vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Doubt, georgeboy, white varadero, manoslykos, Milarepa, PsykieG

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #315 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 06:50 »
Εντάξει, και εγω δεν μπορω να βρω μια γευση για μετα το φαγητο που να μου δινει την ιδια ικανοποιηση οπως το κ.τ., προτιμησα ομως ουτε να μην ατμιζω μετα το φαγητο ωστε να μην εχω αυτο το προβλημα χχχ


Παντως 4 μηνες τωρα δεν εχω κανει ουτε ενα κ.τ. και συνεχιζουμε, το μελλον βεβαια απροβλεπτο αλλα σιγουρα ειναι στο χερι μας :thumpup:


Εχω βεβαια μια εμπειρια που το ειχα κομενο 3-4 χρονια και μετα το ξαναρχισα, οποτε "εχουν γνωση οι φυλακες" :laugh1:



Τεσπα, πολυ κοσμος βλεπει το φως και μετα τυφλωνεται τι να κανουμε, that is life :bye:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 04, 2013, 00:59 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #317 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 10:09 »
μεγαλη απογοητευση οταν πριν 3 χρονια περιπου πηρα απο φαρμακειο ατμοτσιγαρο .το αφησα πολυ γρηγορα δεν ειχα ιδεα τι κυκλοφορουσε τοτε και δεν το εψαξα καθολου.
Οταν ξαναπροσπαθησα με εγκο πριν 1,5 χρονο περιπου δεν ξανακαπνισα και ειμαι σταθερος εκτος απο μια βλακεια μου τον φετινο Αυγουστο για 2 εβδομαδες με ΚΤ  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 10:55 »
ειλικρινά απορώ πως μπόρεσες και μόνο να το μυρίσεις, όχι να το καπνίσεις κιόλας  :hmmm: .
εύχομαι να είναι το τελευταίο ατόπημα σου  :D

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 11:01 »
Κοιτα ειπα οτι δεν χρειαζομαι ΗΤ .Την αλλη μερα μου προσφεραν τσιγαρο το πηρα και σκεφτηκα οτι 1 την ημερα δεν ειναι κακο  :idiot1:  μετα εγιναν 2 και την δευτερη εβδομαδα 15  :idiot1:
Το τσιγαρο δεν το θελω ουτε εγω αλλα τελικα ειναι διαολος και μεσα στο μυαλο μας βαθια χωμενο.
Ουτε εγω περιμενα να κανω αυτη τη βλακεια .Ομως μαθαινουμε απο τα λαθη μας .
Ποτε μη λες ποτε . :yes:


Σορρυ για το οφ .

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 11:36 »
Το θεμα ειναι κυριως ψυχολογικο παιδια. Και γω επιασα τον εαυτο μου να παιρνει τσιγαρα καποια στιγμη, διοτι απλα μου φταιγαν ολα. Πολλες ωρες δουλεια, υποχρεωσεις, προβληματα ολα αυτα μας κανουν και μας φταιει και η τριχα της κεφαλης μας. Το θετικο ειναι οτι το εκανα μια φορα το χρονο, για μια μερα δηλαδη και μονο. Την αλλη μερα το πρωι, παλι ΗΤ για πολυ καιρο. Φετος το καλοκαιρι το εκανα παλι μια δυο φορες. Μετα παλι ΗΤ στο φουλ.
(σορρυ για το οφ τοπικ).

Παμε στο ον τοπικ τωρα.
Θα συμφωνησω με ολους που μιλησαν πριν κυριως στο θεμα της γευσης ειδικα μετα το φαγητο. Κατεληξα στην σκετη βαση πλεον διοτι βγαζει μια ελαφρια γευση καπνου και ετσι καπως το ισσοροπησα το θεμα. Απο κει και περα αλλη μικρη ή μεγαλη απογοητευση δεν εχω να πω σχετικα με το ΗΤ.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 12:02 »
Είναι η τρίτη ημέρα σήμερα που κάνω η.τ. και νοιώθω μεγάλη απογοήτευση. Όχι γιατί δεν μου θυμίζει το στριφτό κλπ κλπ. Ούτε νοιώθω την ανάγκη να καπνίσω προφανώς με καλύπτει όσον αφορά την νικοτίνη,
Η απογοήτευση έγκειται στο ότι με ενοχλεί στον λαιμό μου, πρόβλημα που δεν αντιμετώπιζα με τα στριφτά!
Βήχω κάθε πρωί από τότε που το ξεκίνησα και η αναπνοή μου έχει επηρεαστεί. Αυτά όλα δεν τα είχα με το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 12:23 »
ετσι θα εισαι για κανα 2 βδομαδες
ο οργανισμος σου ειχε συνηθισει την πισα μαζι με την νικοτινη
εσυ σταματησες να δινεις ετσι τη νικοτινη με αποτελεσμα η πισσα να προσπαθει να βγει απο τον οργανισμο
στο 1ο μηνα θα δεις πολλα
και μαυρα φλεματα να βγαζεις ακομα...εγω εβγαζα σταχτυ...χαχαχαχα
αλλα για καμια βδομαδα ειναι αυτα τα συμπτωματα μονο μεχρι να διωξει τα χοντρα ο οργανισμος

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #323 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 12:50 »
Η απογοήτευση έγκειται στο ότι με ενοχλεί στον λαιμό μου, πρόβλημα που δεν αντιμετώπιζα με τα στριφτά!
Βήχω κάθε πρωί από τότε που το ξεκίνησα και η αναπνοή μου έχει επηρεαστεί. Αυτά όλα δεν τα είχα με το κ.τ.

Καλως ήρθες!
Δοκίμασε κάποιο υγρό από φυτική γλυκερίνη (VG). Θα σου έρχεται πιο απαλά στο λαιμό και θα τον βοηθήσεις να υποχωρήσουν πιο εύκολα τα συμπτώματα.

Μην απογοητεύεσαι, είσαι σε μεταβατικό στάδιο αλλά σκέψου ότι θα τα καταφέρεις και θα γλιτώσεις απ' το τσιγάρο για πάντα!

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #324 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 14:24 »
Το ότι έχεις ενοχλήσεις μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους.
Πρώτον, μήπως έχεις πάρει υγρό με μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη; Δεν μας λες πόσα mg έχει το υγρό σου και παίζει μεγάλο ρόλο στο χτύπημα. Δοκίμασε ένα με λιγότερη και δες αν σου κάνει. Αν δεν αρκεί αυτό τότε να ξέρεις ότι όσο μεγαλύτερη η περιεκτικότητα σε PG τόσο πιο πολύ χτύπημα έχει. Δοκίμασε ένα υγρό με περισσότερη VG. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τρως καμένο. Με τις τσιγαρίσιες γεύσεις καμιά φορά το προσπερνάς. Όλα αυτά για τον λαιμό.
Για την γεύση μη μασάς, επανέρχεται η μυρωδιά σου, λόγω της διακοπής του καπνίσματος, συν ότι το στόμα σου είναι πιο νοτισμένο από πριν λόγω του ατμού. Σίγουρα όμως σε μικρό διάστημα θα έχεις πολύ πιο καθαρή ανάσα σε σχέση με το τσιγάρο.
Αν συνεχίσει το θέμα, γράψε περισσότερες λεπτομέρειες, όπως, ποιο υγρό έχεις με τι ποσότητα νικοτίνης και ποιόν ατμοποιητή/μπαταρία χρησιμοποιείς. Keep vaping.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #325 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 16:43 »
Εμένα μου έκανε τρομερό βήχα ένα συγκεκριμένο υγρό από μία εταιρία ενώ όλα τα υπόλοιπα της ίδιας εταιρίας δεν μου έκαναν κανένα πρόβλημα. Δοκίμασε και κάποιο άλλο υγρό με άλλη γεύση να καλύψουμε κι αυτή την περίπτωση.
Φυσικά και ότι έγραψαν και οι φίλοι από πάνω..

Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #326 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 17:54 »
Λοιπόν ξεκίνησα με νικοτίνη 6 mg και την επόμενη μέρα αγόρασα ένα υγρό που λέγεται golden με 12 mg. To πρόβλημα στον λαιμό το είχα και με τα δύο.
Στο παρελθόν είχα κόψει το κάπνισμα και δεν είχα αυτές τις ενοχλήσεις. Φλέγματα ναι. Αλλά ενόχληση έντονη στο λαιμό, βήχα και δύσπνοια;; Όχι!
Δεν τα παρατάω έτσι εύκολα. Θα συνεχίσω , θα δώσω 2-3 εβδομάδες την ευκαιρία στον εαυτό μου. Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως έχω καμία αλλεργία σε κάποια από τα συστατικά του υγρού.
Αυτό που χρησιμοποιώ έχει γλυκερίνη.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 18:13 »
ολα αυτα ειναι αντιδραση του οργανισμου...........
οταν ειμαστε κρυωμενοι και εχουμε ακροαστικα ας πουμε τι κανει ο γιατρος?
δινει σιροπι να αποβαλουμε τα φλεματα......αρα οποιος κοβει το τσιγαρο και εχει φλεματα ειναι μια υγιης αντιδραση του οργανισμου.......δεν ειναι για φοβο.......!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος Rizzla

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #328 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 18:36 »
Μα δεν με ανησύχησαν τα φλέγματα.
Η δύσπνοια και η ενόχληση στον λαιμό δεν μου φαίνονται φυσιολογικά.

Αποσυνδεδεμένος irak.irak

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 18:43 »
Καλησπερα σε ολους παλιους και νεους ατμιστες..
Υστερα απο 2 χρονια που κανω ΗΤ δεν εχω να πω τιποτα για το ΚΤ
ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!!!
Εκανα 1 πακετο καπνο την ημερα και εναν οροφο δεν τον ανεβαινα και ο βοηθος μου με εκραζε...
Τωρα ανεβαινω πεντε με την μια και γελαω....
ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 203 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis