vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

56 επισκέπτες, 2 χρήστες
Doubt, grag

Twitter

ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 02, 2012, 23:32 »
καλώς ήρθες και απο εδώ. :)
σε ευχαριστώ για τα link και τα έριξα μια γρήγορη ματιά. :thumpup:
αύριο θα γίνει εκτενέστερη μελέτη.
όσο και αν έψαξα να βρώ ποιός είναι ο ego-w LR δεν κατάφερα τίποτα.
Αυτόν τον ego-w stylus που έχω και είναι τελικά υψηλής αντίστασης (εφόσον μου δείχνει 3,22Ω)και μου ξελιγώνει τις μπαταρίες τον δοκίμασα.
μήπως μπορείς να μου δώσεις κανα link για το ποιός είναι ο ego-w με την χαμηλή αντίσταση για τον πάρω να τον δοκιμάσω?

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 02, 2012, 23:36 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

έχεις normal ! και είναι αυτός εδώ:
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_64&product_id=155
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33297
http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60&product_id=176
Ο ίδιος είναι και lr αλλά τον ζητάς έτσι



Επειδή σε "έχω πάρει με 108"  :laugh1: :laugh1: να σου πω ότι ο lr θα "ξελιγώσει" τη μπαταρία σου
ο άλλος ο nr είναι ο επιθυμιτός για την eGo μπαταρία σου.
Αν ψάχνεις ... στο τελευταίο site έχει lr.



συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2012, 00:20 από petra »

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 03, 2012, 19:23 »
Επειδή σε "έχω πάρει με 108"  :laugh1: :laugh1:

ρε αδερφέ θα μας παρεξηγήσουν ότι είμαστε σε λάθος forum. :)) :))
Το  ''σε έχω πάρει με 108'' να μην το εκλάβουν οι διαχειριστές ως σεξουαλικό υπονοούμενο και μας σουτάρουν?? :laugh1: :laugh1:
Εαν το εκλάβουμε ότι με χρεώθηκες με 108 το μόνο που μπορώ να σου πω είναι......καλό κουράγιο γιατί θα φρικάρεις. :laugh1: :laugh1:
Και για να έρθουμε στο θέμα μας σε ευχαριστώ για τα link και για την διευκρίνηση περί hr και lr. :thumpup:
Συνεχίζοντας με τις απορίες μου εφόσον με τον ατμοποιητή που έχω αυτή τη στιγμή και είναι ο normal στα 3,2Ω και ήδη μου ξελιγώνει γρήγορα τις μπαταρίες
εαν πάρω τον ego-w lr ατμοποιητή που θα είναι λογικά κάπου στα 1,7Ω-2Ω (αν δεν κάνω λάθος διόρθωσε με)  γιατί να μου ξελιγώνει τις μπαταρίες εφόσον η αντίσταση του μικραίνει?
δεν θα έπρεπε εφόσον ο ατμοποιητής έχει μικρότερη αντίσταση να κρατάνε οι μπαταρίες περισσότερο?
η δεν πάει έτσι όπως το σκέφτομαι?

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:15 »
Μετα την πρωτη αλαγη φυτιλιου στον w εχουμε διαροη.Βλεπω οτι το σιλικονακι που εχει κατω απο το κεραμικο εχει γινει πολυ χαλαρο
Παιρνει γιατρια ή παει για πεταμα???
Για καθαρισμα ειχε βρασει για 5 λεπτα.Λετε να ειναι απο αυτο??Μετα το βρασιμο ειχαν αρχισει οι διαροες.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:21 »
 :) Για κατεβασε λιγο πιο κατω το σιλικονακι πανω απο το κεραμικο,και προσεχε τα φιτυλακια να ειναι στα αυλακια αλλα να μην τα πιεζει πολυ.

Αποσυνδεδεμένος marnik

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:32 »
Η διαροη πρεπει να ειναι μεσα απο τον κεντρικο πολο.
Το κατω σιλικονακι εχει χαλαρωσει υπερβολικα.

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 05, 2012, 01:43 »
Φιλε απο τι καταλαβα μιλας για το σιλικονακι στην βαση? αν ειναι αυτο κ εχει χαλαρωσει δυστηχως ειναι για πεταμα,μου εχει συμβει κ εμενα κ δεν μπορεσα να το σωσω :nope:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 05, 2012, 02:42 »
Παιδιά, πρόσεξα κάποια μηνύματα που μιλάνε για άλλον ατμοποιητή ως eGo-W.
Για να μην μπερδεύεστε, ο eGo-W είναι αυτός που βλέπετε στο παρακάτω βίντεο:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LbJHOWmT_JI&feature=player_embedded#![/youtube]

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 09, 2012, 14:47 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LbJHOWmT_JI&feature=player_embedded[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 09, 2012, 19:40 »
giannis σε ευχαριστώ για το video φίλε μου. :thumpup:
το είχα δεί αυτό το βιντεάκι όταν είχα πρωτογραφτεί εδώ στο φόρουμ.
Καποιος συμφορουμίστας-(που δεν τον θυμάμαι)- μου είχε δώσει το link για να το δώ.
Την τεχνική του video σε συνάρτηση με πλύσιμο με ζεστό νεράκι την έκανα στον προηγούμενο ego-w που είχα
και τώρα εκείνος ο ατμοποιητής πάνω στον οποίο έκανα το πείραμα καθαρισμού κείτεται εν τόπο χλοερό εν τόπο αναπαύσεως. :)
δεν έκαψα μεν την αντίσταση του αλλά έμπαζε αέρα απο παντού και η γεύση του ατμού ήταν αλλόκοτη.
έβαλα-έβγαλα το σιλοκονένιο ταπάκι του,γύρισα το πλαστικό περίβλημα μήπως δεν κούμπωσε καλά,το άδειασα και το ξαναγέμισα,ρούφηξα 50 τζούρες μήπως και συνέρθει αλλά πάπαλα.
Οπότε το σούταρα και πήρα άλλον άτμο. :yes:
Σε αυτόν που έχω τώρα θα το αλλάξω το σύστημα καθαρισμού και δεν θα βγάλω το πλαστικό περίβλημα του για να τον κάνω μπάνιο.

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:48 »
Σε αυτόν που έχω τώρα θα το αλλάξω το σύστημα καθαρισμού και δεν θα βγάλω το πλαστικό περίβλημα του για να τον κάνω μπάνιο.
Εγώ τι κάνω δεν το βγάζω την τάπα, ρίχνω μέσα με βελόνα οινόπνευμα πλένω και το ξανατραβάω πάλι πίσω 2,3 φορές.
Μετά αφήνω στεγνώνει και έτοιμο. 2,3 φορές σε διάρκεια 20 ημερών, μετά από δω παν κι άλλοι  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 09, 2012, 22:10 »
καθαρό οινόπνευμα του έχωσα και εγώ του προηγούμενου ατμοποιητή μετά το πλύσιμο με το νερό.
αλλά έκανα το σφάλμα ότι του έβγαλα το πλαστικο περίβλημα και ένα δεύτερο σφάλμα ήταν που τον στέγνωσα με το πιστολάκι και σε 5 λεπτά τον ξαναλειτούργησα.
Ισως ήθελε παραπάνω στέγνωμα εκείνος. :hmmm:
Μαθαίνω σιγά σιγά.
Που θα μου πάει? :) :)

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 14, 2012, 08:05 »
Εγώ τι κάνω δεν το βγάζω την τάπα, ρίχνω μέσα με βελόνα οινόπνευμα πλένω και το ξανατραβάω πάλι πίσω 2,3 φορές.
Μετά αφήνω στεγνώνει και έτοιμο. 2,3 φορές σε διάρκεια 20 ημερών, μετά από δω παν κι άλλοι  :)) :))

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!!... ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ, ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ  :thumpup:
Όσες φορές προσπάθησα για άνοιγμα-κλεισιμο του tank, όλο και κάτι πήγε στραβά στο σωστό πάτημα της τάπας  :angry_orange:
Με 2ml καθαρό οινόπνευμα κάθε εβδομάδα... καθάρισες  ;)

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 16, 2012, 00:11 »
Μπορει να μου πει καποιος πως λεγεται κανονικα στο εμποριο αυτος ο ατμοποιητης? Να ξερω μηπως τον βρω αλλου πιο φτηνα. Γραφω εδω να μην ανοιγω ολοκληρο θεμα για μια ερωτηση. Ευχαριστω πολυ.  :thumpup:

http://www.zougla.gr/eshop/products/e-cigarette/product/set-atmopites-ilektronikou-tsigarou-freline-tipou-ego-w-899

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 16, 2012, 00:20 »
Bud  και είναι χάλια από πλαστικό έως μπουρμπουλίθρες  :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2347 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99