vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #495 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:01 »
Παιδια κατα την γνωμη μου καποια στιγμη επρεπε να γινει αυτο. Για να ειμαστε αντικειμενικοι απο την μια ειναι καλο και απο την αλλη κακο. Πλεον μεχρι και η κουτση μαρια πουλαει η.τ και νικοτινουχα υγρα. Ο καθε ασχετος επιχειρηματιας (σε εξαιρεση σε λιγοστες σοβαρες εταιριες) αφου ειδε οτι πουλαει το η.τ εκανε μια παραγγελια απο Κινα για να οικονομησει χωρις να εχει καμια ιδεα σε αυτο. Μπορω να πω οτι εχω παει σε ποσα καταστηματα πωλησης η.τ εδω στην Αθηνα και ολοι να μου το παιζουν ειδικοι λεγοντας μου ακυρα τελειως πραγματα πανω σε ερωτησεις μου. Ειδα σε φαναρια πακιστανο να πουλαει η.τ Alter με γεματες αμπουλες αγνωστου υγρου. Ακομα στο πανηγυρι της Αγιας Βαρβαρας, στο παζαρι του Σχιστου και σε αλλα σημεια. Το πιο σημαντικο για μας ειναι η υγεια μας και τπτ αλλο. Ολα τα καταστηματα πουλανε υγρα χωρις να ξερεις απο που ειναι και τι περιεχουν. Πιστευω το προβλημα πρεπει να σταθει ΜΟΝΟ στα υγρα αναπληρωσης.
Γνωμη μου ειναι οτι ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΝΙΚΟΤΟΥΧΑ ΥΓΡΑ. Τελος

Αποσυνδεδεμένος fbs

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #496 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:02 »
Επίσης να συμπληρώσω εδώ για να μην ξεχνίομαστε ότι από 1/1/12 (σε λίγες ημέρες δηλαδή) τα τσιγάρα των 4€ θα πάνε στα 6€

Πάντα βέβαια για το καλό μας.........

Αποσυνδεδεμένος boom

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #497 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:04 »
κ μενα αρχισαν να με πριζουν στη δουλεια...πφφφ...αφου πλεον δεν απανταω δεν λεω τιποτα..το μονο που ειπα σε καποιον ειναι.."ναι το  ξερω οτι κανει κακο..οκ δεν με νοιαζει οκ?ασε με τωρα "
..αυτο.. τιποτα αλλο..ακουν κ οι μανες και κει που κραζαν να κοψουμε το τσιγαρο..τωρα η δικη μου,μου ειπε σημερα στο τηλ"πετα αυτο το φουγαρο απο το στομα σ"χαχααχ!! jesus! 

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #498 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:04 »
Μόλις είδα αυτή τη δημοσίευση.
Άρχισαν το κυνηγητό.
http://www.newsit.gr/?pname=Article&catid=3&art_id=110724


Kανονικα αυτο το site πρεπει να το μετονομάσουν απο newsit.gr σε newshit.gr

Αποσυνδεδεμένος Xenos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • 28η Οκτωβρίου είπα ΟΧΙ στο τσιγάρο..
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #499 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:06 »
από τη στιγμή που πλέον άρχισε να γίνεται μόδα το η.τ. ..

Δεν νομίζω πως το ηλεκτρονικό είναι μόδα.
Προσωπική άποψη πάντα,το Η.Τ γνωρίζει άνθηση επειδή εξελίχθηκε σε συσκευή που είναι πλέον ποιό απλή στην χρήση του σε σχέση με τις παλιότερες με ελάχιστα πλέον προβήματα.Οι συσκευές που κυκλοφορούν αυτή την στιγμή βοηθούν πολύ περισσότερο απο τις πλαιότερες να κόψεις το κάπνισμα και λόγω αυτονομίας της μπαταρίας και λόγω ποσότητας ατμού που εισπνέεις.Αλλωστε εγώ προσωπικά έχω 3 περιπτώσεις γνωστών μου που ξεκίνησαν το Η.Τ. πολύ παλιότερα απο μένα και το παράτησαν λόγω των πολλών προβλημάτων τους.

Αν πάντως τελικά όπως διάβασα ο ΕΟΦ θεωρεί πως η νικοτίνη =φαρμακευτικό προιόν τότε τον ήπιαμε....

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #500 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:08 »
το θεμα ειναι οτι τετοιες μετρησεις και ερευνες δεν εχουν κανει ακομα χωρες οπως οι ΗΠΑ...θα κανουμε εμεις εδω?? ???επαναλαμβανω, ΕΜΕΙΣ?? ???

Ίσως να μπορέσουμε να ποντάρουμε σε "απαλλαγή λόγω αμφιβολιών". Απ'τη στιγμή που τίποτα δεν είναι σίγουρο, πώς μπορούν να το απαγορεύουν? Επίσης κάπου εδώ είχα διαβάσει ότι στα νοσοκομεία χρησιμοποιείται η PG για νεφελοποίηση εισπνεομένων φαρμάκων για χρόνιες παθήσεις -ή κάτι τέτοιο-, μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει? Για να μην πω για τους ατμούς που ψεκάζονται με το κιλό (πάλι PG) στα νυχτερινά κέντρα. Με λίγα λόγια, τίποτα δεν δικαιολογεί τέτοιο πόλεμο, ειδικά όταν το κ.τ. έχει εκτός από νικοτίνη και χίλιες δυο άλλες βλαβερές ουσίες. Να κάνουν οι εταιρίες κάποια προσφυγή, δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #501 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:08 »
Μέχρι πρότινος έκανες χρήση ενός πράγματος που αποδεδειγμένα προκαλούσε σοβαρά προβλήματα στην υγεία σου αλλά κυρίως και στους γύρω σου, πιστοποιημένα το κράτος σε προειδοποιούσε αναγράφοντας το πάνω στα πακέτα που έπαιρνες ΑΛΛΑ ο ΕΟΦ δεν είχε απαγορεύσει την κυκλοφορία του και το έβρισκες σε όλα τα περίπτερα μαζί με τσίχλες και τώρα νιώθεις ανασφάλεια στο οτι κυκλοφορεί κάτι που δεν έχει ερευνηθεί οι μακροπρόθεσμες επιδράσεις του και ΙΣΩΣ να μην είναι υγιεινό? Μας δουλεύεις έτσι?



Εκανα χρηση ενος πραγματος που αποδεδειγμενα προκαλει σοβαρα προβληματα. Πώς αποδειχθηκε ομως? ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΕΣ. Ανιστοιχες για το η.τ. υπαρχουν? Και κυριως για τα υγρα? Κι αν ναι για ποια?
Εκανα χρηση ενος πραγματος που στη συσκευασια αναγραφει με μεγαλα γραμματα οτι προκαλει καρκινο. Και που απαγορευεται η πωληση του σε ανηλικους. Και που δεν μπορει να πωλειται σε οποιοδηποτε καταστημα. Και που ειναι αποδεδειγμενο πλεον οτι κανει κακο ακομα και στους παθητικους καπνιστες.
Το η.τ.το διαφημιζουν ως υποκαταστατο του τσιγαρου. Το διαφημιζουν λεγοντας οτι πλεον το καπνισμα απο βασανο γινεται απολαυση. Και κυκλοφορει στην αγορα σαν ηλεκτρονικο προϊον. Σαν ενα usb stick π.χ. Ή σαν ενα ανεμιστηρακι. Ή σαν φακος. Στην ιδια κατηγορια προϊοντων επιχειρησαν να το ενταξουν. Βρισκεις οτι ειναι το ιδιο???
Αν δεν ειναι το ιδιο λοιπον και πρεπει να υπαχθει ειτε στη κατηγορια των τσιγαρων ειτε στη κατηγορια των φαρμακευτικων σκευασματων τοτε θα πρεπει να "υποστει" τις αναλογες συνεπειες που ισχυουν σε ολη την Ευρωπη για τα αντιστοιχα ειδη.

Παρ'ολα αυτα μου κανει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ πως η ειδηση απο χθες παιζει παντου. Εμεις εδω λεμε το κοντο μας και το μακρυ μας. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ οπουδηποτε να υπερασπιστει το προϊον και τον κλαδο του.
Εγω αν ειχα μαγαζι και μου ελεγαν (δηθεν ξαφνικα και δηθεν ψευδως) οτι τα προϊοντα που πουλαω ειναι παρανομα θα ειχα κανει το συμπαν ανω κατω. Αυτοι σιωπουν. Γιατι????

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #502 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:09 »

Καλε μου φιλε με συγχωρεις αλλα εξακολουθω να εχω ενστασεις. Εφοσον το προϊον περιεχει νικοτινη τοτε ειναι φαρμακευτικο και χρειαζεται αδεια απο τον ΕΟΦ.
Εδώ διαφωνώ υπο συνθήκες. Φαρμακευτικό μπορώ να θεωρήσω το προϊόν που προορίζεται να θεραπεύσει μια ασθένεια. Το η.τ. δεν το δέχθηκα σαν τέτοιο αλλά σαν νεο τυπο τσιγάρου, και το χρησιμοποιώ όπου επιτρέπεται (βασει νομου ή εκ των πραγμάτων) το τσιγάρο.
 Αν κάποιοι θελουν να το προωθήσουν σα μεσο απεξαρτησης απο τη νικοτίνη, τότε να παρουν άδεια. Αν όχι να μην χρειάζεται άδεια φαρμακευτικού προϊόντος αλλά μονο απο το υπουργείο εμπορίου.


Εαν ο ΕΟΦ ζηταει 10 χρονια ερευνων για να αποδειχθουν οι επιπτωσεις που ενδεχομενως εχει στην υγεια του ανθρωπου και οι εταιριες δεν εχουν τετοιες ερευνες στα χερια τους ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΜΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟ? Πώς το ξερουμε εαν δεν εχουν κανει 10 χρονια ερευνων? Πώς ξερουμε οτι μετα απο 10 χρονια δεν θα αποδειχθει κατι διαφορετικο απο οσα υποστηριζουν σημερα?

Αν κάποιος λέει ότι είναι αθώο και όχι  πιθανώς σφαλέστερο απο το κ.τ., να το πάρει πίσω ή να αποδείξει τον ισχυρισμό του
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι 2 βασικές ουσίες του η.τ. η VG/PG και η νικοτίνη ΔΕΝ είναι καρικινογόνες.

Οπως λες κι εσυ θα μπορουσε ομως να μην θεωρηθει φαρμακευτικο προϊον αλλα ενα ειδος τσιγαρου. Τοτε ομως δεν πρεπει να υπαχθει στο ιδιο καθεστως που υπαγονται και τα τσιγαρα? Δεν θα πρεπει να απαγορευτει η πωληση του σε ανηλικους? Δεν θα πρεπει να γεμισει με σημανσεις απο το υπουργειο υγειας οτι ειναι επιβλαβες? Δεν θα πρεπει να πωλειται μονο σε συγκεκριμενα καταστηματα και οχι ακομα και σε καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων?

Να υπαχθεί, αλλά με 2 υποσημειώσεις.
α)Το τσιγάρο έχει 85% φορολογία γιατί υποτίθεται ότι πάει στα ασφαλιστικά ταμεία για να αντιμετωπίζονται οι επιπτώσεις του στους καπνιστές.
Αν το η.τ. είναι πολύ πιο ασφαλές ο φόρος του (εκτός του ΦΠΑ) θα πρέπει να είναι αντίστοιχα πολύ μικρότερος.
β)Επίσης τα "ειδικά καταστήματα" στα οποία πωλείται το τσιγάρο είναι περίπτερα και ψιλικατζίδικα. Το μόνο που τα κάνει "ειδικά" είναι ότι πληρωνεις για να πάρεις την ειδική άδεια. Για τις σημάνσεις κτλ συμφωνώ.


Ειναι δηλαδη υπερβολη να θελουμε και εμεις οι ιδιοι οι ατμιστες να γνωριζουμε τί στην ευχη ειναι αυτα τα υγρα που ατμιζουμε και κατα ποσον ειναι αθωα ή οχι? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ. Διοτι σημερα μπορει ο καθενας στο σπιτι του να κατουραει μεσα μπουκαλακια και να τα πουλαει ως υγρα αναπληρωσης. (sorry για το ακραιο παραδειγμα αλλα το χρησιμοποιω ακριβως για να δειξω τί μπορει να συμβαινει εαν δεν υπαρχει ελεγχος). Δεν πρεπει λοιπον να υπαρχει καποιου ειδους πιστοποιηση? Ωστε να προφυλαξουν κι εμας?
Συμφωνώ, αρκεί ο έλεγχος να μην γίνει δικαιολογία για πενταπλασιασμό των τιμών


Ειμαι λοιπον βεβαιος οτι κατι πρεπει να γινει. Δεν ειμαι ομως καθολου βεβαιος οτι το Ελληνικο κρατος θα κανει το σωστο...
Ουτε και εγώ...

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #503 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:11 »
Εκανα χρηση ενος πραγματος που αποδεδειγμενα προκαλει σοβαρα προβληματα. Πώς αποδειχθηκε ομως? ΑΠΟ ΕΡΕΥΝΕΣ.

Από έρευνες και ίσως επειδή ΠΕΘΑΝΑΝ κάποια εκατομμύρια άνθρωποι από καρκίνο στους πνεύμονες????

Αποσυνδεδεμένος takero

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • Και σε περιμένω..με το carto γεμισμένο(λαϊκό άσμα)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #504 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:14 »
Είναι προφανές ότι το θέμα αφορά τη φορολογία και όχι την υγεία μας. Όσο αυξάνονται οι ατμιστές, χάνουν οι καπνοβιομηχανίες και το κράτος από τους φόρους...

Θα προσπαθήσουν με νομικά τερτίπια να βγάλουν τη νικοτίνη "φαρμακευτική" και θα απαγορεύσουν τα υγρά αναπλήρωσης.

Οι άνθρωποι (αν μπορείς να χαρακτηρίσεις έτσι τους πολιτικούς και τους δημοσιογράφους) είναι γελοίοι και μας το έχουν αποδείξει άπειρες φορές.

Από τον ΕΟΦ μην περιμένετε επιστημονικές απόψεις διότι τα μέλη του διορίζονται από την εκάστοτε πολιτική ηγεσία...

Γιατί δεν αντιμετωπίζουν ως "φαρμακευτικά προϊόντα" τα ποτά και το κρασί; Η αλκοόλη ΔΕΝ είναι φαρμακευτική ουσία;
Ας μας δείξουν έρευνες που να διαπιστώνουν ότι η τεκίλα και το ουϊσκι κάνουν καλό στην υγεία ή τουλάχιστον δεν προκαλούν βλάβες!

Αν τους ενδιαφέρει η δημόσια υγεία, ας κάνουν μια βόλτα στο κέντρο της Αθήνας όπου κυκλοφορούν παράνομοι μετανάστες και ουρούν-αφοδεύουν οπουδήποτε, δεν τους έλεγξε ποτέ κανείς για ηπατίτιδες-AIDS-φυματίωση-λέπρα και  μεταδοτικές ασθένειες για τις οποίες οι ευρωπαίοι δεν έχουμε αντισώματα.   

Προσωπικά, θεωρώ τον γύρο και τα σουβλάκια από τα ελληνικά σουβλατζίδικα πολύ πιο επικίνδυνα από το Η.Τ.

Αν απαγορευτεί το Η.Τ., θα αγοράζουμε από χώρες της Ε.Ε. και να πάνε να ............... Πολύ απλά!
 

Αποσυνδεδεμένος sempreviva

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #505 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:18 »
Πολύ σωστός. Άσε που η πιθανότητα να προκαλέσεις κακό σε κάποιον είναι πολύ (πάρα πολύ) μεγαλύτερη απ'την κατανάλωση αλκοόλ παρά απ'τον ΑΤΜΟ του η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #506 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:19 »
Το κείμενο για ευνόητους λόγους δεν μπαίνει αυτούσιο. Έτσι και αλλιώς σήμερα ή αύριο θα εμφανιστεί και επίσημα.
Ενώ συμφωνώ μαζί σου, θα ήθελα να τονίσω πως οτιδήποτε ανυπόγραφο ή χωρίς πηγές δεν έχει ιδιαίτερη αξία. Τέτοια είναι αυτά που προσπαθούμε να χτυπήσουμε. Δεν μπορούμε να έχουμε και μεις για σημαία το '...κάποιος στο φόρουμ είπε πως κάποιοι γιατροί είπανε ότι αλλά δεν μπορεί να αποκαλύψει τι...'
Πιστεύω καταλαβαίνεις.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #507 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:20 »
Αυτή η συνέντευξη πάντως που παρέθεσε φίλος ατμιστής νωρίτερα, είναι μια παροδία
http://www.yyka.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/905-praktika-synenteykshs-typoy-me-thema-2o-panellhnio-synedrio-quot-mathainw-na-mhn-kapnizw-quot
για γέλια και για κλάματα (πιο πολύ για κλάματα) ειδικά όταν προέρχεται από έναν επιστήμονα! Να μη ξέρει τι του γίνεται, να λέει και να ξελέει, να μην είναι ενημερωμένος για τη νομοθεσία και να δίνει γελοίες απαντήσεις ακόμα κι όταν τον ενημερώνουν ότι στα Φαρμακεία πωλείται κανονικά :laugh1: :idiot1: Ένιγουεϊ...

Απ' το πρωί έχει γίνει ο χαμός σήμερα, μεγάλος σάλος! Συνάντησα 4 άτομα μέχρι να πάω στο γραφείο και οι 4 τα ίδια μου 'λεγαν: για την εκπομπή του Παπαγαλάκη εε... συγνώμη Παπαδάκη :tongue_smilie: ΕΛΕΟΣ

Καταρχήν, κάποιος που άκουσε τι ακριβώς ειπώθηκε; Για καθολική απαγόρευση (πχ πώλησης γιατί κρίθηκε επικίνδυνο) ή απλά για απαγόρευση ατμίσματος στους χώρους όπου απαγορεύεται και το κ.τ; Δηλαδή εξισώθηκε με το κανονικό τσιγάρο; Γιατί εγώ ξέρω ότι ο Νόμος το εξαιρεί κατά κάποιο τρόπο, αφού δεν πρόκειται για καύση καπνού που παράγει επιβλαβές καπνό, ΑΛΛΑ για ατμοποίηση γλυκερίνης! Αν πάλι τους πειάζει η περιεκτικότητα νικοτίνης (η οποία αποδεδειγμένα δεν σκοτώνει αλλά δημιουργεί απλά εθισμό) τότε γιατί δεν απαγορεύουν και τις τσίχλες και τα τσιρότα; :yes:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η ραγδαία αύξηση του η.τ. ανησύχησε σοβαρά και ταρακούνησε τις μεγάλες καπνοβιομηχανίες, δεδομένου ότι είδαν τα συμφέροντά τους να πλήττονται από τις τεράστιες πτώσεις πωλήσεων. Το η.τ. κερδίζει έδαφος καθημερινά κι αυτό το διαπιστώνουμε όλοι μας. Κάθε ατμιστής είναι ένας χαμένος καπνιστής για τις διεθνείς καπνοβιομηχανίες. Απ' την άλλη και το ίδιο το "κράτος" (σε εισαγωγικά, αν υπάρχει τέτοιο στο ελάντα) είδε μεγάλη πτώση στα έσοδα από τους φόρους επί του καπνού, οπότε καταλαβαίνουμε όλοι ΠΟΥ ζούμε και ΓΙΑΤΙ επιμένουν να υπενθυμίζουν καθημερινά ότι είναι άχρηστοι, επικίνδυνοι, λαμόγια, ανίκανοι και τελικώς γελοίοι >:(

Αποσυνδεδεμένος ale3hs

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #508 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:21 »
το προσπαθησε το FDA στην αμερικη και τους μουτζωσε το δικαστηριο, κατι αναλογο προβλεπω...

Αποσυνδεδεμένος kate

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #509 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 11:21 »
το θέμα είναι πως ήδη έχει δημιουργηθεί απίστευτος πανικός και ήδη έχουν αποσυρθεί από καταστήματα που αγόραζα υγρά αναπλήρωσης γνωστής εταιρείας, επειδή οι άνθρωποι φοβούνται τα πρόστιμα!!!

κάτι μου λέει πως θα πάρουνε τρελές αυξήσεις μετά από αυτό το χαμό!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540932 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49937 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596904 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192805 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1136 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591375 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios