vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 00:21 »
Σάββατο βράδυ μπαράκι κοντά στο άγαλμα του Κολοκοτρώνη στη Σταδίου  δεν έχει όνομα μα ένα αριθμό
φίλη της παρέας καπνίστρια το κ.τ. στο χέρι κ έξω απο το κατάστημα ........ :confused1:
βγάζω το lava με το dct κ με κοιτάνε .... οι δικοι μου κ κάποιοι απο δίπλα ....
περνάει η σερβιτόρα
" μπορώ να ατμίσω" ρωτάω
μένει για λίγο κολημένη πάνω στο ....Lava '
"τι είναι αυτό " ρωτάει
" η.τ."
" αα οκ κανένα πρόβλημα"
κ το ντουμάνι πήρε κ έδωσε
καμία κουβέντα απο κανένα !!!
απλά όταν έβλεπαν το ατμό ξαφνιάζονταν κάποιοι ... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 07:54 »
μα γιατί ρωτάς και μπαινεις στη διαδικασία να εξηγείς? Απορώ. Δεν εχουν δικαίωμα να σου το απαγορεψουν, ατμός είναι δεν ειναι καπνός ;) Εγω δε ρωτω πουθενα και δε μου λενε τιποτα γιατί ακομη και ενας ηλιθιος θα εβλεπε οτι δεν κρατω κανονικό τσιγαρο

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 08:27 »
το '' Δεν εχουν δικαίωμα ...'' ειναι πολυ σχετικο το σημερον :hmmm: :hmmm:
Δεν ρωταω...αλλα αποφευγω και να προκαλω...εκει που φαινονται ''περιεργοι'' ::)
Στις αρχες δεν ειχα κανενα προβλημα...με βλεπαν...ηταν ετοιμοι να μου που κατι και μολις εβλεπαν το ''ψεύτικο' καναν μεταβολη... Αλλα απο τοτε που το θεμα απασχολησε την @#@$%#ΤV εχουν σφιξει τα πραγματα... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 08:57 »
καταλαβαινω..
μαλλον ειναι ενα απο τα καλα της επαρχίας, στην οποια ζω, να ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα στην επιβολη των (κουλών ενίοτε) νόμων  8)

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 09:02 »
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 09:29 »
ΚαλημΕΡΑ!!! Ελάτε εδώ σε εμάς που κανείς δεν λέει κάτι για το ητ!!!Είναι όλοι πολύ φιλικοί απέναντι μου !!!! Αν κ είχε γίνει μεγάλο θέμα με το ητ εδώ πριν μερικά χρόνια , σήμερα που κανείς δεν ατμίζει (δεν έχω ακόμα δεί άλλον) εμένα με αντιμετωπίζουν μια χαρά παντού κ όχι μόνο αυτό αλλά τους αρέσει κ το άρωμα από τον ατμό μου  ;) ;)

 Είναι όλοι πολύ διακριτικοί κ όσοι δεν  γνωρίζουν το ητ με ακούνε με χαρά κ έκπληξη όταν τους λέω οτι με αυτό κατάφερα να μην ξανακαπνίσω!!!!  :) :)

Σε  πολλά μεγάλα ξενοδοχεία έχουν απαγορέψει το κτ. Όταν πάω με το ατμόπολοιο κάποιοι κοιτάζουν με απορία κ κάποιοι με  ζήλια.... :laugh1: :laugh1: Εγώ όμως  ατμίζω άνετα αφού φυσικά έχω ζητήσει την άδεια από τον υπεύθυνο. Ποτέ μέχρι στιγμής κανείς δεν μου απαγόρευσε το άτμισμα.  :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 09:39 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 09:57 »
Που είναι το εκεί Αντζέλικα ? ωραια ακουγεται η φαση ;) Και τι εννοείς κανείς δεν ατμίζει εκτός απο σενα? ?? μα που ζεις ? σε καταφυγιο στον Ολυμπο? :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 10:37 »
Α...δεν ξέρεις ναι? συγγνώμη  :-[ :-[ το εκεί είναι εδώ στην Σαουδική Αραβία στην Τζέντα που είμαι...... ;D ;D ;D ;) Με ταπεινή υπερηφάνεια...λέω ότι είμαι η μόνη που ατμίζει εδώ!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 10:46 »
Σε ταβερνες, καφε κλπ, ποτέ δεν υπηρξε προβλημα.
Ειχα καποιον φοβο για τα "απροσωπα" καταστήματα, τυπου γκουντις για παραδειγμα, αλλά ουτε κι εκει αντιμετωπισα προβλημα.

Σε άλλου ειδους μερη, που ειναι ασχετα με φαγητο και ποτό και οπου θα καθησω λιγο, δεν με ενδιαφερει και τοσο και συχνα το αποφευγω, επιτρεπεται δεν επιτρεπεται.

Παντως, γενικα η αντιμετωπιση ειναι συνηθως θετικη ή αδιαφορη, και σχεδον ποτέ αρνητικη.


Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:45 »
Α...δεν ξέρεις ναι? συγγνώμη  :-[ :-[ το εκεί είναι εδώ στην Σαουδική Αραβία στην Τζέντα που είμαι...... ;D ;D ;D ;) Με ταπεινή υπερηφάνεια...λέω ότι είμαι η μόνη που ατμίζει εδώ!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

πω πω πω !! πλαι στην Ερυθρα και στη ζεστούλα ?? εγινα ερυθρός κι εγώ απο τη ζήλεια μου :respect_hat:
εκει φανταζομαι δεν απαγορευεται το κλασσικό ντουμάνι οποτε είναι φυσικο να μην υπαρχει θέμα με το ατμοντουμάνι  :D

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:46 »
το '' Δεν εχουν δικαίωμα ...'' ειναι πολυ σχετικο το σημερον :hmmm: :hmmm:
Δεν ρωταω...αλλα αποφευγω και να προκαλω...εκει που φαινονται ''περιεργοι'' ::)
Στις αρχες δεν ειχα κανενα προβλημα...με βλεπαν...ηταν ετοιμοι να μου που κατι και μολις εβλεπαν το ''ψεύτικο' καναν μεταβολη... Αλλα απο τοτε που το θεμα απασχολησε την @#@$%#ΤV εχουν σφιξει τα πραγματα... :idiot1:


το έχω ακούσει και εγώ απο δύο τρεις αυτή την έκφραση... τι ψεύτικο ρε τους λέω δείτε ντουμάνι..  :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:56 »
πω πω πω !! πλαι στην Ερυθρα και στη ζεστούλα ?? εγινα ερυθρός κι εγώ απο τη ζήλεια μου :respect_hat:
εκει φανταζομαι δεν απαγορευεται το κλασσικό ντουμάνι οποτε είναι φυσικο να μην υπαρχει θέμα με το ατμοντουμάνι  :D
   :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: Ναργιλέδες κ ότι θές υπάρχουν εδώ ..... απλά απαγορεύουν το ητ για πολλούς λόγους που τους ξέρουμε !  ;) ;) Το  ητ κ ολα τα αναλώσιμα τα φέρνω στην χώρα με δικιά μου ευθύνη...  ::) ::) ::) ::) Μέχρι στιγμής όλα καλά κ ας λένε.....α!! να η παράξενη κοπέλα......  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: επειδή δεν αποχωρίζομαι το ητ ποτέ όταν είμαι έξω!

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:58 »
μοναδική στο είδος σου..  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:04 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: Πάντος στην αρχή κάποιοι νόμιζαν ότι  ξεκίνησα το ητ  για πλάκα  :yes: :yes: κ η πλάκα είναι ότι αυτοί δεν μπορούν να γελάσουν ενώ εγώ γελάω κάθε φορά όταν τους θυμίζω τα αστεία που κάνανε όταν με έβλεπαν με το ατμόπλοιο μου!!!! (Όλοι καπνιστές ακόμα.... :angry_orange:) Οι καπνιστές σε αυτήν εδώ την χώρα κάνουν σαν να μην υπάρχουν άλλοι τρόποι εκτός του τσιγάρου! Δεν είναι αστείο? ναι?
Όσο όμως δεν "Ενοχλώ" κ μπορώ να ατμίζω? κάνω μόνο αστεία.... Εύχομαι να με αντιμετωπίζουν πάντα έτσι κ να ατμίζω ελεύθερα..... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος spectacles

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 12:31 »
Καλημέρα κι από μένα!  :D Αν και είμαι νέος ακόμη στο άτμισμα, περίπου 20 ημερών, θα ήθελα εντούτοις να καταθέσω τις έως τώρα εμπειρίες μου σχετικά με την αντιμετώπιση των γύρω μου στη θέα του η.τ. όταν με βλέπουν να ατμίζω..

Από την μια όψη, βρίσκονται οι γνωστοί-συγγενείς-φίλοι οι οποίοι δεν κάπνισαν ποτέ ή δεν καπνίζουν πια, οι οποίοι βρίσκουν πολύ θετική την απόφαση μου να στραφώ στο η.τ. ειδικά όταν διαπιστώνουν μέρα με τη μέρα ότι απομακρύνομαι ολοένα και περισσότερο από το κ.τ. . Μόλις τους αναφέρω ότι από την πρώτη κιόλας μέρα ατμίσματος μέχρι και σήμερα δεν έχω ακουμπήσει κ.τ. και ότι με καλύπτει απόλυτα το η.τ., με ενθαρρύνουν να συνεχίσω και μάλιστα μου εύχονται να κόψω και το η.τ. κάποια μέρα. Ειδικά όταν αντιλαμβάνονται ότι είναι και άοσμο και δεν τους βρωμίζω τα ρούχα και το σαλόνι τους, τότε ενθουσιάζονται ακόμη περισσότερο.

Εκεί που αντιμετωπίζω το μεγαλύτερο πρόβλημα, είναι στους φίλους και γνωστούς που καπνίζουν..
Αντιμετωπίζουν το η.τ. όχι απλά ως υπόκατάστατο ή ημίμετρο αλλά σαν μια μεγάλη (συγνώμη για την έκφραση) μ@λ..ία, σαν μία ακόμη μόδα η οποία κάποια στιγμή θα αρχίσει να φθίνει και θα εξαφανιστεί όπως τόσα άλλα πράγματα. Κάποιοι μάλιστα προσπαθούν να με πείσουν ότι είναι καλύτερα να ξαναγυρίσω στο κ.τ. . Όταν μάλιστα καθόμαστε για καφέ και βγάζουν όλοι τα πακέτα στο τραπέζι και εγώ βγάζω από την τσέπη το dct, μου λένε "καλά, δεν ντρέπεσαι να κυκλοφορείς με αυτό το πράγμα δημοσίως;" Εκεί αντιλαμβάνομαι ότι κάποιοι επιμένουν να καπνίζουν προκειμένου να μην τσαλακώσουν την δημόσια εικόνα τους στον περίγυρο τους, ακόμη κι αν γνωρίζουν ότι το η.τ. είναι λιγότερο επιβλαβές για την υγεία τους.

Τι να πω.. η ανθρώπινη βλακεία και το σύμπαν δεν έχουν όρια ως γνωστόν.. στα πειράγματα τους βέβαια, απαντώ με την φράση "συνέχισε εσύ να ρουφάς την πίσσα,τον μόλυβδο,τις νιτροζαμίνες σου και τα υπόλοιπα 4000 χημικά σου και μην κοιτάς τι κάνω εγώ..".  :))

 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8825 1115003 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:27
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823772 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8859 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154474 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243498 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293822 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1653 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762469 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem