vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, thanos1071, pngtszs1976, maprix

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #450 στις: Απριλίου 18, 2010, 01:49 »
Ευχαριστώ παιδιά. Μακάρι να το κόψω τελείως.

Κάπνιζα στριφτό Craven που είναι αρκετά βαρύ, αλλά τα traditional σε regular μου φάνηκαν στούκας. Αυτό και αν είναι throat hit.
Μπορεί να είναι και αυτός ο λόγος που κάνω ένα ανα δύο μέρες. Οταν θα κατέβω αργότερα σε ελαφρύτερο, θα δούμε.
Πάντως και τελείως να μην το κόψω, αν κατέβω έστω σε Low θα είμαι καλά... Εχει και την φάση του.
Που να δείτε κάτι φάτσες όταν βγαίνει απο την τσέπη και τραβάω 1-2 τζούρες και ξανά τσέπη!!!
Αλλά αυτό, είναι...  μια "άλλη ιστορία".


Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #451 στις: Απριλίου 18, 2010, 01:56 »
Που να δείτε κάτι φάτσες όταν βγαίνει απο την τσέπη και τραβάω 1-2 τζούρες και ξανά τσέπη!!!
Αλλά αυτό, είναι...  μια "άλλη ιστορία".
Που να δεις όταν κρατάς mod, το βγάζεις, τραβάς 1-2 τζούρες και ξανά στην τσέπη... Ψάχνουν να βρουν που έχεις παρκάρει τον ιπτάμενο δίσκο :))

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #452 στις: Απριλίου 20, 2010, 18:02 »
Πήρα κι εγω και δοκιμασα τα νεα καρτομαιζερ, γιατι θελω παντα να εχω την καλη εναλλακτικη που μου προσφερε το njoy με τα xl. Επειδη λοιπον συχνα βαριομουνα την γευση ή/και την ταλαιπωρια του dripping του evo και του ecopure, ειχα και το njoy μου μαζι να μου αλλαζει την γευση και την αισθηση. Πολλες φορες γινοταν και το βασικο μου τσιγαρο.
Απογοητευτηκα μολις εμαθα για την αποσυρση των xl και περιμενα πως και πως να δοκιμασω τα νεα φιλτρα. Ειχα δοκιμασει παλιοτερα καποια με γευση tobacco που δεν μου αρεσαν με τιποτα και τωρα περιμενα με ανυπομονησια να δω τις νεες γευσεις.
Επισης επειδη ακτιμω την συμπεριφορα του κ.Πετροπουλου που ηταν αψογος παντα στις συναλλαγες μας, αφησα να περασουν λιγες μερες δοκιμων.
 
Οι παρατηρησεις μου:
 
+ Καλη γευση. Οχι xl, αλλα τιποτα το ευκαταφρονητο. Ουτε γλυκια, ουτε "βαρια".
+ Καλο χτυπημα.
+ Ευκολη τζουρα. Παρεμεινε. Το θετικο της njoy σε σχεση με τους αντιπαλους της.
 
- Μικρη διαρκεια. Καμμια σχεση με τα xl. Ο μισος χρονος. Ειδικα το πρωτο, κρατησε περιπου 50 τζουρες.
- Εντονη γευση καμμενου στα τελειωματα.
- Ποιοτητα κατασκευης ετσι κι ετσι. Φαινεται λιγο χειροτερη απο τα xl.
 
Συμπερασματικα, θα εξακολουθησει να αποτελει την εναλλακτικη μου, αν και θα ηθελα να το εβλεπα να βελτιωνει, τουλαχιστον, το χρονο ζωης του.
Τα καρτομαιζερ που δοκιμασα ηταν τα traditional σε regular.
 
 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #453 στις: Απριλίου 20, 2010, 19:44 »
Τα XL τελικά γιατί καταργήθηκαν; Ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #454 στις: Απριλίου 21, 2010, 07:40 »
Τα XL τελικά γιατί καταργήθηκαν; Ξέρει κανείς;
γιατί προφανώς η μητρική Njoy επέλεξε άλλον κατασκευαστή cartomizer.

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #455 στις: Απριλίου 23, 2010, 18:16 »
Μετά από ένα μήνα χρήσης των DUO και δοκιμής όλων των διαθέσιμων γεύσεων εκτός από βανίλια και μέντα, συνοψίζω τις εντυπώσεις μου.

-1. Πολλά καρτ (περίπου το 1/3 μιάς παραγγελίας 45 καρτς) βγάζουν γεύση καμένου εξ αρχής!
-2. Η διάρκεια των καρτ ποικίλει. Προσωπικά έχω φτάσει να χρησιμοποιώ από 1-3 την ημέρα χωρίς ιδιαίτερες διαφοροποιήσεις στον ρυθμό ατμίσματος (γιά τα καμένα που γράφω παραπάνω δεν το συζητάω πως πάνε κατ ευθείαν στα σκουπίδια)
-3. Η καλύτερη γεύση μακράν είναι το γαρύφαλλο. Απίστευτη γεύση, μεστή χωρίς να είναι υπερβολική.
-4. Η χειρότερη είναι το κεράσι. Πολύ έντονη και σε πνίγει. Η φράουλα σου δίνει την εντύπωση πως ατμίζεις ... κολώνια
-5. Καλή γεύση έχει το μηλαράκι, ενώ γιά τα δικά μου γούστα το tradicional είναι πιό καλό απ το regular των ΧL
Η ποσότητα νικοτίνης σε όλα τα καρτς είναι στα 1.2%

Κατά τη γνώμη μου η Njoy έχει να επιλύσει δύο σημαντικά προβλήματα. Το ένα έχει να κάνει με την σταθερή απόδοση των καρτς της (διάρκεια και ατμοποιητές)
Το άλλο είναι η τιμή. Δεν μπορεί τα DUO να κοστίζουν όσο τα XL.
Είναι σαν ένα Skoda Fabia να κοστίζει όσο ένα Golf.
Μιά τιμή γύρω στο 1.5 ευρώ ανά καρτ (με την έκπτωση) θα είναι πολύ πιό ορθολογική


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #456 στις: Απριλίου 23, 2010, 18:35 »
εχουνε και τα καρτομαιζερ προβλημα με την βαλβιδα ανακυκλωσης καυσαεριων οπως εχουνε τα σκοντα  καμπια 1??  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #457 στις: Απριλίου 23, 2010, 20:25 »
εχουνε και τα καρτομαιζερ προβλημα με την βαλβιδα ανακυκλωσης καυσαεριων οπως εχουνε τα σκοντα  καμπια 1??  :wall:


χωρις λογια..  :lotpot::laugh1:  :laugh1:
Α ρε ξαδερφε!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #458 στις: Απριλίου 24, 2010, 00:07 »
να λοιπόν κάτι σχετικό με  cartomizers
https://www.smokestikusa.com/cart/storefront.php
Με χρήση εκπτωτικών κωδικών η τιμή είναι αρκετά καλή

και εδώ μια συζήτηση με σχετικό φωτογραφικό υλικό που αποδεικνύει ότι τα συγκεκριμένα είναι ίδια με τα XL
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/smokestik/84769-cartomizers.html
Φαίνεται σαφέστατα ότι ο κατασκευαστής είναι ο ίδιος με τον κατασκευαστή των XL που έφερνε η  Njoy.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #459 στις: Απριλίου 24, 2010, 07:46 »
TEM, αν δεν δοκιμάσει κάποιος.... αμφιβάλλω οτι είναι ίδια και με τη γεύση των regular xl.

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #460 στις: Απριλίου 25, 2010, 10:59 »
Εχω παρατηρήσει ότι η μία απο τις δυο μπαταρίες έχει χάσει λίγο απο την ευαισθησία της.
Δηλαδή απαιτείται μεγαλύτερη προσπάθεια "ρουφίγματος" για να ενεργοποιηθεί. (Το λαμπάκι)...
Με το ίδιο cartomizer και τις δυο μπαταρίες πλήρως φορτισμένες, δεν ευχαριστιέμαι το ίδιο την τζούρα.
Με την "προβληματική", νοιώθω "πεινασμένος"!!!

Στην αρχή ήταν και οι δύο το ίδιο ευαίσθητες και μάλιστα μερικές φορές ακόμα και κατα την διάρκεια βιδώματος-ξεβιδώματος στον φορτιστή, άναβε το λαμπάκι.
Τι μπορεί να φταίει? Επειδή βάζω το Η.Τ στην τσέπη μου κάθετα, υπάρχει περίπτωση να πήγε υγρό μέσα στην μπαταρία και να χρειάζεται να το στεγνώσω κάπως?
Οι μπαταρίες είναι καινούργιες 10 ημερών περίπου.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #461 στις: Απριλίου 25, 2010, 11:49 »
Αν είναι θέμα υγρασίας, βούτα την μέσα σε ένα ποτηράκι ή φακελάκι με ρύζι (ως γνωστό απορροφά την υγρασία) και άσε την εκεί κάνα 24ωρο.
Επίσης μου έτυχε να φτιάξει και με μερικά χτυπηματάκια (όχι άγρια όμως και διαλυθεί το εσωτερικό της).
Αν δεν πιάσουν τα παραπάνω, μάλλον χρειάζεται αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #462 στις: Απριλίου 27, 2010, 16:40 »
Σήμερα παρέλαβα τα νέα cartomizer traditional 1.8 της NJOY και έχω να πω πως σαν γεύση τα προτιμώ από τα XL.
Αρκετά καλή, καπνίσια γεύση, αλλά από χτύπημα και παραγωγή ατμού μέτριο. Επίσης, το μήκος του είναι μεγαλούτσικο (4cm) συγκριτικά με το XL αλλά και το KR808 (3.5cm).
Τα πήρα κυρίως για on the go περιστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2010, 16:58 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #463 στις: Απριλίου 29, 2010, 23:26 »
Αν είναι θέμα υγρασίας, βούτα την μέσα σε ένα ποτηράκι ή φακελάκι με ρύζι (ως γνωστό απορροφά την υγρασία) και άσε την εκεί κάνα 24ωρο.
Επίσης μου έτυχε να φτιάξει και με μερικά χτυπηματάκια (όχι άγρια όμως και διαλυθεί το εσωτερικό της).
Αν δεν πιάσουν τα παραπάνω, μάλλον χρειάζεται αλλαγή.

Τελικά είναι προβληματική. Την μια φορά παίζει καλά και την άλλη σου βγαίνουν τα μάτια έξω απο το ρούφηγμα!!!

Χθες το βράδυ είχα σοβαρό πρόβλημα στην δουλειά μου και ενώ η άλλη η καλή ήταν στην φόρτιση, δεν άντεξα και την σούταρα πάνω στον τοίχο και την έκανα κομμάτια.

Τέλος πάντων, επιτόπου παρήγγειλα άλλες τρείς απο το site ( βασικό πακέτο με φορτιστή αυτοκινήτου  + 2 λευκές), γιατί κόντεψα να ξαναπιάσω το τσιγάρο απο τα νεύρα μου και την σοβαρότητα του προβλήματος που είχα να αντιμετωπίσω.

Σήμερα βρήκα σε άλλο σημείο του forum προβλήματα σχετικά με τις μπαταρίες του njoy και ειδικά το συγκεκριμένο πρόβλημα!!!
Κρίμα γιατί αν το είχα πάρει χαμπάρι ότι δεν έφταιγα εγώ αλλα η μπαταρία, θα έκανα χρήση της εγγύησης.

Ελπίζω αυτές που θα έρθουν να μην έχουν πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Silvester

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #464 στις: Απριλίου 30, 2010, 11:40 »
Για όλους τους φίλους που χρησιμοποιούν cartomizer, προτείνω την ταυτόχρονη χρήση τουλάχιστον δύο κάθε φορά. Εχω παρατηρήσει ότι αποδίδουν καλύτερα και περισσότερο, όταν τα αφήνω να "ξεκουράζονται" εναλλάξ....
Το πρώτο που είχα χρησιμοποιήσει το είχα ανοίξει πριν το πετάξω και είδα ότι ήταν ακόμα ποτισμένο. Μετά, έκανα αυτό το πείραμα, δηλαδή άφησα ένα που δεν έβγαζε ικανοποιητικό ατμό στην άκρη με τα καπάκια του και την άλλη μέρα, μου έδωσε λίγες ώρες ακόμα. Και λέω λίγες ώρες, σύμφωνα με τις δικές μου προτιμήσεις, που χρησιμοποιώ ενα cart ανα δύο μέρες δηλαδή 2 cart τώρα, ανα 4+ ημέρες. Όταν φυσικά δεν έχω πρόβλημα με την δουλειά μου, γιατί τότε απο το άγχος και την πίεση, αυξάνεται η κατανάλωση...  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355532 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191599 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 850 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12207 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13477 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711