vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 6 χρήστες
mathimatikos1966, manoslykos, camber, vag21, Sergios, Parolos

Twitter

ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #90 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:06 »
@ new_user_north σύμφωνο στην αγορά νέου. :thumpup:
Γιατί προσπαθείτε να κουρέψετε το αυγό ρε παιδιά? :hmmm:
3€ έχει ένα ανταλλακτικό....κάθε 15 μέρες να το αλλάζεις είσαι μια χαρά. :yes:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #91 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:08 »
Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, και συνολικά διαρκεί μερικά λεπτά. Εξάλλου θεωρώ ότι σε 4-5 ημέρες ή μετα από 12-15 ml κάτι χάνεται στο άρωμα λόγω των επικαθίσεων στην αντίσταση, άσχετα αν φαινομενικά παίζει καλά....
Να σημειώσω βέβαια ότι ως W πωλούνται ατμο από αρκετά εργοστάσια, δεν έχουν όλα την ίδια ποιότητα φυτιλιού, πλαστικού κλπ κλπ

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #92 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:10 »
Γιατί προσπαθείτε να κουρέψετε το αυγό ρε παιδιά? :hmmm:
3€ έχει ένα ανταλλακτικό....κάθε 15 μέρες να το αλλάζεις είσαι μια χαρά. :yes:
:thumpup: :thumpup:
Νομίζω πως το κόστος είναι τέτοιο και ο χρόνος ώσπου να ¨χαλάσει" είναι τέτοιος που δεν χρειάζεται ρεκτιφιέ - το πετάς!

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #93 στις: Μαρτίου 27, 2012, 00:54 »
Καλησπερα,χρησιμοποιω 3 μηνες ego-w κ εχω ακομα τον πρωτο ατμο ο οποιος δουλευει μια χαρα ανα 4-5 ημερες καθαρισμα με νερακι κ dryb σημειωση οτι εχω αλλαξει φυτιλι γιατι υπαρχει οντως αλοιωση στην γευση αλλα απο ντουμανι δεν τον αλλαζω τον παλιο,εχω αλλους δυο πιο καινουργιους οι οποιοι δεν εχουν το ντουμανι του πρωτου τον δευτερο στρωνω τωρα,ειναι περιεργο αλλα νομιζω οτι οσο πιο πολλες ωρες τον χρησιμοποιω τοσο καλυτερος γινεται!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #94 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:01 »
Γιάνναρε είναι ίδιοι, του ίδιου κατασκευαστή? Δεν είναι όλοι ίδιας ποιότητας...

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #95 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:13 »
οι 2 ειναι ιδιοι διαφανοι με καθετες γραμμες στην βαση,ο τριτος ειναι διαφανος με εγκοπες στην βαση δεν ειναι ιδιος τον πηρα κ απο διαφορετικο μαγαζι αλλα δεν τον εχω χρησιμοποιησει πολυ χρηση περιπου 3 ημερων,παντως με 2-3 απανωτα dry burn περιπου 5-6 δευτερολεπτα κ  πλυσιμο με νερο ειναι μια χαρα,α και κατι ακομα αν πανω στην αντισταση μετα το dry burn υπαρχουν καταλοιπα με ενα καρφακι η μια χοντρη βελονα με προσοχη τα καθαριζουμε

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #96 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:48 »
@ new_user_north σύμφωνο στην αγορά νέου. :thumpup:
Γιατί προσπαθείτε να κουρέψετε το αυγό ρε παιδιά? :hmmm:
3€ έχει ένα ανταλλακτικό....κάθε 15 μέρες να το αλλάζεις είσαι μια χαρά. :yes:

Thanx, ναι είναι αρκετά οικονομικό, άσε που εγω δεν τα καταφέρνω με τίποτα να κάνω όλη αυτή την διαδικασία μόνη μου  :)). Και η αλλαγή μπορεί να είναι κ κάθε 20 μέρες ή ίσως και περισσότερο, αναλόγως πόσο ατμίζει κανείς  ;)

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #97 στις: Μαρτίου 27, 2012, 01:55 »
Καλησπερα,χρησιμοποιω 3 μηνες ego-w κ εχω ακομα τον πρωτο ατμο ο οποιος δουλευει μια χαρα ανα 4-5 ημερες καθαρισμα με νερακι κ dryb σημειωση οτι εχω αλλαξει φυτιλι γιατι υπαρχει οντως αλοιωση στην γευση αλλα απο ντουμανι δεν τον αλλαζω τον παλιο,εχω αλλους δυο πιο καινουργιους οι οποιοι δεν εχουν το ντουμανι του πρωτου τον δευτερο στρωνω τωρα,ειναι περιεργο αλλα νομιζω οτι οσο πιο πολλες ωρες τον χρησιμοποιω τοσο καλυτερος γινεται!!!
Πως αλαξες φυτιλι στον w ρε φιλε???
δεν χαλασε η αντισταση???

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #98 στις: Μαρτίου 27, 2012, 08:29 »
Με το dryburn ουσιαστικά καίγεται ότι έχει καθήσει στην αντίσταση, κάτι σαν την "πυρόλυση" των οικιακών φούρνων. Αυτό το κάψιμο, καθαρίζει ότι βρίσκεται πάνω στην αντίσταση και το φυτίλι όμως αφήνει ίχνη από καμένα υπολείμματα, είναι χαρακτηριστικό ότι μετα το dryburn παρατηρεί κανείς κόκκους ανοιχτού χρώματος (σαν στάχτη) πάνω στην αντίσταση. Αν και έχω κάνει προσπάθεια για να μαζέψω αυτό το υπόλειμμα με μπατονέτα δέν είχα πολύ επιτυχία. Όπως και να χει, μιλάμε για πολύ πολύ μικρή ποσότητα που όμως στις πρώτες τζούρες "φαίνεται" στη γεύση.
Καλού κακού τράβα 10-15 τζούφιες μετά την επαναλειτουργία του ατμο. Η σταγόνα βάσης έχει το ρόλο να προστατέψει την αντίσταση από οξείδωση, αν βέβαια μετα το dry burn χρησιμοποιήσεις τον άτμο δεν χρειάζεται, σιγά μην οξειδωθεί σε μερικά λεπτά.
ναι όντως πάνω στην αντίσταση μετά το dry burn είχε κάτι σαν στάχτη αλλα εκείνα δεν φεύγανε με τίποτα.
και μετά το dry burn βολίδα για τζούρες. :)
σιγά μην προλάβει να οξειδωθεί το σύρμα. :)

Πωπω, χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ πάλι επέλεξα κάτι πιο εύκολο, να πάρω καινούριο ατμοποιητη,  :)) :)) :))

φίλε μου δεν είναι θέμα κουράγιου.
θέμα περιέργειας είναι. :)
και εγώ θα πάω να πάρω καινούριο ατμοποιητή αλλά είπα εφόσον αρκετός κόσμος κάνει πειράματα με τους άτμο..γιατί να μην το δοκιμάσω και εγώ?? ;)
σε σχέση με άλλα πράγματα που θέλουν υπομονη στην αποσυναρμολόγηση (π.χ. έχεις δοκιμάσει να διαλύσεις ένα laptop να δεις τι υπομονή θέλει??) ο ατμοποιητής δεν είναι τίποτα απο θέμα υπομονής. :thumpup:


@ new_user_north σύμφωνο στην αγορά νέου. :thumpup:
Γιατί προσπαθείτε να κουρέψετε το αυγό ρε παιδιά? :hmmm:
3€ έχει ένα ανταλλακτικό....κάθε 15 μέρες να το αλλάζεις είσαι μια χαρά. :yes:

συνονόματε δεν προσπαθούμε να κουρέψουμε κανένα αυγό.
αν είχα αυγό θα του έριχνα αλάτι πιπέρι και μαζί με ένα τσίπουρο θα το γιόρταζα. :)
το ξέρω ότι σαν αξία ο ατμο ειναι φτηνός αλλα είπα να λύσω την περιέργεια μου.
Και ο Κολόμβος με την περιέργεια του δεν ανακάλυψε την Αμερική?? :) :)

Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη, και συνολικά διαρκεί μερικά λεπτά. Εξάλλου θεωρώ ότι σε 4-5 ημέρες ή μετα από 12-15 ml κάτι χάνεται στο άρωμα λόγω των επικαθίσεων στην αντίσταση, άσχετα αν φαινομενικά παίζει καλά....
Να σημειώσω βέβαια ότι ως W πωλούνται ατμο από αρκετά εργοστάσια, δεν έχουν όλα την ίδια ποιότητα φυτιλιού, πλαστικού κλπ κλπ

όντως είναι απλή διαδικασία.
το κείμενο της περιγραφής της διαδικασίας γίνεται μεγάλο. :)

:thumpup: :thumpup:
Νομίζω πως το κόστος είναι τέτοιο και ο χρόνος ώσπου να ¨χαλάσει" είναι τέτοιος που δεν χρειάζεται ρεκτιφιέ - το πετάς!

να σου πω ότι αυτό που με έκανε να τον εγχειρίσω τον άτμο ήταν ότι όταν τον αγόρασα ο μάστορας στο μαγαζί μου είπε ότι θα αντέξει περίπου απο 20 ημέρες έως 1,5 μήνα.
Εμένα μου έφερε την πικρίλα στο στόμα στις 9 ημέρες χρήσης (τον έσκισα βέβαια πρωί βράδι στο άτμισμα).
δεν τίθεται θέμα κόστους.

Thanx, ναι είναι αρκετά οικονομικό, άσε που εγω δεν τα καταφέρνω με τίποτα να κάνω όλη αυτή την διαδικασία μόνη μου  :)) . Και η αλλαγή μπορεί να είναι κ κάθε 20 μέρες ή ίσως και περισσότερο, αναλόγως πόσο ατμίζει κανείς  ;)

κοίτα ούτως ή άλλως ο ατμοποιητής εφόσον έχει παραδόσει το πνεύμα του δοκιμάζεις το πείραμα.
εαν δεν τα καταφέρεις να τον επαναφέρεις στην ζωή τότε τον πετάς και δεν στενοχωριέσαι.(έτσι κι αλλιώς για πέταμα πήγαινε)
Στον επόμενο ατμοποιητή ξαναδοκιμάζεις.
Κάποτε λογικά θα τα καταφέρεις. :)

Πως αλαξες φυτιλι στον w ρε φιλε???
δεν χαλασε η αντισταση???

και εγώ θα ήθελα να μάθω πως γίνεται αυτό το κόλπο με την αλλαγή του φυτιλιού. :thumpup:
είδα βέβαια ένα βιντεάκι κάπου εδω μέσα πως γίνεται
αλλά ο τύπος ήταν επαγγελματίας χειρούργος-ατμιστης. :)

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2012, 00:41 από petra »

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #99 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:25 »
κοίτα ούτως ή άλλως ο ατμοποιητής εφόσον έχει παραδόσει το πνεύμα του δοκιμάζεις το πείραμα.
εαν δεν τα καταφέρεις να τον επαναφέρεις στην ζωή τότε τον πετάς και δεν στενοχωριέσαι.(έτσι κι αλλιώς για πέταμα πήγαινε)
Στον επόμενο ατμοποιητή ξαναδοκιμάζεις.
Κάποτε λογικά θα τα καταφέρεις. :)

Μη με παρεξηγήσεις, οχι καλά έκανες και μπράβο σου :thumpup:.Απλά εγώ κουράστηκα μόνο και μόνο που είδα το video  :)) :)).Κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως να το προσπαθήσω :bye:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #100 στις: Μαρτίου 27, 2012, 09:45 »
μην στενοχωριέσαι και δεν σε παρεξηγώ. :)
όταν άρχισα να το ψάχνω το θέμα κοιτώντας διάφορα βίντεο και διαβάζοντας εδώ μέσα στα νήματα
εγώ να δείς τι πλάκα έπαθα. :))
αλλά επειδή είχα χρόνο και επειδή ο ατμοποιητής ετοιμαζόταν να αποδημήσει εν τόπο χλοερό είπα να το κάνω το πείραμα.
σου προτείνω κάποια στιγμή όταν δεν θα έχεις να κάνεις τίποτα να το προσπαθήσεις το πείραμα έτσι απλά για να σου φύγει η περιέργεια. :)


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 16:09 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #101 στις: Μαρτίου 27, 2012, 10:01 »
Ναι, στην αρχή οτι διάβαζα που φαινόταν κινέζικα,τώρα καταλαβαίνω αρκετά  :)) :)) Κάποια στιγμή οταν ειναι τα φτύσει ο ατμοποιητής λέω να το δοκιμάσω, η αλλαγή του φυτιλιού με προβλημάτιζει κάπως :hmmm:

Εν τω μεταξύ βρήκα και αυτό, [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LbJHOWmT_JI&feature=player_embedded[/youtube] που θα το δοκιμάσω σίγουρα   :bye:


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 16:10 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #102 στις: Μαρτίου 27, 2012, 13:34 »
και αυτό το βιντεάκι ήταν ένα ανάμεσα απο τα υπόλοιπα που είδα.
για αρχή βοηθάει πάντως.
Αλλα επειδή το έκανα το πείραμα με την αποσυναρμολόγηση του αρμοποιητή
κάνε έναν κόπο πιο πάνω που γράφει σε κάποιο σημείο ο slammer (και μάλλον έχει δίκιο)
ότι καλύτερα είναι να μην βγάζουμε τον πλαστικό κύλινδρο απο την μεταλλική βάση και να βγάζουμε μόνο την πλαστική τάπα προκειμένου να καθαρίσουμε τον ατμοποιητή.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 16:11 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 27, 2012, 16:14 »
Αντε για να μην κλαιτε θα σας το πω  :laugh1: λοιπον αφου βγαλεις το παλιο,κοβεις ενα καινουργιο στο ιδιο μηκος ,δενεις την μια ακρη του με μια κλωστη ανθεκτικη οχι πολυ μεσα περιπου στα 2 χιλ.περνας την κλωστη απο την αντισταση κ τραβας στρυφογυριζοντας το φυτιλι προς την φορα που σφιγγει,σιγα σιγα εχεις περασει το καινουργιο φυτιλι, αφου περασει το χαλαρωνεις για να αποροφαει καλυτερα υγρο!Εισαι ετοιμος για ντουμανιες!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος new_user_north

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 27, 2012, 17:46 »
και αυτό το βιντεάκι ήταν ένα ανάμεσα απο τα υπόλοιπα που είδα.
για αρχή βοηθάει πάντως.
Αλλα επειδή το έκανα το πείραμα με την αποσυναρμολόγηση του αρμοποιητή
κάνε έναν κόπο πιο πάνω που γράφει σε κάποιο σημείο ο slammer (και μάλλον έχει δίκιο)
ότι καλύτερα είναι να μην βγάζουμε τον πλαστικό κύλινδρο απο την μεταλλική βάση και να βγάζουμε μόνο την πλαστική τάπα προκειμένου να καθαρίσουμε τον ατμοποιητή.




Διαγραφη αμεσης παραθεσης

Σε ευχαριστώ είδα αυτό που λές :) Αν και δεν υπήρχε περίπτωση να το άνοιγα  γιατί αν το έκανα έτσι θα έμενε  :)) :))
Αντε για να μην κλαιτε θα σας το πω  :laugh1:  λοιπον αφου βγαλεις το παλιο,κοβεις ενα καινουργιο στο ιδιο μηκος ,δενεις την μια ακρη του με μια κλωστη ανθεκτικη οχι πολυ μεσα περιπου στα 2 χιλ.περνας την κλωστη απο την αντισταση κ τραβας στρυφογυριζοντας το φυτιλι προς την φορα που σφιγγει,σιγα σιγα εχεις περασει το καινουργιο φυτιλι, αφου περασει το χαλαρωνεις για να αποροφαει καλυτερα υγρο!Εισαι ετοιμος για ντουμανιες!!!! :thumpup:

 :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2012, 18:41 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 126 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 122 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247535 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2110 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122795 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8876 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140