vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Aspirecigs, I.P, Lewisrax, PsykieG, maprix, Buliwyf

Twitter

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1770 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:15 »
Μετα απο 4-5 μερες? ωρες? μλ? τζουρες?

Οταν λες ολα τα τανκ?

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1771 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:20 »
Μετα απο 4-5 μερες? ωρες? μλ? τζουρες?

Οταν λες ολα τα τανκ?

sorry μολις το διορθωσα..
οποτε εχω παρει cartomizer με tank η clearomizers,στην αρχη σκοτωνουν και νομιζω πως βρηκα τον παραδεισο και σε 4-5 μερες ειμαι με μια χαρτοπετσετα στο χερι...
τζουρα και βγαλσιμο ο ατμοποιητης για να σκουπισω τους πολους της μπαταριας  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1772 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:24 »
Αν στην αρχη ειναι ενταξει, που σημαινει οτι δεν ειναι ελλατωματικοι απο τη μανα τους, ή εχεις αδυναμη μπαταρια και μολις φυγει η πρωτη "αφραδα" απο τα φυτιλια, δεν προλαβαινει να ατμοποιησει ολο το υγρο, ή ατμιζεις "αραπικα"  :)) (μεγαλες τζουρες με πολλη δυναμη) ή συνδυασμος και των δυο. Αυτα μου ερχονται στο μυαλο.

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1773 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 18:45 »
Η αληθεια ειναι πως του δινω και καταλαβαινει  :))
Εμεις οι θεριακληδες δεν εχουμε ψυχη? :D
 
Εναν στεγνο ατμοποιητη θελουμε και η ζωη ειναι ωραια δηλαδη  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1774 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 19:17 »
boogie, αν κάποιος θέλει να κάνει κρας τεστ έναν άτμο, τον δίνει σε μένα.
Από τα πιθανά 5 προβλήματα που μπορεί να έχει, σε όλους θα βγάλει 1-2. Σε μένα και τα 5.
Αν η διάρκεια ζωής του είναι χ ως ψ ημέρες, σε μένα θα είναι χ ή -χ.

Αυτά τα ερωτήματα που θέτεις σταμάτησαν να με απασχολούν μόλις βρήκα οικονομικούς προμηθευτές. Πέρσι στο εξωτερικό, φέτος ευτυχώς και Ελλάδα.
Απλά πετάω και βάζω καινούριο.

Στην τελική, 5 μέρες ένα καρτουδάκι ή μια κεφαλή είναι - πίστεψέ με - πολύ μικρότερη δαπάνη από τότε που πετούσα στα σκουπίδια κάθε 5 μέρες ένα κάρτο των 6-10 ευρώ.
Αν είσαι σταθερός στις χ ημέρες και απολαμβάνεις το άτμισμα όλες τις προηγούμενες, πάρε το απόφαση.


Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1775 στις: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:30 »
Σε ευχαριστώ παρα πολυ petra για την αμεση απάντηση σου.
Επειδη ειμαι και εγω μονιμος στο -χ εχω απελπιστει πραγματικα.
Ενω ημουν ατμιστης για 2-3 μηνες περιπου το γυρισα στο κ.τ επειδη με κουρασαν οι ατμοποιητες που στα χερια μου τουλαχιστον,χαλανε το πολυ σε 4-5 μερες. :'(
Ειπα λοιπον να κανω μια προσπαθεια να γυρισω ξανα στο ατμισμα αγοραζοντας προχθες εναν ego-w (το μεγαλο μεγεθος) απο vapormania ο οποιος σημερα απλα δεν δουλευει...
 
Αν θελεις στειλε μου με ενα πμ καποιους προμηθευτες που παιρνεις φτηνα clearomιzers η οτιδηποτε.
 
Σε ευχαριστω πολυ
 


Διαγραφή Άμεση Παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:33 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1776 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 22:14 »
καλησπερα,σημερα πηρα τον πρωτο μου clear και γενικα ειμαι πολυ μα πολυ καινουριος στο αθλημα.βασικοτατες ερωτησεις...πως τον καθαριζουμε?αν βγαλω το πιπακι και τον βαλω κατω απο την βρυση κανει?μετα πως τον στεγνωνω απλα τον αφηνω ενα βραδυ εκτος η ειναιψ διαδικασια?λογικα θα εχουν ξανα και ξανα ειπαωθει ολα αυτα,απλα ειναι πολλες μα παρα πολλες οι 119 σελιδες.ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1777 στις: Οκτωβρίου 05, 2012, 22:51 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bsXkEhNufMs[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1778 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 00:11 »
το υγρο ειναι απιονισμενο?ρωταω γιατι ο κρητηκος αναφερει πρωτα για πλυσιμο κατω απο την βρυση και μετα το ξεπλενει με απιονισμενο.το dry burn ειναι υποχρεωτικο η υπαρχει και ο κλασικος τροπος να στεγνωσει,αν το αφησω ολο το βραδυ?

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1779 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 00:19 »
Το dry burn δεν το κάνουμε για να στεγνώσει , αλλά για να καούν τα κατάλοιπα από την αντίσταση και το φυτίλι .

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1780 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 00:28 »
το dry υπαρχει πιθανοτητα να καψει το συστημα?το υγρο ειναι απιονισμενο?και καθε ποτε πρεπει και sorry αν ριχνω πολλες ερωτησεις

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1781 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 00:30 »
Φίλε kazerio ρίξε μια ματιά στο νήμα αυτό έχουν απαντηθεί αυτά που ρωτάς πολλάκις  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1782 στις: Οκτωβρίου 06, 2012, 00:33 »
το dry υπαρχει πιθανοτητα να καψει το συστημα?το υγρο ειναι απιονισμενο?και καθε ποτε πρεπει και sorry αν ριχνω πολλες ερωτησεις

Το κάψιμο της αντίστασης το κάνεις για μερικά δευτερόλεπτα (3-4 πχ), δυο τρεις φορές.. αν το κρατήσεις ωρα,ναι θα "κάψει το σύστημα"..
Δεν είναι απαραίτητο να είναι απιονισμενο (αλλά για αρκετούς είναι καλύτερο)
Οπότε πιστεύεις ότι χρειάζεται καθάρισμα η αντίστασή σου θα το κάνεις.. 4 μέρες? Μια βδομάδα ? 2 βδομάδες ? Ανάλογα με την χρήση και τα υγρά  σου.

Sent from my A100 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος boogie76

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1783 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 18:07 »
5η μέρα σήμερα αποκλειστικής χρήσης μαζί του, το πρωί - έχοντας κάνει περίπου 15 μλ άρχισε ξαφνικά να μην έχει πολύ ατμό.
Διαπίστωση: ο πόλος της μπαταρίας είχε μουλιάσει. Το μεταλλικό δαχτυλίδι του επιστομίου, αυτό με τις σπείρες για να βιδώνει στο tube είχε αποκολληθεί από το επιστόμιο, το δε επιστόμιο, στο σημείο της ραφής (κατά μήκος του) είχε σχιστεί!!!!!


Αυτο παθαίνω πάντοτε με τους ce,μετα απο καποια απολαυστικα ml,κουνάει το επιστομιο και βρίσκω υγρα στους πόλους της μπαταρίας και φυσικα την απόδοση ατμου πεσμένη (λογο του υγρού εφόσον δεν γινεται σωστή τροφοδοσία ρέυματος πλεον).
 
Τουλάχιστον δεν ειμαι ο μόνος γιατι κάποιος πωλητής στο παρελθόν μου έλεγε πως μόνο σε εμένα συμβαίνει σε βαθμό να μου προκαλέσει υπαρξιακά  :-\  (να ζεί κανεις η να μην ζεί ,τι αμαρτίες πληρώνω και τέτοια  :) )

Από τον συντονισμό :
Το παρόν μήνυμα είχε αναρτηθεί αρχικά στο θέμα T2 2.4ml eGo CC (Coil Changeable) Clearomizer και στη συνέχεια μεταφέρθηκε εδώ.
Η παράθεση αφορά το σχόλιο που υπάρχει εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,11511.msg436118.html#msg436118
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2012, 19:15 από Tem »

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1784 στις: Οκτωβρίου 07, 2012, 18:12 »
Η διαρροή που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με το επιστόμιο.
Αν έχεις διαρροή στο κάτω μέρος -μιας και λες πως πλημμύρισε η μπαταρία σου-
τότε κοίταξε να δεις αν περνάει υγρό μέσα στο σωληνάκι αερισμού γιατί τότε
όντως αυτά βγαίνουν στο κάτω μέρος στο σπείρωμα.
Βέβαια αυτό θα το καταλάβαινες γιατί θα είχες και σφύριγμα κατά τη τζούρα  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246183 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8051 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297987 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511739 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios