vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 6 χρήστες
pngtszs1976, mantzoumis, ahill2, maprix, Jorge, dvelev

Twitter

Απογοήτευση

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 11:35 »
Καλημέρα... :)

Μια Αγγλική Παροιμία λέει πως
Όταν υπάρχει θέληση, τρόπος βρίσκεται (Where there's a will, there's a way) ...  :thumpup:

Έχω φίλους που συνεχίζουν με το Η.Τ. και έχω φίλους που δεν είχαν την θέληση και συνεχίζουν με το Κ.Τ.

Κάποιοι το είδαν σαν μόδα που πέρασε...
Κάποιοι δεν το προσπάθησαν καθόλου και στο πρώτο 'καμμενο' προτίμησαν να 'καψουν' ένα κ.τ.

Πριν αρχίσω το Η.Τ. διάβασα πολλά εδώ στο forum ώστε να ξέρω πάνω κάτω τι θα επιλέξω τι θα ζητήσω κτλ...

Σήμερα 69 ημέρες ατμιστής με μόνο 2 τζούρες κ.τ. την 2η μέρα που ειχα ξεμείνει απο μπαταρία!

Το φορουμ μου πρόσφερε αρκετά , παρεά , γνώσεις , απόψεις και όπως κάπου είπε και ο Yiannis Rasta
 το μερακι να ψαχνεις και να ενημερωνεσε σε κραταει μακρια απο την αναγκη του κτ.

Άποψη μου πάντα αλλά επαναλαμβάνω την παροιμία Όταν υπάρχει θέληση, τρόπος βρίσκεται ...


Σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοος :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Ετσι ακριβως ειναι.....

Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 11:41 »
το η.τ. ειναι για μερακληδες  το κ.τ. για τσαπατσουληδες , τη πρωτη βδομαδα με ego-t  εκανα μπανιο στα υγρα ,πικρα και την εβδομη μερα ο θεος μου εδειξε το e-kapnisma μπηκα ειδα διαβασα ,ξενυχτυσα διαβαζοντας πολλα βραδυα ,ειδα πως αλλαζεις φυτιλια πως καθαριζεις αντιστασεις ποιοι νεοι ατμοποιητες κυκλοφορουν ,δοκιμασα ,πεταξα ,εκαψα ,εκανα υγρα αποτυχημενα ,πετυχημενα αλλα ασχοληθηκα  και οσο ασχολησαι τοσο ξεκολαει το μυαλο απ το κ.τ. εκει πιστευω ειναι το μυστικο, γι αυτο λεω για <μερακληδες> ,η ανασχοληση με τα παρελκομενα του η.τ και η προσπαθεια να τελειοποιησεις το υγρο ,τον ατμοποιητη, τη μπαταρια αποσχολει το μυαλο σου και σε κανει ποιο ευκολα να ξεχασεις το τσιγαρο , καθε μερα που δε καπνιζεις κερδιζεις μια μαχη με απωτερο σκοπο να κερδισεις και το πολεμο

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 11:50 »
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 22:54 »
Ξεκίνησα να ατμίζω 8/12/2011 και εννοείται ότι έδωσα και στον αδελφό μου ένα πλήρες η.τ. για να αρχίσει να ατμίζει και εκείνος. Κάπνιζα (παρελθοντικά) 1 πακέτο drum 40gr σε δύο ημέρες (περίπου 100 άφιλτρα τσιγάρα). Ο Αδελφός μου καπνίζει 1 1/2 με 2 πακέτα davidoff μαύρο αλλά με ένα πολύ περίεργο τρόπο:
Ανάβει ένα τσιγάρο, κάνει 5-10 τζούρες και πετάει περισσότερο από το μισό τσιγάρο! Λόγω αυτής του της παραξενιάς ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι θα την καταβρεί με το η.τ.: Όσες τζούρες θες, όποτε τις θες κλπ.
Δυστυχώς δεν ευδοκίμησε η σχέση του με το η.τ.! Από ότι μου είπε, αν και μείωσε κατά πολύ τα κ.τ. (2-3 την ημέρα) βρήκε τη διαδικασία γεμίσματος και τις διαρροές πολύ μπελαλίδικα (εδώ να ενημερώσω ότι το η.τ. που τον είχα εφοδιάσει ήταν ego-T). Με άλλους τύπους (Giant - Ego-W) ή βρήκε πολύ αλλοιωμένη τη γεύση ή δεν του άρεσε το μέγεθος....

Ευελπιστώ ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα (γιατί το η.τ. εξελίσσεται ραγδαία) θα βγεί κάποιο η.τ. να τον καλύπτει πλήρως και να διακόψει οριστικά το κ.τ.

Υ.Γ. Εννοείται ότι συνεχίζω ακάθεκτος να ... βρίσκομαι στο φόρουμ σας, συνατμίζων και προσπαθώντας όπου μπορώ να ανοίξω τα μάτια σε φίλους και γνωστούς, αλλά και αγνώστους όσον αφορά το η.τ. και το άτμισμα!


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:07 »
Από τα τέλει Αυγούστου, όπου και άρχισα να ατμίζω, δεν έχω ανάψει κ.τ.
Έχω πάρει κάποιες τζούρες για να δω που βρίσκομαι και τπτ παραπέρα, μόνο αηδία μου προκάλεσαν.
Τζούρα από τον ΙΑΤΤΥ μου και έρχομαι στα ίσια μου.
Αυτοί που με μύησαν στο η.τ. κάνουν και κ.τ., ο ένας λέει ότι θέλει ένα το πρωί με τον καφέ, ενώ στην αρχή δεν έκανε κανένα, ο άλλος όλο και με κ.τ. στο χέρι τον βλέπω.
Αμφότεροι με κοροϊδεύουν όταν βλέπουν την θήκη που κουβαλάω μαζί μου και η οποία περιέχει 2 μπαταρίες Giant με DCT η κάθε μία και διαφορετική γεύση υγρού, μπαταριές για το DD μου, κάρτο 510 στην 3η μπαταρία Ego-T, GGTB ετοιμοπόλεμο, 2χ510 άτμο με γέφυρα για driping και 2-3 υγρά αναπλήρωσης.
Στο δια ταύτα, δεν υπάρχει δικαιολογία ότι ξέμεινα από κάτι, αλλάζω τις γεύσεις μου για να μην μπουχτίζω και έτσι δεν έχω σκεφτεί το κ.τ.
Λόγια μεγάλα δεν θέλω να λέω, αλλά στη βρώμα του κ.τ δεν ξαναγυρνάω. Πλέον είναι θέμα απόφασης.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:26 »
Αν κατάλαβα καλά, σε αυτό το θέμα πρωταγωνιστούν δύο έννοιες:
Θέληση και Απόφαση.

Όμως...

Θέληση σημαίνει ότι θα υποβληθώ σε κάποιου είδους ψυχικές και σωματικές δυσκολίες, αλλά είμαι αποφασισμένος να τα βγάλω πέρα. Στην τελική, δεν θα πάθω και τίποτα, αν ζοριστώ λίγο...
Ζορίστηκε κανείς από εμάς για να υπογράψει οπαδός του ατμού;

Απόφαση σημαίνει ότι πρέπει να έχω την οξυδέρκεια να επιλέξω ανάμεσα σε δύο σχεδόν ισοδύναμα πράγματα...
ΚΤ από τη μια, ΗΤ από την άλλη.
Είναι όμως ισοδύναμα;
Από τη μια η βρώμα του ΚΤ (καταπληκτική έκφραση jeke04, με πολλές προεκτάσεις), η πίσσα, η νιτρο-παυτόλες, η μαυρίλα...
Από την άλλη, η ευχάριστη μυρωδιά του ΗΤ, ο ατμός που χορεύει και χάνεται...
(για να μην αναφέρω και την οικονομική πλευρά, που εξαρτάται και από κρατικές παρεμβάσεις...).

Τελικά, μάλλον ο πρωταγωνιστής πρέπει να είναι η έννοια νόηση.
Γι αυτό και ο τίτλος του νήματος.

Απογοήτευση για το ότι κάμποσοι γύρω μας δεν έβγαλαν τα χαλινάρια.
Προς το παρόν...

ΥΓ: Προσπαθώ να ισιώσω τα italics, αλλά...
:dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:44 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:33 »

Αμφότεροι με κοροϊδεύουν όταν βλέπουν την θήκη που κουβαλάω μαζί μου και η οποία περιέχει 2 μπαταρίες Giant με DCT η κάθε μία και διαφορετική γεύση υγρού, μπαταριές για το DD μου, κάρτο 510 στην 3η μπαταρία Ego-T, GGTB ετοιμοπόλεμο, 2χ510 άτμο με γέφυρα για driping και 2-3 υγρά αναπλήρωσης.


 :eyesplash:  :dontknow: ;D  8)  :yes:  ::)

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:38 »
...σημερα μετα απο δυο μηνες ατμησματος ετυχε να ξεμηνω απο μπαταρια..ημουν με εναν φιλο που κανει καπνο και ......ξεπεσα να κανω ενα  :dontknow: αφυλτρο...επαθα λιγο πλακα μολις εβαλα Κ.Τ στο στομα μου μετα απο δυο μηνες γιατι με πηρε πισω 20 χρονια(ειμαι 37) οταν το ειχα προτοβαλει στο στομα μου...αλλα εφαγα φλασια γιατι ειπα μεσα μου ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ!!!! και μετα απο 5-6 τζουρες το πεταξα...εκεινη παντος τη στιγμη δεν ξερω ενιωσα σαν να με τραβαει το Κ.Τ σαν μαγνιτης ενω αλλους τους αποθει μετα απο καιρο αποχη με μενα δεν συνεβει το ιδιο...  ???  ??? αλλα με πειρε πισω πολλα χρονια εκεινη την στιγμη και καπου μεσα μου αναπολησα σε αυτες τις 5-6 τζουρες τη ζωη μου απο τα 17 μεχρι σημερα  :'(  :'(

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:40 »
παντος εγω οταν ξεκινησα το η.τ το εκανα με αποφαση οτι δεν θα ξανα πεσω ξανα στο κ.τ αλλα στην αρχη ειχα μεγαλες αστοχια υλικου οπως μεσα σε ενα μηνα αλαξα 2 φωρτηστες και 3 ατμοποιητες απο την παραγγελεια μου ηταν χαλασμενη με επιασε μια απογοητευση τρελη που ειπα αν ειναι να πεταω τοσα λεφτα το μηνα να παει να χεστη εγω το ξεκινασα για τους λογους οικονομιας και υγειας αμα συνεχιζοταν αυτο το βιολι σιγουρα θα το ειχα παραιτηση :'(

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:41 »
...σημερα μετα απο δυο μηνες ατμησματος ετυχε να ξεμηνω απο μπαταρια..ημουν με εναν φιλο που κανει καπνο και ......ξεπεσα να κανω ενα  :dontknow: αφυλτρο...επαθα λιγο πλακα μολις εβαλα Κ.Τ στο στομα μου μετα απο δυο μηνες γιατι με πηρε πισω 20 χρονια(ειμαι 37) οταν το ειχα προτοβαλει στο στομα μου...αλλα εφαγα φλασια γιατι ειπα μεσα μου ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ!!!! και μετα απο 5-6 τζουρες το πεταξα...εκεινη παντος τη στιγμη δεν ξερω ενιωσα σαν να με τραβαει το Κ.Τ σαν μαγνιτης ενω αλλους τους αποθει μετα απο καιρο αποχη με μενα δεν συνεβει το ιδιο...  ??? ??? αλλα με πειρε πισω πολλα χρονια εκεινη την στιγμη και καπου μεσα μου αναπολησα σε αυτες τις 5-6 τζουρες τη ζωη μου απο τα 17 μεχρι σημερα  :'( :'(

Τότε ήταν καθαρά τα πνευμόνια...
Τώρα όχι...
Θυμάμαι κι εγώ...

Πραγματικά, πιέζουμε τους εαυτούς μας να ξανανοιώσουν με το ζόρι εκείνη την ηδονή...
Δεν γίνεται πια...
Κι όσο πιο νωρίς το καταλάβουμε, τόσο το καλύτερο.

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 00:56 »
...οντος...μεσα σε δυο μηνες ατμυσματος ειδα ποσο πολυ κακο εκανα στον εαυτο μου ολα αυτα τα χρονια με το Κ.Τ....αλλα ποτε δεν ειναι αργα...και οσο πιο νωρις τοσο το καλητερο γιατι αυτες οι ηλικιες 40-55 ειναι και οι χειροτερες που ξεσπαει ο οργανισμος....και αυτο το ενιωσα με τον γειτονα μου(55χρονων) που πριν δυο βδομαδες του εφερεσαν μισο πνευμονα,φονιτικες χορδες και 20 λεμφαδενες  :'(  :'(

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 01:34 »
Ναι, είναι τραγικό να βλέπεις άνθρωπο να μιλά από μεταλλάκτη (ή δεν ξέρω πώς το λένε αυτό που μπαίνει πάνω από το λάρυγγα)...
για εμάς, που το βλέπουμε από έξω.

Λίγη αισιοδοξία, όμως...
Μάλλον το προλάβαμε...

Ας βοηθήσουμε και τους άλλους, εκεί έξω...  :yes:

Πάμε !!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 01:56 »
Μπορεί να χρειαστούν παραπάνω από 1 ατμοποιητή κάθε δέκα μέρες. Ενιότε και 3.
Προφανώς αισθάνονται κορόιδα. Ιδίως όταν μαθαίνουν ότι το πραγματικό κόστος είναι 1 ευρώ. Τα υγρά επίσης δεν είναι φθηνά.
Πράγματι, μπορεί.... ΟΜΩΣ.... ΑΝ το σκεφτείς από την άλλη, ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ νοιώθουν όταν ξέρουν ΠΟΣΟ είναι το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ κόστος του κ.τ.?????

Επίσης το κόστος παρασκευής τους είναι ελάχιστο ως προς αυτό που αναγκάζονται να πληρώσουν.
Και πού να δεις, πόση είναι η συνολική διαφορά στο κ.τ.

Από την άλλη δε νιώθουν άνετα αρκετοί να κυκλοφορούν με κλαρίνα, για μην είναι αναγκασμένοι να επιστρέψουν στο κάπνισμα.
Αυτό φίλε μου, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ υποχρεωτικό..... ΑΝ ΘΕΛΕΙ κάποιος, τα καταφέρνει και χωρίς κλαρίνα..... Γιατί, μη μου πεις, ότι όλοι οι καπνιστές κυκλοφορούν με πούρα 30 πόντων και μισού κιλού σαν τον Ψωμιάδη και το Βγενόπουλο........

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1938
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 02:00 »
Το ΗΤ συχνά θέλει τη νοοτροπία των καπνιστών πίπας. Θέλει υπομονή, διάθεση να σκαλίζεις, να σκουπίζεις, να καθαρίζεις και να ασχολείσαι. Να αναρωτιέσαι γαιτί τώρα ατμίζεις καλά και πριν μισή ώρα χάλια. Μπορεί να αξίζει τον κόπο αλλά δε μου κάνει εντύπωση που δεν είναι για όλα τα γούστα!
Συμφωνώ μέχρι τελείας (ή μάλλον, θαυμαστικού... ;))

Αποσυνδεδεμένος rasman

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απογοήτευση
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 02:16 »
Ατμιστής 2 εβδομάδων και ήδη γεύομαι και μυρίζω καλύτερα.
Απογοήτευση? Ναι, γιατί δεν υπήρχε το η.τ. 20 χρόνια πριν.......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2012, 02:31 από rasman »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118468 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155771 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569958 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763920 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as