κάνει εγχειρηση για καρκίνο στο λαιμό και έκανα τέτοιο. Και πήγα στο γιατρό, είδε που έκανα ηλεκτρονικό και μου είπε πως είναι χειρότερο του κανονικού... Εξαιτίας του ο καρκίνος στους λεμφαδένες έχει αυξηθεί πολύ...
-Λέτε έ; Ε τότε φέρτε κανα παπά να κάνω κανα τρίφυλλο! Χεχεεεε.... Γειά σας!

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #689 στις: Ιουλίου 02, 2012, 16:10 »
Oι καπνιστές είναι μακράν πιό επιθετικοί από τους μη και με τάσεις ειρωνίας ενίοτε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508507 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294889 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog