vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 7 χρήστες
Xameno_Skli, camber, thanos1071, grag, Milarepa, karasarinis, maraki1308

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #465 στις: Απριλίου 30, 2010, 22:08 »
Βρε Silvester
Πάρε κανένα αντάπτορα να βρεις την υγειά σου

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #466 στις: Μαΐου 01, 2010, 01:31 »
Βρε Silvester
Πάρε κανένα αντάπτορα να βρεις την υγειά σου

Λες το ατμοποιητή RN 4081? Θα μπλέξω με τα υγρά και δεν ξέρω ακόμα πολλά πράγματα.
Εξαρτάται και απο τις τιμές βέβαια.
Σκέφτομαι απλά σαν πρώτη δόση να προσπαθήσω να γεμίσω ενα cart σαν το videaki που έχω δει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #467 στις: Μαΐου 01, 2010, 03:32 »
Oxi , εννοώ  να ατμίζεισ τα carts σου με μπαταρίες της προκοπής , όπως του BL  για παράδειγμα ή eGo

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #468 στις: Μαΐου 03, 2010, 18:08 »
Μόλις δοκίμασα κάτι.
Δε θέλω να προϊδεάσω γι' αυτό αλλά αν κάποιος έχει
   καρτομάιζερ Duo
+ αντάπτορα 510 σε 4081 atmo
+ eGo battery
ας κάνει μια συναρμολόγηση και ας μας πει εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #469 στις: Μαΐου 03, 2010, 18:16 »
Το έχω κάνει απο καιρό, αλλά δεν είμαι fun του cart οπότε η γνώμη μου δεν μετράει.
Πάντως το ego έχει νορμάλ τάση ( ας το επιβεβαιώσουν οι κατέχοντες μετρητές) κι έτσι το αποτέλεσμα δεν ειναι εντυπωσιακό ως προς τον ατμό - γευση. Η διάρκεια βέβαια παραμένει το μεγάλο ατου της μπαταρίας ego που είναι κατι παραπάνω από ικανοποιητική.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #470 στις: Μαΐου 03, 2010, 18:19 »
Δεν έχω ακούσει άλλη φορά ατμοποιητή να τσιτσιρίζει με τέτοια ευχαρίστηση! Και ζεστόοος ατμός!
Λες να έτυχε; Γι' αυτό είπα να δοκιμάσει και κανένας άλλος.

Και αυτά χωρίς επίπτωση στη γεύση, ίσα ίσα και μάλιστα με πολύ ντουμάνι. (Εδώ παίζει ρόλο και το υγρό βέβαια. Εγώ είχα βάλει και λίγο Εσπρέσο VG μέσα).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #471 στις: Μαΐου 03, 2010, 21:40 »
το έχω δοκιμάσει κι εγώ. Κατα την προσωπική μου άποψη αξίζει μόνο για τη διάρκεια μπαταρίας και την απουσία cut off.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #472 στις: Μαΐου 04, 2010, 14:17 »
Μέχρι τώρα άτμιζα (με αντάπτορα) τα XL τα οποία δε χωρούσαν μέσα στον κώνο του eGo ή και να χωρούσαν με το ζόρι, δεν ανέπνεαν οπότε τα άτιμιζα χωρίς αυτόν.
Τώρα μόλις παρατηρώ ότι τα DUO χωράνε μια χαρά μέσα στον κώνο!

Αποσυνδεδεμένος zambon

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #473 στις: Μαΐου 07, 2010, 00:46 »
Χτες ξεκινησα το ατμισμα με το Npro.
Αρχικα η γευση δεν με ενθουσιασε(ειδικα το traditional regular) αλλα κατα ενα περιεργο λογο καπνισα μονο 2 κ.τ σε δυο μερες ενω καπνιζα 20 στριφτα την ημερα.Το light νομιζω μου ταιριαξε πιο πολυ αν κ ν λεω να δοκιμασω καμια γευση,επισης η διαρκεια της μπαταριας δεν μου φαινετε κ πολυ ικανοποιητικη.Συμπερασματικα η πρωτη μου επαφη με το Η.Τ με ικανοποιησε οχι τοσο για την απολαυση αλλα για την αποτελεσματικοτητα ως προς το κ.τ.Παντως δηλωνω ατμιστης  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #474 στις: Μαΐου 07, 2010, 09:34 »
Φιλε μου θα πρεπει να εισαι ευχαριστημενος απο την 1η σου...επαφη με το κ.τ. Να ξερεις παντα οτι υπαρχουν κι αλλες συσκευες και κανεις μας δεν εμεινε πιστος μονο σε μια. Με τον καιρο θα δοκιμασεις κι αλλες και θα βρεις αυτην που θα σε καλυπτει καλυτερα. Μην εγκαταλειψεις την προσπαθεια, νομιζω οτι πραγματικα αξιζει τον κοπο!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #475 στις: Μαΐου 07, 2010, 21:32 »
σήμερα λοιπόν σκέφτηκα να ατμίσω ένα XL Regular απο τα λίγα που μου είχαν μείνει.
Δεν ξέρω αλλά δεν με ικανοποίησε. Ανοιξα και ένα δεύτερο και μου φάνηκε και αυτό όχι καλό.Μάλλον εξατμίστηκαν αφου τα είχα εδώ και μερικούς μήνες. Και όμως αυτά τα cartomizers ήταν εκπληκτικά όταν ήταν φρέσκα. Ξαναθυμήθηκα λοιπόν το Njoy Npro. Με ένα καλό carto το συγκεκριμένο τσιγάρο είναι κορυφαίο. Καλό  και το ego αλλά αυτό μου φαίνεται πραγματικά καλύτερο. Πιο ξεκούραστο γενικά. Θα κάνω μια προσπάθεια να το χρησιμοποιώ περισσότερο αν βρώ το ιδανικό cartomizer. Αν δεν τα καταφέρω ενδεχομένως να γυρίσω στο evo.

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #476 στις: Μαΐου 08, 2010, 21:37 »
Για τους φίλους που ατμίζουν με cartomizer, ένα ακόμα tip.

Αν προσέξετε το cart απο την μεριά που συνδέεται (βιδώνει) στην μπαταρία, θα δείτε ότι το κεντρικό σημείο
 μπορεί να στραφεί με το νύχι δεξιά ή αριστερά.

Ε λοιπόν δοκιμάστε να παίξετε (να το στρίψετε) δεξιά ή αριστερά και θα πάθετε πλάκα.

Οταν το στρίβεις αριστερά τραβάει πιο εύκολα τσιτσιρίζει και μπορεί αν το παρακάνετε αριστερά, να έχει γεύση καμένου.

όταν το στρίβεις δεξιά τραβάει πιο σφικτά, η γεύση γίνεται πιό ζεστή και πλούσια.Ενα cart που δεν βγάζει  πια καλό ατμό, ξαναζωντανεύει!!!

Αν δείτε λοιπόν ότι μερικά cart έχουν γεύση καμένου από την αρχή, δοκιμάστε να το στρίψετε λίγο δεξιά μέχρι να βρείτε το ιδανικό σημείο. Το έχω δοκιμάσει σε 4-5 τουλάχιστον και δεν περιγράφετε με λόγια η μεταμόρφωση της "τζούρας".
 
Προσοχή όμως να δοκιμάζετε λίγο λίγο τις δεξιόστροφες αλλαγές, γιατί αν το παρακάνετε θα διαπιστώσετε  με έκπληξη ότι θα έρθει ατόφιο υγρό στο στόμα με απαίσια γεύση.

Εγώ εχω μάθει πιά να το ρυθμίζω και να παίρνω από το κάθε cart το μέγιστο που μπορεί να δώσει!!!

ΤΕΛΕΙΕΣ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΖΟΥΡΕΣ!!!

Τέρμα πια στα cart που πήγαιναν στα σκουπίδια επειδή μύριζαν και είχαν γεύση καμένου απο την αρχή!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2010, 21:42 από Silvester »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #477 στις: Μαΐου 08, 2010, 22:26 »
Για τους φίλους που ατμίζουν με cartomizer, ένα ακόμα tip.

Αν προσέξετε το cart απο την μεριά που συνδέεται (βιδώνει) στην μπαταρία, θα δείτε ότι το κεντρικό σημείο
 μπορεί να στραφεί με το νύχι δεξιά ή αριστερά.

Ε λοιπόν δοκιμάστε να παίξετε (να το στρίψετε) δεξιά ή αριστερά και θα πάθετε πλάκα.

Οταν το στρίβεις αριστερά τραβάει πιο εύκολα τσιτσιρίζει και μπορεί αν το παρακάνετε αριστερά, να έχει γεύση καμένου.

όταν το στρίβεις δεξιά τραβάει πιο σφικτά, η γεύση γίνεται πιό ζεστή και πλούσια.Ενα cart που δεν βγάζει  πια καλό ατμό, ξαναζωντανεύει!!!

Αν δείτε λοιπόν ότι μερικά cart έχουν γεύση καμένου από την αρχή, δοκιμάστε να το στρίψετε λίγο δεξιά μέχρι να βρείτε το ιδανικό σημείο. Το έχω δοκιμάσει σε 4-5 τουλάχιστον και δεν περιγράφετε με λόγια η μεταμόρφωση της "τζούρας".
 
Προσοχή όμως να δοκιμάζετε λίγο λίγο τις δεξιόστροφες αλλαγές, γιατί αν το παρακάνετε θα διαπιστώσετε  με έκπληξη ότι θα έρθει ατόφιο υγρό στο στόμα με απαίσια γεύση.

Εγώ εχω μάθει πιά να το ρυθμίζω και να παίρνω από το κάθε cart το μέγιστο που μπορεί να δώσει!!!

ΤΕΛΕΙΕΣ ΧΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΤΖΟΥΡΕΣ!!!

Τέρμα πια στα cart που πήγαιναν στα σκουπίδια επειδή μύριζαν και είχαν γεύση καμένου απο την αρχή!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο!
Το δοκίμασα σε ένα καρτομάιζερ KR-808D, με μια τσιμπίδα έστριψα αρχικά αριστερά το κεντρικό τμήμα και η τζούρα γινόταν όλο και λιγότερο σφιχτή και ο
καπνός όλο και πιο κρύος και μετά δεξιά με το ανάποδο αποτέλεσμα.
Τέρμα δεξια δεν τραβαγε καθόλου και αν επέμενα ερχόταν υγρά, τέρμα αριστερά ερχόταν μόνο φρέσκος αέρας.
Πάρα πολύ καλό tip!
Ευχαριστούμε.

Edit:
Οπως μπορώ να το αντιληφθώ μοιάζει με στρόφιγγα η οποία ανοιγοκλείνει και αυξομειώνει την  παροχή αέρα στον καρτομάιζερ και υπάρχει και στον
KR808D που δοκίμασα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2010, 22:51 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #478 στις: Μαΐου 09, 2010, 02:05 »
Παράθεση
Για τους φίλους που ατμίζουν με cartomizer, ένα ακόμα tip.
Αν προσέξετε το cart απο την μεριά που συνδέεται (βιδώνει) στην μπαταρία, θα δείτε ότι το κεντρικό σημείο
 μπορεί να στραφεί με το νύχι δεξιά ή αριστερά.
Πρέπει να ξανανοίξω ένα καρτ για να το επιβεβαιώσω , αλλά έτσι όπως το λέτε πιθανόν συμβαίνει το εξης..
Καθως γυρίζεις τον κεντρικό πολο , ο οποίος είναι συνδεδεμένος με την αντίσταση, αυτή περιστρέφεται
Η αντίσταση δεν είναι ισια , έχει τυχαία καμπυλότητα που πιθανώς ακουμπάει στο φιτίλι
Γυρνώντας δεξιά ή αριστερά τυχαία
- μπορείς να πετύχεις έτσι ώστε να έχει αίσθηση καμένου ( αν η αντίσταση ακουμπάει στο
φιτίλι)
- μπορεί η ανντίσταση να συστραφεί και να απομακρυνθεί απο το φιτίλι , οπότε σου έρχεται υγρό
- τέλος μπορεί να έχει ιδανική απόσταση χωρίς να ακουμπάει και να ατμίζει σωστα
ετσι το αντιλαμβάνομαι

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #479 στις: Μαΐου 09, 2010, 02:29 »
Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία, Silvester.  :thumpup:
Μόλις το δοκίμασα και η  διαφορά στην τζούρα είναι πραγματικά μεγάλη.
Εμένα όμως έφερε καμένο (πολύ έντονο μάλιστα) με τη στροφή δεξιά!

Όπως είπες. Για εξαρχής προβληματικά καρτομάζερ είναι σωτήρια η ρύθμιση. Με μια - δυο δοκιμές μπορεί να αλλάξει τελείως η συμπεριφορά και η γεύση της τζούρας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10672 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191583 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 849 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 711 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797467 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313125 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13477 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711