vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #585 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 22:32 »
Ναι αυτο θα κανω. Απλα μου σπαει τα νευρα διοτι δεν καταλαβαινω πως γινεται. Μου φαινετε θα βαλω χερι στο φορτιστη να μετρησω τασεις ρευματα. Ευχαριστω
αυτές που φορτίζουν σε 20 λεπτά λειτουργούν κανονικά ?

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #586 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 22:39 »
Για τον craven.gr,

Επανέρχομαι-και sorry που κόβω άλλη κουβέντα στη μέση-μόνο και μόνο για να ζητήσω εγώ συγγνώμη από τον craven, σαφώς και δεν αναφερόσουν έτσι. Όσο για το διάβασμα παλαιότερων ποστς, προσπαθούμε οι νέοι αλλά έχει και πολύυυ υλικό, ρε παιδιά!

Cut,

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #587 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 22:47 »
εχει πολυυυ υλικο αλλα αξιζει το κοπο,πιστεψε με  γιαγια Νταλτον  8)

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #588 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 22:48 »
Ναι λειτουργούν κανονικά  . Και οι δυο εχουν την ιδια διαρκεια.
Απλα Ειναι φυσιολογικη αυτη η συμπεριφορα (να φορτιζει σε 20 λεπτα) η υπαρχει κινδυνος να σκασει καμια απο το πολυ ρευμα?
Θα επικοινωνήσω αυριο με njoy και βλεπουμε?

Η εμπειρία μιας πρωτάρας
« Απάντηση #589 στις: Δεκεμβρίου 21, 2010, 12:01 »
Γεια σε όλους!  Θα καταθέσω την εμπειρία μου για το η.τ. ΝPRO χωρίς να έχω δοκιμάσει ΚΑΝΕΝΑ άλλο η.τ., αλλά σαν πρώην -πια- φανατική καπνίστρια (σχεδόν 15 χρόνια) που δεν άλλαζα το τσιγάρο μου για τίποτα στον κόσμο  (στριφτό old holborn μπλε) και έχω υψηλές απαιτήσεις απ’ το κάπνισμα.
Μετά από εκτενή έρευνα στο ίντερνετ και σε διάφορα φόρουμς, κατέληξα στο NJOY, και μόνο καλά λόγια έχω να πω:
-Είναι κομψότατο.  Πραγματικά περίμενα μετά από το μικρούλι στριφτό μου να μου κακοφανεί το μέγεθος, αλλά δεν με πείραξε καθόλου.  Απόλυτα αποδεκτό μέγεθος/σχήμα. Και γουστάρω και τα διάφορα χρώματα, θα παραγγείλω και άλλα (μπαταρίες).
-Φοβερά πρακτικό:  Απλώς φορτίζεις την μπαταρία, απλώς βιδώνεις το καινούριο φίλτρο (καρτομάιζερ).  Τέλος!  Δεν θα μπορούσα ποτέ να διανοηθώ να αντικαθιστώ φίλτρα, να νοτίζω φίλτρα, να "παίζω" με υγρά νικοτίνης και σταγόνες, κλπ όπως διαβάζω στα φόρουμ.  Μου φαίνεται αδιανόητο, τρομερή διαδικασία και φασαρία, βαρετό (είχα ήδη βαρεθεί να στρίβω τα τσιγάρα μου), αναξιόπιστο (θα αναρωτιόμουν συνεχώς «το πέτυχα?,τέλειωσε/Δεν τέλειωσε, θέλει γέμισμα?» κλπ) επικίνδυνο (πώς ξέρω πόση νικοτίνη πρέπει να βάλω) αλλά και θα ένιωθα λίγο σαν τζάνκι που ετοιμάζει τη δόση του (χιούμορ κάνω, δεν θέλω να προσβάλω κανέναν που γεμίζει τα φίλτρα του φυσικά).  Να μ’ έβλεπε και ο άντρας μου να κάνω τέτοια θα μου έριχνε το βρισίδι του αιώνα (δεν καπνίζει και ήδη μ’ έβριζε όταν έβλεπε τους καπνούς μου εδώ κι εκεί).  Ενώ με το κάρτομάιζερ πάντα ξέρω πως ο ατμοποιητής είναι ολοκαίνουριος, πάντα ξέρω ότι η δόση νικοτίνης είναι σταθερή, ίδια και δεν παίζω με τον εγκέφαλό μου, καταλαβαίνω εύκολα πότε τελειώνει και θέλει αντικατάσταση (λιγοστεύει ο καπνός και χαλάει λίγο η γεύση).  Τσακ, βιδώνω το καινούριο και έφυγα.  Ξέρω πως ίσως κοστίζει λίγο παραπάνω και οι περισσότεροι ξαναγεμίζουν για οικονομία, αλλά προσωπικά ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΑ και περισσότερα για τέτοια ασφάλεια, άνεση, ποιότητα και απίστευτη ευκολία.
-Οι μπαταρίες με ικανοποιούν απόλυτα.  Δεν κρατάνε πολύ, το ξέρω, αλλά τι με νοιάζει? Μέχρι να τελειώσει η μία, στάνταρ στο μεταξύ έχει φορτίσει η άλλη (2 ώρες max φόρτιση), οπότε πού το κακό? Δεν ξεμένω ποτέ!  Άσε που θα πάρω κι άλλες σε διάφορα χρώματα και θα έχω και εξτρα καβάντζα.
-Πάμε στην αίσθηση καπνίσματος (επαναλαμβάνω, ΔΕΝ έχω δοκιμάσει άλλο η.τ., το συγκρίνω με το κανονικό):  Εκπληκτικό.  Ο ατμός εξαιρετικός, προσομοιώνει απόλυτα τον καπνό.  Η γεύση πολύ καλή, αν όχι καλύτερη απ’ το κ.τ. (και κάπνιζα και το πιο αρωματικό old holborn)  Το throat kick ίδιο με το κ.τ.  Η ικανοποίηση του εθισμού στη νικοτίνη απόλυτη.  Πραγματικά, πίστευα πως δεν θα με ικανοποιούσε απόλυτα και πως θα το χρησιμοποιούσα σαν λύση για όπου απαγορεύεται το τσιγάρο, χωρίς να κόψω το κανονικό όπου μπορώ.  Ε, λοιπόν, από τότε που δοκίμασα το NPRO, το old holborn ξεροσταλιάζει στο ψυγείο. Και όχι μόνο δεν έχω την ανάγκη του κ.τ. αλλά αντιθέτως νιώθω πλήρη αποστροφή.  Είναι σαν να μου λέει ο εγκέφαλός μου «αφού παίρνω νικοτίνη από αυτό  το μαραφέτι, μη τυχόν μου ξαναδώσεις την άλλη την βρωμιά».
-Οι γεύσεις : Η traditional γεύση καπνού πάρα πολύ καλή.  Το μήλο πραγματικά τα σπάει!  Πήρα στον άντρα μου μήλο με μηδέν νικοτίνη και μου τέλειωσε την μπαταρία.  Ακριβώς σαν ναργιλές.  Παρήγγειλα και την βανίλια που έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια.  Κι έχει κι ένα σορό άλλες –δεν θα βαρεθώ ποτέ να δοκιμάζω.
-Η νικοτίνη:  Έχει regular, light, ultra light και μηδέν.  Πραγματικά, απόλυτη ικανοποίηση με την light –και φανταστείτε τι κάπνιζα.  Σκέφτομαι σταδιακά να πάω σε ultra light, και –γιατί όχι- ίσως να μπορέσω να πάω και στο μηδέν και να κόψω και τελείως τη νικοτίνη.  Θα δω –αν μπορέσω.
-Παίζοντας με τις γεύσεις και την νικοτίνη:  Το πρακτικό αυτό κάρτομάιζερ κάνει απόλυτα εύκολη την εναλλαγή των γεύσεων και του επιπέδου νικοτίνης.  Βιδώνω το traditional light και καπνίζω όσο ένα κανονικό τσιγάρο.  Το ξεβιδώνω, βιδώνω το μήλο με μηδέν νικοτίνη και φουμάρω ακατάπαυστα.  Ξαναθέλω νικοτίνη?  Ξαναβιδώνω το light.  Βαριέμαι?  Βιδώνω άλλη γεύση.  Και πάει λέγοντας…
-Αξεσουάρ:  Πολύ ενδιαφέροντα αξεσουάρ.  Χρώματα μπαταρίας, φορτιστές τοίχου, usb, αυτοκινήτου, και usb bypass (το συνδέεις στον υπολογιστή και ατμίζεις ασταμάτητα), ωραίες θήκες.
Συνοψίζοντας:  Απόλυτα πρακτικό, όμορφο, ποιοτικό, ενδιαφέροντα αξεσουάρ, πολλές και καλές γεύσεις, πολύ καλά επίπεδα νικοτίνης να διαλέξεις, ασφαλές, αξιόπιστο, πολύ καλή διανομή (απ’ το ίντερνετ έρχεται την επομένη εργάσιμη) νομίζω τα έχει όλα.  Δεν είμαι διατεθειμένη ούτε καν να δοκιμάσω άλλο η.τ.  Με καλύπτει απόλυτα.  Το μόνο αρνητικό; Ότι ίσως είναι το λιγότερο οικονομικό, αλλά όπως είπα το αξίζει. 
Αυτά.  Δεν ξέρω αν η εμπειρία μου φανεί χρήσιμη στους ψαγμένους, αλλά νομίζω θα κατατοπίσει τουλάχιστον τους πρωτάρηδες που ψάχνουν με τι να αρχίσουν.  Ευχαριστώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2010, 12:28 από Niki »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #590 στις: Δεκεμβρίου 21, 2010, 13:47 »
Μπράβο, μπράβο, μπράβο! :)
Το npro είναι για εμένα η ιδανική συσκευή να ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ κάποιος με το Η.Τ. Αφού το κόστος δεν σε ενοχλεί ιδιαίτερα, έχεις κάνει κατά τη γνώμη μου, την καλύτερη επιλογή :yes:
Αν ποτέ νιώσεις την ανάγκη για κάτι περισσότερο ... γουάου, πας στα επόμενα στάδια :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #591 στις: Δεκεμβρίου 21, 2010, 17:15 »
Απορω βρε niki πως τα βρικεις ολα τελεια...  :hmmm:

Απ: Η εμπειρία μιας πρωτάρας
« Απάντηση #592 στις: Δεκεμβρίου 21, 2010, 19:19 »
... (στριφτό old holborn μπλε) ... 
Δεν θα μπορούσα ποτέ να διανοηθώ να αντικαθιστώ φίλτρα, να νοτίζω φίλτρα, να "παίζω" με υγρά νικοτίνης και σταγόνες, κλπ όπως διαβάζω στα φόρουμ.  Μου φαίνεται αδιανόητο, τρομερή διαδικασία και φασαρία, βαρετό (είχα ήδη βαρεθεί να στρίβω τα τσιγάρα μου), αναξιόπιστο (θα αναρωτιόμουν συνεχώς «το πέτυχα?,τέλειωσε/Δεν τέλειωσε, θέλει γέμισμα?» κλπ) επικίνδυνο (πώς ξέρω πόση νικοτίνη πρέπει να βάλω) αλλά και θα ένιωθα λίγο σαν τζάνκι που ετοιμάζει τη δόση του (χιούμορ κάνω, δεν θέλω να προσβάλω κανέναν που γεμίζει τα φίλτρα του φυσικά). 

Προσωπικά μιλώντας σαν χρήστης στριφτού και εγώ ακριβώς αυτο το "μπλιμπλικι" ειναι που γούσταρα στο ΚΤ και γουστάρω στο ΗΤ. Το στριψιμο ήταν η μισή απόλαυση ... τώρα βολεύομαι να πειράζω το GG (ρυθμιστή τζούρας ζεις εσύ μας οδηγείς!) και να στάζω (dripping)  :laugh1:

Υ.Γ. αν τα ΗΤ βγαινανε όπως τα ΚΤ χωρίς να μπορείς δηλαδη να τα πειράξεις μάλλον στο στριφτο θα καταντούσα και παλι

Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #593 στις: Δεκεμβρίου 24, 2010, 21:37 »
Χαιρετώ όλους! Καλές γιορτές με υγεία!

Μπήκα και εγώ στο club! Ήρθε σήμερα το Njoy. Aφού το φόρτισα κλπ κλπ κλπ έβαλα ένα από τα cartomizers (δεν ξέρω ποια είναι τα regular και ποια τα light, είναι όλα μαζί σε μία συσκευασία χωρίς κάποιο χαρακτηριστικό για να τα ξεχωρίζεις).

Ερώτηση: Ακούγεται ένα ήχος όταν ρουφάς (σαν να "χάνει" από κάπου). Είναι φυσιολογικό και αναμενόμενο;

Πάντως η γεύση είναι καλή. Για thoat hit και τζούρες δε ρωτάω αφού πιθανολογώ ότι πρέπει να στρώσει και ο λαιμός μου αλλά και να το "μάθω" καλύτερα.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!
Να είστε καλά!

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #594 στις: Δεκεμβρίου 24, 2010, 21:48 »
Καλωσήρθες και χρόνια πολλά!

Αν εννοείς ένα τσιτσίρισμα, ναι, είναι φυσιολογικό για τα καρτομάιζερ.

Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #595 στις: Δεκεμβρίου 24, 2010, 21:59 »
Ναι ναι αυτό το τσιτσίρισμα. Το οποίο παρατήρησα ότι μειώνεται αν κλείσεις τις τρύπες ανάμεσα στο cartomizer και τη μπαταρία.

Σε επίπεδο throat hit υπάρχουν καλύτερα ΗΤ; Διάβασα ότι στο ΗΤ παίρνεις βαθιές τζούρες, το δοκιμάζω και "δεν"....

Εκτός αν θέλω προπόνηση... :D

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #596 στις: Δεκεμβρίου 24, 2010, 22:02 »
αμα διαβασεις στην ενοτητα για τα njoy θα νδεις πολλα κολπα για αυτο το μοντελο.Πολυ σωστη η επιλογη σου για 1ο ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #597 στις: Δεκεμβρίου 24, 2010, 22:03 »
Ναι ναι αυτό το τσιτσίρισμα. Το οποίο παρατήρησα ότι μειώνεται αν κλείσεις τις τρύπες ανάμεσα στο cartomizer και τη μπαταρία.

Σε επίπεδο throat hit υπάρχουν καλύτερα ΗΤ; Διάβασα ότι στο ΗΤ παίρνεις βαθιές τζούρες, το δοκιμάζω και "δεν"....

Εκτός αν θέλω προπόνηση... :D
Καλως ήλθες . Θέλεις λίγη προπόνηση στην αρχή. Σιγά σιγά θα ανακαλύψεις και το καλύτερο throat hit  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #598 στις: Δεκεμβρίου 25, 2010, 00:22 »
Αν πάλι, ακούγονται τίποτα μουσικές......δυνάμωσέ το   :angel:    :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ήχος κατά τις ρουφηξιές
« Απάντηση #599 στις: Δεκεμβρίου 25, 2010, 07:17 »
Αν πάλι, ακούγονται τίποτα μουσικές......δυνάμωσέ το   :angel:    :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Xα,χα αρε Abet θα μας τρελανεις! Αν και νομιζω οτι παραπληροφορεις τον κοσμο, θα αρχισουν να βαζουν το njoy στο αυτι και μετα θα παραπονιουνται οτι το ητ προκαλει... ωτιτιδα!  :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355715 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10761 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 726 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589464 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797624 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7415 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313223 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12231 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13494 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711