vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 4 χρήστες
soulplayer, dimitrisd, manoslykos, lounik

Twitter

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1755 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 21:40 »
Δεν είσαι ο μόνος. Κι εγώ το έχω πάθει και όχι μόνο με CE4, αλλά με κάθε είδους κλιαρομάιζερ.
Αν δεν είναι κορυφαίας ποιότητας το κομμάτι που ατμίζεις, σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό θα έχεις τέτοιου τύπου διαρροές.
Ειδικά οταν είναι γεμάτος.
Δεν είναι όλα έτσι, κάποια όμως είναι.

Αν μάλιστα ατμίζεις με εγκο μπαταρίες, τότε είναι πιο έντονο το φαινόμενο.
Αν πάλι πέσεις σε καλό κομμάτι, δεν θα έχει διαρροές ούτε με 3βολτη μπαταρία, ούτε με ζίγκα γέμισμα. 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1756 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 21:51 »
Εγω παντως δεν εχω ουτε μια σταγονα διαρροη οσο καιρο χρησιμοποιω ce4 crystal.
Δοκιμασε να παρεις απο αλλο καταστημα/κατασκευαστη μηπως κι εχεις πεσει σε προβληματικη παρτιδα.

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1757 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 21:55 »
Σ΄ευχαριστώ petra γιατί νόμιζα πως ήμουν εγώ ο γκαντέμης.. :)

Επειδή ακούω τα καλύτερα γι' αυτά τα clearomizer πίστευα ότι διαρροές τέλος.
Προς το παρόν ατμίζω με μία ego VV στα 4,2 σταθερά, οπότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την μπαταρία.
Μάλλον δεν έχει βγει ακόμα το τέλειο clearomizer..
Με βλέπω να γυρίζω και πάλι στον παλιό καλό μου Bully..
Απλά βαρέθηκα να φτιάχνω φιτιλοαντιστάσεις και είπα να πάω στα έτοιμα. ;)

@Nemesis_rds Θα του δώσω μια τελευταία ευκαιρία με κομμάτια αγορασμένα από αλλού φίλε μου.
Ας όψεται που μου αρέσει ο ζεστός ατμός που βγάζουν αυτά τα μαραφέτια..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1758 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:00 »
Μπορώ να σου πω ότι από τη FAB vape (τα thor) και από τη nexxton (με το δικό της λογότυπο) που πήρα πρόσφατα, δεν είχα θέματα διαρροών.
ΘΑ σου έλεγα κι από ένα άλλο μαγαζί, αλλά αποκλείεται 6 μήνες μετά να έχει την ίδια παρτίδα.

Πραγματικά, μια και χρησιμοποιούμε την ίδια μπαταρία, θα σου έλεγα ότι αν βρεις με 1.8 αντίσταση, δεν θα έχεις πρόβλημα. Μόνο αν πέσεις στο ένα ζαβό που υπάρχει πάντα σε κάθε κούτα.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1759 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:03 »
ετσι ειναι δυστυχώς!!! :-\  και απο τι βλεπω τα μαγαζια συνεχιζουν να φερουν σαβουρα...τοσοι μηνες περασαν και δεν βρηκαν ακομα ενα εργοστασιο της προκοπης και ταλαιπωρουν τον κοσμο......
αρε health cabin που σας χρειαζεται... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


@απο τι βλεπω στα 4.2 παλι εχεις θεμα...
 μαλον σου παιρνει υγρο απο τις σχισμες των φιτιλιων....κακος σχεδιασμος η απλα δεν αποδιδει σωστα η αντισταση και το υγρο στο φιτιλι αντι να ατμοποιειται στο 100% στραγιζεται στο πυρηνα και στα πεταει απο κατω
θα σε ρωταγα αν πηρες απο την ομαδικη αλλα δεν νομιζω... :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1760 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:09 »
Αν και δεν θέλω να γράφω σε διάφορα νήματα για συγκεκριμένους ατμοποιητές θα συμφωνήσω με την Petra ότι
οι thor από FABVape  τουλάχιστον σε μένα βγήκαν πάρα πολύ καλοί.
 
Μηδέν διαρροές απεριόριστη διάρκεια ζωής ωραίο ντουμάνι τουλάχιστον σε μένα που ατμίζω σκέτη βάση 60pg 40vg χωρίς πρόσθετα αρώματα και χωρίς νικοτίνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:17 από papoys »

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1761 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:11 »
Υπάρχουν ce4+ Thor ?  :dontknow:

Γιώργο μήπως τον έχεις "ευλογήσει" τον δικό σου  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1762 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:15 »
για τον κρυσταλ μαλον λετε
δεν υπαρχει ce4 θορ
ο κρυσταλ γενικα δεν εχει τετοια θεματα....


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1763 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:15 »
Πες τα ρε Ποσειδώνα (εννοώ για 3-4 ποστ πιο πάνω).
Αν και δεν κατέχω από τεχνικά, εδώ και καιρό ψυλιαζόμουν ότι κάπως έτσι γίνεται.
Πιθανολογούσα ότι τρέχουν από τον πόλο τα υγρά όταν δεν γίνεται επαρκής ατμοποιηση. Αυτό που δεν ατμοποιείται, περισσεύει και φεύγει. Αλλά δεν μπορούσα να εξηγήσω πώς γίνεται. Μου το είπες εσύ τώρα.
Γι΄αυτο με κάτι άλλου τύπου κλιαρο είχα πνιγεί στη διαρροή από τον πόλο κάθε που πεθαινε μια κεφαλή και δεν έβγαζε σχεδόν καθόλου ατμό.

Γι΄αυτό άτομα με μόντες αναφέρουν λιγότερες διαρροές. Ακόμη κι αν δεν αποδίδει σωστά ο άτμο, τουλάχιστον το περισσευούμενο υγρό ατμοποιείται λόγω του περισσότερου ρεύματος.

Και πόσο δίκιο έχεις... Τοσους μήνες μετά κι ακόμη κυκλοφορούν άτμο με παιδικές ασθένειες. Ειδικά CE4

Παππού, το καλό το λέμε για να ενημερώνουμε πού υπάρχουν απροβλημάτιστα προϊόντα, για να πιέζονται και τα υπόλοιπα καταστήματα να τα φέρουν και για να να επιβραβεύουμε αυτούς που δεν κοιτάζουν να γλυτώσουν 10 σεντς στη χονδρική προκειμένου να μας δώσουν καλής ποιότητας προϊόντα.

Ναι Γιάννη. Κοίταξε στο νήμα της FAB με το ριβιού που έκανες εσύ για τους thor. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11691.msg442998.html#msg442998
Δικαιολογημένη βέβαια η απορία σου, γιατί δε διευκρινίσαμε ότι είναι κρύσταλ οι thor.

Δικό μου το λάθος που δεν έκανα το διαχωρισμό. Και μάλλον βγήκαμε εκτός θέματος. Προτείνουμε crystal στο νήμα των απλών CE4

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1764 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:16 »
@petra
Σ' ευχαριστώ για την βοήθεια! Θα δοκιμάσω από εκεί που λες και βλέπουμε.
Πάντως δεν είμαι φανατικός των χαμηλών αντιστάσεων.
Αυτός που ατμίζω τώρα είναι στα 2,8.

@poseidonas7
Έχεις απόλυτο δίκιο, πολύ σαβούρα παίζει αδερφέ..όπου σε πετύχουνε..
Όχι δεν τον πήρα από την ομαδική.. :)

Πάντως παιδιά πλάκα πλάκα αν δεν είχα αυτά τα θεματάκια θα έλεγα ότι είναι από τους πιο αξιοπρεπής εργοστασιακούς άτμο. Πολύ ντουμάνι ζεστός ατμός και αντέχει ο άτιμος.
12η μέρα σήμερα (με 2 πλυσιματάκια και 2 dry burn) και τον βλέπω ακμαιότατο.
Νομίζω ότι θα τον ξεπεράσει τον μήνα ο μπαγάσας.. :tongue_smilie:

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1765 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:17 »

Ναι Γιάννη. Κοίταξε στο νήμα της FAB με το ριβιού που έκανες εσύ για τους thor. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11691.msg442998.html#msg442998
Δικαιολογημένη βέβαια η απορία σου, γιατί δε διευκρινίσαμε ότι είναι κρύσταλ οι thor.

Δικό μου το λάθος που δεν έκανα το διαχωρισμό. Και μάλλον βγήκαμε εκτός θέματος. Προτείνουμε crystal στο νήμα των απλών CE4

Εδώ δεν λέμε για τους crystal λέμε για τους ce4 +
Και βέβαια για τους ce4+ V3 crystal το ξέρω  :yes:

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1766 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 16:17 »
μετα απο 3 μηνες χρησης εχω και γω να πω (αν και με μικρη εμπειρια στο η.τ.): καμια διαρροη, πολυ καλη γευση ικανοποιητικο και ευκολο γεμισμα.






Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1767 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 16:37 »
Μπορώ να σου πω ότι από τη FAB vape (τα thor) και από τη nexxton (με το δικό της λογότυπο) που πήρα πρόσφατα, δεν είχα θέματα διαρροών.
ΘΑ σου έλεγα κι από ένα άλλο μαγαζί, αλλά αποκλείεται 6 μήνες μετά να έχει την ίδια παρτίδα.

Πραγματικά, μια και χρησιμοποιούμε την ίδια μπαταρία, θα σου έλεγα ότι αν βρεις με 1.8 αντίσταση, δεν θα έχεις πρόβλημα. Μόνο αν πέσεις στο ένα ζαβό που υπάρχει πάντα σε κάθε κούτα.

απο FAB  εχω και εγω και ειμαι τελεια ..  πολυ καλοι και καθολου διαρροες και μηλαω μονο για τους ce4  κρυσταλ ...  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1768 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:08 »
Έχω τους απλούς ce4 από την ομαδική και με τους 3 στους 4 έχω πρόβλημα με τις διαρροές πιστεύω ότι θα σωθώ με αυτούς..........

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1769 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:13 »
παιδες γιατι εμενα οι ce4 μου τρεχουν στην μπαταρια μετα απο 4-5 μερες χρηση? :'(
 
ΥΓ:και ολα τα τανκ μεχρι στιγμης...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247430 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 59 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 81 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2103 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327349 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8859 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298477 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140