vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 5 χρήστες
lounik, Giannis.B, lagoudakis, takoulas, maprix

Twitter

Πληροφορίες για νέους φίλους: Από καπνιστής σε χρήστης ηλεκτρικού τσιγάρου

Εγω παρηγειλα ενα ego-t starter kit για τις πρωτες 5 μερες.
Ειδα οτι δεν αγγιζα ουτε σκεφτομουν το κ.τ. ( το πηρα σαν μεθοδο μειωσης ουτε καν σκεφτομουν για κοψιμο  :eyesplash:)
Ειδα οτι μου κανει και παρηγειλα αλλο ενα starter kit ego-t να εχω 4 μπαταριες 4 ατμοποιητες συν τους 2 φορτιστες, ο ενας στο αμαξι ...  :idiot1: ( αμα τα βαλεις κατω χρηματικα συμφερει, παρα να τα παρεις ξεχωριστα )
Ετσι χρησιμοποιω 3 μπαταριες (1 καβατζα) και η αλλη σπιτι να καθετε γιατι ποτε δεν ξερεις και λειτουργω 2 ατμοποιητες , ο καθενας με το υγρο του για να μην εχω μπουκωματα και μπερδεμα με τις γευσεις.
Πριν απο λιγες μερες παρελαβα και ενα passthrough για οταν καθομαι στο γραφειο ( απλα βιδωνω και ξεβιδωνω  :tongue_smilie: )

Δοκιμασα και κ.τ. ετσι για να μου φυγει η ιδεα , ego-t και παλι ego-t . Δεν μου εκανε καμια διαφορα ( prince ) με μονη εξαιρεση οτι στο κ.τ. καταλαβαινα οτι ειναι ποιο ''χημικο'' , περιεργο η οχι μου εκανε διαφορα ποσο καθαρο ειναι το η.τ. σε σχεση με το κ.τ. , αισθηση στον λαιμο σχετικα ιδια παρα μονο οπως προανεφερα η γευση.

Στην δουλεια εχει καψει καρδιες, μεχρι και ο πατερας μου 40 χρονια καπνιστης , ( τα τελευταια 8-9 κανει 4 στριφτα την ημερα απαραβατα , πως δεν ξερω  :hmmm:) το πηρε και εκεινος και δεν το αλλαζει.

Οπως και να εχει.. εχετε ανταλακτικα, ειναι μια νεα αρχη και καλο ειναι να ειμαστε εφοδιασμενοι. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Πολυ καλα ξεκινησες κ χαρηκα πολυ κ για τον πατερα σου!!!  :thumpup: :thumpup: Σου ευχομαι ποτε να μην ξαναδοκιμασεις κτ!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 05:04 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Πριν 2 βδομαδες ειχα βγει μ,ενα φιλο για καφε . Μετα τον καφε ειπαμε να πιουμε κι ενα ποτο . Το ενα εγιναν 6 . Κι οπως ειμουν στο τσακιρ κεφι ζητησα απο μια κοπελα ενα κτ απ,αυτα τα πολυ πολυ ψιλα , μαλλον extra slim ηταν . Ε λοιπον !! Στην 2η τζουρα καταρευσα... ζερο...σκοταδι ..ουτε βημα . Πως επεσαν οι διδυμοι πυργοι ? καπως ετσι.. Σηκωτο με πηγε ο φιλος μου σπιτι . Κυριολεκτικα !!! Τελος ομως η περιεργεια . Ουτε απο μακρια !!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Χαιρετώ κι εγώ την κοινότητα των ατμιστών.
Νέο μέλος στο φόρουμ (προφανώς) και 22 χρόνια καπνιστής, εκ των οποίων τα 18 στριφτό, αλλά όχι σε τρελές ποσότητες ημερησίως. (12-15)
Πήρα την απόφαση να κόψω το Κ.Τ. και εναλλακτικά για το "νευρικό" κομμάτι της περιόδου απεξάρτισης, έχω επίσης αποφασίσει να αρχίσω το Η.Τ.
Προς το παρόν είμαι στη διαδικασία του... διαβάσματος των διάφορων θρεντς στο φόρουμ. Είναι πολύ ενθαρρυντικό ότι υπάρχει αυτός ο χώρος για ενημέρωση και παροχή ουσιώδους βοήθειας σε ένα "διαφορετικού τύπου" μέσο απεξάρτησης (η.τ.) από το κ.τ.
Και τώρα στο... ψητό.
Για να αρχίσω, είναι καλή λύση για μένα σαν αρχάριο το πακέτο starter intellicig Evo που είναι και τσιγάρο-ρέπλικα σε λούκ, με τα απαραίτητα εξτραδάκια (μπαταρία - atoms - υγρά), ή να πάω κατευθείαν σε κάτι ακριβότερο τύπου joytech eGo-T???

...κι εξηγούμαι: η απορία μου είναι περισσότερο για τυχόν προβλήματα που θα με... ξενερώσουν σχετικά με το η.τ. (μια που θέλω να κόψω τελείως το κ.τ.) δλδ διαρροές υγρού, μικρή διάρκεια τύπου βάστα-τούρκο-να-γεμίσω, καθώς και επάρκεια σε αναλώσιμα-αξεσουάρ.
Όπως και νά'χει,το κατοστάρικο θα φύγει για πλάκα απ'ότι υπολογίζω, οπότε καλό είναι να πάρω και τις απόψεις των εμπειρότερων.

Ελπίζω να μη σας ζαλίζω με τις απορίες μου.
Βαγγέλης,
υποψήφιος ατμιστής.

EDIT: παρακαλείται κάποιος από τους κ.κ. Διαχειριστές ή Συντονιστές να μετακινήσει το πόστ εδώhttp://e-kapnisma.gr/index.php/topic,993.240.html?PHPSESSID=i695sgpbh9n0bhdommv2jhqd31. Μου φαίνεται πιό σχετικό θέμα. Με συγχωρείτε αλλά καινούργιος γαρ, τώρα ανακαλύπτω τα "κόλπα" του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2011, 17:38 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
δεν έχω δοκιμασει και τα 2. αλλά από το ego-t που έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος. η μπαταρία είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ θεμα. αν μια μέρα λείψεις απο το σπίτι σου για 6 ώρες, χρειαζεσαι μια μπαταρία ego ενώ 2 η 3 evo. αν πάλι λείψεις μια μέρα η πρέπει να αγοράσεις μια "ντουζινα" evo μπαταρίες η απλά να χεις την μια μπαταρία ego +μια εφεδρική. επίσης στο ego μπαίνουν πολλοί ατμοποιητες 510,901,801,ego,a2 κτλ κτλ αντίθετα στο evo έχεις μια μόνο επιλογή. αν σκέφτεσαι το οικονομικό σκέψου πως μπορει το evo να ξεκινάει από 30euro αλλά τα "συμπραγκαλα" που θα χρειαστείς  θα πάει στα ίδια λεφτά.  και όσο για την εμφάνιση μπορεί κάποιους να τους μπερδεψεις με evo. αλλά εμένα προσωπικά δε με ενοχλεί. άσε που καμιά φορά που έρχονται να μου την πουν οτι απαγορευεται το καπνισμα με το που πλησιαζουν και βλέπουν το μαρκαδοράκι ego κάνουν μεταβολή.. ενώ με το evo που μοιαζει για τσιγάρο μπορεί να χρειαστείς να εξηγείς..
όπως κατάλαβες.. ego-t από μενα

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
intellicig Evo έχω εγώ  ή μάλλον είχα  το κρατησα 1 μέρα  και μετά  πήρα egp t  σαφώς  καλύτερο.

μην ψαχνεις απομίμηση τσιγαρου. για εμένα ξεκίνα με ego-t

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
...ok , σας ευχαριστώ, ήσασταν σαφείς για τις προτιμήσεις σας.
Επειδή το κόστος εκκίνησης (με τα διάφορα τσουμπλέκια) είναι απολύτως το ίδιο, ήθελα να σιγουρευτώ ότι το eGo-T είναι κατάλληλη επιλογή για έναν αρχάριο σαν εμένα.
Εντυπώσεις και σχόλια για το νέο "φιλαράκι" μου, θα ποστάρω το σ-κ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
+1 για το eGo-T
Για κάτι πιο κοντά στο σχήμα του τσιγάρου προτείνω 510-Τ

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Γι'αυτου του ειδους και απο εμενα +1

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Σας ευχαριστώ όλους για τη συμβουλή σας.
Είμαι πλέον και επίσημα νέοπας ατμιστής - ντουμανιστής και περήφανος ιδιοκτήτης eGo-T (B type)!
Να μην το ματιάξω το θέμα αλλά ούτε που περνάει απ'το μυαλό μου το κ.τ. !!!
Όχι μόνο δε μου λείπει, αλλά βρίζω τον εαυτό μου που καθυστέρησα να πάρω απόφαση να περάσω στο η.τ.
Ήδη βλέπω και τη σύζυγο να μπαίνει στο κλάμπ, επίσης!!!
 :thumbsup_move_1: :thank_you2: :yahoo:
Είμαι πολύ χαρούμενος (εμότικον που χορεύει τσάμικο) !!!
 :dance2: :dance2: :dance2: :dance2: :dance2:

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
Να μην το ματιάξω το θέμα αλλά ούτε που περνάει απ'το μυαλό μου το κ.τ. !!!
Όχι μόνο δε μου λείπει, αλλά βρίζω τον εαυτό μου που καθυστέρησα να πάρω απόφαση να περάσω στο η.τ.
     2 Ιουλ. 2011 : Ημ/νία τελευταίου κ.τ. που κάπνισα!!! (μπλιάχ )
Φτου Φτου μη το ματιασεις το θεμα.Κα αλλαξε γρηγορα και το 2 Ιουλιου 2011 μη σου κανει γρουσουζια

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
     2 Ιουλ. 2011 : Ημ/νία τελευταίου κ.τ. που κάπνισα!!! (μπλιάχ )
Φτου Φτου μη το ματιασεις το θεμα.Κα αλλαξε γρηγορα και το 2 Ιουλιου 2011 μη σου κανει γρουσουζια
:)) :)) :)) Τότε θα το κόψει ο Vangos :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
     2 Ιουλ. 2011 : Ημ/νία τελευταίου κ.τ. που κάπνισα!!! (μπλιάχ )
Φτου Φτου μη το ματιασεις το θεμα.Κα αλλαξε γρηγορα και το 2 Ιουλιου 2011 μη σου κανει γρουσουζια


χαχαχαχαχα, απ'την χαρά του είδες τι μπορεί να πάθει κανείς???
Βιάζομαι να πάρω καλοκαιρινή άδεια μάλλον...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 152440 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566324 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241775 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 902 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502257 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 463 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3381 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis