vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 4 χρήστες
dvelev, Kouros17, gstamatos, Buliwyf

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
παιδια οποιος γνωριζει ας μου απαντησει.  τα υγρα πρεπει να τα εχω στην βαλιτσα μεσα? επειδη θα παρω 100 μλ. επισης με τις μπαταριες τι γινεται? που πρεπει να τις βαλω? θα εχω 5 μπαταριες μαζι μου.. και 2 φορτιστες και τους ατμο φυσικα./ τι γινεται? θα εχω προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Υποθέτω 100μλ μοιρασμενα κι οχι σε ενα μπουκαλι. Απο 100μλ κι επανω απαγορευεται, οποτε παρε τα μισα μαζι σου. Και μια μπαταρια (συν αυτην του ητ που κουβαλας) και εισαι οκ για τη διαρκεια του ταξιδιου, τα υπολοιπα βαλτα στη βαλιτσα.
(Εγω με 2 μπαταριες και φορτιστη στην θηκη ego που κουβαλουσα δεν ειχα προβλημα).

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Αύριο πετάω για Αθήνα και πραγματικά διστάζω να πάρω το DD με A2. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάρω vv να πάρω κάτι άλλο ? Τι να πω. Εμπειρία κάποιος πρόσφατη έχει?  :dontknow:

Επέστρεψα μόλις. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με a2 και little sister.

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
και εγω μεσα στο αεροπλανο και δεν μιλησε κανενας

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Επειδη οπως εχω ξαναπει ειμαι ελεγκτης στο Ελ. Βενιζελος  θα ηθελα να πω το εξης για να μην αγχωνεστε τσαμπα.. Κουβαλατε οσα και ο,τι Η.Τ θελετε μαζι σας! Δεν απαγορευεται παιδια! Απλα ισως σας ρωτησουν τι ειναι αυτο το μαρκουτσι...  ;D Οσο για τα υγρα, μαζι σας στην καμπινα του αεροσκαφους, μπορειτε να κουβαλατε μπουκαλακια των 100 ml, τοσα οσα να χωρουν στο συνολο τους σε ειδικο σακκουλακι του ενος (1) λιτρου.. Θεωρητικα 10 μπουκαλακια... Υπολογιστε ομως 5-6 να 'στε σιγουροι γιατι πρακτικα δεν χωρανε τοσα..

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
στην βαλιτσα μου μπορω να βαλω τα εργαλεια μου? πενσα κατσαβιδι ,, αντισταση,, φυτιλι? η θα με περασουν για εμπριστη? ειχε κανεις προβλημα με κατι τετοιο?

Νομίζω πως η απάντηση του φίλου μας Elias_kall μας κάλυψε όλους.
Οι υπόλοιπες ερωτήσεις προς οποιανδήποτε κατεύθυνση καλό είναι να απαντώνται με e-mail
σε αεροπορικές εταιρείες.


ΥΓ.capable με φιτίλι και αντιστάσεις σε μόστρα πας για αεροπειρατεία  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Κατσαβίδι....ξέχασέ το!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Στην βαλιτσα που θα παει στις αποσκευες, μπορεις.

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
στην βαλιτσα μου μπορω να βαλω τα εργαλεια μου? πενσα κατσαβιδι ,, αντισταση,, φυτιλι? η θα με περασουν για εμπριστη? ειχε κανεις προβλημα με κατι τετοιο?
Που πηγαίνεις?

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
για την βαλιτσα στις αποσκευες εννοω. οχι επανω μου. πως θα επισκευασω τους ατμο μου... :wall: :wall: 

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
στην βαλιτσα μου μπορω να βαλω τα εργαλεια μου? πενσα κατσαβιδι ,, αντισταση,, φυτιλι? η θα με περασουν για εμπριστη? ειχε κανεις προβλημα με κατι τετοιο?

Στην βαλιτσα που θα παει στο "αμπαρι" του αεροσκαφους τα βαζεις ανετα χωρις προβλημα.. Στις χειραποσκευες δεν περνανε με τιποτα τα εργαλεια, παρα μονο το κατσαβιδι εαν ειναι εως 6 cm....

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
στην βαλιτσα μου μπορω να βαλω τα εργαλεια μου? πενσα κατσαβιδι ,, αντισταση,, φυτιλι? η θα με περασουν για εμπριστη? ειχε κανεις προβλημα με κατι τετοιο?
Για τα εργαλεία, που αναφέρεις δεν παίζει κανένα πρόβλημα. Εκτός αν πηγαίνεις προς Λατινική Αμερική που είναι λίγο  :idiot1: στα αεροδρόμεια τους. Πρόσφατα πήγα Κίνα, επαγγελματικό ταξίδι και ήμουν τίγκα στα εργαλεία λόγω δουλειάς  :)). Και πάλι δεν τρέχει μία, αλλά έπρεπε να τα δηλώσω στο check-in.

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
αναλογα σε πιο αεροδρομιο μιλαμε... στο ελ.βενιζελο ειναι αυστηρα στα αλλα ειναι πιο χαλαρα (ελλαδα)

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Επειδή ξέχασα να ενημερώσω, πέρασα από Ελ. Βενιζέλος, Heathrow (με φοβερά μέτρα ασφαλείας λόγω Ολυμπιακών αγώνων όπως φωτογράφιση κατά την είσοδο και έξοδο από την χώρα παρόλο που είμαστε μέλη της Ε.Ε.) και αεροδρόμιο Δουβλίνου. Πουθενά δεν είχα πρόβλημα, κουβαλώντας μαζί μου Lavatube, miniLavatube και 2 μπουκαλάκια με υγρά. Απλά μου ζήτησαν να βάλω τα υγρά σε ειδικά σακουλάκια που δίνουν στα αεροδρόμια. Τίποτα άλλο.
Δεν δοκίμασα να ατμίσω στο αεροδρόμιο ή μέσα στο αεροπλάνο, κυρίως λόγω των αρωμάτων των υγρ'ών που είχα μαζί μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116573 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294485 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763025 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1204 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem