vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

403 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, Βασίλης1966, Milarepa, maraki1308

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #480 στις: Μαΐου 09, 2010, 02:39 »
Μπράβο!
Μ'αρεσε τόσο αυτή η πληροφορία που θέλω να πάρω καρτομάιζερ να δοκιμάσω! :)) :bow:

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #481 στις: Μαΐου 09, 2010, 04:08 »
Εμένα όμως έφερε καμένο (πολύ έντονο μάλιστα) με τη στροφή δεξιά!

Το έχω παρατηρήσει και εγώ μερικές φορές. Δώστου λίγο ακόμα δεξιά και θα φύγει η γεύση του καμένου και η τζούρα θα είναι πιο πλούσια, ζεστή και χορτατική.

Όσο αδειάζει το cart, εγώ στρίβω δεξιά σαν να το στίβω εντελώς απο το υγρό του, μέχρι να μην παίρνει άλλο. Μέχρι τώρα δεν μου έχει κοπεί αντίσταση απο το στρίψιμο σε κανένα cart ακόμα και όταν έχει αδειάσει τελείως.

Το θέμα είναι ότι πήραμε χαμπάρι το "στρίψιμο" που παίρνει το cart :) 
Τώρα μένει να πειραματιστούμε....

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #482 στις: Μαΐου 09, 2010, 04:16 »
Μπράβο!
Μ'αρεσε τόσο αυτή η πληροφορία που θέλω να πάρω καρτομάιζερ να δοκιμάσω! :)) :bow:

Και δεν το έχω βρεί να αναφέρεται πουθενά.
Αν όντως με τα πειράματα όλων των φίλων αποδειχθεί αυτό 100% και σε άλλες μάρκες πέρα του DUO , θα αυξηθούν και οι πωλήσεις όλων των cartοmizer γενικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2010, 04:25 από Silvester »

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #483 στις: Μαΐου 10, 2010, 12:19 »
Το έχω παρατηρήσει και εγώ μερικές φορές. Δώστου λίγο ακόμα δεξιά και θα φύγει η γεύση του καμένου και η τζούρα θα είναι πιο πλούσια, ζεστή και χορτατική.

Όσο αδειάζει το cart, εγώ στρίβω δεξιά σαν να το στίβω εντελώς απο το υγρό του, μέχρι να μην παίρνει άλλο. Μέχρι τώρα δεν μου έχει κοπεί αντίσταση απο το στρίψιμο σε κανένα cart ακόμα και όταν έχει αδειάσει τελείως.

Το θέμα είναι ότι πήραμε χαμπάρι το "στρίψιμο" που παίρνει το cart :) 
Τώρα μένει να πειραματιστούμε....


Συμπληρώνω το δικό μου post για να μην δώσω λάθος οδηγίες και χαλάσει κάποιος τα cart του και είμαι εγώ η αιτία:

Σήμερα παρατήρησα ότι ο κανόνας δεξιά - αριστερά δεν είναι απόλυτος.
Στο τελευταίο cart, δεν συνερχόταν δεξιά και επέμενε να έχει γεύση καμένου. Αν συνέχιζα σίγουρα θα έκοβα την αντίσταση. Αντίθετα, στρέφοντας αριστερά βρήκα την ιδανική θέση.

Οπότε παιδιά, αρχίστε τις "μικρές" στροφές δεξιά ή αριστερά μέχρι να βρείτε το ιδανικό σημείο!!!


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #484 στις: Μαΐου 10, 2010, 12:48 »

Συμπληρώνω το δικό μου post για να μην δώσω λάθος οδηγίες και χαλάσει κάποιος τα cart του και είμαι εγώ η αιτία:

Σήμερα παρατήρησα ότι ο κανόνας δεξιά - αριστερά δεν είναι απόλυτος.
Στο τελευταίο cart, δεν συνερχόταν δεξιά και επέμενε να έχει γεύση καμένου. Αν συνέχιζα σίγουρα θα έκοβα την αντίσταση. Αντίθετα, στρέφοντας αριστερά βρήκα την ιδανική θέση.

Οπότε παιδιά, αρχίστε τις "μικρές" στροφές δεξιά ή αριστερά μέχρι να βρείτε το ιδανικό σημείο!!!
Ωστόσο για κάποιον αδαή που δεν είναι μέλος του forum δεν υπάρχει ουσιαστικά δυνατότητα πειραματισμού

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #485 στις: Μαΐου 10, 2010, 13:32 »
Μπραβο Silvester!  :thumpup:

Απ'οτι κατάλαβα (και οπως πιθανολόγησε και ο Abet) δεν πρεπει να εχει σπειρωμα, ειναι ατερμονη η περιστροφή, οποτε μαλλον θελει μικρό στρίψιμο ως μια στροφη. Χθες με μιση ως μια στροφή εσωσα μερικα που ειχα για πέταμα, για την ακρίβεια ηταν τα 3 απο τα 5 μιας συσκευασίας DUO. Συνολικά εχω 5 συσκευασίες DUO και 14 καμμένα cart απο τη μάνα τους. Οτι ειχα αρχίσει να απογοητεύομαι εντελως για τα νεα cart.  :wall:


Νομιζω πως το tip πρεπει να μεταφερθει στον κ. Πετροπουλο της Njoy για να σώσουμε κανενα συνατμιστη εκτος forum πριν γυρίσει στο Κ.Τ.  :angel:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #486 στις: Μαΐου 22, 2010, 13:59 »
ayto poy me καλυπτει κ δεν κανω κτ ειναι νομιζω το πτητικο αν το γραφω σωστα του υγρου της μεντας κ το καπσιμο που σου κανει εξαιτιας του κατι που δεν εχουν ολα τα αλλα.

Μόλις δοκίμασα τα Duo Μέντα (σε Medium) και θυμήθηκα την παραπάνω περιγραφή.
Φίλε danden, από ό,τι είπες ψάχνεις για υγρά και όχι για καρτομάιζερ αλλά αν τύχει να θελήσεις κάποια στιγμή να δοκιμάσεις μέντα με τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις αλλά σε καρτομάιζερ, πρέπει να δοκιμάσεις τα DUO. Κάνει μπαμ! Σου γεμίζει όλο το στόμα μ' αυτή την "πτητική" δροσιά που αναφέρεις και δίνει φοβερή αίσθηση "χτυπήματος". Δεν είμαι φαν της μέντας αλλά μ' αυτήν έπαθα πλάκα!

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #487 στις: Μαΐου 29, 2010, 08:36 »
Πριν δύο μέρες παρέλαβα τα μόνα DUO που δεν είχα δοκιμάσει: μέντα και βανίλια.
Η μέντα είναι εκπληκτική και (δεν ξέρω αν είναι τυχαίο) με πολύ μεγαλύτερη διάρκεια απ τα υπόλοιπα carts.
Οσο γιά την γεύση καμένου, τιμή και δόξα στον Silvester! Με το tip του έχω γλυτώσει αρκετά ... καψούλια και φυσικά την ηρεμία μου  :thumpup:

ΥΓ. Βανίλια δεν δοκίμασα ακόμη. Δεν μ αφήνει η μέντα να αλλάξω γεύση. 3 μέρες την ατμίζω συνέχεια και αποκλειστικά

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #488 στις: Μαΐου 29, 2010, 22:01 »
πιστεύετε ότι η μέντα μπορεί να καλύψει κάποιον που δεν είναι φίλος της συγκεκριμένης γεύσης ?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #489 στις: Μαΐου 29, 2010, 22:14 »
εμενα με καλυψε.της νομπακο.και με 901 και 510 και 510 χαμηλης.

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #490 στις: Μαΐου 30, 2010, 19:54 »
Πριν από λίγο δοκίμασα και μιά βανίλια DUO
Πιό διακριτική γεύση απ τα XL
Δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλλανε
Περιμένω να τελειώσει γιά να ξαναγυρίσω στις μέντες μου  :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #491 στις: Μαΐου 30, 2010, 20:13 »
Πριν από λίγο δοκίμασα και μιά βανίλια DUO
Πιό διακριτική γεύση απ τα XL
Δεν μπορώ να πω ότι με ξετρέλλανε
Περιμένω να τελειώσει γιά να ξαναγυρίσω στις μέντες μου  :)
πιό light δηλαδή η vanilla σε σχέση με τα XL ?

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #492 στις: Μαΐου 30, 2010, 20:14 »
πιστεύετε ότι η μέντα μπορεί να καλύψει κάποιον που δεν είναι φίλος της συγκεκριμένης γεύσης ?
Μια φορά που δοκίμασα μέντα, έκανα αμάν μέχρι να φύγει η γεύση από τον ατμοποιητή.
Κυριολεκτικά την βρήκα για πέταγμα.
Αλλά όπως πάντα οι γεύσεις είναι προσωπικές.

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #493 στις: Ιουνίου 01, 2010, 13:07 »
πιό light δηλαδή η vanilla σε σχέση με τα XL ?

Ναι, πιό light

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #494 στις: Ιουνίου 01, 2010, 21:05 »
Ναι, πιό light
αν και δεν είμαι φίλος του πιο light  σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία στη Vanilla.
Eνδεχομένως και στη μέντα αν και η μέντα γενικότερα δεν μου αρέσει. Μετά απο μήνες είπα να ατμίσω ένα Duo traditional. Για μία φορά ακόμα βρίσκω την συγκεκριμένη γεύση όχι καλή. Ισως είναι η χειρότερη γεύση Duo. Ωστόσο αυτό που αρχίζω πλέον να πιστεύω είναι ότι το npro με cartomizer είναι ίσως η πλέον αξιόπιστη λύση για τη διακοπή του καπνίσματος. Το npro με ένα καλό cartomizer τύπου XL Regular είναι απλά άπαιχτο.
Νομίζω ότι είναι η κατάλληλη ώρα για cartomizers της Smokestik που τουλάχιστον ποιοτικά είναι στα ίδια ακριβώς εξαιρετικά ψηλά επίπεδα με τα XL.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2010, 21:13 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355532 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191597 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 850 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13477 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711