vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, djfloor, Buliwyf, nightdream

Twitter

Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 03:18 »
Με ΝΟΝ ατυχησα συναδελφοι...
5 μερες κρατησα σθεναρα, αλλα την 5η βραδυ βγήκα έξω και κατι κρασιά απο δω κάτι pizzas απο κει , την πάτησα. Θα μου πειτε , γυρεύοντας πήγαινα αφου πηρα και το RY3 high μαζι.
Παντως ελάτωσα τα επιπεδα νικοτινης και παίρνω ελάχιστη τωρα. Θα επανέλθω με νέα προσπάθεια...

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 11:04 »
Μπράβο abet για την προσπάθεια.
Εγώ δεν τόλμησα ακόμη να το κάνω,όσες φορές δοκίμασα non αισθανόμουνα την έλλειψη αμέσως και το άφηνα στην άκρη.
Και δεν επειμένω για ακόμη έναν λόγο που δεν ξέρω αν συμβαίνει και στους υπόλοιπους.Πριν ,με το τσιγάρο,όταν σηκωνόμουνα το πρωί το πρώτο π΄ργμα που έκανα ήταν να βάλω το τσιγάρο στο στόμα,7.00 ξυπνούσα 7.05 κάπνιζα όσο τρελλό κι αν ακούγεται.
Ενοιωθα τα πνευμόνια μου να "χτυπάν" κάθε πρωί για τσιγάρο.
Αυτό έχει φύγει τελείως.Αρχισε να φεύγει μετά τον πρώτα μήνα.
Τώρα ξυπνάω και άνετα την βγάζω και 3 ώρες πριν να βάλω το ηλεκ. στο στόμα μου.Δεν νοιώθω την ανάγκη να ατμίσω αμέσως,ούτε τα πνευμόνια μου να πάλλονται από στέρηση.Και στη δουλεια πλέον δεν ατμίζω γύρω στις 6 ώρες.
Ετσι είμαι τόσο ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα, που ατμίζω medioum και το ευχαριστιέμαι.Είναι πλέον σαν επιλογή και ικανοποίηση.
Δεν  έχω απεξαρτητοποιηθεί από την νικοτίνη αλλά δεν με πειράζει πια.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 11, 2009, 13:35 »
Και δεν επειμένω για ακόμη έναν λόγο που δεν ξέρω αν συμβαίνει και στους υπόλοιπους.Πριν ,με το τσιγάρο,όταν σηκωνόμουνα το πρωί το πρώτο π΄ργμα που έκανα ήταν να βάλω το τσιγάρο στο στόμα,7.00 ξυπνούσα 7.05 κάπνιζα όσο τρελλό κι αν ακούγεται.
Ενοιωθα τα πνευμόνια μου να "χτυπάν" κάθε πρωί για τσιγάρο.

Τα ίδια χάλια κι'εγω....
Και μάλιστα, επειδή κάπνιζα και στριφτά, ειχα πάντα από το βράδυ δυο στριμμένα και έτοιμα στο κομοδίνο μου για να μην αργήσω το πρωι να τα φτιάξω  :thumpdown:
Και εννοείται ο τσιγαρόβηχας να ακούγεται 2 τετράγωνα κάτω!  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 00:05 »
fairy ,
καπνιζα το 1ο μου τσιγαρο , το πολυ 5 λεπτα μετα το ξυπνημα ασχετως αν ειχα φτιαξει καφε η οχι . Ο καφες ηταν δευτερευον.
Μιλάμε για 20 χρονια συνη8εια.
Τωρα μεχρι το μεσημερι ατμιζω τιποτα η ΝΟΝ.
Πιστεψε με , υπ αυτες τις συνθηκες δεν ειναι δυσκολο να κρατη8εις 1 βδομαδα.
Προσπα8ησε το και πες στον εαυτο σου οτι μετα απο τη βδομαδα 8α ατμισεις νικοτινη. Κανε το ετσι για δοκιμη .
Ειναι ωραιο να πολεμας την εξαρτηση σου και να εχει αποτελεσμα.
Για 1η φορα στη ζωη μου αισ8αν8ηκα οτι αμα μεινω 3-4 μερες χωρις ατμισμα - καπνισμα δεν τρεχει τιποτα , οκ τρεχει , αλλα δεν ειναι και τοσο επωδυνο ομως, αντεχεται ανετα .

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 00:52 »
Εχεις δίκιο απλά τώρα δεν μπαίνω πια στη διαδικασία αυτή,όπως όταν κάπνιζα που έλεγα ότι πρεπει να το κόψω ή πρέπει οπωσδήποτε να κάνω κάτι για να σταματήσω το κακό.
Αυτό είναι όλο,σίγουρα ΄τωρα είναι πιο εύκολα τα πράγματα από πριν.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 02:23 »
Βρε Δασκαλε..ξεχασες τι σου ελεγα ολο το καλοκαιρι η ειχες το μυαλο σου στα τσιπουρα :)) :)) :))
72 ωρες,ενας μηνας τριμηνο.
Μολις παλευεις το δευτερο σταδιο ..αυτο του μηνα.
Το πιο δυσκολο ειναι στο τριμηνο .
Αντε..προχωρα δυανατα  ;)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 09:11 »
Γιατί είναι πιο δύσκολο στο τρίμηνο???
Αν ξεπεράσεις τον τρίτο μήνα το γίνεται???

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 10:21 »
Επισης μια καλή προσπάθεια που σκέφτομαι και γω να δοκιμάσω σύντομα, θα ήταν εφόσον κάποιος έχει 2 ηλεκτρονικά, στο ένα να έχει υγρό με νικοτίνη και στο άλλο υγρό χωρίς νικοτίνη.
Αλλάζοντας τα κάθε λίγο και λιγάκι, θα ελλατωθεί ελπίζω ( :))) η χρήση νικοτίνης σημαντικά.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 13:57 »
Σίγουρα 8α έχετε σκεφτεί και ατμισμα ΝΟΝ  με χρήση αυτοκόλητης νικοτίνης
Το έχει δοκιμάσει κανεις στο φορουμ άραγε ? Να μας έλεγε μια γνώμη ...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 14:03 »
Δεν το έχω σκεφτεί αλλά μου φαίνεται λίγο παράλογο.  :hmmm:

Αν πρόκειται να την πάρεις τη νικοτίνη (λέω εγώ) τότε γιατί να μην το κάνεις με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, να το ευχαριστηθείς και καλύτερα από άποψη αίσθησης στο λαιμό και ικανοποίησης γενικότερα;  :confused1:

Άσε που με το η.τ. είναι και καλύτερα ελεγχόμενη: Την παίρνεις τότε που τη ζητάς και όχι συνεχώς σε όλη τη διάρκεια της μέρας.

Αποσυνδεδεμένος librarian

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #85 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 14:06 »
Το δοκίμασα μια μέρα. Άντεξα μέχρι το μεσημεράκι. Λιγότερο δηλαδή και από τότε που προσπαθούσα να κόψω το κ.τ. Ωστόσο είναι υποκειμενική η απόψή μου καθώς το ίδιο έπαθα και μια φορά με αυτοκόλητο και κ.τ. δηλ. σε λίγες ώρες τα είχα και τα δυο.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #86 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 14:42 »
Παράθεση
Αν πρόκειται να την πάρεις τη νικοτίνη (λέω εγώ) τότε γιατί να μην το κάνεις με το ηλεκτρονικό τσιγάρο, να το ευχαριστηθείς και καλύτερα από άποψη αίσθησης στο λαιμό και ικανοποίησης γενικότερα;

Ακριβως γι αυτό φιλε Atmos , γιατι ευχαριστιέσαι!. Αν ειναι να κόψης κάτι, ειναι καλύτερα να μη το λειγουρευεσαι.
Αν ας πουμε φας πολυ φαγητο με λιγες 8ερμίδες , άνοστο έστω, δεν  έχεις τη διά8εση να την πέσεις αμέσως μετά στα κοκορέτσια και στα κοντοσούβλια , νομιζω ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #87 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 15:18 »
Είναι κι αυτό ένα σκεπτικό αλλά δε μου πήγε στο μυαλό, γιατί το η.τ. το βλέπω ως εναλλακτικό κάπνισμα, χωρίς σκοπό την πλήρη διακοπή της συνήθειας (ακόμα τουλάχιστον).

Βγήκε γεύση κοντοσούβλι και κοκορέτσι;  :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #88 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 15:21 »
Βγήκε γεύση κοντοσούβλι και κοκορέτσι;  :yahoo:

Και γωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω  :sign_trelaaa:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Το ημερολόγιο ενός πρώην (?) καπνιστή !
« Απάντηση #89 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 20:04 »
Αποφάσισα λοιπόν κι εγώ να αρχίσω να ατμίζω και none υγρά.
Σκέφτηκα όμως τα υγρά αυτά να μην έχουν γεύσεις καπνού.
Θα μου φαινόταν παράξενο να ατμίζω το αγαπημένο μου Tobacco χωρίς νικοτίνη.
όπως δε θα επινα καφέ χωρίς καφείνη ή μπύρα χωρίς αλκοόλ
Σκέφτομαι λοιπόν να προμηθευτώ αύριο υγρά none με γεύσεις διαφορετικές.
Φράουλα ας πούμε ή Βανίλια.
Σε αυτές τις γεύσεις ούτως ή άλλως δεν ταιριάζει νικοτίνη και δε θα αισθάνομαι παράξενα.
Θα επανέλθω με νεώτερα…

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6251 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508519 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog