vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, mathimatikos1966, John K, Milarepa, Jorge, manoslykos

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #375 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 12:54 »
Οι συναντήσεις παιδιά!!!! Μη ξεχνάτε τη δύναμη των συναντήσεων!!!!!
Εμείς που επαρχία, δε λέει να πληρώσεις μεταφορικά για να σου στείλει κάποιος ένα μπουκαλάκι που δε του άρεσε, ούτε έχουμε την πολυτέλεια των πολλών δοκιμών, οι συναντήσεις μας έχουν σώσει!
Βρισκόμαστε, ανταλλάσσουμε υγρά, δοκιμάζουμε άλλα, τα λέμε, .....
Τη δύναμη των συναντήσεων μην την παραβλέπεται........
Και Αθήνα γίνονται (φαντάζομαι) πολύ περισσότερες... Σε μια συνάντηση να έρθει ένας καινούριος, του έχουν λυθεί 1 εκατομ απορίες....
Όσο γι' αυτό, το πολύ σοφό που γράφει ο φίλος μας:

Μια άσχημη εμπειρία επίσης με έναν έμπορο που εκμεταλευεται καταστάσεις όταν είσαι στην αρχή αρχή μπορεί να σε διώξει μακριά.
Αυτό είναι το καλό του φόρουμ ότι σε προστατεύει, μετά λες και τα προβλήματα σου τα οποία συνήθως λύνονται ή προσφέρονται εναλλακτικές και δεν απογοητεύεσαι.

Από υπόνοιες και μόνο που είχα κάποτε, (άλλο θέμα αν ήταν δικαιολογημένες), ανακάλυψα το φόρουμ! Κατ' εμένα, το ψάχνει κανείς το θέμα. Δεν το έψαξε; Δε γυρίζει πίσω. Λέει "το πάθημα μάθημα" και συνεχίζει πιο.... ψαγμένος και μακρυά από εκεί που τον "κρέμασαν" την πρώτη φορά. Αν όχι, τότε ναι, είναι δικαιολογίες.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #376 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 13:03 »
Λάθη σε επιλογές εξοπλισμού κάνουν και οι παλιοί και έμπειροι. Αυτοί, από την επιθυμία τους να δοκιμάσουν αρκετά νέα καλούδια.


Οσο για τα υγρά που δεν αρέσουν σε έναν νέο ατμιστή, συνήθως λέω να τα βάλουν στην άκρη και να τα δοκιμάζουν κάθε μήνα. Η γεύση αλλάζει, τα γούστα το ίδιο και τελικά κάτι που δε μας άρεσε το νοέμβρη, μπορεί το Γενάρη να το θεωρήσουμε απολαυστικό.


Οσο για τις συναντήσεις και την συνεχή ενημέρωση από το φόρουμ, τα θεωρώ αυτονόητα.


Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #377 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 14:21 »
Rizzla, αν νομίζεις πως έκοψες οριστικά το τσιγάρο επειδή πέρασε από το τελευταίο ένας μήνας, χρόνος ή δεκαετία, ενημερώνω πως έχουν περάσει κι από τα τρία στάδια φίλοι μου και τώρα καπνίζουν κανονικά... Το η.τ. σε κρατάει μακριά τουλάχιστον.

Xαχαχαχα σε μένα το λες αυτό? Έκοψα δύο φορές το τσιγάρο την πρώτη για 2 χρόνια και την δεύτερη για 1 χρόνο. Και τις δύο φορές ξεκίνησα ξανά όχι γιατι μου έτυχε κάτι κι άλλες τέτοιες δικαιολογίες που χρησιμοποιούμε συχνά αλλά γιατί απλώς γούσταρα να ξεκινήσω ξανά. Μου αρέσει η κίνηση, πάει και τελείωσε, είμαι πιο εθισμένη σ'αυτή παρά στην νικοτίνη.

Εννοούσα πριν ότι το κόβω εύκολα.

Ε το η.τ. ακριβώς για αυτό μου φαίνεται πολύ ωραία ιδέα γιατί δεν κόβω την κίνηση ούτε την νικοτίνη που κακά τα ψέμματα με χαλαρώνει.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #378 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 18:40 »
@Rizzla, το εχεις εισαι σε καλο δρομο, σιγουρα θα απογοητευτεις στην πορεια, θα τα παρεις στο κρανιο, θα θυμωσεις με μερικα κακως κειμενα, θα πεταξεις αρκετο χρημα, θα σου ρθει να το πεταξεις το μηχανημα στον τοιχο, να αδειασεις τα υγρα στον νεροχυτη κτλ κτλ κτλ αλλα στο τελος αν επιμεινεις θα ΔΙΚΑΙΩΘΕΙΣ, θα βρεις ενα μηχανημα να σου κανει αυτα που θες, θα βρεις και κανα δυο τρεια υγρα που θα τα γουσταρεις και στην τελικη θα την περνας φινα και χωρις πισες, χημικες ουσιες που δεν γνωριζεις και αλλα πολλα στραβα του κ.τ., θα ξυπνας το πρωϊ χωρις βηχα, θα ανεβαινεις τις σκαλες χωρις να νιωθεις οτι θα παθεις καρδιακο επεισοδιο, θα μυριζεις αντι για τσιγαριλα, σοκολατιτσα, φρουτακια κτλ και δεν θα κοιμασαι και θα ξυπνας καθε μερα με τον φοβο του καρκινου. Αν ολα αυτα δεν ειναι ενας καλος λογος να γουσταρεις το τσιγαρο χωρις τσιγαρο, ε.. τι να πω μετα τοτε τα θελει ο κωλ... σου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #379 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 08:02 »
μεγαλη απογοητευση οταν πριν 3 χρονια περιπου πηρα απο φαρμακειο ατμοτσιγαρο .το αφησα πολυ γρηγορα δεν ειχα ιδεα τι κυκλοφορουσε τοτε και δεν το εψαξα καθολου.
Οταν ξαναπροσπαθησα με εγκο πριν 1,5 χρονο περιπου δεν ξανακαπνισα και ειμαι σταθερος εκτος απο μια βλακεια μου τον φετινο Αυγουστο για 2 εβδομαδες με ΚΤ  :idiot1:
Πουλούσαν και τα φαρμακεία ηλεκτρονικό τσιγάρο; Δεν είναι παράνομο αυτό; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #380 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 08:10 »
Aκόμα και σήμερα πουλάνε πολλά φαρμακεία Η.Τ. και υγρά

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #381 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 13:01 »
Καλημέρα

Έχω εδώ και κάμποσο καιρό ένα BClear με ego μπαταρία και χρησιμοποιώ halo υγρά.

Το πρόβλημα μου είναι ότι μετά από περίπου 7-8ml οι ατμοποιητές τα φτύνουν.Bγάζουν πολύ συχνά καμμένο και τελείως αλλοιωμένη γεύση.

Όσο μπορώ να δω την αντίσταση μαζεύει κατάλοιπα αλλά δεν μπορώ να βγάλω και τον κώνο για να την καθαρίσω ενώ απ' την άλλη είναι τελείως ασύμφορο κάθε τόσο να θέλω και καινούριο... :(

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #382 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 13:15 »
Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο άλλο μοντέλο ατμοποιητή τότε.
Μπορεί πολλά να φταίνε, όπως το υγρό, μπορεί και τίποτα.
Απλά να μη σου κάθεται το μοντέλο.
evod και iclear16 παίζουν καλά με ego μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #383 στις: Νοεμβρίου 13, 2013, 13:32 »
Σε σχέση με egoc που είχα παλιά,σαν συσκευή με εχει βολέψει πολύ και δεν έχω κανένα παράπονο από απόδοση με  καινούριο ατμοποιητή απλά μετά τα 7-8ml αλλάζει το πράγμα...

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #384 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 01:59 »
Τον BClear τον έχω δυστηχώς και εγώ και το έχω σκυλομετανιώσει που τον πήρα και τον πλήρωσα 8€
αλλά δεν ήξερα γιατί από εκεί που τον πήρα μου τον πουλήσανε για καλό αλλά πρέπει να είναι ότι πιο
άχρηστο κυκλοφορεί στην αγορά.
Όσο για τον iClear 16 όταν έκανα έτοιμα υγρά ήταν τέλειος αν εξαιρέσεις την μεγάλη κατανάλωση
λόγο διπλων αντιστάσεων αλλά όταν έφτιαξα δικά μου υγρά μου έφερνε υγρό στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #385 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 02:54 »
8 ευρώ δεν είναι πολλά, μην τρελαινεσαι. Σκέψου να αγόραζες κάποιον με πυρέξ και 20 ευρώ και να μη σου καθόταν.
Αν και έχω φάει κι εγώ ήττα με τα bottom coil, δε θα συμφωνήσω ότι είναι κακός άτμο, διότι σε πολλούς αρέσει.
Θα προτιμήσω να πω ότι δε σου ταίριαξε.
Για τον iclear, πες μας τι βάσεις χρησιμοποιείς τώρα και με ποια έτοιμα υγρά δούλευε καλά. Πιθανόν να θέλει λίγο πιο πηχτές ή άλλη αναλογία pg/vg.

Αποσυνδεδεμένος dlmen

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #386 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 02:55 »
Καλημέρα

Έχω εδώ και κάμποσο καιρό ένα BClear με ego μπαταρία και χρησιμοποιώ halo υγρά.

Το πρόβλημα μου είναι ότι μετά από περίπου 7-8ml οι ατμοποιητές τα φτύνουν.Bγάζουν πολύ συχνά καμμένο και τελείως αλλοιωμένη γεύση.

Όσο μπορώ να δω την αντίσταση μαζεύει κατάλοιπα αλλά δεν μπορώ να βγάλω και τον κώνο για να την καθαρίσω ενώ απ' την άλλη είναι τελείως ασύμφορο κάθε τόσο να θέλω και καινούριο... :(





[size=78%].   [/size] :yes: [/size]

[/size]
Μαλλον ηρθε η ωρα να προσανατολιστης σε επισκευασιμο...και απο θεμα ποιοτητας αλλα και οικονομιας,,,και αν μαλλιστα αντικαταστησεις την ego με καποιο mod  ( ωστε να μπορεις να πειραματιστεις και με meshατους - γιατι το mesh θελει δυναμη που δεν παρεχει η ego - ) ...θα δεις αλλο επιπεδο στον ατμο αλλα και στην τσεπη..


Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2013, 02:59 από petra »

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #387 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 13:16 »
Άνοιξα τον ατμοποιητή τελικά και ήταν μαύρο χάλι η αντίσταση...Στις αρχές νόμιζα ότι έφταιγε το Voodoo αλλά τελικά και με captain jack και tribecca τα ίδια..
Άμα είναι να θέλω κάθε λίγο άλλο ατμοποιητή δεν έχει νόημα...


Θα το ψάξω για επισκευάσιμο σύντομα απ' ότι φαίνεται όπως προτρέπει και ο φίλος από πάνω,..(καμια Σοφία ίσως που μου φαίνεται και πολύ εύκολη στο στήσιμο)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #388 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 13:30 »
Δεν ξέρω κατά πόσο η σοφία θα είναι πιο εύκολος ατμοποιητής σε σχέση με άλλους. Σίγουρα θα είναι πιο απλός από τον ithaka, αλλά από άλλους πιο απλούς δεν ξέρω πόσο πιο εύκολη θα είναι. Αυτά τα λέω χωρίς να έχω χρησιμοποιήσει ακόμα επισκευάσιμο. Μόνο από αυτά που έχω δει σε βιντεάκια.
Το θέμα είναι να έχει όρεξη κανείς να κάτσει και να ασχοληθεί με τον επισκευάσιμο που θα αγοράσει. Ακόμα και τον πιο απλό να χρησιμοποιήσουμε είτε αυτός είναι η σοφία είτε οποιοσδήποτε άλλος, σίγουρα ο πρωτάρης θα τις αντιμετωπίσει τις δυσκολίες του. Αλλά είναι κι αυτό μέσα στο όλο ωραίο της υπόθεσης. Αν δεν μας παιδεύσει λίγο η πρώτη προσπάθεια δεν έχει γούστο.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #389 στις: Νοεμβρίου 15, 2013, 14:46 »
Μη νομίζεις ότι αν δε σου έκατσε ένας ατμοποιητής, είναι όλοι για πέταμα.
Μετά από πολλές συμμετοχές σε συναντήσεις ατμιστών, μπορώ να πω ότι ίσως 2-3 μόνο χρησιμοποιούν αποκλειστικά επισκευάσιμο. Οι περισσότεροι έχουν και έναν εργοστασιακό και ατμίζουν εναλλάξ (κι ας μην το παραδέχονται επίσημα  ;D )
Οπότε, έναν εργοστασιακό που να σου αρέσει, πρέπει να βρεις.
Για ego μπαταρία δοκίμασε evod & iclear 16,
για οτιδήποτε σε μπαταρία/μοντ που δίνει άνω των 4 βολτ, gemini mini & gemini thor.
(προσωπικές οι επιλογές των άτμο, σίγουρα υπάρχουν πολλοί ακόμη εξαιρετικοί)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 246934 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572438 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2045 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 463 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298270 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827802 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512223 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios