vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 6 χρήστες
πολυς, maraki1308, camber, thanos1071, ahill2, maprix

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 01, 2010, 21:36 »
Για τα δικά μου γούστα (και μόνο) έχω να πω τα εξής:
Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω DUO cartomizer της NJOY, όλα σε περιεκτικότητα νικοτίνης regular (1,8%).
1. traditional: Το συγκεκριμένο δεν το αντέχω με τίποτα, προσπάθησα πολύ αλλά....
2. apple: Καλύτερο από το προηγούμενο, αλλά δεν με τρέλανε και έχει μία υπογεύση που θυμίζει το πρώτο.
3. cherry: Όπως το 2.
4. menthol: Αρκετά δροσιστικό και "δυνατό" σαν χτύπημα, αλλά όπως όλες οι μέντες που έχω δοκιμάσει δεν είναι για συνέχεια όλη μέρα άτμισμα.  Πάντως δεν είναι κακό.
5. vanilla: Για εμένα το καλύτερο και σαν γεύση και σαν χτύπημα. Είναι ίσως το μόνο που δεν αφήνει αυτήν την υπογεύση του traditional η οποία προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου.

Θα ήταν τουλάχιστον απρέπεια, να μην αναφέρω την εξαιρετική εξυπηρέτηση του αντιπροσώπου και τη γενναιοδωρία του όταν κάτι χρειάστηκε αλλαγή ή ο τρόπος του να "συμπληρώνει" παραγγελίες με "δωράκια".
Όμως πιστεύω ότι τα xl regular medium (και το έχω 1000πει) παραμένουν αξεπέραστα και είναι κρίμα που αποσύρθηκαν από την njoy.
Σε κάθε περίπτωση όμως, αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη και εκτίμηση, καθώς τα γούστα διαφέρουν και κάποιοι πιθανώς να θεωρούν τα duo κορυφαία.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 01, 2010, 21:46 »
έχω την αίσθηση ότι στα ίδια με τον atmisti θα καταλήξω αφού έχουμε ακριβώς την ίδια άποψη για τη γεύση Traditional. Κατα την προσωπική μου άποψη δεν ατμίζεται με τίποτα ή ατμίζεται με όχι ιδιαίτερη ευχαρίστηση.
Και κάτι ακόμα : Ο Ελληνας αντιπρόσωπος είναι όντως εξαιρετικός.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2010, 10:31 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 02, 2010, 10:33 »
Για τα δικά μου γούστα (και μόνο) έχω να πω τα εξής:
Έχω δοκιμάσει τα παρακάτω DUO cartomizer της NJOY, όλα σε περιεκτικότητα νικοτίνης regular (1,8%).
1. traditional: Το συγκεκριμένο δεν το αντέχω με τίποτα, προσπάθησα πολύ αλλά....
2. apple: Καλύτερο από το προηγούμενο, αλλά δεν με τρέλανε και έχει μία υπογεύση που θυμίζει το πρώτο.
3. cherry: Όπως το 2.
4. menthol: Αρκετά δροσιστικό και "δυνατό" σαν χτύπημα, αλλά όπως όλες οι μέντες που έχω δοκιμάσει δεν είναι για συνέχεια όλη μέρα άτμισμα.  Πάντως δεν είναι κακό.
5. vanilla: Για εμένα το καλύτερο και σαν γεύση και σαν χτύπημα. Είναι ίσως το μόνο που δεν αφήνει αυτήν την υπογεύση του traditional η οποία προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου.

Θα ήταν τουλάχιστον απρέπεια, να μην αναφέρω την εξαιρετική εξυπηρέτηση του αντιπροσώπου και τη γενναιοδωρία του όταν κάτι χρειάστηκε αλλαγή ή ο τρόπος του να "συμπληρώνει" παραγγελίες με "δωράκια".
Όμως πιστεύω ότι τα xl regular medium (και το έχω 1000πει) παραμένουν αξεπέραστα και είναι κρίμα που αποσύρθηκαν από την njoy.
Σε κάθε περίπτωση όμως, αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη και εκτίμηση, καθώς τα γούστα διαφέρουν και κάποιοι πιθανώς να θεωρούν τα duo κορυφαία.
γαρυφαλλο και φράουλα δεν δοκίμασες ?

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 02, 2010, 10:41 »
γαρυφαλλο και φράουλα δεν δοκίμασες ?
Όχι ακόμα, λένε τπτ  ???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 02, 2010, 21:49 »
Σήμερα άτμισα όλες τις γεύσεις Duo (σε high περιεκτικότητα).
Η μέντα ξεχωρίζει. Πρόκειται όντως για την απόλυτη μέντα. Εκρηκτική απο κάθε άποψη.
Εντυπωσιάζει με την πρώτη κιόλας τζούρα. Ωστόσο απευθύνεται κατα κύριο λόγο σε φίλους της γεύσης menthol. Δεν είναι η επιλογή μου αλλά είναι η πιο δυνατή γεύση.
Το γαρύφαλλο μου φάνηκε χειρότερο απο όλες τις άλλες γεύσεις , συναγωνιζόμενο ωστόσο στον τομέα της άσχημης γεύσης με το Traditional. Γαρύφαλλο και traditional είναι κατα την προσωπική μου εκτίμηση οι δύο χειρότερες γεύσεις. Περίμενα κάτι περισσότερο απο την Vanilla αλλά σε γενικές γραμμές με απογοήτευσε. Συμπαθητικό το μήλο αλλά  καλύτερη η φράουλα. Συμπερασματικά θα έλεγα ότι αν ξαναγύριζα στο njoy npro , η επιλογή μου θα ήταν η φράουλα. Εδώ και ορισμένες ώρες λοιπόν ατμίζω Duo φράουλα χωρίς ουσιαστικά να με ικανοποιεί ιδιαίτερα.
Τίποτα δεν θυμίζει στο ελάχιστο το παλιό εξαιρετικό XL Regular.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 02, 2010, 22:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 04, 2010, 20:35 »
Θα ήταν τουλάχιστον απρέπεια, να μην αναφέρω την εξαιρετική εξυπηρέτηση του αντιπροσώπου και τη γενναιοδωρία του όταν κάτι χρειάστηκε αλλαγή ή ο τρόπος του να "συμπληρώνει" παραγγελίες με "δωράκια".

Συμφωνώ απόλυτα.
Ο Ελληνας αντιπρόσωπος είναι εξαιρετικός άνθρωπος και επαγγελματίας.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #501 στις: Ιουνίου 06, 2010, 15:36 »
vanilla: Για εμένα το καλύτερο και σαν γεύση και σαν χτύπημα. Είναι ίσως το μόνο που δεν αφήνει αυτήν την υπογεύση του traditional η οποία προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου.
Επανέρχομαι και τελικά διαπιστώνω πλέον, πως με την εμπειρία  8) που έχω αποκτήσει από την ενασχόληση με το Η.Τ., μπορώ να καταλάβω σχεδόν αμέσως ποιο είναι το υγρό που μου αρέσει.
Η βανίλια του DUO λοιπόν, είναι για εμένα το νέο XL της njoy  :)
Είναι η μόνη γεύση από τα νέα καρτ που μπορώ να ατμίζω όλη την ημέρα και να μην μου ξηραίνει το λαιμό ή να βαριέμαι τη γεύση της.
Την άτμισα με μίνι τούρμπό, με janty stick, με 801 μπαταρία, με την μπαταρία της njoy.
Tο αποτέλεσμα το ίδιο. Μια χαρά  :)
Αν ήταν και φθηνότερα τα καρτ - γύρω στο 1 ευρώ - θα ήταν μία χαρά λυση για εμένα.
Από τη στιγμή όμως που θέλω 3-4 καρτ τη μέρα, είναι εντελώς ασύμφορο και πέρα από τις οικονομικές μου δυνατότητες  :'(
Το μόνο που μένει ως λύση είναι να μου προτείνετε κάποια βανίλια με ίδια ή παρόμοια γεύση, ώστε να ξαναγεμίζω τα καρτ (αν και είναι κάτι που πραγματικά δεν μου αρέσει να κάνω  :tongue_smilie:).
Ακούω προτάσεις  ::)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #502 στις: Ιουνίου 06, 2010, 15:54 »
Αν και δεν ξερω τι γευση εχει του njoy, σου προτεινω βανιλια απο bestecig. Δεν χανεις και τπτ να την δοκιμασεις. Την ατμιζω μαλιστα σε medium και μου ειναι μια χαρα  :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #503 στις: Ιουνίου 06, 2010, 15:59 »
Η βανίλια , η μέντα και η καραμέλα είναι απο τα πλεον ευκολα να κατασκευαστούν DIΥ.
Οσο και να προσπαθήσετε να κάνετε λάθος το άρωμα απο αυτά τα 3 αναβλύζει αβίαστα και έχει σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα σε κάθε παρασκευάστρια εταιρία , αφού οι γευσεις αυτές είναι καθιερωμένες.
Το δυστύχημα για μένα είναι ότι απεχθάνομαι τη μέντα και μετά βίας μου είναι ανεκτή η βανίλια
μου απομένει η καραμέλα  :wall: :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2010, 20:54 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #504 στις: Ιουνίου 06, 2010, 17:03 »
Ευχαριστώ παιδιά  :)
Abet φίλε, η βανίλια στα DUO είναι διακριτική σαν γεύση και γι αυτό μου αρέσει,
για παράδειγμα στα xl που ήταν περισσότερο έντονη, δεν την προτιμούσα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #505 στις: Ιουνίου 06, 2010, 18:07 »
Ευχαριστώ παιδιά  :)
Abet φίλε, η βανίλια στα DUO είναι διακριτική σαν γεύση και γι αυτό μου αρέσει,
για παράδειγμα στα xl που ήταν περισσότερο έντονη, δεν την προτιμούσα  ;)
κατα την προσωπική μου άποψη η βανίλια των XL ήταν πολύ καλύτερη. Ξέφευγε απο τις συνηθισμένες γεύσεις βανίλιας. Γιατί δεν δοκιμάζεις vinirette vanilla ? Μπορεί να σου αρέσει. Πάντως δεν σου προτείνω γενικότερα το επαναγέμισμα των cartos.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #506 στις: Ιουνίου 06, 2010, 20:13 »
Εγώ από την άλλη βρίσκω πολύ πρακτικό το γέμισμα των καρτομάιζερ όχι μόνο για την σχετική ευκολία (απλά στάζεις στην τρύπα χωρίς να λερώνεσαι) αλλά για τη διάρκειά τους. Κανένα φιλτράκι δε διαρκεί τόσο.

Το θέμα είναι να λειτουργεί σωστά (όπως τα XL).

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #507 στις: Ιουνίου 06, 2010, 20:18 »
Λευτέρη, για κάνε ένα γρήγορο ρεπετέ  :))
Δλδ στα duo, απλά στάζεις από την τρύπα στη μεριά που βιδώνει στη μπαταρία κάποιες σταγόνες και απλά περιμένεις κανα μισάωρο?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #508 στις: Ιουνίου 06, 2010, 21:19 »
Μπα! Ποιος κάθεται να περιμένει! Μόνο όταν τα γεμίζω με άνεση χρόνου. Συνήθως γεμίζω αυτό που ατμίζω εκείνη τη στιγμή μέχρι να τα φτύσει ή μέχρι να αλλάξω γεύση (οπότε παίρνω άλλο καρτ).

Ναι στάζω μέχρι να ξεχειλίσει, (παίρνει πάνω από 20 σταγόνες) μετά το στριφογυρίζω και το χτυπάω λίγο (ή το αφήνω για κάνα μισάωρο όπως είπες) και για αρχή, πριν το βιδώσω, φυσάω από τη μεριά που τραβάμε, βάζοντας το βιδωτό μέρος να ακουμπάει και να βγάζει το τυχόν περίσσευμα υγρού σε μια χαρτοπετσέτα ώστε να μη μου έρθει στο στόμα με την πρώτη τζούρα. Τελικά σκούπισμα την επαφή και βίδωμα.

Όταν βιάζεσαι πάει λίγο παραπάνω χαμένο υγρό με το φύσημα στη χαρτοπετσέτα. Αν το κάνεις με άνεση χρόνου, οι απώλειες είναι ελάχιστες γιατί απορροφάται στο εσωτερικό του καρτομάιζερ.

Αυτό που παρατήρησα με τα DUO είναι ότι θέλουν προσοχή στο βίδωμα (τα XL δεν είχαν αυτό το πρόβλημα). Τι εννοώ: Όταν τα βιδώνει κανείς πολύ, κάπου προς το τέλος το πλαστικό περίβλημα ξεφεύγει από την ευθυγράμμιση με το εσωτερικό και φέρνει για λίγο "τρελά" γύρω με αποτέλεσμα μετά να βγάζει καμένη γεύση. Μπορεί να διορθωθεί πάλι η θέση του με τη "βίδα" που είπαμε παραπάνω αλλά είναι δύσκολο να το ξαναπετύχεις.

Στο βίδωμα λοιπόν θέλει να πιέζεις το πλαστικό πολύ από τα πλάγια με τα δάχτυλα ώστε να βιδώνει μαζί με το εσωτερικό του και να μην φέρει τρελά προς το τέλος που ζορίζει. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός. 

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #509 στις: Ιουνίου 06, 2010, 21:27 »
ΟΚ Λευτερη σε ευχαριστώ  :)
Ναι, κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό στα DUO. Πολύ σωστές οι συμβουλές σου  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191618 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 717 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797491 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313153 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6905 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12213 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13482 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711