vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Mimhsdr

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος geoman

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #645 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 01:04 »
Πάντως εγώ με το μπισκότο της Atmoς χάλασα 2 υγρά. Πολύ πλαστικίλα ξινίλα και χημεία. Το έχω αφήσει 20 μέρες και κάτω από 5% που λέει η εταιρία.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #646 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 02:09 »
Καλημέρα, παλαιότερα είχα κάνει το Αγρίνιο απο γνωστή και μου έκανε ένα κλικ.
Με τα πολλά της Ζήτησα πως το φτιάχνει; Είπε στα 100 βάση balance 5μλ άρωμα.
Το λοιπόν η πρώτη ξενερα ήταν όταν άνοιξα το άρωμα, μου ήρθε άρωμα απο σιρόπι λέω με τη βάση θα αλλάξει, οχι δεν άλλαξε αλλά σκέφτομαι να το κρατήσω για το πονόλαιμο.

Θα στρώση ή να το πιεί ο νεροχύτης;

Παίρνει γιατρειά;

Καπνικο καθαρό τι προτείνετε εκτός απο καμήλα που μου μυρίζει βενζίνη;;;

Ψάχνω κάτι κοντά στον ολντ χολμπορν το κίτρινο, φυσικά θέλω απο ατμος που είναι κοντά μου, αλλιώς πρέπει να παω 20χλμ για να βρω την ecig

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #647 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 02:47 »
1) ... μου αρέσουν τα υγρά με κεράσι, προσπάθησα να κάνω ένα με black cherry της tpa αλλά είχε γεύση σαν αντιβίωση με κεράσι, σκέτη φαρμακίλα ! Αυτό της atmos είναι ωραίο;
2) Τέλος για vanilla ή waffle ποια η γνώμη σας;
3) Αυτά της atmos θέλουν κανένα μήνα ωρίμανση ή στην εβδομάδα είναι κατάλληλα για άτμισμα;

1) Έχει μεν την χημεικίλα του, όχι τόσο έντονη όμως. Δεν συνδυάζεται εύκολα, με άλλα αρώματα
2) η βανίλια, αντίθετα, είναι από τα πιο καλά αρώματα της atmos. Στρογγυλεύει τα καπνικά, ταιριάζει πολύ με σοκολάτα, καραμέλα, καφέ ή όλα αυτά μαζί και μειώνει την όξινη αίσθηση από τα φρούτα. Μόνη, έχει  και αυτή την αίσθηση του συνθετικού.
3) Υποκειμενικό αυτό που θα πω, μια και δεν πιστεύω στην ωρίμανση, αλλά όσα κι αν έφτιαξα ήταν ΟΚ το πολύ 5 μέρες μετά.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #648 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 09:00 »
Ψάχνω κάτι κοντά στον ολντ χολμπορν το κίτρινο, φυσικά θέλω απο ατμος που είναι κοντά μου, αλλιώς πρέπει να παω 20χλμ για να βρω την ecig


Αν εισαι τοσο συγκεκριμενος σ αυτο που ψαχνεις μαλλον δε θα βρεις σε ατμος. Πας μαλλον κατι απο el toro (μαλλον το puros η το guevara) η παρεμφερη υγρα φτιαγμενα απο πραγματικο καπνο.
Σε ατμος μαλλον ψιλοξεχνας τα ΚΑΠΝΙΚΑ καπνικα.
Επισεις αυτο το οποιο εξομοιωνει πολυ καλα τη μη-γευση του τσιγαρου (αλλα οχι του στριφτου το οποιο εχει γευση) ειναι η καθαρη βαση.
Απο κει και περα αν εισαι νεος στο αθλημα σε διαβεβαιωνω οτι σε λιγο καιρο ειτε δε θα ψαχνεις καθολου καπνικα, ειτε θα τα εχεις ως δευτερευοντα.


Αν παντως οπως λες εχεις κοντα μαγαζι γιατι δε δοκιμαζεις μερικα? ΙΣΩΣ να σ αρεσει καποιο και ας μη μοιαζει με καπνο (το bebeca το λενε μερικοι καπνικο. Προσωπικα δε το θεωρω καπνικο γιατι δεν εχει τιποτα που να θυμιζει καπνο, αλλα ειναι ΠΟΛΥ ωραιο υγρο. Το ιδιο και το Agrinio τα οποια ηταν τα πρωτα μου υγρα οταν ξαναξεκινησα το ατμισμα και τα βρηκα πολυ του γουστου μου)


επισεις σημαντικο ειναι να βρεις την αναλογια βασης που να σ αρεσει
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2015, 09:06 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #649 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 10:07 »

Αν εισαι τοσο συγκεκριμενος σ αυτο που ψαχνεις μαλλον δε θα βρεις σε ατμος. Πας μαλλον κατι απο el toro (μαλλον το puros η το guevara) η παρεμφερη υγρα φτιαγμενα απο πραγματικο καπνο.
Σε ατμος μαλλον ψιλοξεχνας τα ΚΑΠΝΙΚΑ καπνικα.
Για αυτό είπα κάτι κοντά στο ολντ(μου πρότειναν το KAPNOS δεν ξέρω τι γνώμη έχεις και αν είναι τόσο κοντά;) , φυσικά δε θα ψάξω καθαρό καπνικό και δεν είμαι και τόσο διατεθειμένος να μπω σε ΝΕΤ.

Αν παντως οπως λες εχεις κοντα μαγαζι γιατι δε δοκιμαζεις μερικα? ΙΣΩΣ να σ αρεσει καποιο και ας μη μοιαζει με καπνο (το bebeca το λενε μερικοι καπνικο. Προσωπικα δε το θεωρω καπνικο γιατι δεν εχει τιποτα που να θυμιζει καπνο, αλλα ειναι ΠΟΛΥ ωραιο υγρο. Το ιδιο και το Agrinio τα οποια ηταν τα πρωτα μου υγρα οταν ξαναξεκινησα το ατμισμα και τα βρηκα πολυ του γουστου μου)
Δυστυχώς δεν θέλω να δοκιμάσω γεύσεις γιατί όλα του τα υγρά είναι με νικοτίνη ενώ εγώ κάνω μηδενική (θα μου πεις τι θα πάθεις με μερικές τζούρες; Πες το κόλλημα).
Δεν ξέρω για σένα αλλά εμένα το Agrinio αν και κάποτε μου άρεσε να το κάνω τράκα, σήμερα που το έχω στα χέρια μου είναι καθαρό σιρόπι, όσο και αν προσπάθησα, και μάλιστα το έδωσα στη κοπέλα που το κάνει κοντά στο χρόνο και λέει ίδιο είναι (ντοινγκ)
Απο κει και περα αν εισαι νεος στο αθλημα σε διαβεβαιωνω οτι σε λιγο καιρο ειτε δε θα ψαχνεις καθολου καπνικα, ειτε θα τα εχεις ως δευτερευοντα.
................
επισεις σημαντικο ειναι να βρεις την αναλογια βασης που να σ αρεσει
Αυτό το καιρό κάνω σκέτη βάση της eCig όπως και Atmos με καθημερινή μου γεύση σε δεύτερο tank Divino Cigar αλλά αγαπώ τις καπνικές γεύσεις γι’ αυτό και ψάχνομαι.
Επίσης παίζω με αναλογίες αρκετά  αλλά ήρθε καιρός (πιστεύω) να λιγοστέψω τα χρήματα που δίνω για βάσεις και υγρά και να κατασταλάξω σε 2-3, άλλωστε όταν κάπνιζα δεν είχα 10 πακέτα τσιγάρα μαζί μου, είχα μια καπνοσακούλα και το έπαιζα τζοβενος :-[ .
 

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #650 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 10:21 »
χμμμ τι να σου πω? η γευση ειναι καθαρα υποκειμενικη...
Το tribeca εχω ακουσει να το αποκαλουν "γευση τασακι" ενω εμενα ποτε δε μου βγαλε κατι να θυμιζει καπνο (ομως το βρισκω πολυ ωραιο, αλλα καμια σχεση με καπνο)...
Το kapnos το χω δοκιμασει σε δειγμα, δε θυμαμαι καν τι μου βγαλε, αλλα υποθετω οχι καπνο (αυτο μονο με net το χω παρει και με κατι υγρα που δεν ξερω αν ειναι net η οχι αλλα σιγουρα εχουν παραχθει απο καπνα με καποιο τροπο)... φυσικα net χωρις νικοτινη αποκλειεται να βρεις

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #651 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 02:00 »
Ναι αλλά το tribeca κάνει 21 ευρώ τα 30μλ.

Θα παίξω με ecig τώρα μπας και βρώ κάτι για κάθε μέρα.

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 00:48 »
Καλησπέρα, θα μπορούσατε να μου προτείνετε μερικά "βαριά καπνικά" αρώματα; Θέλει να δοκιμάσει ένας φίλος μου που προσπαθεί απεγνωσμένα να κόψει το τσιγάρο. Έχει πάρει modaki και θέλει να δοκιμάσει να φτιάξει μόνος του υγρά για οικονομικούς λόγους. Κάντε ένα κόπο, 1-2 το πολύ αρώματα για αρχή. Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 01:00 »
Την Bebeca, φίλε panos21...


Ομολογώ ότι 2,5 χρόνια ατμιστής, προχθές αγόρασα για πρώτη μου φορά ένα μπουκαλάκι Mist με 12άρα νικοτίνη και εξεπλάγην στο πόσο μοιάζει με το Smoke από After-8. Νομίζω πως θα το παίρνω καμιά φορά από εδώ και μπρος μιας και το Smoke πλέον δεν είναι το ίδιο καλό και έντονο όπως παλαιότερα όταν θέλω φούλ καπνική γεύση.
Νομίζω ότι θα τον καλύψει και το φίλο σου. Αλλά να πάρει Balanced (50/50) και με 18άρα νικοτίνη για να έχει καλή και ομαλή μετάβαση από το τσιγάρο.


Αλλιώς αν θέλει ντε και καλά μόνο σε DIY άρωμα από Atmos Lab, πρότεινέ του και τα: RY 69, Apache, Kapnos, Velvet, Gina και Camila...
(Τα DIY αρώματα από Atmos Lab, εμένα προσωπικά, δεν μου έκατσαν ΠΟΤΕ καλά. Μόνο η Bebeca που είναι έτοιμο υγρό...)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 04:27 »
Θα το ξαναπώ αν και λάθος θέμα, αλλά για καλά καπνικά DIY που θα βοηθήσουν καπνιστή να ξεκινήσει δεν έχω συναντήσει καλύτερα από της ecig. Divino Cigar, Old Captain, Ace N.1 για τασακίλα και Hellas Mint για καπνικό με μενθόλη. Το τελευταίο το ατμίζω ακόμα με τον καφέ και ας έχω αλλάξει τελείως ατμιστικές συνήθειες (πνευμονικες στα 35+W και 3mg).

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 07:17 »
Ισχύει ότι λέει ο ferongr.
Έχω αγοράσει τα πάντα από ατμός και από όλα τα μαγαζιά καλύτερα καπνικά από ecig δεν θα βρεις, λιγάκι μπορεί να του αρέσει η καμήλα τίποτα άλλο, άντε ίσως και το Havana που πολύ αμφιβάλω.
Ενημερωτικά κυνηγώ πάρα πολύ τα καπνικά, καλύτερα από τα ecig και τα halo δεν θα βρεις.

 Για DIY μόνο ecig τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 11:34 »
Δεν υπάρχει καπνικό υγρό στο Η.Τ. με την  πολύ στενή έννοια του όρου. Ο ατμιστής, θα πρέπει να το πάρει απόφαση πως γεύση τσιγάρου δεν υφίσταται. Αν βολευτεί με τη γεύση φύλλων καπνού ή τη γεύση τασακιού, έχει καλώς, αλλιώς ψάχνει να βρει το χαμένο δισκοπότηρο.

Κατά τ' άλλα, είχαν συγκεντρωθεί στο συρτάρι μου μερικά δείγματα υγρών της Ατμός. Μετά από πολύ καιρό, είπα να τα δοκιμάσω. Τα λεγόμενα «καπνικά», μετά από μερικές τζούρες πήγαν νεροχύτη. Το κανελομπισκότο, επίσης (δεν άντεξα τη λιγούρα του). Αυτό που μου έκανε κλικ αμέσως, ήταν η Nocciola. Είναι από τα υγρά, που με την πρώτη τζούρα μένεις για λίγο ακίνητος και σκέφτεσαι «ώπα, τί είναι τούτο;». Κάτι μεταξύ μερέντας και Αμαρέτι. Έχω δοκιμάσει και το φουντούκι της FA, αλλά της Ατμός είναι πολύ καλύτερο.

Η μέντα είναι πολύ καλή κι εξακολουθεί να είναι το βασικό μου υγρό. Η Μπεμπέκα μου άρεσε, αλλά το τελευταίο μπουκάλι που είχα παραγγείλει ήταν απογοήτευση. Το χάλασαν πολύ. Φαρμακίλα (όπως και τα «καπνικά» που πήγαν νεροχύτη). Το Nutacco, έχει έντονη τη γεύση των ξηρών καρπών. Συμπαθητικό, αλλά όχι για όλη τη μέρα. Μπουχτίζεις γρήγορα. Θεωρώ ότι την καλύτερη προσομοίωση γεύσης, στα υγρά της Ατμός που έχω δοκιμάσει έως τώρα, την έχουν πετύχει στο ούζο. Δεν είναι για όλη τη μέρα, αλλά για λίγες τζούρες που και που, έτσι για αλλαγή γεύσης, είναι εξαιρετικό (με δεδομένο ότι σας αρέσει η γεύση του ούζου).

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 17:10 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, στο site της ecig δεν βρίσκω το άρωμα Old Captain. Εκτός απο divino cigar και ace n.1 τι άλλο να του πάρω; Συγνώμη για το offtopic  :)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 17:16 »
Μιά ωραία εναλλακτική είναι και το Old Harbor. Το καλό με τα αρώματα Ecig είναι ότι βγαίνουν σχεδόν ίδια με τα έτοιμα υγρά (σε αντίθεση με μερικά της Atmos) και μπορείς να δοκιμάσεις κάτι στο μαγαζί και να το πάρεις ως άρωμα. Το Hellas Mint επίσης συστήνεται, καλό είναι να δοκιμάσεις και με μενθόλη να δεις αν σου πάει (δεν είναι αποπνικτικά "κρύο").

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 17:19 »
Χίλια ευχαριστώ συνατμιστές!! Κάνατε ένα ακόμα μεγάλο καλό για την υγεία αλλα και το πορτοφόλι  :D Καλή χρονιά σε όλους!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342392 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206583 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541680 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357864 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193125 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1348 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios