vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 2 χρήστες
tsipi, JohnDag

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #630 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:46 »
Κοντά είναι στη γεύση αλλά αυτό της Atmos μου φάνηκε πιο γεμάτο και κάπως πιο γλυκό σαν άρωμα.
Της FA νομίζω πως είναι πιο ελαφρύ.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #631 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:58 »
Με 5% το κανεις? Με μια εβδομάδα ωρίμανση είναι εντάξει?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #632 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 00:13 »
Σκέτο το μπισκότο της Ατμος, ναι, σ' αυτό το ποσοστό και στη βδομάδα είναι μια χαρά. Επειδή μου άρεσε το δοκίμασα και με άλλα αρώματα αλλά όχι με πολύ καλά αποτελέσματα. Με 5-6 σταγόνες μανταρίνι(πολύ δυνατό αυτό) στα 30ml ήταν ωραίο :)

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #633 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 19:51 »
Πρωτη φορα σημερα πηρα κ εγω να κανω τις αλχημειες μου, πηρα μια βαση balanced 20mg και μια 0
Πηρα αρωματα μπισκοτο και κρεμα.
Ανοιγω το μπουκαλακι της κρεμας και μου ρθε μια ξινιλα σαν χαλασμενο τυρι με γαλα και ζαχαρη μυριζει  :shock_sick_02:
Εφτιαξα ενα 10μελο με μπισκοτο 10 σταγονες και 4 κρεμα μαζι αλλα αυτη η γευση μυρωδια σαν ζαχαρουχο γαλα ξινισμενο δεν αλλαξε θα το αφησω κανα δυο μερες μπας κ αλλαξει κατι.
Εχει δοκιμασει αλλος την κρεμα του ΑΤΜΟΣ?
Σαν μυρωδια το μπισκοτο -κρεμα ωραια μυριζει ,στην γευση ομως ....ψιλοαναγουλα :shock_sick_02:

Nai_Ego

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #634 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:22 »
Είχα κάνει κι εγώ συνδυασμό των 2 συγκεκριμένων γεύσεων αλλά σε διαφορετική αναλογία, περίπου 4m-2ml υπέρ της κρέμας καθώς το μπισκότο είναι πιο βαρύ, σε 6% περίπου ως αναλογία στο τελικό μείγμα. Το άφησα γύρω στις 15 μέρες κλειστό σε γυάλινο καραμελέ μπουκάλι των 100ml και τις πρώτες 3 μέρες το έβαζα για ανάδευση και μετά πάλι στο συρτάρι. Όταν το άνοιξα μοσχοβολούσε (μετά από 15 ημέρες) και μου άρεσε πάρα πολύ, άρεσε ακόμα και στον αδερφό μου που τότε έκανε καπνικά. Μέρα με την μέρα όμως γινόταν όλο και πιο σκούρο και άρχισε να πήζει, σε σημείο να το αραιώσω με σκέτη βάση, να το ατμίζω σε GS Air με τέρμα ανοιχτή την βίδα, στα 20w και να τραβάει ελάχιστα. Το πέταξα και δεν ξαναπειραματίστηκα με κρέμα, μπισκότο χρησιμοποιώ συχνά σε συνδυασμό με άλλες γεύσεις (καρύδα, φράουλα κτλ). 

EDIT: Παρόμοιο θέμα είχα με το Ροδάκινο της συγκεκριμένης εταιρείας που εμένα μου μύριζε/μυρίζει σαν λαδομπογιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2015, 20:27 από Nai_Ego »

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #635 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 21:27 »
εγω το άρωμα που αναφέρεται το δοκίμασα και έκανα εμετό.
τους παίρνω την επόμενη και τους λεω το και το μήπως ειναι χαλασμένη η παρτίδα η ειναι φυσιολογικό αυτο το αποτέλεσμα.
απαντάει την πρωτη φορά η κοπελα και μου λεει να το στειλω με δικα τούς εξοδα πίσω να το ελενξουν.
στα καπακια παίρνει πίσω και λεει οτι μίλησε με τον τεχνικο και να στείλω πρώτα μειλ με της αναλογίες.
εφαγα τετοιο ξενερωμα που την παράτησα αμέσως την εταιρία αυτη.
ευτυχως υπάρχουν και αλλού πορτοκάλια. :) :)


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #636 στις: Δεκεμβρίου 03, 2015, 09:16 »
Θα το παω πισω σημερα,δεν ξερω αν εχει προβλημα σαν αρωμα,βασικα ηθελα καραμελα να παρω και δεν ειχε και το πηρα σαν δευτερη επιλογη.
Αν μου το αλλαξει εχει καλως αν οχι θα τους το χαρισω να το δινουν στους πελατες να το μυριζουν πριν κανουν το λαθος και το παρουν.
Εβαλα αλλο υγρο τωρα στον ατμοποιητη αφου τον επλυνα και δεν εχει φυγει αυτη η σιχαμενη γευση ακομα :shock_sick_02:
Παμε για καινουργια αντισταση.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Moυ ειπαν στο καταστημα οτι δεν επρεπε να το ατμισω τοσο γρηγορα και οτι τα αρωματα ειναι πολυ εντονα και οτι πρεπει να το αφησω τουλαχιστον δυο μερες ανοιχτο κιολας  και μετα να το δοκιμασω..
Λογικο απο αυτα που εχω διαβασει,οποτε θα περιμενω κανα δυο μερες μεχρι να ξαναδοκιμασω..
Θα ειμαι κοντα στο μπανιο για παν ενδεχομενο!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2015, 18:26 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #637 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 01:01 »
Έχει δοκιμάσει κανείς το ΤΖΑΤΖΙΚΙ από Atmos Lab να μας πει καμιά γνώμη?

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #638 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 01:27 »
 :)) :))  Να σου πω την αλήθεια νόμιζα ότι τρολλαρες για το τζατζίκι, αλλά όντως έχει βγάλει τέτοιο άρωμα!!! Με λίγες σταγόνες από GYROS θα είναι τρελός συνδυασμός! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #639 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 01:36 »
Θα μας προσάπτουν οι γύρω μας κατηγόριες ότι τους ανοίγουμε την όρεξη. Πάλι βλέπω πόλεμο στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #640 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 21:10 »
Παιδιά, καμία συμβουλή για αρώματα; Είχα το RY69 μέχρι τώρα, αλλά το βαρέθηκα. Μου πήρε η μάνα μου το Captain Jack της Halo και το λάτρεψα, μου άρεσε πολύ το ότι ήταν γλυκό και γενικά λατρεύω το μέλι. Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει μέλι σε καπνικό; Αλλιώς, γενικά, σε γλυκό καπνικό τι θα προτείνατε; Δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις σε υγρά, αρκεί να μην έχει μέντα.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #641 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 01:19 »
Δοκίμασε το honey moon, ξανά της atmos.
Και γλυκό και καπνικό και ίσως είναι αυτό που ζητάς.
Πάντως, το μέλι ταιριάζει σε πολλά καπνικά, όπως και η σοκολάτα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #642 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 02:27 »
Έχει δοκιμάσει κανείς το ΤΖΑΤΖΙΚΙ από Atmos Lab να μας πει καμιά γνώμη?




απλα ετυχε να το μυρισω σαν αρωμα οχι να το δοκιμασω σαν υγρο.
Δε μυριζει σκορδο αλλα εχει δροσερο αρωμα αγγουριου.


Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #643 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 17:31 »
το σωστο το Τζατζικι θελει το σκορδο του...

1/2 κιλό γιαούρτι στραγγιστό/σακούλας

3-4 μεγάλες σκελίδες σκόρδο (και λιγα ειναι)
1 κοφτή κουταλιά αλάτι
1 κ.σ. ξύδι
1 μεγάλο αγγούρι
3/4 φλυτζ. ελαιόλαδο

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #644 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 00:48 »
Σκέφτομαι να πάρω αύριο αρώματα της atmos να δοκιμάσω. Είδα υπάρχει amaretto, το έχει δοκιμάσει κανείς; Είμαι λάτρης της γεύσης του ποτού αλλά και σε ότι περιέχει πικραμύγδαλο - αμύγδαλο! Σαν άλλος Κατακουζηνός το αγαπημένο μου να πίνω στο σπίτι είναι η σουμάδα!  :laugh1:
Επίσης μου αρέσουν τα υγρά με κεράσι, προσπάθησα να κάνω ένα με black cherry της tpa αλλά είχε γεύση σαν αντιβίωση με κεράσι, σκέτη φαρμακίλα ! Αυτό της atmos είναι ωραίο;
Τέλος για vanilla ή waffle ποια η γνώμη σας;
Αυτά της atmos θέλουν κανένα μήνα ωρίμανση ή στην εβδομάδα είναι κατάλληλα για άτμισμα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342313 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206526 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541477 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597278 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357803 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios