vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

482 επισκέπτες, 7 χρήστες
πολυς, gfilip, Joskoil, white varadero, camber, Amcm, maraki1308

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #600 στις: Δεκεμβρίου 26, 2010, 08:32 »
Χαιρετώ όλους! Καλές γιορτές με υγεία!

Μπήκα και εγώ στο club! Ήρθε σήμερα το Njoy. Aφού το φόρτισα κλπ κλπ κλπ έβαλα ένα από τα cartomizers (δεν ξέρω ποια είναι τα regular και ποια τα light, είναι όλα μαζί σε μία συσκευασία χωρίς κάποιο χαρακτηριστικό για να τα ξεχωρίζεις).

Το γραφει πανω στη ζελατινα που ειναι κλεισμενο το καθε φιλτρο  regular ή light

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #601 στις: Δεκεμβρίου 27, 2010, 16:45 »
4 ημέρα σήμερα με το Njoy.

Οι τζούρες ΟΚ, μπαταρία σε καλά επίπεδα (χωρίς να έχω μέτρο σύγκρισης αλλά με κάλυψε)

Γεύση; Γλυκίζει πάρα πολύ για τα γούστα μου (χρησιμοποιώντας traditional). Και από ότι είδα στο site το traditional είναι ότι πιο κοντά σε γεύση καπνού έχει η εταιρεία.

Έχετε να προτείνετε κάτι; Έστω και άλλο τσιγάρο, αλλά να έρχεται πιο κοντά στη γεύση του καπνού.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #602 στις: Δεκεμβρίου 27, 2010, 17:09 »
To njoy είναι πολύ κοντά στην γεύση καπνού αλλά όχι με μέτρο σύγκρισης τα κανονικά τσιγάρα αλλά με τα άλλα υγρά .Αν δοκιμάσεις άλλες τριγαρίσιες γευσεις και επανέλθεις στο njoy traditional  θα δεις την διαφορά. Εννοείται με 1.2 % νικοτίνη και πάνω προκύπτει η τσιγαρίσια γεύση και φεύγει η γλυκάδα. :bye:

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #603 στις: Δεκεμβρίου 27, 2010, 17:14 »
To njoy είναι πολύ κοντά στην γεύση καπνού αλλά όχι με μέτρο σύγκρισης τα κανονικά τσιγάρα αλλά με τα άλλα υγρά .Αν δοκιμάσεις άλλες τριγαρίσιες γευσεις και επανέλθεις στο njoy traditional  θα δεις την διαφορά. Εννοείται με 1.2 % νικοτίνη και πάνω προκύπτει η τσιγαρίσια γεύση και φεύγει η γλυκάδα. :bye:

Και με 1.8% και με 1.2%...η γλυκάδα...παρούσα...

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #604 στις: Δεκεμβρίου 27, 2010, 17:42 »
Αυτό που αναφέρεις το είχα και εγώ  στην  αρχή και είναι θέμα συνήθειας !!!

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #605 στις: Δεκεμβρίου 27, 2010, 20:14 »
Γεύση; Γλυκίζει πάρα πολύ για τα γούστα μου (χρησιμοποιώντας traditional). Και από ότι είδα στο site το traditional είναι ότι πιο κοντά σε γεύση καπνού έχει η εταιρεία.

Ασχετο ίσως..........  αλλά έχω παρατηρήσει γλυκάδα σε υγρά, συνήθως όταν η μπαταρία είναι στο τέλος της και δεν μπορεί να "κάψει" σωστά το υγρό..
Βέβαια με carto δεν έχω ασχοληθεί....  αλλά μήπως.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #606 στις: Ιανουαρίου 04, 2011, 10:49 »
Σημερα λογο τεχνικου προβληματος του εγκεφαλου μου,ξεχασα να παρω μαζι το Fog Ξυλο Μοντ,ατμιζω με njoy με μπαταριες που πηρα λιγο πριν τις γιορτες απο τον κ. Πετροπουλο.Γευσεις,φραουλα και βανιλια.Αψογα και τα 2.
Τελικα αυτη η συσκευη πλακα πλακα ειναι οτι πρεπει για να ξεκινησει κανεις το ατμισμα.  :thumpup:
Η διαρκεια της μπαταριας ειναι ενα θεμα,αλλα για τα κυβικα της αψογη  :thumpup:
Εχω συνηθησει με την 18650  ;D
Αυτα. :)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #607 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 19:00 »
To njoy είναι πολύ κοντά στην γεύση καπνού αλλά όχι με μέτρο σύγκρισης τα κανονικά τσιγάρα αλλά με τα άλλα υγρά .Αν δοκιμάσεις άλλες τριγαρίσιες γευσεις και επανέλθεις στο njoy traditional  θα δεις την διαφορά. Εννοείται με 1.2 % νικοτίνη και πάνω προκύπτει η τσιγαρίσια γεύση και φεύγει η γλυκάδα. :bye:
Ατμίζοντας από χθες τα duo traditional 1,8 επιβεβαιώνω για άλλη μια φορά πως είναι ότι πιο κοντά σε τσιγάρο.
Ιδιαίτερα κατά την εκπνοή του ατμού.
Η διάρκεια των κάρτο και η μάλλον γρήγορη εξασθένιση της γεύσης και του χτυπήματος είναι κάποια θεματάκια βέβαια αν συνυπολογίσουμε την λίγο τσιμπημένη τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #608 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 19:13 »
Εγω το ελυσα αυτο το θεμα Βασιλη.Οταν εξασθενη η γευση,οπως ειναι το καρτο βιδωμενο στην μπαταρια,το στριβω με λιγη δυναμη δεξια,ετσι ωστε να ξεκολλησει το πλαστικο απο το μεταλλο.Βγαζω το καπακι και ετσι οπως ειναι ο πολυεστερας εκτεθημενος χυνω πανω του υγρο οποιας γευσεις θελω.(αμεσως στο πονηρο καποιοι εδω μεσα)
Ξανασφηνωνω το πλαστικο στην μεταλλικη βαση ταρακουναω λιγο και ετοιμο.Αυτο για 3-4 φορες.Αμα δω το πολυεστερα μαυρο,το πεταω επι τοπου.Ακουει η Γιαγια Νταλτον?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #609 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 19:23 »
Αν δεν είναι το ίδιο υγρό τι να το κάνεις ορέ Μήτσο; Για τα άλλα υγρά υπάρχουν και τα ce2 xl.
Το ιδανικό θα ήταν να έφερνε το traditional υγρό ο κύριος Πετρόπουλος. 8)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #610 στις: Ιανουαρίου 09, 2011, 19:29 »
Στο traditional εβαλα το Tobacco Decadant  ;D πολυ καλο.

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #611 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 01:26 »
Οταν εξασθενη η γευση,οπως ειναι το καρτο βιδωμενο στην μπαταρια,το στριβω με λιγη δυναμη δεξια,ετσι ωστε να ξεκολλησει το πλαστικο απο το μεταλλο.Βγαζω το καπακι και ετσι οπως ειναι ο πολυεστερας εκτεθημενος χυνω πανω του υγρο οποιας γευσεις θελω.(αμεσως στο πονηρο καποιοι εδω μεσα)
Ξανασφηνωνω το πλαστικο στην μεταλλικη βαση ταρακουναω λιγο και ετοιμο.Αυτο για 3-4 φορες.Αμα δω το πολυεστερα μαυρο,το πεταω επι τοπου.Ακουει η Γιαγια Νταλτον?
:respect:
Πολύ καλό ακούγεται, θα το δοκιμάσω μόλις γυρίσω στη ..βάση μου και κάνω και καμμια παραγγελία από υγρά της προκοπής (στα υπόψη και το tobacco decadant που αναφέρεις, γιατί η αλήθεια είναι ότι η "τσιγαρίσια γεύση" του njoy δε μ' άρεσε ιδιαίτερα, πόσο μάλλον στο 0 που δε "χτυπάει" καθόλου).

Ευχαριστώ και παραμένω...μηδενικό για 3η βδομάδα!! (αλλά δυστυχώς μόνο η μέντα "λέει")

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #612 στις: Ιανουαρίου 11, 2011, 17:04 »
Στο traditional εβαλα το Tobacco Decadant  ;D πολυ καλο.

Εχω και εγώ τα NJOY NPRO. Απο οτι διάβασα τα N Joy oταν παει να τελειωσει το υγρο βαζεις κάποιες σταγωνες για 2, 3 φορες μεχρι να μαυρίσει. Υπαρχουν υγρα που εχουν παρόμοια γευση με το N Yoy; Γιατι αλλιως δεν εχει νόημα θα είναι διαφορετική γευση. Δεν εχω αγορασει υγρά μεχρι τωρα.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #613 στις: Ιανουαρίου 11, 2011, 19:22 »
Αδερφε,υγρα με γευσεις οπως ακριβως τα καρτο αυτα,δεν υπαρχουν.Πχ, traditional εγω εβαλα tobacco decadent.
Φραουλα,υπαρχει υγρο ετοιμο.Μπορεις να βαλεις.Στα καρτο με μηλο που ειχα,εβαλα μηλοπιττα Decadent.Φραουλα njoy θα ξαναπαρω γιατι μου αρεσε πολυ,σε σχεση με ετοιμο υγρο.Γουστα ειναι  8)

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #614 στις: Ιανουαρίου 11, 2011, 19:42 »
Ναι λογικο είναι αυτό που λες. 

Αυτό http://www.ivape.eu/tobacco-black-label-eliquid-30-ml.html   θα επιλεξω να το δοκιμασω στα traditional της Ν Joy.
Με εβαλες σε σκεψη τωρα με τις γευσεις αλλα ισως πρεπει να παω σε αλλο ΘΕΜΑ να μιλήσω για τις γευσεις. Τοσο καλη η φραουλα!!! Τα βανίλια και τα μέντα θα τα επιλεξω σιγουρα στις επόμενες αγορες μου. Να ρωτησω κατι άλλο.
Επελεξα τα E JOY γιατι τα θεωρω μετα από ψάξιμο το καταλληλότερα για να ξεκινήσει κάποιος το η.τ. δλδ δεν μπλέκει με υγρα με εξαρτήματα αλλα απλα με μια μπαταρια και cartomizers. Το επόμενο μου βημα θα είναι το Ego.  Δεν το θεωρείτε καλό για να παω ένα βημα παρακάτω μαζί του;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2011, 20:09 από michalistolmi »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355715 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 726 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589464 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797627 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7415 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12231 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13494 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711