vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #480 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:23 »
μια ερώτηση βρε παιδιά γιατί έχω χάσει το μπούσουλα με αυτό το βομβαρδισμό απόψεων και ειδήσεων. Τώρα κινδυνεύω με πρόστιμο αν ατμίζω σε δημόσιο χώρο ή ισχύει ότι και πριν άσχετα αν μου τη λένε διάφοροι ξερόλες?
Όχι. Δεν ισχύει τίποτα από όλα αυτά. Απλώς τα λένε για να τα λένε, και να τρομάξουνε τον κόσμο.


Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #481 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:26 »
Οπος παντα το Ελλαδισταν προτοπορο στην μαμακια

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #482 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:27 »
το μόνο σίγουρο είναι οτι το όλο θέμα είναι αρμοδιότητα του υπουργείου οικονομικών και όχι του υπουργείου υγείας

Αποσυνδεδεμένος SteliosK

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #483 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:37 »

Καλε μου φιλε με συγχωρεις αλλα εξακολουθω να εχω ενστασεις. Εφοσον το προϊον περιεχει νικοτινη τοτε ειναι φαρμακευτικο και χρειαζεται αδεια απο τον ΕΟΦ. Εαν ο ΕΟΦ ζηταει 10 χρονια ερευνων για να αποδειχθουν οι επιπτωσεις που ενδεχομενως εχει στην υγεια του ανθρωπου και οι εταιριες δεν εχουν τετοιες ερευνες στα χερια τους ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΜΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΘΩΟ? Πώς το ξερουμε εαν δεν εχουν κανει 10 χρονια ερευνων? Πώς ξερουμε οτι μετα απο 10 χρονια δεν θα αποδειχθει κατι διαφορετικο απο οσα υποστηριζουν σημερα?

Οπως λες κι εσυ θα μπορουσε ομως να μην θεωρηθει φαρμακευτικο προϊον αλλα ενα ειδος τσιγαρου. Τοτε ομως δεν πρεπει να υπαχθει στο ιδιο καθεστως που υπαγονται και τα τσιγαρα? Δεν θα πρεπει να απαγορευτει η πωληση του σε ανηλικους? Δεν θα πρεπει να γεμισει με σημανσεις απο το υπουργειο υγειας οτι ειναι επιβλαβες? Δεν θα πρεπει να πωλειται μονο σε συγκεκριμενα καταστηματα και οχι ακομα και σε καταστηματα ηλεκτρονικων ειδων?

Ειναι δηλαδη υπερβολη να θελουμε και εμεις οι ιδιοι οι ατμιστες να γνωριζουμε τί στην ευχη ειναι αυτα τα υγρα που ατμιζουμε και κατα ποσον ειναι αθωα ή οχι? ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ. Διοτι σημερα μπορει ο καθενας στο σπιτι του να κατουραει μεσα μπουκαλακια και να τα πουλαει ως υγρα αναπληρωσης. (sorry για το ακραιο παραδειγμα αλλα το χρησιμοποιω ακριβως για να δειξω τί μπορει να συμβαινει εαν δεν υπαρχει ελεγχος). Δεν πρεπει λοιπον να υπαρχει καποιου ειδους πιστοποιηση? Ωστε να προφυλαξουν κι εμας?

Ειμαι λοιπον βεβαιος οτι κατι πρεπει να γινει. Δεν ειμαι ομως καθολου βεβαιος οτι το Ελληνικο κρατος θα κανει το σωστο...

Μέχρι πρότινος έκανες χρήση ενός πράγματος που αποδεδειγμένα προκαλούσε σοβαρά προβλήματα στην υγεία σου αλλά κυρίως και στους γύρω σου, πιστοποιημένα το κράτος σε προειδοποιούσε αναγράφοντας το πάνω στα πακέτα που έπαιρνες ΑΛΛΑ ο ΕΟΦ δεν είχε απαγορεύσει την κυκλοφορία του και το έβρισκες σε όλα τα περίπτερα μαζί με τσίχλες και τώρα νιώθεις ανασφάλεια στο οτι κυκλοφορεί κάτι που δεν έχει ερευνηθεί οι μακροπρόθεσμες επιδράσεις του και ΙΣΩΣ να μην είναι υγιεινό? Μας δουλεύεις έτσι?

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #484 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:40 »
Δεν ξερω για σας παιδια, αλλα εμενα απο χθες που βγηκε το θεμα στην επιφανεια οι τζουρες που τραβαω πλεον μου φαινονται πιο γλυκες!!Περιεργο γιατι δεν αλλαξα κ υγρο...

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #485 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:45 »
μη μασάτε να μας φοβήσουν θέλουν για να μας κάνουν παλι πελάτες.... :laugh1: :laugh1: θα αποσύρουν και τα ατμοσίδερα???????? :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #486 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:46 »
Αρχισαν πρωι πρωι οι κοτες να μου πρηζουν τα ουμπαλα στη δουλεια.
Τοσο παθος δεν ειχαν ουτε οταν καπνιζα κ.τ.

Αμα ειναι εναντιον μας το κρατος και τα καναλια, δυσκολα τα πραγματα. Πού να ξεφυγεις απο αυτους?
Οπως λεει και η παροιμια, αν σε κυνηγαει ο κατής, πού να πας να κρυφτεις?

Αποσυνδεδεμένος boom

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #487 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:48 »
συμφωνω απολυτα με "steliosk" δεν μπορω να καταλαβω..τα τσιγαρα γιατι τα πουλανε ελευθερα στα περιπτερα???επειδη εβαλαν σημανσεις πανω ειμαστε οκ?ολα ειναι τελεια??ρε παμε καλα??εχουν χαθει τοσες ζωες απο το κ.τ. μας δουλευουν σιγουρα!!! οκ λεπον..ας βαλουν κ το η.τ. στα περιπτερα με σημανσεις...κ ας το φορολογησουν ως καπνικο προιον..κ να μας αφησουν ησυχους!!y not? εγω αυτο που ξερω ειναι οτι 1 μηνα τωρα εχω κανει επιδερμιδα, ξεβρωμισε το σπιτι μου κ τα ρουχα μου,αναπνεω καλυτερα,δεν εχω πια δυσπνοιες(καπνιζα 18 χρονια 25 τσιγαρ την μερα)κανω γυμναστικη στο full κ δεν λαχανιαζω...τωρα αν ειναι να παθω καρκινο αργοτερα..ουτως η αλλως θα τον παθαινα κ με το κ.τ. αλλα τωρα τουλαχιστον κερδιζω αναπνοες εφοσον το βλεπω κ μου συμβαινει..ο.τι κ να λενε..ο.τι κ να κανουν εμεις θα το βρισκουμε το υγρο να το βαζουμε μεσα...
P.s.πηρα τηλ το καταστημα "ovale" να δω τι γινεται..κ μου ειπε οτι εχει αποσυρει τα υγρα με νικοτινη που πουλαει κ τα εχει κρυψει..(!!) και περιμενει να δει τι θα γινει..αν θα τον κλεισουν ή οχι...πφφφφφ!   

Αποσυνδεδεμένος jds651

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #488 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:48 »
Και σε ολα αυτα +20% σε Κ.Τ και νεα μειωση των μισθων Λογω αφορολογητου - Ααααα και απο το 2012    στα 500 euro το τελος επιτηδευματος  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #489 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:49 »
πάντως ο περιπτεράς της γειτονιάς μου σταμάτησε να φέρνει
εγώ πήγα και πήρα υγρά από κατάστημα με καπνικά που έχει και προσωπικούς ατμοποιητές και αναλώσιμα,ρωτόντας τον μου είπε:``προς το παρόν όλα κανονικά,δεν μας έχει έρθει κάτι επίσημο``

αυτά................ και υπομονή

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #490 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:49 »
Αρχισαν πρωι πρωι οι κοτες να μου πρηζουν τα ουμπαλα στη δουλεια.
Τοσο παθος δεν ειχαν ουτε οταν καπνιζα κ.τ.

Αμα ειναι εναντιον μας το κρατος και τα καναλια, δυσκολα τα πραγματα. Πού να ξεφυγεις απο αυτους?
Οπως λεει και η παροιμια, αν σε κυνηγαει ο κατής, πού να πας να κρυφτεις?

+1

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #491 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:49 »
Δεν ξερω για σας παιδια, αλλα εμενα απο χθες που βγηκε το θεμα στην επιφανεια οι τζουρες που τραβαω πλεον μου φαινονται πιο γλυκες!!Περιεργο γιατι δεν αλλαξα κ υγρο...

Κι εγώ το ίδιο έχω πάθει.
Είναι γλυκιά η... παρανομία.  ;D
Κι εκεί που ψιλοέκανα 1-2 κτ την εβδομάδα, μετά τα χτεσινά, ούτε να το σκέφτομαι πια!  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος fbs

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #492 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:50 »
Μάλλον πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο και να περιμένουμε τις εξελίξεις των πραγμάτων.

Τυγχάνει να έχω στα χέρια μου από εχτές το μεσημέρι ένα κείμενο το οποίο συνυπογράφουν 4 ιατροί πνευμονολόγοι μεγάλης ιδιωτικής “Κλινικής” των Αθηνών.

Οι ιατροί λοιπόν αυτοί αφού κάνουν μια ανάλυση για το πώς λειτουργεί το ΗΤ συνεχίζουν αναφέροντας ….

Το ενδιαφέρον των επιστημόνων εστιάζεται ακριβώς στις ουσίες που περιέχει το υγρό και οι οποίες δεν είναι γνωστό, μέχρι τώρα, ποιά επίπτωση μπορούν να έχουν στο αναπνευστικό και γενικά στον οργανισμό, όταν εκνεφώνονται και εισπνέονται. Σε μια πολύ πρόσφατη ιατρική μελέτη φαίνεται ότι η εισπνοή του ηλεκτρονικού τσιγάρου επηρεάζει αρνητικά ορισμένες λειτουργικές παραμέτρους της αναπνευστικής λειτουργίας, όπως και το πραγματικό τσιγάρο!

Προσέξτε τις φράσεις … δεν είναι γνωστό μέχρι τώρα …. και φαίνεται ότι ….

Συνεχίζοντας το κείμενο αναφέρει .…

Η επιστημονική κοινότητα που εμπλέκεται στη διακοπή του καπνίσματος, θα πρέπει να προβληματιστεί από την παγκόσμια και μαζική ανταπόκριση των καπνιστών στο ηλεκτρονικό τσιγάρο, που με ενθουσιασμό αλλά και πειθαρχία υπάκουσαν στη διαφήμιση (κλασσική ή ηλεκτρονική), ενώ αντιθέτως ανταποκρίθηκαν με λιγότερη ζέση στα οργανωμένα Κέντρα Διακοπής Καπνίσματος. Στη σημερινή εποχή ο κόσμος πιστεύει ευκολότερα στη διαφήμιση (και ειδικά σε αυτή που γίνεται από το διαδίκτυο) και πολύ δυσκολότερα στις συμβουλές των γιατρών! Ο ιατρικός-επιστημονικός κόσμος θα πρέπει να εκμεταλλευτεί αυτό το φαινόμενο προς όφελος του πολίτη-καπνιστή, γιατί ένα τόσο σοβαρό θέμα παγκόσμιας υγείας όπως είναι το κάπνισμα, θα πρέπει να διαχειρίζεται μόνο από ειδικούς και με απόλυτα επιστημονικά κριτήρια.

Τους πονάει όπως βλέπετε ότι πήγαμε στο ΗΤ και όχι στα ιατρεία τους.

Και τελειώνοντας το κείμενο γράφει τα παρακάτω τα οποία για εμένα είναι και το ζουμί της όλης υπόθεσης …

Σύμφωνα λοιπόν με τις προανεφερθείσες θέσεις της ΠΟΥ, ο καπνιστής θα πρέπει (προς το παρόν τουλάχιστον), να είναι επιφυλακτικός με το ηλεκτρονικό τσιγάρο και να περιμένει την γνωστοποίηση των αποτελεσμάτων επιστημονικών μελετών προκειμένου να αποκτήσει μια τεκμηριωμένη άποψη για αυτό. Πάντως κατά τη γνώμη μας, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αποτελέσει θεραπευτικό χειρισμό για την διακοπή του καπνίσματος. Ίσως μελλοντικά, και ύστερα από εξονυχιστικό επιστημονικό «κοσκίνισμα» και ενδεχομένως βελτιώσεις, να αποκτήσει κάποια θέση μέσα στην ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΕΚΣΤΡΑΤΕΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ.  Μέχρι τότε, ο καπνιστής που θέλει να κόψει το τσιγάρο πρέπει να απευθύνεται στο δίκτυο των ειδικών Ιατρείων Διακοπής Καπνίσματος που λειτουργούν σε όλη την Ελλάδα ή στον ιδιώτη ιατρό. Μόνο αυτές οι δύο επιλογές μπορούν να του διασφαλίσουν την υγεία του, αλλά και ένα καλό και διαρκές αποτέλεσμα. 

Και φυσικά παρακάτω στο κείμενο γίνεται ονομαστική αναφορά στα Ιατρεία καπνίσματος.

Πείτε μου λοιπόν τώρα εσείς με ποιο σκεπτικό το επίσημο κράτος θα απαγορέψει την χρήση του ΗΤ καθώς και των υγρών με ή χωρίς νικοτίνη??? Χωρίς να υπάρχουν επίσημες τεκμηριωμένες μελέτες όπως πχ στο ΚΤ.

Ας απαγορέψουν την χρήση και πώληση του ΚΤ πρώτα.

Δεν λέω σε καμία περίπτωση ότι το λαδάκι του ΗΤ είναι αθώο. Σίγουρα δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει μέσα και τι μπορούμε να πάθουμε από αυτό.

Προσωπικά στον ένα μήνα που “ατμίζω” αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι ότι δεν έχω εισπνεύσει 1200+ τσιγάρα.

Το κείμενο για ευνόητους λόγους δεν μπαίνει αυτούσιο. Έτσι και αλλιώς σήμερα ή αύριο θα εμφανιστεί και επίσημα.

Θα συνοψίσω με μια φράση :

“ Είναι πολλά τα λεφτά  “ και χάνονται από πολλές τσέπες…….



Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #493 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:52 »
καλημερα, σημερα με πιο ηρεμια νομιζω οτι πρεπει να βγουνε καποια πρωτα συμπερασματα.

Το υποργειο σηκωσε πολυ ντουμανι και αρχιζω και καταλαβαινω το λογο.
Θα κανει καποιες δηθεν μελετες ο εοφ και θα αποφανθουν οτι ειναι υλικο που δεν μπορει
να πωλειτε ετσι ανεξελεκτα απο μαγαζια οπως τα σημερινα.
Αυτο καταλαβα οταν ειπαν οτι θα κυνηγησουν τις επιχειρησεις.
Αυτο ειναι ενα σοβαρο θεμα το οποιο θα πρεπει να απασχολησει τους επαγγελματιες του κλαδου,
γιατι πολυ απλα ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ!!!
Τα υγρα μαζι με τα αξεσουαρ θα τα δωσουν στα φαρμακεια επειδη και καλα περιεχει νικοτινη και αλλες βλαβερες ουσιες (δεν εχει σημασια ποιες) και χρειαζεται εξειδικευμενο προσωπικο....
Τωρα δεν χρειαζεται να μπεις στη διαδικασια τι στεκει και τι οχι εγω λεω το σκεπτικο.
(αν πας παρακατω την συζητηση και τα τσιγαρα θα επρεπε να πουλιουνται απο τα φαρμακεια αλλα ειναι ασκοπη τετοια συζητηση....)

Νομιζω οτι εκει ειναι η ολη υποθεση αιχμης και ολα αυτα του μπεχρακη ειναι για καταναλωση.
Θα αρχισει η κινδυνολογια μπλα μπλα μπλα αρααααααααα τραβα στο φαρμακειο να παρεις την δοση σου....


Αρα εχουμε δυο δεδομενα:
το πρωτο, τα καταστηματα θα κλεισουν και το κερδος θα το τσεπωσουν τα φαρμακεια
το δευτερο τα μπουκαλακια θα πωλουνται σε τιμη καθαρης κοκας.... και αυτο αφορα τους καταναλωτες.
Το τελευταιο ισως το λυσεις με αγορες απεξω αλλα δεν εχουν ολη την ιδια ευκολια να παραγγειλεις απεξω για αυτο
μην πει καποιος δεν με ενδιαφερει....


Οσο αφορα τις απαγορευσεις εκτιμω οτι θα φτασει το ΗΤ να ειναι ιδιας απαγορευσης με το ΚΤ
γιατι αν γινει αλλιως τοτε μιλαμε οτι η αγορα θα ερθει τουμπα και κανεις δεν το θελει αυτο απο τους παραγοντες...


Τωρα για να ρεζουμαρω:
Στο πρωτο σημειο που λεει οτι η νικοτινη ειναι φαρμακευτικο σκευασμα και δεν μπορει να πωλειται απο μαγαζια χυμα, αυτο ειναι ενα θεμα που σε πρωτη φαση πρεπει να δρασουν οι επιχειρηματιες, δεν ξερω με τι επιχειρηματα βεβαια, κανουν συναντησεις και ας πανε στο υπουργειο... η ας μην κανουν τιποτα και ας τους κλεισουν.
Στο δευτερο σημειο με τις απαγορευσεις εκει υπαρχει θεμα και χρειαζεται δουλεια.
Δεν ξερω με ποιο τροπο ακριβως αλλα πρεπει να στηθει μια επιστημονικη μελετη.
Η οποια να δειχνει τι ουσιες εισπνεεις (αυτο το comparison chart το βρισκω πολυ χρησιμο) αλλα και τι συνεπειες υπαρχουν ας πουμε σε.... παθητιμο ατμισμα!!!
Μην γελιομαστε κατι τετοιο ειναι αναγκαιο οχι μονο για να αποδειξεις αν πχ ο Χ μπεχρακης λεει οτι του κατεβει αλλα και τον καθενα απο εδω μεσα ειτε προσωπικο επιπεδο ειτε πχ για το παιδι του.
Συνεπως περα απο το αναθεμα κατα της κυβερνησης (το οποιο καλο ειναι αλλα μονο για εκτονωση) θα προτεινα να υπαρξουν σκεψεις, προτασεις κλπ στο κατα ποσο μπορει να κινηθουμε σε μια τετοια διαδικασια μιας ερευνας εστω και αν βαζαμε 10 ευρω ο καθε ενας απο εμας. Εγω τουλαχιστον τα δινω και φανταζομαι και αρκετοι απο εδω μεσα.
Αυτες οι συναντησεις που ειναι δια ζωσης θα πρεπει να παρουν και ενα τετοια περιεχομενο στο πως κανεις βηματα παρακατω στη πραξη.
Διαφορετικα αν μεινουμε μονο στο μπινελικι το μελλον θα ειναι μπουκαλακια μαζι με τις ενεσεις και ατμισμα παρεα με τους καπνιστες.


Ελπιζω να βοηθησα και να κανουμε οντως κατι..... :)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #494 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 10:58 »
το θεμα ειναι οτι τετοιες μετρησεις και ερευνες δεν εχουν κανει ακομα χωρες οπως οι ΗΠΑ...θα κανουμε εμεις εδω?? ???επαναλαμβανω, ΕΜΕΙΣ?? ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios