vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

389 επισκέπτες, 1 χρήστης
dallaskdp

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1740 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 12:18 »
...επισης με ενα μικρο κομματι χαρτοπετσετας στριφτα μεσα
 στο επιστομιο και καθαρισε.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1741 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 12:45 »
Ορισμένοι από τους ce4+ είχαν πρόβλημα και μετακινείτο μέσα στο τούμπε η εσωτερική φυτιολοαντίσταση και
πολλές φορές δεν κεντράριζε καλά.Η μετακίνηση γίνονταν από τη βάση που σφίγγει με το τούμπε και γίνονταν πιό
έντονο το πρόβλημα μετά από 1-2 πλυσίματα.Κάποιες παρτίδες ce4+ είχαν αυτό το πρόβλημα και καινούργιοι.
Χαλαρό σφίξιμο του τούμπε στη βάση.

Αποτέλεσμα το πιπάκι να στραβωβιδώνει στο σιλικονάκι της φυτιλοαντίστασης  να μην κάνει καλή εφαρμογή, 
και καμιά φορά να περνούν υγρά από την άκρη που δεν εφάρμοζε καλά.Και σε μένα είχε τύχει να
περάσει με αυτό τοτρόπο υγρό και να μούρθει στο στόμα.

Για δες και εκεί μήπως έχης πρόβλημα.

Το πρόβλημα αυτό λύθηκε με τους crystal διότι πλέον το τούμπε μπαίνει βιδωτό στη βάση και έτσι η
φυτιλοαντίσταση είναι πάντα κεντραρισμένη και το πιπάκι εφαρμόζει τέλεια στη σιλικόνη,με αποτέλεσμα να
μην υπάρχουν διαρροές από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1742 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 14:19 »
 Πήγα εκεί που το πήρα και μου είπε το ίδιο πώς έχει πρόβλημα τα λαστιχάκι, είναι χαλαρό και έμπαινε από εκεί το υγρό στο στόμα..
Έκτες το γέμισα 3 φορές γιατί συνέχεα άδειαζε..
Μου το αντικατέστησαν ελπίζω να μην είμαι τόσο γκαντέμης να πέσω πάλι σε λατοματικο.. (τα χιλει μου σε ένα σιμιο είναι λες και τα έχω κάψει με τσιγάρο   
 

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1743 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 14:26 »
Ενδεχομένως χρησιμοποιείς υψηλή περιεκτικότητα σε νικοτίνη  η οποία δεν πρέπει να έρχεται σε επαφή με το δέρμα.
Τα χείλη είναι ακόμη πιο ευαίσθητα. :yes: :yes: :yes:

Να προσέχης.Άμα βλέπης προβλήματα διαρροών ειδικά στο πιπάκι τα οποία δεν διορθώνονται την πρώτη-δεύτερη φορά
καλίτερα πέταμα και καινούργιο.

Δεν αξίζει τον κόπο για 4-5 ευρώ να διακινδυνεύουμε την υγεία μας. :bye: :bye: :bye:

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1744 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 14:30 »
Πήγα εκεί που το πήρα και μου είπε το ίδιο πώς έχει πρόβλημα τα λαστιχάκι, είναι χαλαρό και έμπαινε από εκεί το υγρό στο στόμα..
έχω χρησιμοποιήσει ce4+ χωρίς λαστιχάκι ο ring στο drip και δεν είχα διαρροή όταν τοποθετηθεί σωστά
(μέσα κουμπωτό και μετά βιδώνεις) οπότε κοίτα και λίγο παραπάνω χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση
να τα αμφισβητήσω αυτά που λες  :)

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1745 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 14:34 »
 το πλαστικό περίβλημα του ατμοποιείτη είχε πρόβλημα που είναι τα φιτίλια, αφού όταν πατούσα το κουμπί έβλεπα να μπαίνει λίγος καπνός στον θάλαμο που φιλήσετε το υγρό.


Αποσυνδεδεμένος SpirosPan

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1746 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 17:53 »
Εχθες πηγα και πηρα τον αριστερο τον γνωρισα απο την διαγραμιση που ξεκιναει απο τα 2ml και εχω τρελαθει στις διαροες  :hmmm: και το μαυρο απο πανω οταν το ξεβιδωνω πλεει ενω σε αλλους που ειχα εμπαινε σφιχτα  :hmmm: τι λετε;
Απανταω στο δικο μου μηνυμα για να σας πω οτι πριν τον πεταξω παρατηρησα οτι δεν βιδωνε τελειως πανω στην μπαταρια και μου την εδωσε καποα στιγμη και σημερα τον εσφιξα τελειως.
Πηρε 2 ολοκληρες στροφες και τελος οι διαροες :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1747 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 20:24 »
Ισως ο κεντρικος πολος ειχε κατεβει λιγο πιο χαμηλα με αποτελεσμα να μην εφαρμοζει καλα το πιπακι με το σιλικονακι πανω.. Με τις δυο στροφες επιπλεον ανεβηκε λιγο και ηρθε στα ισα του....
Τελος καλο..ολα καλα λοιπον  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1748 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 08:34 »
 Δύστυχος ΟΧΙ η γκαντεμιά μου συνέχισε και όταν το άλλαξα.. Μου έβγαζε συνέχεα καμένο πλαστικιλα και φιτιλιλα, σκέφτηκα είναι μέχρι να στρώσει αλλά δύστυχος όχι!! (2 μέρες συνεχόμενα , τι να τον γυρίζω να παίρνει υγρό τπτ αυτός εκεί!  :shock_sick_02: :shock_sick_01: :alert:
 
Πάνο στην γκαντεμιά μου και στην απελπισίας μου πέφτω κατά λάθος σε ένα μέλος από το forum σε ένα μαγαζί με ΗΤ που πήγα να δω μήπως μπορούν να μου δώσουν καμία λύση και πώς το έφερε η κουβέντα ανακάλυψα πώς είναι μέλος εδώ!

Και για καλή μου τύχη ήξερε μια πατέντα να μην βγάζει καμένο το CE4! Μου έκανε κάτι αλλαγές πανό στον ατμοποιητη και μετά όλα OK!

Παρεμπίπτοντος ο χρήστης ήταν ο SPIRUNI
 (http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=2689)

 Αν δεν ήταν αυτός ετοιμαζόμουν να πάω ξανά στον παλιό μου ατμοποιητη γιατί είχα σιχαθεί την ζωή μου από την γεύση!
   Man you save me!!   :respect: :respect:

 :sign_oraios:
 

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1749 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 08:44 »
Μου δημιουργησες την απορια τωρα...
Τι αλλαγες εκανες πανω στον ατμοποιητη και ελυσαν πως το προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1750 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 09:15 »
 Αυτό πρέπει να το κάνει ο ίδιος καλύτερα το review μιας και εκείνος το βρήκε.
  Για να πάρει το full credit
 
 

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1751 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2012, 14:09 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yKzjrL8bNdo[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1752 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 20:46 »
Εγώ πάντως παιδιά έχω τον C4+V2 ή όπως αλλιώς λέγεται (αυτόν με τα μακριά φιτίλια) και αν και ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές αντιμετωπίζω προβλήματα διαρροής..

Δεν ξέρω αν φταίει η κακή ποιότητα των φιτιλιών ή αν έπεσα σε ελλατωματική παρτίδα αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη. Μόνο όταν τον γεμίζω μέχρι τα 0.8 ml δεν συναντάω πρόβλημα. Από εκεί και πάνω άστα βράστα..

Παντού ακούω ότι δεν έχουν διαρροές τα συγκεκριμένα Clearomizer, τι στον κόρακα τόσο γκαντέμης είμαι?
Τι πλυσίματα, τι dry burn, τα έχω δοκιμάσει όλα αλλά οι δύο πρώτοι από τους 5 που έχω αγοράσει στάζουν σαν τρελοί. Μόνο όταν ψιλοπέφτει η στάθμη κοντά στο 1ml αρχίζουν και ψιλοστρώνουν. Και να φανταστείτε ότι ποτέ δεν τους γέμισα παραπάνω από το 1,4 ml.

Καμιά λύση? Να τους πετάξω και να πάω γι' άλλους?? ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1753 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 21:16 »
Απο που εχουν διαρροες? Απο το επιστομιο ή προς την μπαταρια?

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1754 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 21:25 »
Προς την μπαταρία. (Παράλειψή μου) :idiot1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206494 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597241 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357771 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591908 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios