vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, lagoudakis, tapantari, Milarepa, PsykieG

Twitter

ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:28 »

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:40 »
Δυστηχως δεν τον εχω δουλεψει αυτο αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι το ιδιο περιπου απλα δεν θελει μεγαλη πιεση οταν πιεζεις το καπακι σιλικονης, οταν εχω προβλημα το σαλιωνω για να γλιστραει κ δεν σου κανω πλακα! Σε εναν ατμο που ειχα παρει ειχα παρομοιο προβλημα,λοιπον πηρα μια φαλτσετα κ εκοψα το σιλικονακι απο την κατω πλευρα περιπου 2 χιλιοστα κ λυθηκε το θεμα, ελπιζω να σε βοηθησουν αυτα τα οποια σου προτεινα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:53 »
θα δοκιμασω να το κοψω αλλα στους επομενους γιατι αυτους τους διαλυσα  ;D  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:56 »
δεν χρειαζονται ολοι κοψιμο εμενα μου ετυχε ενας,αν βρεις παρε εναν διαφανο ειναι αρκετα καλοι κ αντεχουν

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 18, 2012, 19:08 »
τραβα παρε πιπακια για κ.τ. απω το περιπτερο τα διαφανα τα μικρα και βαλτα στο καπακι του w :thumpup:

το δοκιμασα και ναι αεχω καλο αποτελεσμα...και με λιγο σελοτειπ  προσαρμοζει τελεια...ευχαριστω!!do good feel good!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 19, 2012, 06:00 »
τι συριγγα χρησιμοποιειτε για γεμισμα γιατι μια που πηρα δεν κανει για τα υγρα vg που εχω επειδη ειναι παχυρρευστα.

Υπαρχει αλλη να ζητησω?

Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 19, 2012, 06:05 »

πήγαινε σε ένα ""κτηνιατρειο"" και ζητα ενέσεις για σκυλάκια με μεγάλη βελόνα :) είναι ότι πρέπει για παχύρρευστα υγρά :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 19, 2012, 22:51 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 19, 2012, 20:43 »
με την σειρα μου παιδια θελω να κανω μερικες ερωτησουλες...ατμιζω τις τελευταιες 4 μερες (πιπιλα) με ενα ego w απο cleverstore...θα ηθελα να μου πειτε τι συντηρηση θελει πως το καθαριζω και τα λοιπα...επειδη ειμαι νεοπας πως θα καταλαβω οτι τα παιξε? ααα και βλεπω οταν βγαζω το καπακι μαλλον το φυτιλι εχει μαυρισει τι να κανω?

Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 19, 2012, 21:06 »
Μπορείς να τον πλένεις με αιθυλική αλκοόλη καθαρή ρίχνοντας μέσα από την σιλικονένια οπή με μια βελόνα το οινόπνευμα και ξεπλένεις -τραβάς πάλι, αφήνεις και στεγνώνει -τέλος.
Η δεύτερη περίπτωση που είναι για καλύτερο καθαρισμό λέει το εξής: τραβάς από τη μεριά στο πιπάκι την σιλικονένια τάπα με προσοχή, μετά βγάζεις από τη βάση το πλαστικό τμήμα και απελευθερώνεις τα φιτίλια πλένεις καθαρίζεις σκουπίζεις και τα ξανατοποθετείς από το τέλος στην αρχή

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:55 »
παιδες τι αλλο επιστομιο μπορω να βαλω γιατι αυτο το λαστιχενιο που εχω τωρα μου τη σπαει?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:42 »
Καλησπέρα σε όλους
παιδιά μετά απο 40 ημέρες περίπου παρέα με το η.τ. και τις τελευταίες 9 ημέρες αγκαλιά με έναν ατμοποιητή ego-w (μάλλον estylus πρεπει να λέγεται με τα λιγα που ξέρω)
και για να μην γράφω αερολογίες εννοώ αυτόν (το link είναι απο τυχαία σελίδα για να μην γίνει καμμία παρεξηγηση περι διαφήμισης)
http://saveshop.eu/index.php?route=product/product&product_id=155
διάβασα αρκετά πράγματα εδώ στο φόρουμ αλλά επειδή καταμπερδεύτηκα λύστε μου μια απορία εαν σας είναι εύκολο.
επειδή μετά απο 9 ημέρες ατμίσματος στον ατμοποιητή μου έχει πιάσει μια μικρή πρασινάδα απο το υγρό ατμίσματος κάτω στην βάση του ατμοποιητή (στο σημείο που κουμπώνει πάνω στην μπαταρία και μάλιστα μου φέρνει και μια ελαφριά πίκρα μαζί με τον ατμό ενώ μέχρι χθές αυτό το σύμπτωμα δεν το είχα.)
απο μερικά post που είδα εδώ στο φόρουμ και είδα πως αποσυναρμολογούμε τον ego-w
για το καθάρισμα τι είναι το καλύτερο?
απλά διαλύουμε τον ego-w μετά τον πλένουμε με νεράκι βρύσης και μετά στέγνωμα ή κατάλαβα λάθος?

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:50 »
Σου απαντησα με ενα βιντεακι απο συμφορουμιστα στο προηγουμενο νημα που postαρες.


Αποσυνδεδεμένος nikraven

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕGO-W - Προβλήματα, συντήρηση, καθαρισμός.
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 25, 2012, 20:59 »
Σου απαντησα με ενα βιντεακι απο συμφορουμιστα στο προηγουμενο νημα που postαρες.

φίλε μου χίλια συγγνώμη δεν το πρόσεξα γιατί χάζευα σε κάποιο άλλο νήμα. :)
στο βιντεάκι όμως είδα ότι μόνο αποσυναρμολογείται ο ego-w και μετά τον σκουπίζει μόνο με χαρτί.
δηλαδή δεν τον πλένουμε με νερό?
http://www.youtube.com/watch?v=vb4OqgCiOHE&list=FLZuFSYQ-6lck-wH-uQvuBMQ&feature=mh_lolz

φίλε μου σε ευχαριστώ για το link και μπράβο στο παλικάρι που είχε τόση υπομονή για να επισκευάσει τον ego-w.
την αποσυναρμολόγηση την έπιασα.
η απορία μου είναι με το καθάρισμα.
το πλένουμε η μόνο το διαλύουμε και σκουπίζουμε με χαρτί όλο το υλικο του w?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2012, 10:55 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246398 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios