vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, ariszvs, maraki1308, thanos1071, maprix, grag

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #510 στις: Ιουνίου 06, 2010, 22:04 »
Παράθεση
Σήμερα άτμισα όλες τις γεύσεις Duo (σε high περιεκτικότητα).
Η μέντα ξεχωρίζει. Πρόκειται όντως για την απόλυτη μέντα. Εκρηκτική απο κάθε άποψη.
Εντυπωσιάζει με την πρώτη κιόλας τζούρα. Ωστόσο απευθύνεται κατα κύριο λόγο σε φίλους της γεύσης menthol. Δεν είναι η επιλογή μου αλλά είναι η πιο δυνατή γεύση.
Το γαρύφαλλο μου φάνηκε χειρότερο απο όλες τις άλλες γεύσεις , συναγωνιζόμενο ωστόσο στον τομέα της άσχημης γεύσης με το Traditional. Γαρύφαλλο και traditional είναι κατα την προσωπική μου εκτίμηση οι δύο χειρότερες γεύσεις. Περίμενα κάτι περισσότερο απο την Vanilla αλλά σε γενικές γραμμές με απογοήτευσε. Συμπαθητικό το μήλο αλλά  καλύτερη η φράουλα. Συμπερασματικά θα έλεγα ότι αν ξαναγύριζα στο njoy npro , η επιλογή μου θα ήταν η φράουλα. Εδώ και ορισμένες ώρες λοιπόν ατμίζω Duo φράουλα χωρίς ουσιαστικά να με ικανοποιεί ιδιαίτερα.
Τίποτα δεν θυμίζει στο ελάχιστο το παλιό εξαιρετικό XL Regular.

Θέμη, αφού σου αρέσει τόσο πολύ το cart αλλά απ ότι βλέπω έχεις απογοητευτεί από τις γευσεις, γιατί δεν ψάχνεις για κάποιο υγρό του γούστου σου, που να σε ικανοποιεί , και να τα γεμίζεις μόνος σου αγοράζοντας άδεια cart ?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #511 στις: Ιουνίου 06, 2010, 23:22 »
Γιατί δυστυχώς Σταύρο ψάχνω τη γεύση Regular των XL και δεν την έχω βρεί πουθενά.
Απορώ ποιός π#%$της βγάζει αυτό το υγρό  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #512 στις: Ιουνίου 06, 2010, 23:32 »
Μερικές φορές κολλάμε στον πρώτο έρωτα. Υπάρχουν όμως και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια.
Οταν έκοψα το ΚΤ είχα πάθει πλάκα με την καραμέλα απο esmoke, αγόρασα 10 μπουκαλάκια των 10ml ήταν με 0 % νικοτίνη. Μου έμειναν 6 απ αυτά. Οταν πήρα το 36ρι mg απο flavor πήρα 1 μπουκαλάκι και το έκανα  15mg . Αδύνατο να το ατμίσω , μπήκε στο ψυγείο μαζί με τα άλλα.
Θέλω να πω με αυτό ότι σίγουρα υπάρχει μιά καλή γευση για σένα, αρκεί να ψάξεις λίγο να τη βρεις και να μη κολλάς σε μία. Τερμα οι μονόδρομοι Θέμη μου  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #513 στις: Ιουνίου 08, 2010, 11:25 »
Πειραματίζομαι με cartomizers λίγο καιρό, αλλοιώνει κάπως τη γεύση των υγρών ή έτσι νομίζω  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #514 στις: Ιουνίου 08, 2010, 11:43 »
Πειραματίζομαι με cartomizers λίγο καιρό, αλλοιώνει κάπως τη γεύση των υγρών ή έτσι νομίζω  :hmmm:
Αναφέρεσαι στα συγκεκριμένα Duo ?

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #515 στις: Ιουνίου 08, 2010, 12:20 »
Αναφέρεσαι στα συγκεκριμένα Duo ?
Sorry λίγο off topic έπεσα λόγω κεκτημένης ταχύτητας.....
Όχι σε KRD 808D-1 αναφέρομαι φορεμένα στο gg slim.
Επίσης μήπως στα καρτ. πρέπει να χρησιμοποιούμε υγρά μεγαλύτερης περιεκτικότητας σε νικοτίνη από αυτά που συνήθως χρησιμοποιούμε γιατί βλέπω να υστερεί σε ''χτύπημα'' ?

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #516 στις: Ιουνίου 08, 2010, 13:02 »
Είναι γενικώς διαπιστωμένο ότι η γεύση διαφέρει ανάλογα τον ατμ. που χρησιμοποιείς
και δεν υπάρχει λόγος να μην ακολουθούν αυτό τον κανόνα τα carto.

Επίσης το cartomizer είναι μια κατασκευή που ενσωματώνει φίλτρο+ατμ μαζί και όπως το
καταλαβαίνω εγώ τα 510 carto απλά είναι έτσι φτιαγμένα που να βιδώνουν σε 510 μπαταρία
και δεν περιέχουν τους γνωστούς 510 ατμ. Το χτύπημα λοιπόν των cartomizers εξαρτώνται
από πολλούς παράγοντες όπως η θέση της αντίστασης μέσα σε αυτό, από τη μπαταρία, από το πόσο
μουσκεμένος είναι ο πολυεστέρας γύρω από την αντίσταση και λογικά υπάρχουν και άλλοι.

Edit: τα 510 carto είναι απλώς για παράδειγμα αφού κατά τη γνώμη μου όλα τα carto είναι ίδια και απλώς διαφέρει το σπείρωμα που βιδώνει στη μπαταρία.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2010, 13:43 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #517 στις: Ιουνίου 08, 2010, 16:31 »
τα 510 carto είναι απλώς για παράδειγμα αφού κατά τη γνώμη μου όλα τα carto είναι ίδια και απλώς διαφέρει το σπείρωμα που βιδώνει στη μπαταρία.
Τα 510 έχουν μικρότερη αντίσταση από τα 808 (τουλάχιστον αυτά που έχω πάρει στα χέρια μου). Και έχει μία λογική αυτό καθώς 510 θα πάρει αυτός που ήδη προτιμά 510 για το χτύπημά του.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #518 στις: Ιουνίου 08, 2010, 16:53 »
Δηλαδή διέλυσες ένα καινούργιο cartomizer 510 και ένα 808 και βρήκες ότι η αντίσταση του ενός είναι μικρότερη;

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #519 στις: Ιουνίου 08, 2010, 17:10 »
Δηλαδή διέλυσες ένα καινούργιο cartomizer 510 και ένα 808 και βρήκες ότι η αντίσταση του ενός είναι μικρότερη;
Η αντίσταση που έδειξε το πολύμετρο σε Ωμ βρε  :))

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #520 στις: Ιουνίου 08, 2010, 17:14 »
Η αντίσταση που έδειξε το πολύμετρο σε Ωμ βρε  :))

Aχαχαχαχ,με το χαρακα την επομενη φορα,loool!  :))

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • *****
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #521 στις: Ιουνίου 08, 2010, 17:29 »
Η αντίσταση που έδειξε το πολύμετρο σε Ωμ βρε  :))
Δεν έχω χρησιμοποιήσει πολύμετρο και δεν ξέρω πως δουλεύει.
Υποθέτω ότι πρέπει να ανοίξεις το carto και να βγάλεις τον πολυεστέρα για να φανεί η αντίσταση και να τη μετρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #522 στις: Ιουνίου 08, 2010, 17:40 »
Δεν έχω χρησιμοποιήσει πολύμετρο και δεν ξέρω πως δουλεύει.
Υποθέτω ότι πρέπει να ανοίξεις το carto και να βγάλεις τον πολυεστέρα για να φανεί η αντίσταση και να τη μετρήσεις.
Απλά ακουμπάς τα δύο άκρα του στους δύο "πόλους" του καρτ ή του ατμοποιητή και σου γράφει πόσα Ωμ είναι η αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #523 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2010, 21:50 »
Για τους φίλους που ατμίζουν με cartomizer, ένα ακόμα tip.

Αν προσέξετε το cart απο την μεριά που συνδέεται (βιδώνει) στην μπαταρία, θα δείτε ότι το κεντρικό σημείο
 μπορεί να στραφεί με το νύχι δεξιά ή αριστερά.

Ε λοιπόν δοκιμάστε να παίξετε (να το στρίψετε) δεξιά ή αριστερά και θα πάθετε πλάκα.

Οταν το στρίβεις αριστερά τραβάει πιο εύκολα τσιτσιρίζει και μπορεί αν το παρακάνετε αριστερά, να έχει γεύση καμένου.

όταν το στρίβεις δεξιά τραβάει πιο σφικτά, η γεύση γίνεται πιό ζεστή και πλούσια.Ενα cart που δεν βγάζει  πια καλό ατμό, ξαναζωντανεύει!!!

Αν δείτε λοιπόν ότι μερικά cart έχουν γεύση καμένου από την αρχή, δοκιμάστε να το στρίψετε λίγο δεξιά μέχρι να βρείτε το ιδανικό σημείο. Το έχω δοκιμάσει σε 4-5 τουλάχιστον και δεν περιγράφετε με λόγια η μεταμόρφωση της "τζούρας".
 
Προσοχή όμως να δοκιμάζετε λίγο λίγο τις δεξιόστροφες αλλαγές, γιατί αν το παρακάνετε θα διαπιστώσετε  με έκπληξη ότι θα έρθει ατόφιο υγρό στο στόμα με απαίσια γεύση.

Εγώ εχω μάθει πιά να το ρυθμίζω και να παίρνω από το κάθε cart το μέγιστο που μπορεί να δώσει!!!

ΤΕΛΕΙΕΣ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΖΟΥΡΕΣ!!!

Τέρμα πια στα cart που πήγαιναν στα σκουπίδια επειδή μύριζαν και είχαν γεύση καμένου απο την αρχή!!!
Φίλε silvester δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω.
Με το κόλπο σου άρχισα να καταλαβαίνω τζούρες  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #524 στις: Οκτωβρίου 03, 2010, 21:31 »
Φίλε silvester δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω.
Με το κόλπο σου άρχισα να καταλαβαίνω τζούρες  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Καλωσήρθες Άγγελε.

Δοκίμασε να κλείσεις με τα δάκτυλα ελαφρά και τις τρύπες που υπάρχουν στην ένωση μπαταρίας και carto για να μειώσεις την ταχύτητα ροής του εισερχόμενου αέρα και εκεί να δείς ΤΖΟΥΡΕΣ!!!
Αν έχεις μπαταρία με 4 εγκοπές κλείσε 2. Αν έχεις μπαταρία με 2 εγκοπές κλείσε 1. Ή ότι σε βολεύει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355622 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191631 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 858 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 720 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589432 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7405 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313167 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6906 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13482 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711