vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

298 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, Sergios, djfloor, Buliwyf, athmichalop

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Yianni

  • **
  • 139
    • Από το τελευταίο μου τσιγάρο:
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 12:48 »
Δυστυχώς για τους γνωστούς μου, έχω Provari...

Οι περισσότεροι λένε πως το έχουν δοκιμάσει έστω και μια φορά αλλά δεν τους αρέσει γιατί είναι πολύ ελαφρύ, είναι για παιδάκια, για γυναίκες και πολλά χαριτωμένα... Μόλις πει κάτι οποιοσδήποτε, του προτείνω να δοκιμάσει τα 5 V που το έχω όταν βγαίνω έξω.
Μόλις το βάλουν στο στόμα τους, αρχίζουν να βήχουν και τους βγαίνουν τα μάτια έξω σαν να πρωτοκαπνίζουν! Μετά τους το ξαναδίνω στα 3,5V όπου ξαφνικά αρχίζει και τους αρέσει! Όταν τους κάνω και τη τελευταία επίδειξη στα 6V και βγαίνουν τα ντουμάνια, αρχίζουν να λένε πως ζαλίζονται σαν σχολιαρόπαιδα, πως τα είχαν παρεξηγήσει τα ηλεκτρονικά, πως δεν ήξεραν πως υπήρχε γεύση στο άτμισμα κλπ κλπ κλπ

Η επόμενη σκηνή με βρίσκει να κάθομαι να κάνω spelling το www. provape κτλ κτλ

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 13:20 »
Γεια χαρα σε ολους..Εγω εδω Ηρακλειο,οταν με βλεπουν γνωστοι μου να ατμιζω,μου λενε ολοι το ιδιο ακριβως πραγμα..Λες και ειναι συννενοημενοι...Το ξερεις οτι το Η.Τ προκαλει υγρο στους πνευμονες;;;

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 20:24 »
Στη θέση σου θα έκανα τον εξής διάλογο:
"Το ξερεις οτι το Η.Τ προκαλει υγρο στους πνευμονες;;;"
"το ξέρεις ότι το Κ.Τ. προκαλεί καρκίνο στους πνεύμονες και όχι μόνο?? "

Πλέον έχω συνηθίσει να με κοιτάνε όλοι σαν άλιεν.. δεν μου κάνει αίσθηση.. βέβαια όταν βγαίνω έξω χρησιμοποιώ το m&m μου.. μην κοιτάτε σήμερα που τελείωσα 2 μπαταρίες  μέσα σε 3,5 ώρες (ήταν αυτό που λέμε η κατάσταση σηκώνει τσιγάρο..) και αναγκαστικά πήρα τον imist με την 900άρα μπαταρία ανα χείρας!!! ( εκεί να δείτε πως με κοιτούσαν!!!  :laugh1: :laugh1: )

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 11:53 »
Λόγο νέος στο άθλημα δεν εχω προλάβει να ατμίσω σε δημόσια μέρη. Πάντως όσοι φίλοι δεν καπνίζουν ή το έχουν ελατώσει μου λένε πως είναι καλή ιδέα και να το συνεχίσω.  :respect: Όσοι καπνίζουν είναι φουλ αρνητικοί και μου λένε συνέχεια πως θα αποδειχτεί πως είναι χειρότερο και καλύτερα να ξαναρχίσω το κ.τ.  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 12:06 »
Καλημέρα  :) σίγουρα στην τελευταία τους φράση θα γελάς  :laugh1: :laugh1: δεν υπάρχει καλλίτερο ανέκδοτο από αυτό !!!!
Εαν μια μέρα αποδειχτεί ότι ητ είναι χειρότερο από το κτ τότε πίστεψε με ........θα είναι η μέρα που δεν θα έχει νύχτα!!!!  ;) ;) ;) ;)

Οι περισσότεροι καπνιστές που δεν μπορούν ούτε κάν να προσπαθήσουν να σταματήσουν το κτ είναι αυτοί που μας λένε τα πιο τρελά που έχουμε ποτέ ακούσει  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 12:21 »
Τις 2 εβδομάδες που ατμίζω έχω ακούσει τόσα πολλά που έχω λιώσει στο γέλιο.  :)) Αν το γέλιο είναι φάρμακο εχω γιατρέψει τα 3 χρόνια που κάπνιζα.  :laugh1:  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 14:25 »
Εχθές σε τραπέζομα ήταν άλλος ένας ατμιστής μαζί με μένα και την γυναίκα μου
Είχα πάει οργανωμένος...με διπλές μπαταρίες μοντ και τανκ και ένα μπουκαλάκι υγρό  Μετά από 10 λεπτά τους έψαχνα για να βρω ποιος έχει τι και να πάρω και εγώ να ατμίσω λίγο

Τα τανκ αδειάσανε τα κάρντο το ίδιο, στο μπουκαλάκι μείνανε 2 ml από 20  , οι μπαταρίες παραδώσανε πνεύμα εγώ κατάφερα να κάνω 2 ml όλη νύχτα και μου ζητάγανε κι άλλο ... :yes:

Δεν ξαναπαίρνω καβάτζες μαζί μου με ξεκληρίσανε τα φουγάρα  :(
 :))

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 14:39 »
εμενα ακομα με κοιτανε λες και κανω ναρκωτικα  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος freyarip

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #488 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 00:53 »
Γεια σας παιδιά, ακόμα κοιτάνε περίεργα και μάλιστα μου κάνει εντύπωση που νέοι άνθρωποι 20-30 χρόνων είναι μπαγιατικοι, συντηρητικοί και στενομυαλοι, ενώ θα έπρεπε να είναι πιο προοδευτικοί και δεκτικοι στα επιτεύγματα της τεχνολογίας και όχι να κοιτάνε λες και βλέπουν μαγο, ναρκωμανη, εξωγηινο κ.λ.π.  Τόσα χρόνια μου τα έχουν ζαλίσει εμένα τα νεύρα και του άντρα μου τα ουμπαλα! Έλεος πια καιρός να αρχίσουν να συνηθίζουν την τεχνολογία και να μην μένουν στην εποχή των ινδιανων!!!!!!! Εκτός απο τον καπνό ευτυχώς υπάρχει και ο ατμος!

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #489 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 01:01 »
Και στη δικιά μου περίπτωση άλλοι κοιτάνε περίεργα με την καλή έννοια και άλλοι με την κακιά.....βέβαια στην περίπτωσή μου με το lavatube στο χέρι και με ένα περιποιημένο triple coil από πίσω να δείτε τη πλάκα που έχει γιατι είναι μερικοί τουλάχιστον που τα κλασικά η.τ. τα έχουν ψηλοσυνηθίσει στην εικόνα αλλά πλέον αρχίζουν και βλέπουν και κάτι ματσούκια που έχουμε μερικοί και κολάνε τρελά !!!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #490 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 01:17 »
Εμενα μου λένε "κανει κακό,δεν το ακουσες"??
Ακολουθει διάλογος με αναφορες εκ μερους μου σε πνευμονολογικες ερευνες και στην διεκδίκηση μερίδας κέρδους απο το η.τ. απο το κράτος και ασφαλως στα 3 πακετα την ημερα που καπνιζα πριναρχισω τον ατμο!
Συνήθως η συζητηση καταλήγει με τις ερωτήσεις "πόσο πάει ενα τετοιο"? "Απο που το πηρες"? "Υγρά πουλάνε κανονικα?"...
 ;D

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #491 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 15:20 »
Η απάντηση που δίνω στους "θεριακλίδες" φιλους μου καπνιστές είναι:
"Δεν αντικαθιστώ το τσιγάρο γιατί το έκοψα. Αυτός είναι ο προσωπικός μου αργιλές και μου αρέσει περισότερο από το τσιγάρο. Είναι ποιό θερικλίδικο".

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #492 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:06 »
Δεν το συζητάω πλέον ...
κουβαλάω κανα δυο extra πιπάκια και τους δίνω να δοκιμάσουν  :heat:
πιάνει πάντα, ουτε πνευμονολογικές αναλύσεις ούτε τίποτε
μόνο που μπορούν να αγοράσουν  :D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #493 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:26 »
Γεια σας παιδιά, ακόμα κοιτάνε περίεργα και μάλιστα μου κάνει εντύπωση που νέοι άνθρωποι 20-30 χρόνων είναι μπαγιατικοι, συντηρητικοί και στενομυαλοι, ενώ θα έπρεπε να είναι πιο προοδευτικοί και δεκτικοι στα επιτεύγματα της τεχνολογίας και όχι να κοιτάνε λες και βλέπουν μαγο, ναρκωμανη, εξωγηινο κ.λ.π. 
Αυτό μου έχει κάνει κι εμένα εντύπωση, και όχι μόνο στο η.τ.
Λες και έχουν κλειστεί στον κόσμο τους οι άνθρωποι.
Ισως απο φόβο δεν δεχονται τίποτε πέρα απο όσα γνωρίζουν ή νομίζουν πως γνωρίζουν

Αποσυνδεδεμένος cpag

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #494 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 00:33 »
Μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τους γύρο μου ίσως γιατί δεν με νοιάζει και δεν δίνω σημασία, μόνο ότι δέχομαι πολλές ερωτήσεις ο κόσμος το βλέπει θετικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6221 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117245 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825397 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508486 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog