vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Milarepa

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Οι 6-7 ώρες που αναφέρεται, είναι οι ώρες χρήσης. Αν δεν το αφήσεις απ' το στόμα σου ούτε λεπτό :baby: και το ξεζουμίζεις, τότε θα σου πάει 6-7 ώρες. Αν ατμίζεις πολύ χαλαρά μπορεί να σου πάει και μέρες. Π.χ. αν ατμίζεις 3 ώρες τη μέρα, θα χρειαστεί φόρτισμα η μπαταρία μετά από 2 μέρες. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:05 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Εχω ακομα μια ερωτηση που δεν μπορει να απαντηθει πληρως γιατι ειναι υποκημενικη, αλλα περιπου ποσο καιρο σας κραταει ενα η.τ πχ τυπου ego-T. Δηλαδη ποσο καιρο κραταει σαν συσκευη χωρις τις αλλαγες καρτο

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Έχεις τον ατμοποιητή τύπου Α (τον κωνικό); Ή τον ατμοποιητή τύπου Β (τον κυλινδρικό);
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:06 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
δεν εχω λαβει ακομα το η.τ. μου. χτες παρηγγελα το hybrid και το περιμενω ακομα. τωρα δεν ξερω τι τυπου ατμοποιητη εχει... αν και νομιζω πςσ ειναι κυλινδρικος

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Αφού περιμένεις το Hybrid αυτό σημάινει ότι δεν είναι η.τ. τύπου eGo-T...καμία σχέση τα δυο μεταξύ τους. :) Προσωπικά δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς δεν έχω καν δοκιμάσει το Hybrid....ακόμη! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:06 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
αυτο που ρωτω ειναι, ποσο περιπου αντεχει μια συσκευει η.τ πρωτου την πεταξεις :P

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Από 1 λεπτό ως μερικά χρόνια.

Εξαιρούνται ατμοποιητές, καρτομάιζερ που ως αναλώσιμα αχρηστεύονται γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
αυτο που ρωτω ειναι, ποσο περιπου αντεχει μια συσκευει η.τ πρωτου την πεταξεις :P
Συσκευή με συσκευή έχει διαφορά....μπορεί να σου χαλάσει για παράδειγμα πρώτα ο ατμοποιητής, όμωσ η μπαταρία να δουλεύει κανονικά...ή και το αντίθετο. Και δεν υπάρχουν μόνο διαφορές από μοντέλο σε μοντέλο...υπάρχουν διαφορές ακόμα και μεταξύ του ίδιου μοντέλου και διαφορετικής παρτίδας για παράδειγμα. Έχω έναν ατμοποιητή εδώ και 5 μήνες περίπου και λειτουργεί μια χαρά...σε άλλους όμως ο ίδιος άτμο μπορεί να κρατήσει μόλις μερικές ώρες....είναι και θέμα τύχης! Από ένα eGo που είχα οι μπαταρίες χάλασαν μέσα σε 2 μήνες, αλλά ο ατμοποιητής ακόμα λειτουργεί....Η μπαταρία eGo-T που έχω τώρα εδώ και 3 μήνες λειτουργεί άψογα, όμως οι ατμοποιητές μου πήγαν καλά μια εβδομάδα (κι ούτε)...μετά έκανα "επεμβάσεις" για αλλαγή φιτιλιού. :tongue_smilie: Δεν είναι κάτι στάνταρ, αυτό θέλω να σου πω, μέσα απο αυτά τα παραδείγματα! :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:27
Από 1 λεπτό ως μερικά χρόνια.

Εξαιρούνται ατμοποιητές, καρτομάιζερ που ως αναλώσιμα αχρηστεύονται γρήγορα.
Με 6 λέξεις το γεράκι έγραψε όλο το νόημα του δικού μου μηνύματος. :laugh1: Καλά μου λένε ότι είμαι πολυλογάς. :)) :)) :)) ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 16:27 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
ευχαριστω για τισ ικανοποιητικοτατες απαντησεις :)

Αποσυνδεδεμένος taxtherapy

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
καλημερα διαβαζω απο της 9 30 και ζαλιστικα εχω μερικες ερωτησεις για το ητ

για πληροφορια καπνιζω πουρακια MEHARIS περιπου 3 την ημερα και μαλιστα μπορει καποιες μερες και καθολου το κανονικο καπνισμε με τα camel το εχω σταματιση εδω και 3 χρονια.

αυτο που θελω ειναι ενα ητ που οταν ρουφας να βγαζει ντουμανι και οταν κατεβαζεις τον ατμο να το καταλαβαινεις ( με αρωμα κατι σαν τον αργιλε). τι θα μου προτεινατε σε αυτη την περιπτωση.
ευχαριστω
ειμαι ετοιμος στο ιντερνετ για αγορα

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
γεια σου φιλε και καλως ορισες. Ντουμανι ολα τα ητ βγαζουν (βεβαια αλλα περισσοτερο και αλλα λιγοτερο), για να καταλαβαινεις τον ατμο οταν τον κατεβαζεις, χρειαζεσε νικοτινη. Αναλογα με τις καπνιστικες σου συνηθειες μπορει να σε ικανοποιει και ενα υγρο με χαμηλη περιεκτηκοτητα σε νικοτινη, το θεμα ειναι τελειως υποκειμενικο... Για το αρωμα που λες απλα επιλεγεις ενα αρωμα που σου αρεσει, υπαρχει τεραστια γκαμα.
Τωρα, τα ητ ειναι πολυσυνθετα και δεν ειναι τοσο απλο να σου προτεινει καποιος κατι γιατι υπαρχουν πολες παραμετροι για την τελικη επιλογη σου...  Ριξε και μια ματια εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,993.0.html

Αποσυνδεδεμένος taxtherapy

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστω για την απαντηση ειμαι στο να παρω τον 
NOBACCO Hybrid μαζι με 2 NOBACCO Hybrid-e (ατμοποιητής+φίλτρο) , NOBACCO Μπαταρία Hybrid 650 ή 1100 mAh και E-Liquid 20ml (Υγρό γεμίσματος Φίλτρων) - CIGAR (ΚΑΠΝΟΣ ΠΟΥΡΟΥ).

εχω ομως αποριες η μπαταρια που λεει 1100 θα ειναι πολυ μεγαλη σε σχεσει με την 650, επισης αυτα που λεω να παρω τεριαζουν μεταξυ τους θα κανω αυτο που θελω.

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
οπα οπα... Τα hybrid-e δεν ειναι συμβατα με το hybrid.  εχουν διαφορετικο σπειρωμα και δεν "κουμπωνουν". Αν θες να παρεις εξτρα φιλτρα (cartomaizer) θα παρεις τα hybrid. Κοιτα το πακετο του Hybrid επειδη κ εγω το ιδιο εχω, εχει μεσα 2 μπαταριες, 2 καρτο και τον φωρτηστη. Δεν νομιζω να χρειαζεσαι εξτρα μπαταριες σε πρωτη φαση. Αν θες παρε κανα 2 καρτο να εχεις. Το υγρο που αναφερεις δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν εχω αποψη... Η 1100 μπαταρια εχει 1100mah ενω η 650, 650mah. Αυτα ειναι για μεγαλυτερη αυτονομια. Εγω εχω την 650 και μου βγαζει 2 μερες η μια. Σε αλλους βγαζει μιση μερα... Ειναι αναλογα ποσο το χρησιμοποιεις...

Αποσυνδεδεμένος taxtherapy

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
να ρωτησω και τα τελευταια ποια η διαφορα του hybtid απο το hybrid e και αυτο που διαβαζω οτι φτανουν σταγονες στο στομα η οτι δεν ρουφαει πολυ η οτι μυριζη καμενο ισχυουν ακομα η εχουν διορθωθη .

ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
η διαφορα τους ειναι στο σπειρωμα. Ο -ε εχει 510 ενω ο κανονικος 901. Καμια αλλη διαφορα. Εμενα πρωσοπικα καμενο μου εχει φερει μια φορα απο δικο μου λαθος, δεν εφτεγε το καρτο δηλαδη, και υγρο δεν μου εχει φερει ποτε. (αν σκουπιζεις τους υδρατμους που μενουν πανω στο πιπακι 2 φορες την μερα, αλλιως σ φερνει τους υδρατμους)
τωρα το οτι δεν ρουφαει πολυ δεν καταλαβαινω τι εννωεις για να σου απαντησω. Εννωεις οτι εχει πολυ σφιχτη τζουρα? Δεν βγαζει ατμο? Η οτι εχει κοφτη στα 6 δευτερολεπτα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824216 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem