vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Milarepa, Mimhsdr, Olga68

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος athinodwros

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μοναδικό ασφαλές τσιγάρο είναι το τελευταίο σου
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #285 στις: Ιουνίου 06, 2013, 14:27 »
Όταν ξεκίνησα το ητ οι 2 πρώτες εβδομάδες ήταν απογοήτευση,
Στην αρχή πολύ βαριά η γεύση, μετά αγόρασα DIY υγρά, και ήταν Η απογοήτευση καθώς ήταν τόσο βαριά που με 2 τζούρες έκαιγε ο λαιμός μου,  :wall:
βέβαια επειδή ήμουν αποφασισμένος δεν το έβαλα κάτω αγόρασα 1 μπουκαλάκι με 0 νικοτίνι και πρόσθετα κάθε μέρα απο λίγο. ::)
Το αποτέλεσμα έφτιαξα υγρά με 7mg νικοτίνη στο τέλος και αραίωσα και τα εργοστασιακά απο 18mg να πάνε στα 7 και δεν μπορώ να σταματήσω να ατμίζω... :respect: :respect: :respect:
Τώρα έχω 2 ατμοποιητές ,
1) iclear 16 με γεύση καρύδα και
2) evod με μεντα
και οι 2 αποδίδουν super  ;)

Ο επιμένων νικα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2013, 14:52 από athinodwros »

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #286 στις: Ιουνίου 06, 2013, 21:55 »
Ειστε Ελλαδα και εχετε ενα μεγαλο πλεονεκτημα,τις ατμοσυναντησεις μεσω του φορουμ που γινονται σε ολες τις περιοχες...
Νομιζω οτι οι ατμιστες υποστηριζομαστε μεταξυ μας οπως οι τσιγγανοι :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #287 στις: Ιουνίου 11, 2013, 14:04 »
εγω το πρωτο μου ητ ηταν ενα νομπακο πριμερο, το πηρα απο ενα μαγαζι με ειδη καπνου.
αν ειχα μεινει σε αυτο θα το ειχα παρατησει το ητ

ψαχτηκα ομως , δοκιμασα και αλλους ατμοποιητες με καπως καλυτερα αποτελεσματα, και τελικα κατεληξα σε αυτο που κανω τωρα, στο dripping με εναν 306 και τον dripper.
80 % ολα ειναι εγκεφαλικα και 20% η νικοτινη, οποτε το dripping μου εδωσε αυτο που ελειπε απο τους αλλους ατμο,  την κινηση, τη διαδικασια να τον γεμισω κτλπ κινησεις παρομοιες με το τσιγαρο οπως το να στριψουμε ενα κτλπ..
και φυσικα την ευκολια να αλλαζεις υγρα οποτε σου καπνισει , καθαροτητα γευσης κτλπ

η γνωμη μου για καποιον που ξεκιναει τωρα , αν και εγω νεος ατμιστης ειμαι 2 -3 μηνων περιπου,  ειναι να δοκιμασει με ενα φτηνο ητ , αλλα μην το κρατησει για παραπανω απο μια εβδομαδα..  να βρει μαγαζια οπου μπορει να δοκιμασει πραγματα , υπαρχουν πολλα τετοια στην αθηνα , να δοκιμασει ολους τους τροπους ατμισματος  να παρει κατι ποιοτικο ( καλο μηχανικο μοντ η προβαρι πχ ) και ας ειναι ακριβο σε σχεη με τα κινεζικα ( στο τελος πιο οικονομικα θα του βγει) και ειμαι σιγουρος οτι στο τελος θα βρει αυτο που θα του ταιριαζει
θα σπαταλησει στην αρχη χρηματα αλλα μολις βρει αυτο που του αρεσει ( υγρα, ατμοοιητες, μοντς ..) θα ξεχασει παντελως το κανονικο τσιγαρο


















Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #288 στις: Ιουνίου 11, 2013, 14:48 »
Μηχανικο mod και καινουργιος ατμιστης κατα τη γνωμη μου ειναι πραγματα ασυμβατα.
Οπως και provari και νεος ατμιστης, αλλα για αλλους πιο δευτερευοντες λογους...
Για το dripping δεν το σχολιαζω, γιατι ειναι θεμα ιδιοσυγκρασιας και οχι παλαιοτητας. Αλλοι το αγαπουν και αλλοι λενε οτι αν αυτος ηταν ο μοναδικος τροπος ατμισματος, θα το ξαναγυριζανε σε ασσο αφιλτρο...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #289 στις: Ιουνίου 11, 2013, 16:21 »
Άσσο άφιλτρο!!! Βαλτός είσαι?  ;D ;D

Παρ'όλο που είμαστε κάργα οφ τόπικ, και ίσως τα τελευταία μυνήματα μεταφερθούν, θα σας πω και στους δύο το εξής (πολλοί θα διαφωνήσουν): λίγοι είναι αυτοί που θα την πάλευαν με τον όγκο των πληροφοριών που θα έπρεπε να αφομοιώσουν, αν ως νέοι και άσχετοι με το άτμισμα, αγόραζαν προβάρι, μηχανικό, επισκευάσιμο, dripping κλπ. Η πλειοψηφία, έχει ήδη στο μυαλό της αρνητικά πράγματα για το ητ και αρνητική προκατάληψη για τη διαδικασία διακοπής. Βάλε το άγχος, βάλε τις δυσκολίες που πάντα εμφανίζονται, το σύστημα κρασάρει!

Τέλος οφ τόπικ, παρακαλώ μεταφέρετε!!!



Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #290 στις: Ιουνίου 11, 2013, 16:57 »
Η διαδικασία για όλους (εμάς) τους νέους ατμιστές θα έπρεπε να είναι η εξής κατά την γνώμη μου :
1. Διαβάζω, ρωτάω, μαθαίνω, μέσα από forum και γνωστούς :hmmm:
2. Ξεκινάω με κάτι οικονομικό για αρχή με βάση αυτά που έμαθα (για να δω αν μου ταιριάζει το η.τ., άλλωστε κάθε άνθρωπος διαφέρει στα γούστα του) :)
3. Συνεχίζω με κάτι πιο δυναμικό (mods, επισκευάσιμους κλπ) ώστε να απολαύσω τα μέγιστα από το η-κάπνισμα. :D


Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #291 στις: Ιουνίου 11, 2013, 21:15 »
ε αυτο εννοουσα και εγω να δοκιμασει με κατι φτηνο ,να δει πως ειναι το η τ , αλλα για να μπορεσει να μεινει στο ητ και μακρια απο το κ τ πρεπει να παει σε κατι ποιοτηκο ,  καποιο καλο vw για να μην χανουνε λεφτα στα κινεζικα , καλο ατμοποιητη  κτλπ   . με τα απλα ego starter πακετα δεν μενει κανεις στο ητ , μετα απο 1-2 μηνες το παρατανε

οσο για το dripping το εφερα ως παραδειγμα , εμενα αυτος ο τροπος μου αρεσει και με κραταει στο ατμισμα , αλλος θα βρει εναν καλο επισκευασιμο πχ

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #292 στις: Ιουνίου 11, 2013, 22:05 »
Για να παραμείνει στο η.τ. παιδιά το βασικότερο είναι να βρει την γεύση εκείνη που θα τον κρατήσει, που θα τον κάνει να πει "γουστάρω". Αν δεν την βρει, ότι hardware και να πάρει τσάμπα θα το πάρει.

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #293 στις: Ιουνίου 11, 2013, 22:21 »
ολα και τα υγρα φυσικα, ολος ο συνδιασμος που θα κανει κλικ στον καθενα ,  υγρα χωρις καταληλα εργαλεια δεν αποδιδουν αυτο που θα πρεπει οπως και το αντιστροφο,  ψαξιμο θελει για σωστες επιλογες

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #294 στις: Ιουνίου 11, 2013, 23:28 »
Για να παραμείνει στο η.τ. παιδιά το βασικότερο είναι να βρει την γεύση εκείνη που θα τον κρατήσει, που θα τον κάνει να πει "γουστάρω". Αν δεν την βρει, ότι hardware και να πάρει τσάμπα θα το πάρει.

Κι όχι μόνο η γεύση... ΚΑΙ το χτύπημα, ειδικά στα DIY.
Αν και με ίδιο ποσοστό νικοτίνης, δεν "βαράνε" όλα το ίδιο (προσωπική γνώμη)

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #295 στις: Ιουνίου 12, 2013, 00:28 »
Η αλήθεια είναι ότι ο νέος στον χώρο του η.τ παθαίνει ενα black out, οι πληροφορίες είναι πολλές…mod, μπαταρίες, ατμοποιητές, αντιστάσεις, φιτίλια βολτ, βατ κλπ
Εγώ αν και 1 μήνα λόγο επαφής (και επαγγέλματος) με τα ηλεκτρονικά…δεν χρειάστηκε και αρκετός χρόνος να καταλάβω κάποια πράγματα…αλλά φίλους που έχω και κατά περιόδους με ρωτάνε κάνα 2 πράγματα χάνονται (και με το δίκιο τους) στο πέλαγος των πληροφοριών (εδώ χάθηκα λίγο εγώ όταν ξεκίνησα) ένα κακό επίσης είναι ότι δεν υπάρχει μια "διαδρομή" για τον νέο ατμιστή…ψάχνει για πληροφορίες και ξαφνικά βρίσκετε σε ένα πανηγύρι πληροφοριών, ατμοποιητές (εδώ δεν ξέρει ακριβώς τι σημαίνει ατμίζω)…mods…και ότι μπορείς να φανταστείς.
Σημαντικό για εμένα (τουλάχιστον σαν νέος) να βρει αρχικά το υγρό του…αυτό που θα το κάνει να μην ενδιαφέρετε για το κ.τ και στην συνέχεια και σιγά σιγά αν θέλει να επεκταθεί.

Αποσυνδεδεμένος Greedy Vaper

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #296 στις: Ιουλίου 05, 2013, 13:57 »
 Προσωπικά πιστεύω ότι το ηλεκτρονικό δεν είναι για όλους. Πρέπει να είσαι λίγο γκατζετάκιας, να πιάνουν τα χέρια σου (αν ασχολιέσαι με επισκευάσιμα) και γενικά θέλει υπομονή και επιμονή! Δεν είναι τυχαίο ότι αυτοί που είναι μαθημένοι στο στριφτό περνούν πιο εύκολα στο ηλεκτρονικό, κουβαλούσαν ήδη ένα σωρό  πράγματα στις τσέπες (φιλτράκια, καπνούς, χαρτάκια, αναπτήρες… κλπ) και ήταν ήδη εξοικειωμένοι με το "φτιάχνω μόνος". Οπότε το να κουβαλάς μπαταρίες, φιτίλια, αντιστάσεις, υγρά κλπ. Δεν σου αλλάζει και πολύ τις συνήθειες! Βασικός παράγοντας όμως ΠΑΝΤΑ είναι το κατά πόσο θέλει κάποιος πραγματικά να κόψει το κάπνισμα!!

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #297 στις: Ιουλίου 05, 2013, 15:31 »
Το θέμα είναι εάν θέλεις να κόψεις το Κ.Τ.
Από τον 9ο του 2011 που ξεκίνησα σε ένα μήνα βρήκα την γεύση που μ αρέσει, σε ατμποποιητές κατέληξα σε CE4 μπαταρίες απλές pass.
Μπαίνω στο site βλέπω τι νέο κυκλοφορεί αλλά μέχρι εκεί... δεν μπηκα στην διαδικασία των mods πολύ ΑΠΛΑ γιατί αυτό που θέλω το έχω πετύχει και το κυριότερο το ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

Αποσυνδεδεμένος Greedy Vaper

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #298 στις: Ιουλίου 05, 2013, 16:36 »
 Yep! Γι αυτό ακριβός έκλεισα λέγοντας "Βασικός παράγοντας όμως ΠΑΝΤΑ είναι το κατά πόσο θέλει κάποιος πραγματικά να κόψει το κάπνισμα!!"

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #299 στις: Ιουλίου 05, 2013, 17:07 »
Το θέμα είναι εάν θέλεις να κόψεις το Κ.Τ.
Από τον 9ο του 2011 που ξεκίνησα σε ένα μήνα βρήκα την γεύση που μ αρέσει, σε ατμποποιητές κατέληξα σε CE4 μπαταρίες απλές pass.
Μπαίνω στο site βλέπω τι νέο κυκλοφορεί αλλά μέχρι εκεί... δεν μπηκα στην διαδικασία των mods πολύ ΑΠΛΑ γιατί αυτό που θέλω το έχω πετύχει και το κυριότερο το ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

Θα συμφωνήσω με τον φίλο james . :yes:

Αν θέλει κάποιος να κόψει το κ.τ. και να μείνει στο άτμισμα χωρίς να χάνεται στα πολλά γκάτζετ μπορεί να βολεύεται και με έναν απλό εργοστασιακό ατμοποιητή και μια απλή εργοστασιακή μπαταρία.Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες κάποιων που δεν αντέχουν μακριά απότο κ.τ.
Ειδικά τώρα που έχουν βγεί αρκετοί εργοστασιακοί ατμοποιητές με ελάχιστα προβλήματα και πολύ καλή απόδοση δεν υπάρχουν
δικαιολογίες του δεν με βόλευαν οι ατμοποιητές ή τα μόντ με τις μπαταρίες κ.λ.π.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504218 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567441 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1315 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis